Scorebord

Schieten

Mannen, 25m pistool snelvuur: 1. Petriv (Oek) 780,2 2. Schumann (Dui) 779,5, 3. Reitz (Dui) 779,3. Kleiduiven, skeet, finale: 1. Hancock (VS) 145, 2. Brovold (Noo) 145, Hancock wint shoot-off met 4-3, 3. Terras (Fra) 144. Klein kaliber geweer 50m, drie houdingen: 1. Qiu Jian (Chn) 1272,5, 2. Soekoroekov (Oek) 1272,4, 3. Debevec (Slw) 1271,7.

Schoonspringen

Vrouwen, 3-meterplank: 1. Guo Jingjing (Chn) 415,35, 2. Pachalina (Rus) 398,60, 3. Wu Minxia (Chn) 389,85.

Softbal

Vrouwen, voorronde, vijfde speeldag: Nederland-Australië 0-8, Japan-China 3-0, Verenigde Staten-Taiwan 7-0. Zesde speeldag: Taiwan-China 2-1, Japan-Venezuela 5-2, Australië-Canada 4-0, Nederland-Verenigde Staten 0-8, Nederland - Taiwan 4-2. Stand: 1. Verenigde Staten 6-12, 2. Japan 6-10, 3. Australië 6-8, 4. Canada 6-6, 5. China, Venezuela 6-4, 7. Taiwan 7-4, 8. Nederland 7-2.

Tafeltennis

Mannen, landenteams, halve finales: Duitsland-Japan 3-2, China-Zuid-Korea 3-0.

Tennis

Mannen, enkelspel, halve finales: Gonzalez (Chi/12)-Blake (VSt/8) 4-6 7-5 11-9, Nadal (Spa/2)-Djokovic (Ser/3) 6-4 1-6 6-4. Om de derde plaats: Djokovic-Blake 6-3 7-6 (4). Finale: Nadal-Gonzalez 6-3 7-6 (2) 6-3.

Dubbelspel, om de derde plaats: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1)-Clement/Llodra (Fra) 3-6 6-3 6-4. Finale: Federer/Wawrinka (Zwi)-Aspelin/Johansson (Zwe) 6-3 6-4 6-7 (4) 6-3.

Vrouwen, enkelspel, halve finales: Dementieve (Rus/5)-Zvonareva (Rus/9) 6-3 7-6 (3), Safina (Rus/6)-Li Na (Chn) 7-6 (3) 7-5. Om de derde plaats: Zvonareva-Li Na 6-0 7-5. Finale: Dementjeva-Safina 3-6 7-5 6-3.

Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Serena Williams/Venus Williams (VSt/2)-Alona Bondarenko/Kateryna Bondarenko (Oek/6) 4-6 6-4 6-1, Medina Garrigues/Virginia Ruano Pascual (Spa/4)-Yan Zi/Zheng Jie (Chn/8) 6-4 7-6 (2). Om de derde plaats: Yan Zi/Zheng Jie (Chn/8)-Alona Bondarenko/Katerina Bondarenko (Oek/6) 6-2 6-2. Finale: Venus Williams/Serena Williams (VSt/2)-Medina Garrigues/Ruano Pascual (Spa/4) 6-2 6-0.

Turnen

Mannen, vloer: 1. Zou Kai (Chn) 16,050 punten, 2. Deferr (Spa) 15,775, 3. Golotsoetskov (Rus) 15,725. Voltige: 1. Xiao Qin (Chn) 15,875, 2. Ude (Kro) 15,725, 3. Smith (GBr) 15,725. Vrouwen, sprong: 1. Hong Un Jong (NKo) 15,650 punten, 2. Tsjoesovitina (Dui) 5,575, 3. Cheng Fei (Chn) 15,562. Vloer: 1. Izbasa (Roe) 15,65, 2. Johnson (VS) 15,65, 3. Ljoekin (VS) 15,425.

Voetbal

Mannen, kwartfinales: Nederland-Argentinië 1-2, na verlenging (1-1). 14. Messi 0-1, 36. Bakkal 1-1, 114. Di Maria 1-2. Scheidsrechter: Marrufo (VS). Toeschouwers: 56.000. Gele kaart: Sno, Zuiverloon (Nederland), Pareja, Messi (Argentinië). België-Italië 3-2 (2-1). 18. Rossi 0-1 (strafschop), 24. Dembele 1-1, 45. Mirallas 2-1, 74. Rossi (strafschop) 2-2, 79. Dembele 3-2. Brazilië-Kameroen 2-0 (0-0) na verlenging. 101. Sobis 1-0, 105. Marcelo 2-0. Nigeria-Ivoorkust 2-0 (1-0). 44. Odemwingie 1-0, 82. Obinna 2-0 (strafschop).

Volleybal

Mannen, groep A: Verenigde Staten-China 3-0, Italië-Bulgarije 3-0, Venezuela-Japan 3-0. Stand: 1. Verenigde Staten 4-8, 2. Italië 4-7, 3. Bulgarije 4-6, 4. China 4-6, 5. Venezuela 4-5, 6. Japan 4-4.

Groep B: Rusland-Egypte 3-0, Servië-Duitsland 3-1, Brazilië-Polen 3-0. Stand: 1. Rusland 4-8, 2. Brazilië 4-7, 3. Polen 4-7, 4. Duitsland 4-5, 5. Servië 4-5, 6. Egypte 4-4.

Vrouwen, groep A: Cuba-Venezuela 3-0, Verenigde Staten-Polen 3-2, China-Japan 3-0. Stand: 1. Cuba 5-10 (15-3), 2. Verenigde Staten 5-8 (12-9), 3. China 5-6 (13-7), 4. Japan 5-4 (7-11), 5. Polen 5-2 (9-12), 6. Venezuela 5-0 (1-15).

Groep B: Kazachstan-Algerije 3-1, Italië-Brazilië 0-3, Rusland-Servië 3-0. Stand: 1. Brazilië 5-10 (15-0), 2. Italië 5-8 (12-4), 3. Rusland 5-6 (10-6), 4. Servië 5-4 (6-10), 5. Kazachstan 5-2 (4-13), 6. Algerije 5-0 (1-15).

Waterpolo

Vrouwen, kwartfinales: Italië-Nederland 8-8 n.v., Nederland wint na strafworpen (13-11). Halve finales: Nederland-Hongarije, Australië- VS

Wielrennen

Mannen, puntenkoers: 1. Llaneras (Spa) 60 punten, 2. Kluge (Dui) 58, 3. Newton (GBr) 56, 20. Schep 0. Individuele achtervolging, finale: 1. Wiggins (GBr) 4.16,977, 2. Roulston (NZe) 4.19,611. Om de derde plaats: 3. Burke (GBr) 4.20,947, 4. Markov (Rus) 4.24,149. Keirin, finale: 1. Hoy (GBr), 2. Edgar (GBr), 3. Nagai (Jap), 12. Bos (na val), Mulder (uitgeschakeld in herkansing).

Vrouwen, puntenkoers: 1. Marianne Vos 30 punten, 2. Yoanka Gonzalez (Cub) 18, 3. Olaberria (Spa) 13.

Vrouwen, individuele achtervolging, om de derde plaats: 3. Kalitovska (Oek) 3.31,413, 4. Shanks (NZe) 3.34,156. Finale: 1. Romero (GBr) 3 km in 3.28,321, 2. Houvenaghel (GBr) 3.30,395.

Worstelen

Vrouwen, vrije stijl, tot 48 kg, om de derde plaats: Stadnik (Aze) wint van Bakatioek (Kaz), Merleni (Oek) w.v. Chun (VS). Finale: Huynh (Can) wint van Icho (Jap). Tot 55 kg. om de derde plaats: Verbeek (Can) w.v. Nerell (Zwe), Renteria (Col) w.v. Paval (Roe). Finale: Yoshida (Jap) wint van Xu Li (Chn). Tot 63 kg, halve finales: Icho (Jap)-Dugrenier (Can) 3-1, Kartasjova (Rus)-Golliot-Legrand (Fra) 3-1. Finale: Icho-Kartasjova 3-0.Tot 72 kg, halve finales: Wang Jiao (Chn)-Kyoko Hamaguchi (Jap) 5-0, Stanka Zlateva (Bul)-Agnieska Wieszcek (Pol) 3-0. Finale: Wang Jiao-Zlateva 5-0.

Zeilen

Vrouwen, 470, eindstand: 1. Rechichi/Parkinson (Aus) 43 punten, 2. De Koning/Berkhout (Ned) 53, 3. Oliveira/Swan (Bra) 60. Yngling, eindstand na 9 races: 1. Ayton/Webb/Wilson (GBr) 24 punten, 2. Mulder/Bes/Witteveen (Ned) 31, 3. Bekatorou/Papadopoulou/Kravariotti (Gri) 48. Laser Radial, stand na 6 races: 1. Volungeviute (Lit) 17, 2. Tunnicliffe (VS) 23, 3. Aleh (NZe) 24. RS:X, na 7 races: 1. Yin (Chn) 16, 2. Sensini (Ita) 23, 3. Crisp (Aus) 26. 470, eindstand: 1. Wilmot/Page (Aus) 44 punten, 2. Rogers/Glanfield (GBr) 75, 3. Charbonnier/Bausset (Fra) 78, 4. Sven Coster/Kalle Coster (Ned) 78, 5. Barreiros/Sarmiento (Spa) 87, 6. Zandona/Trani (Ita) 91, 7. Matsunaga/Ueno (Jap) 97, 8. Marinho/Nunes (Por) 102. Laser, stand na vijf races: 1. Romero (Ita) 24, 2. Myrgren (Zwe) 25, 3. Zbogar (Slv) 26, 36. Van Schaardenburg 118. Stand na 6 races: 1. Goodison (GBr) 34, 2. Zbogar (Slv) 37, 3. Alsogaray (Arg) 38, 34. Van Schaardenburg 136. Finn, eindstand na 9 races: 1. Ainslie (GBr) 23, 2. Railey (VS) 45, 3. Florent (Fra) 58, 14. Postma 93. 49er, eindstand: 1. Warrer/Ibsen (Den) 61, 2. De Lizarduy/Fernandez (Spa) 64, 3. Peckolt/Peckolt (Dui) 66. RS:X, stand na 7 races: 1. Ashley (NZe) 25, 2. Bontemps (Fra) 30, 3. Zubari (Isr) 31, 14. Bouman 69. Tornado, stand na 4 races: 1. Echavarri/Paz (Spa) 12, 2. Bundock/Ashby (Aus) 13, 3. Paschalidis/Trigonis (Gri) 26, 5. Booth/Nieuwenhuis 27. Star, stand na 4 races: 1. Kusznierewicz/Zycki (Pol) 21, 2. Rohart/Rambeau (Fra) 22, 3. Loof/Ekstrom (Zwe) 23.

Zwemmen

Mannen, 50m vrij: 1. Cielo Filho (Bra) 21,30, 2. Leveaux (Fra) 21,45, 3. Bernard (Fra) 21,49. 100m vlinder: 1. Phelps (VS) 50,58, 2. Cavic (Ser) 50,59, 3. Lauterstein (Aus) 51,12, 20. Van Aggele 52,26. 1500m vrij: 1. Mellouli (Tun) 14.40,84, 2. Hackett (Aus) 14.41,53, 3. Cochrane (Can) 14.42,69. 4x100m wissel: 1. Verenigde Staten 3.29,34 (WR), 2. Australië 3.30,04, 3. Japan 3.31,18.

Vrouwen, 200m rug: 1. Coventry (Zim) 2.05,24 (WR), 2. Hoelzer (VS) 2.06,23, 3. Nakamura (Jap) 2.07,13. 800m vrij: 1. Adlington (GBr) 8.14,10 (WR), 2. Filippi (Ita) 8.20,23, 3. Friis (Den) 8.23,03. 50m vrij: 1. Steffen (Dui) 24,06, 2. Torres (VS) 24,07, 3. Campbell (Aus) 24,17, 5. Veldhuis (Ned) 24,26, 7. Schreuder (Ned) 24,65. 4x100m wissel: 1. Australië 3.52,69 (WR), 2. Verenigde Staten 3.53,30, 3. China 3.56, 13. Nederland 4.04,74.