Dit is een artikel uit het NRC-archief De artikelen in het archief zijn met behulp van geautomatiseerde technieken voorzien van metadata die de inhoud beschrijven. De resultaten van deze technieken zijn niet altijd correct, we werken aan verbetering. Meer informatie.

Rampen

Honderden mensen bij herdenking slachtoffers MH17 in Hilversum

Zo’n duizend mensen hebben vanmiddag in Hilversum meegelopen in de stille tocht ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de ramp met vlucht MH17, die precies een maand geleden werd neergehaald in Oekraïne. Voorafgaand aan de tocht werden vijftien witte duiven losgelaten, voor elke omgekomen Hilversummer één.

De herdenking in de Hilversumse Sint-Vituskerk.
De herdenking in de Hilversumse Sint-Vituskerk. Foto ANP/Sander Koning

Zo’n duizend mensen hebben vanmiddag in Hilversum meegelopen in de stille tocht ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de ramp met vlucht MH17, die precies een maand geleden werd neergehaald in Oekraïne. Voorafgaand aan de tocht werden vijftien witte duiven losgelaten, voor elke omgekomen Hilversummer één.

Ook werden 298 witte ballonnen opgelaten, één voor elk slachtoffer van de ramp.

Twitter avatar wol Jeroen Wollaars Duizenden? Ja. Denk het wel #Hilversum #MH17 http://t.co/GKDLLhUogJ
Twitter avatar KvanOosterom Karel van Oosterom Hundreds of people participate in silent procession for victims #MH17 in Hilversum #Netherlands. Emotional.
Via @anp http://t.co/tMlat3Nt5d

De deelnemers aan de stille tocht liepen vervolgens naar de Sint-Vituskerk, waar om 15.00 uur een herdenkingsmis begon. “Donderdag 17 juli 2014 blijft eeuwig in ons geheugen gegrift”, zei burgemeester Pieter Broertjes daar in een toespraak.

Hoe zoek je woorden van troost als het onvoorstelbare werkelijkheid wordt en familie, vrienden en duizenden Hilversummers zo hard zijn geraakt? Troost vinden we niet meer in woorden, maar hoogstens nog bij elkaar. Troost vinden we door elkaar te omarmen. Door te praten over de mensen die wij liefhebben en kenden. Mensen die deel uitmaakten van ons leven, van onze club, van onze school en van ons werk. Mensen die deel uitmaakten van onze gemeenschap in Hilversum.

Vlucht MH17 van Malaysia Airlines werd precies een maand geleden onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur neergehaald in het oosten van Oekraïne. Uit Hilversum kwamen drie gezinnen, een echtpaar en een jongen. In de gemeente ligt ook de Korporaal van Oudheusdenkazerne, waar de slachtoffers worden geïdentificeerd.