Wie moet je volgen op deze verkiezingsdag?

Correspondenten Guus Valk en Emilie van Outeren zetten op een rij welke Twitteraars je deze verkiezingsnacht het beste kunt volgen.

1. Interessante journalisten

Robert Costa (@costareports), verslaggever van de Washington Post die politiek en maatschappij combineert
Ryan Lizza (@ryanlizza), lange verhalen in de New Yorker, gevat op Twitter
Molly Ball (@mollyesque), de politieke vrouw van The Atlantic
Andrew Kaczynski (@KFile), politiek redacteur CNN, bekend om het vinden van beeldmateriaal waarvan politici zouden willen dat het niet bestond
Benjy Sarlin (@benjysarlin), volgt de Republikeinen voor NBC
Ben Jacobs (@bencjacobs), politiek verslaggever van de Britse krant The Guardian, eerder van The Daily Beast
Ashley Parker (@ashleyrparker), verslaggever en fotograaf van The New York Times.

2. Campaign trail: vaste Trump en Clinton-volgers

Rosie Gray (@RosieGray), politiek verslaggever van BuzzFeed
Sopan Deb (@SopanDeb), Trump-volger van CBS
David Fahrenthold (@Fahrenthold), The Washington Post-verslaggever die Trumps stichting uitploos
Kim Ghattas (@bbckimghattas), volgt Clinton al jaren

3. Cijfers, peilingen en statistieken

Nate Silver (@NateSilver538), oprichter van FiveThirtyEight. Onderschatte Trump eerst, maar blijft de absolute goeroe als het om peilingen en statistieken gaat
Harry Enten (@ForecasterEnten), politiek analist, ook van 538,
Frank Luntz (@FrankLuntz), Republikeinse strateeg die nu focus groepen interviewt

Lees het laatste nieuws op het NRC Verkiezingsblog

4. Kleur bekend

Voor Clinton:
Judd Legum (@juddlegum), van de linkse site ThinkProgress, pro-Clinton
Ezra Klein (@EzraKlein), Vox, voorheen The Washington Post
David Corn (@DavidCornDC), Mother Jones

Voor Trump:
Bill Mitchell (@mitchellvii), talk radio host en fervent Trump-fan
Laura Ingaham (@IngrahamAngle), heeft ook een eigen radioprogramma en website, LifeZette, verdedigt Trump vaak op Fox

5. ‘Never Trump’-Republikeinen

Erick Erickson (@EWErickson), conservatieve blogger van Red State die zich zowel tegen Trump als Clinton uitspreekt
Tom Nichols (@radiofreetom), docent aan Harvard en Republikein tegen Trump

6. All things local:

Volg de lokale races in Florida via Alex Leary (@learyreports) en Edward-Isaac Dovere (@isaacdovere)
In Pennsylvania Tom Fitzgerald (@tomfitzgerald) en Jonathan Tamari (@jonathantamari)
In Nevada leidt Astrid Silva (@Astrid_NV) de latino-opkomstmachine

Lees alles over de Amerikaanse verkiezingen op onze verkiezingspagina.