Scorebord

Atletiek

Mannen, 100m: 1. Bolt (Jam) 9,69 (wereldrecord), 2. Thompson (Tri) 9,89, 3. Dix (VS) 9,91. 20 km snelwandelen: 1. Bortsjin (Rus) 1.19.01, 2. Perez (Ecu) 1.19.15, 3. Tallent (Aus) 1.19.42. 10.000m: 1. Bekele (Eth) 27.01,17, 2. Sihine (Eth) 27.02,77, 3. Kogo (Ken) 27.04,11. Kogelslingeren: 1. Kozmus (Slv) 82,02, 2. Deviatovski (WRu) 81,61, 3. Tsichan (WRu) 81,51.

Vrouwen, kogelstoten: 1. Vili (NZe) 20,56 meter, 2. Michnevitsj (WRu) 20,28, 3. Ostaptsjoek (WRu) 19,86. Zevenkamp, eindstand (100m horden, hoog, kogel, 200 m, ver, speer, 800 m): 1. Dobrinska (Oek) 6733, 2. Blonska (Oek) 6700, 3. Fountain (VS) 6619, 10. Keizer (Ned) 6370 . Uitgevallen: Hoos (Ned).

100m: 1. Fraser (Jam) 10,78, 2. Simpson (Jam) en Stewart (Jam) 10,98. Marathon: 1. Tomescu (Roe) 2.26.44, 2. Ndereba (Ken) 2.27.06, 3. Zhou Chunxiu (Chn) 2.27.07. 3000m steeple: 1. Galkina-Samitova (Rus) 8.58,81 (WR), 2. Jepkorir Kertich (Ken) 9.07,41, 3. Volkova (Rus) 9.07,64. Hinkstapspringen: 1. Etone (Kam) 15,39, 2. Lebedeva (Rus) 15,32, 3. Devetzi (Gri) 15,23.

Badminton

Mannen, enkelspel, om derde plaats: Chen Jin (Chn)-Lee Hyunil (ZKo) 21-16 12-21 21-14). Finale: Lin Dan (Chn)-Lee Chong-Wei (Mal) 21-12 21-8. Vrouwen, enkelspel, om derde plaats: Yulianti (Ino)-Lu Lan (Chn) 11-21 21-13 21-15. Finale: Zhang Ning (Chn)-Xie Xingfang (Chn) 21-12 10-21 21-18. Dubbelspel, om derde plaats: Lee Jae-jin/Hwang Ji-man (ZKo)-Paaske/Rasmussen (Den) 13-21 21-18 21-17. Finale: Markis Kido/Hendra Setiawan-Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) 12-21 21-11 21-16. Gemengd dubbel, halve finales: Liliyana/Nova Widianto (Ino)-He Hanbin/Yu Yang (Chn) 15-21 21-11 23-21, Lee Hyojung/Lee Yongdae (ZKo)-Limpele/Marissa (Ino) 21-9 12-21 21-17. Om de derde plaats: He Hanbin/Yu Yang (Chn/4)-Limpele/Marissa (Ino/3) 19-21 21-17 23-21. Finale: Lee Hyojung/Lee Yongdae (ZKo)-Liliyana/Nova Widianto (Ino) 21-11 21-17.

Basketbal

Mannen, voorrondes

Groep A: Australië-Rusland 95-80, Litouwen-Kroatië 86-73, Argentinië-Iran 97-82. Stand: 1. Litouwen 8 punten, 2. Argentinië 7, 3. Australië 6, 4. Kroatië 6, 5. Rusland 5, 6. Iran 4.

Groep B: Griekenland-Angola 102-61, China-Duitsland 59-55, Spanje-Verenigde Staten 82-119. Stand: 1. Verenigde Staten 8 punten, 2. Spanje 7, 3. Griekenland 6, 4. China 6, 5. Duitsland 5, 6. Angola 4.

Beachvolleybal

Mannen, achtste finales: Schuil/Nummerdor (Ned)-Schacht/Slack (Aus) 21-16 21-14, Rogers/Dalhausser (VS)-Laciga/Schnider (Zwi) 21-16 21-23 15-13, Klemperer/Koreng (Dui)-Xu/Wu (Chn) 21-15 21-18, Geor/Gia (Geo)-Doppler/Gartmayer (Oos) 19-21 21-16 15-13, Santos/Rego (Bra)-Barsoek/Kolodinski 18-21 25-23 15-12, Gibb/Rosenthal (VS)-Herrera/Mesa (Spa) 26-24 21-17, Araujo/Luiz (Bra)-Asahi/Shiratori (Jap) 23-21 21-15, Gösch/Horst (Oos)-Samoilovs/Plavins (Let) 21-17 21-18.

Vrouwen, kwartfinales: Walsh/May-Treanor (VS)-Ana Paula/Larissa (Bra) 21-19 21-15, Tian Jia/Wang (Chn)-Schwaiger/Schwaiger (Oos) 21-12 21-12, Xue/Zhang Xi (Chn)-Branagh/Youngs (VS) 21-17 21-13, Talita/Renata (Bra)-Barnett/Cook (VS) 24-22 21-14.

Gewichtheffen

Mannen, tot 94 kg: 1. Ilin (Kaz) 406 kg (180 trekken + 226 stoten), 2. Kolecki (Pol) 403 (179+224), 3. Akkajev (Rus) 402 (185+217).

Vrouwen, boven 75 kg: 1. Jang Mi-ran (ZKo) 326 kg (140 trekken, 186 stoten), 2. Korobka (Oek) 277 kg (124,153), 3. Grabovetskaja (Kaz) 270 kg (120,150).

Hockey

Mannen, groep A: Zuid-Korea-België 3-1 (0-1), China-Nieuw-Zeeland 2-2 (2-1), Duitsland-Spanje 1-0 (1-0). Stand: 1. Spanje 4-9 (7-4), 2. Duitsland 4-8 (9-5), 3. Zuid-Korea 4-7 (12-9), 4. Nieuw-Zeeland 4-7 (9-6), 5. België 4-1 (6-12), 6. China 4-1 (6-13).

Groep B: Nederland-Australië 2-2 (0-0). 55. Taekema 1-0 (sc), 58. Ockenden 1-1, 60. Doerner 1-2 (sc), 70. Taekema 2-2 (sc).

Groot-Brittannië-Canada 1-1 (0-0), Pakistan-Zuid-Afrika 3-1 (1-1). Stand: 1. Australië 4-10 (21-4), 2. Nederland 4-10 (12-4), 3. Groot-Brittannië 4-7 (7-4), 4. Pakistan 4-6 (9-9), 5. Canada 4-1 (5-14), 6. Zuid-Afrika 4-0 (1-20).

Vrouwen, groep A: Nederland-Australië 2-1 (1-1). 17. Young 0-1, 20. Paumen 1-1 (strafcorner), 46. Paumen 2-1 (strafcorner). China-Zuid-Korea 6-1 (2-0), Spanje-Zuid-Afrika 1-0 (1-0). Stand: 1. Nederland 4-12, 2. China 4-9, 3. Australië 4-9, 4. Spanje 4-6, 5. Zuid-Korea 4-0, 6. Zuid-Afrika 4-0.

Groep B: Verenigde Staten-Nieuw-Zeeland 4-1 (2-0), Argentinië-Duitsland 4-0, Groot-Brittannië-Japan 2-1 (1-0). Stand: 1. Duitsland 4-9, 2. Argentinië 4-8, 3. Groot-Brittannië 4-7, 4. Verenigde Staten 4-5, 5. Japan 4-4, 6. Nieuw-Zeeland 4-0.

Honkbal

Mannen, voorrondes: Verenigde Staten-Canada 5-4, Cuba-Taiwan 1-0, Nederland-China 6-4, Zuid-Korea-Japan 5-3. Stand: 1. Cuba 4-8, 2. Zuid-Korea 3-6, Japan 4-4, Verenigde Staten 4-4, 5. China 3-2, 6. Canada 4-2, 7. Nederland 4-2, 8. Taiwan 4-2.

Paardensport

Individueel, grand prix spécial dressuur: 1. Werth (Dui) 75,200, 2. Van Grunsven (Ned) 74,960, 3. Kemmer (Dui) 72,960, 4. Peters (VS) 71,800, 5. Korelova (Rus) 71,400, 6. Pujals (Mex) 71,000, 7. Minderhoud (Ned) 70,920. Springen, landenwedstrijd, stand na eerste dag: 1. Zwitserland en Verenigde Staten 12 strafpunten, 3. Zweden 13, 4. Groot-Brittannië en Canada 16, 6. Nederland (Hoorn 4, Houtzager VS 1, Voorn 16, Gerco Schröder 12) en Noorwegen 17, 8. Duitsland 20. Individueel, na twee onderdelen: 1. Ward (VS) en Lamaze (Fra) 0 strafpunten, 3. Pessoa (Bra) 1, 4. Lansink (Bel), Hansen (Noo) en Lynch (Ier) 2, 7. oa Houtzager (Ned) 3; 16. Hoorn (Ned) 8, 35. Voorn (Ned) 16, 37. Gerco Schröder (Ned) 17.

Roeien

Mannen, skiff: 1. Tufte (Noo) 6.59,83, 2. Synek (Tsj) 7.00,63, 3. Drysdale (NZe) 7.01,56.

Dubbeltwee: 1. Crawshay/Brennan (Aus) 6.27,77, 2. Jaanson/Endrekson (Est) 6.29,05, 3. Wells/Rowbotham (GBr) 6.29,10.

Twee-zonder-stuurman: 1. Ginn/Free (Aus) 6.37,44, 2. Calder/Frandsen (Can) 6.39,55, 3. Twaddle/Bridgewater (NZe) 6.44,19,.

Vier-zonder-stuurman: 1. Groot-Brittannië (James/ Williams/Reed/Triggs Hogde) 6.06,57, 2. Australië (Ryan/Marburg/McKenzie-McHarg/Hegerty) 6.07,85, 3. Frankrijk (Despres/Rondeau/ Chardin/ Mortelette) 6.09,31.

Lichte dubbeltwee: 1. Purchase/Hunter (GBr) 6.10,99, 2. Mougios/Polymeros (Gri) 6.11,72, 3. Rasmussen/Hansen (Den) 6.12,45.

Lichte vier-zonder-stuurman: 1. Denemarken 5.47,76 (Ebert, Balschmidt, Kruse, Jorgensen), 2. Polen 5.49,39, 3. Canada 5.50,09, 6. Nederland 5.54,06 (Van der Linden, Snijders, Drewes, Godschalk).

Dubbelvier: 1. Polen 5.41,33 (Korol, Kolbowicz, Jelinski, Wasielewski), 2. Italië 5.43,57, 3. Frankrijk 5.44,34.

Acht: 1. Canada 5.23,89, 2. Groot-Brittannië 5.25,11, 3. Verenigde Staten 5.25,34, 4. Nederland 5.29,26 (Klem/Blink/Siegelaar/Klaassen/Kuiper/Steenman/Van Andel/Simon/Wiersum).

Vrouwen, skiff: 1. Neikova (Bul) 7.22,34, 2. Guerette (VS) 7.22,78, 3. Karsten 7.23,98 (WRu).

Twee-zonder-stuurvrouw: 1. Andrunache/Susanu (Roe) 7.20,60, 2. Wu You/Gao Yulan (Chn) 7.22,28, 3. Bitschik/Helach (WRu) 7.22,91.

Dubbeltwee: 1. Evers-Swindell/Evers-Swindell (NZe) 7.07,32, 2. Thiele/Huth (Dui) 7.07,33, 3. Laverick/Bebington (GBr) 7.07,55.

Lichte dubbeltwee: 1. Van der Kolk/Van Eupen (Ned) 6.54,74, 2. Sten/Nieminen (Fin) 6.56,03, 3. Kok/Cameron (Can) 6.56,68.

Dubbelvier: 1. China 6.16,06 (Tang, Jin, Xi, Zhang), 2. Groot-Brittannië 6.17,37, 3. Duitsland 6.19,56.

Acht: 1. Verenigde Staten 6.05,34, 2. Nederland (Dekker, Smulders, Kingma, Repelaer van Driel, Van Rumpt, Tanger, Siegelaar, De Haan, st. Workel) 6.07,22, 3. Roemenië 6.07,25.

Schermen

Vrouwen, landenwedstrijd floret, om de derde plaats: Italië-Hongarije 32-23. Finale: Rusland-Verenigde Staten 28-11.

Mannen, landenwedstrijd sabel, om de derde plaats: Italië -Rusland 45-44. Finale: Frankrijk -Verenigde Staten 45-37.