Olympisch scorebord

Hockey

Voorrondes, groep A

China-Zuid-Korea 2-5 (2-2), België-Duitsland 1-1 (1-1). Spanje-Nieuw Zeeland 1-0 (0-0).

Stand: 1. Spanje 2-6, 2. Duitsland 2-4, 3. Nieuw Zeeland 2-3, 4. Z-Korea 2-3, 5. België 2-1, 6. China 2-0.

Groep B

Nederland-Groot-Brittannië 1-0 (0-0). 63. Taekema (sc). Canada-Pakistan 1-3 (1-0). Australië- Zuid-Afrika 10-0 (5-0). Stand: 1. Australië 2-6, 2. Nederland 2-6, 3. Groot-Brittannië 2-3, 4. Pakistan 2-3, 5. Canada 2-0, 6. Zuid-Afrika 2-0.

Vrouwen, groep A

Nederland-China 1-0 (1-0). 21. Paumen 1-0 (sc).

Stand: 1. Nederland 3-9 (10-2), 2. Australië 2-6 (11-5), 3. China 3-6 (6-1), 4. Zuid-Korea 2-0 (6-8), 5. Spanje 2-0 (1-9), 6. Zuid-Afrika 2-0 (0-9).

Honkbal

Eerste speeldag: Taiwan-Nederland 5-0, China- Canada 0-10, Zuid-Korea-VS 8-7, Cuba-Japan 2-4.

Paardensport

Landenwedstrijd, dressuur

Tussenstand na eerste dag: 1. Nederland 70,250 pt (Minderhoud, Schellekens-Bartels, Van Grunsven), 2. Groot-Brittannië 67,250, 3. Zweden 66,583, 4. Australië 64,062, 5. Portugal 62,395, 6. Japan 59,708.

Individueel, grand prix dressuur

Tussenstand na eerste dag: 1. Kemmer (Dld) Bonaparte 72.250 pt, 2. Hindle (GB) Lancet 71.125, 3. Schellekens-Bartels (Ned) Sunrise 70.875, 4. King (VS) Mythilus 70.458, 5. Minderhoud (Ned) Nadine 69.625.

Schermen

Floret: Finale: Kleibink (Dld)-Ota (Jap) 15-9. Om brons: Sanzo (Ita)-Zhu Jun (Chn) 15-14. Vrouwen, degen: Finale: Heidemann (Dld)-Branza (Roe) 15-11. Om brons: Mincza-Nebald (Hon)-Li (Chi) 15-11.

Softbal

Vrouwen, tweede speelronde: Canada-Nederland 9-2, China-Venezuela 7-1, Australië-Verenigde Staten 0-3, Japan-Taiwan 2-1.

Tafeltennis

Vrouwen, groep B: Nederland-Nigeria 3-0. Li Jiao-Kaffo 3-0 (11-7 11-2 11-7), Li Jie-Offiong 3-1 (10-12 11-9 11-2 11-6), Timina/Li Jie-Oshonaike/Offiong 3-1 (11-4 11-8 10-12 11-7).

Nederland-Verenigde Staten 1-3. Li Jiao-Wang Chen 2-3, Li Jie-Gao Jun 0-3, Li Jie/ Timina-Huang/Gao Jun 3-1, Timina-Gao Jun 0-3.

Stand: 1. Singapore 2-4, 2. Verenigde Staten 2-2, 3. Nederland 2-2, 4. Nigeria 2-0.

Tennis

Derde ronde: Djokovic (Ser/3)-Joezjni (Rus/13) 7-6 (3) 6-3, Nadal (Spa/2)-Andrejev (Rus) 6-4 6-2, Mathieu (Fra)-Kiefer (Dld/15) 6-3 7-5, Gonzalez (Chl/12)-Olivier Rochus (Bel) 6-0 6-3, Federer (Zwi/1)-Berdych (Tsj/17) 6-3 7-6 (4), Blake (VS/8) Simon (Fra/10) 6-4 6-2.

Vrouwen, derde ronde: Svonareva (Rus/9)-Schiavone (Ita) 7-6 (4) 6-4, Jankovic (Ser/2)-Cibulkova (Slw/16) 7-5 6-1, Dementieva (Rus/5)-Wozniacki (Den) 7-6 (3) 6-2, Venus Williams (VS/7)-Azarenka (WRu/12) 6-3 6-2, Safina (Rus/6) -Zheng Jie (Chn) 6-4 6-3, Serena Williams (VS/4)-Cornet (Fra/15) 3-6 6-3 6-4.

Voetbal

Groep A: Argentinië-Servië 2-0 (1-0), Ivoorkust-Australië 1-0 (0-0). Eindstand: 1. Argentinië 3-9, 2. Ivoorkust 3-6, 3. Australië 3-1, 4. Servië 3-1. Argentinië en Ivoorkust naar kwartfinales.

Groep C: Nieuw-Zeeland-België 0-1 (0-1), China-Brazilië 0-3 (0-1). Eindstand: 1. Brazilië 3-9, 2. België 3-6, 3. China 3-1, 4. Nieuw-Zeeland 3-1. Brazilië en België naar kwartfinales.

Groep D: Zuid-Korea-Honduras 1-0 (1-0), Kameroen-Italië 0-0. Eindstand: 1. Italië 3-7, 2. Kameroen 3-5, 3. Zuid-Korea 3-4, 4. Honduras 3-0. Bijzonderheid: Italië en Kameroen naar kwartfinales.

Volleybal

Vrouwen, groep A: Venezuela-Verenigde Staten 1-3, Cuba-China 3-2, Polen-Japan 2-3. Stand: 1. Cuba 2-6, 2. China 2-5, 3. Japan 2-5, 4. VS 2-5, 5. Polen 2-3, 6. Venezuela 2-3.

Groep B: Italië-Algerije 3-0, Rusland-Kazachstan 3-0, Servië-Brazilië 0-3. Stand: 1. Brazilië 2-6, 2. Italië 2-6, 3. Servië 2-5, 4. Rusland 2-4, 5. Kazachstan 2-3, 6. Algerije 2-3.

Zeilen

470, vijfde race: 1. Owens/Lawton (Ier), 2. Zandona/Trani (Ita), 3. Wilmot/Page (Aus), 8. Coster/Coster; zesde race: 1. McNay/Biehl (VS), 2. Desoekevitsj/Logoenov (WRu), 3. Yoon/Kim (Z-Ko), 15. Coster/Coster. Klassement: 1. Wilmot/Page 17, 2. Charbonnier/Bausset (Fra) 24, 3. Rogers/Glanfield (GB) 25, 8. Coster/Coster 48.

Finn, zevende race: 1. Gaspic (Z-Ko), 2. Papathanasiou (Gri), 3. Birgmark (Zwe), 10. Postma. Klassement: 1. Ainslie (GB) 19, 2. Railey (VS) 25, 3. Florent (Fra) 30, 14. Postma 77.

Laser, derde race: 1. Campbell (VS), 2. Geritzer (Oos), 3. Lima (Por), 34. Van Schaardenburg. Klassement: 1. Romero (Ita) 14, 2. Lima 16, 3. Alsogaray (Arg) 23, 36. Van Schaardenburg 95.

Vrouwen, 470-klasse, vijfde race: 1. Vögl/Flatscher (Oos), 2. De Koning/Berkhout (Ned), 3. Rol/Thilo (Zwi); zesde race: 1. Kondo/Kamata (Jap), 2. De Koning/Berkhout, 3. Detleva/Maucec (Slv). Klassement: 1. De Koning/Berkhout 13, 2. Rechichi/Parkinson 13, 3. Via-Dufresne/Tutzo (Spa) 27.

Yngling, zevende race: 1. Barkow (VS), 2. Ayton (GB), 3. Bekatorou (Gri), 4. Mulder/Bes/Witteveen. Klassement: 1. Ayton 17, 2. Mulder 22, 3. Barkow 33.

Zwemmen

200 school: 1. Kitajima (Jap) 2.07,64, 2. Rickard (Aus) 2.08,88, 3. Duboscq (Fra) 2.08,94. 200 vlinder, finale: 1. Phelps (VS) 1.52,03 (WR), 2. Cseh (Hon) 1.52,70 (ER), 3. Matsuda (Jap) 1.52,974. 4x200 vrij, finale: 1. Verenigde Staten 6.58,56 WR (Phelps, Lochte, Berens, Vanderkaay), 2. Rusland 7.03,70 (ER), 3. Australië 7.04,98.

Vrouwen, 200 vlinder: 1. Liu Zige (Chn) 2.04,18 (WR), 2. Jiao Liuyang (Chn) 2.04,72, 3. Schipper (Aus) 2.06,26. 200 vrij, finale: 1. Pellegrini (Ita) 1.54,82 (WR), 2. Isakovic (Slv) 1.54,97, 3. Pang Jiaying (Chn) 1.55,05. 200 wissel, finale: 1. Rice (Aus) 2.08,45 (WR), 2. Coventry (Zim) 2.08,59, 3. Coughlin (VS) 2.10,34. 4x200 vrij: 1. Australië 7.44,31 WR (Rice, Barratt, Palmer, Mackenzie), 2. China 7.45,93, 3. Verenigde Staten 7.46,33.