Opnieuw zijn de Nederlandse handbalsters er niet in geslaagd de finale te bereiken van een groot toernooi. In de halve finale van het Europees Kampioenschap legde het team van bondscoach Helle Thomsen het vrijdag af tegen gastland Frankrijk. Het werd vrijdagavond 21-27.
/s3/static.nrc.nl/images/gn4/stripped/data39348251-64286d.jpg)
Oranje speelde slordig in de aanval, in tegenstelling tot Frankrijk, dat wist te profiteren van fouten in de dekking en opbouw. Vooral in de tweede helft liep daardoor de achterstand op. Aan het begin van het duel lag dat anders: Nederland scoorde het openingsdoelpunt (dankzij Lois Abbingh) terwijl de Fransen langer nodig hadden om in de wedstrijd te komen.
Nederland moet nu de troostfinale spelen, op zondag tegen Roemenië. Dat team verloor eerder op vrijdag van Rusland.
Frankrijk was vandaag een sterke tegenstander voor onze Oranjedames🤾🏼♀️ Wij zijn ondanks het verlies ontzettend trots op onze dames en steunen hen vol in de strijd om de bronzen medaille🥉 Nog een keer knallen, zondag om 14.00 uur tegen Roemenië💪🏼 pic.twitter.com/wE0GCpckQT
— Handbal Nederland (@Handbal_NL) December 14, 2018