Olympisch scorebord

Gewichtheffen

Vrouwen, klasse tot 75 kg: 1. Cao Lei (Chn) 282 kg (128 trekken + 154 stoten), 2. Alla Vashenina (Kaz) 266 (119+147), 3. Nadesda Evstioekhina (Rus) 264 (117+147), 4. Irina Kulesha (WRu) 255 (118+137), 5. Lidia Valentin (Spa) 250 (115+135), 6. Damaris Aguirre (Mex) 245 (109+136).

Honkbal

China-Taiwan 8-7 (10 innings), Verenigde Staten-Cuba 4-5 (11 innings).

Hockey

Groep B

Nederland-Canada 4-2 (3-1). 4. Taekema 1-0 (sc), 8. Taekema 2-0 (sb), 12. Deol 2-1, 33. Taekema 3-1, 49. Weusthof 4-1 (sc), 64. Kahlon 4-2. Gele kaart: 55. Wright (Can). Nederland: Vogels; Boerma, Taekema, Van der Horst en Geert-Jan Derikx; Docherty, Delmee en De Nooijer; Ronald Brouwer, Reckers en Matthijs Brouwer. Wissels: Rob Derikx, Van der Weide, Weusthof, Hertzberger, Hoyng.

Stand: 1. Nederland 3-9 (10-2), 2. Australië 2-6 (16-1), 3. Groot-Brittannië 2-3 (4-3), 4. Pakistan 2-3 (5-5), 5. Zuid-Afrika 2-0 (0-15), 6. Canada 3-0 (4-13).

Kano

C2: 1. Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner (Slw) 190,82, 2. Volv/Stepanek (Tsj) 192,89, 3. Koetsjnesov/Larionov (Rus) 197,37.

Vrouwen, K1: 1. Kaliska (Slw) 192,64 seconden, 2. Lawrence (Aus) 206,94, 3. Oblinger (Oos) 215,77, 6. Herde 231,99.

Paardensport

Landenteams, finale: 1. Duitsland (Heike Kemmer/Bonaparte, Nadine Capellmann/Elvis VA, Isabell Werth/Satchmo) 72,917 pt, 2. Nederland (Hans Peter Minderhoud/Nadine, Imke Schellekens-Bartels/Sunrise, Anky van Grunsven/Salinero) 71,750, 3. Denemarken (Anne van Olst/Clearwater, Nathalie Zu Sayn Wittgenstein/Digby, Andreas Helgstrand/Don Schufro) 68,875, 4. Verenigde Staten 67,819, 5. Zweden 67,347, 6. Groot-Brittannië 66,806.

Schieten

50 m geweer, liggend: 1. Aivasian (Oek) 702,7, 2. Emmons (VS) 701,7, 3. Potent (Aus) 700,5, 4. Berg (Noo) 699,1, 5. Pritsjodsjenko (Rus) 699,0, 6. Sauveplane (Fra) 698,8.Luchtpistool 10 m: 1. Pang Wei (Chn) 688,2, 2. Jin Jong-oh (Z-Ko) 684,5, 3. Turner (VS) 682,0/10,5 in shoot-out, 4. Beaman (VS) 682/10,3, 5. Ekimov (Rus) 680,5, 6. Lapeyre (Fra) 680,3, 7. Panichpatikum (Tha) 679.

Vrij pistool 50 m: 1. Jin Jong-oh (Z-Ko) 660,4, 2. Tan Zongliang (Chn) 659,5, 3. Isakov (Rus) 658,9/shoot-off 9,1, 4. Omeltsjoek (Oek) 658,9/6,5, 5. Kopp (Slw) 657,6, 6. Kirjakov (Bul) 656,8, 7. Mekic (Ser) 655,8.

Bijzonderheid: Uitslagen aangepast na diskwalificatie Kim Jong-su (N-Ko) wegens doping.

Tennis

Kwartfinales: Blake (VS/8)-Federer (Zwi/1) 6-4 7-6 (2), Gonzalez (Chl/12)-Paul-Henri Mathieu (Fra) 6-4 6-4, Djokovic (Ser/3)-Monfils (Fra) 4-6 6-1 6-4, Nadal (Spa/2)-Melzer (Oos) 6-0 6-4.

Vrouwen, kwartfinales: Dementjeva (Rus/5)-Serena Williams (VS/4) 3-6 6-4 6-3, Zvonareva (Rus/9)-Bammer (Oos) 3-6 6-3 6-3, Na Li (Chi)-Venus Williams (VS) 7-5 7-5.

Turnen

Vrouwen, meerkamp: 1. Liukin (VS) 63,325 pt, 2. Johnson (VS) 62,725, 3. Yang Yilin (Chn) 62,650, 4. Semenova (Rus) 61,925, 5. Nistor (Roe) 61,050, 6. Jiang Yuyuan (Chn) 60,900.

Volleybal

Beach, voorronde, groep F: Boersma/Ronnes-Brink/Dieckmann 21-16 22-20, Gibb/Rosenthal (VS)-Asahi/Shiratori (Jap) 21-15 19-21 18-16. Eindstand: 1. Gibb/Rosenthal 3-6, 2. Asahi/Shiratori 3-2, 3. Boersma/Ronnes 3-2, 4. Brink/Dieckmann 3-2. Herkansingen: Klemperer/Koreng (Dld)-Boersma/Ronnes 21-16 27-25.

Worstelen

Grieks-romeins, tot 84 kg, finale: Minguzzi (Ita)-Fodor (Hon) 3-1; om brons: Avluca (Tur)-Ma Sanyi (Chn) 3-1, Abrahamian (Zwe)-Noumonvi (Fra) 3-1; tot 96 kg, finale: Koesjtov (Rus)-Englich (Dld) 3-0; om brons: Mambetov (Kaz)-Svec (Tsj) 3-1, Wheeler (VS)-Han Tae-young (Z-Ko) 3-1; tot 120 kg, finale: Lopez (Cub)-Baroev (Rus) 6-1; om brons: Mizgaitis (Lit)-Szczepaniak (Fra) 4-2, Patrikejev (Arm)-Sjöberg (Zwe) 6-2.

Zwemmen

200 m wissel: 1. Phelps (VS) 1.54,23 (WR), 2. Cseh (Hon) 1.56,52, 3. Lochte (VS) 1.56,53, 4. Pereira (Bra) 1.58,14, 5. Takakuwa (Jap) 1.58,22, 6. Goddard (GB) 1.59,24, 7. Beavers (Can) 1.59,43, 8. Tancock (GB) 2.00,76. 200 m rug: 1. Lochte (VS) 1.53,94 (WR), 2. Peirsol (VS) 1.54,33, 3. Vjatsjanin (Rus) 1.54,93, 4. Rogan (Oos) 1.55,49, 5. Irie (Jap) 1.55,72, 6. Stoeckel (Aus) 1.56,39, 7. Ionut Florea (Roe) 1.56,52, 8. Tait (GB) 1.57,00. Vrouwen, 100 m vrij: 1. Steffen (Dld) 53,12, 2. Trickett (Aus) 53,16, 3. Coughlin (VS) 53,39, 4. Seppaela (Fin) 53,97, 5. Ottesen (Den) 54,06, 6. Veldhuis (Ned), Zhu Yingwen (Chn) 54,21, 8. Halsall (GB) 54,29. 200 m school: 1. Soni (VS) 2.20,22 (WR), 2. Jones (Aus) 2.22,05, 3. Nordenstam (Noo) 2.23,02, 4. Jukic (Oos) 2.23,24, 5. Jefimova (Rus) 2.23,76, 6. Pierse (Can) 2.23,77, 7. Kaneto (Jap) 2.25,14, 8. Taneda (Jap) 2.25,23.