De Europese Unie investeert de komende vijf jaar 26 miljard euro in wegen, bruggen en andere verbindingen. Dat is een verdrievoudiging van het huidige budget. Met het geld moet een Europees netwerk met negen grote ‘corridors’ worden aangelegd: grensoverschrijdende verbindingen over weg, water en spoor. Het gaat zowel om vervoer van mensen als van goederen. Het EU-motto is: geen groei zonder handel, geen handel zonder vervoer.
In 2030 moet het Trans-European Transport Network klaar zijn. Er zijn dan verbindingen tussen 94 havens, 38 vliegvelden en er is 15.000 kilometer aan hogesnelheidsspoorlijn. Verbeterde nationale en regionale wegen moeten ervoor zorgen dat een grote meerderheid van de Europeanen op maximaal een half uur reizen van een van de hoofdnetwerken woont.
Tot eind februari kunnen lidstaten voorstellen indienen voor projecten en EU-subsidies aanvragen om de projecten deels te financieren. De selectie wordt volgend jaar zomer bekend.