Olympisch scorebord

Basketbal

Voorrondes, groep A: Litouwen-Iran 99-67, Kroatië-Rusland 85-78, Argentinië-Australië 85-68. Stand: 1. Litouwen 2-4, 2. Kroatië 2-4, 3. Rusland 2-3, 4. Argentinië 2-3, 5. Australië 2-2, 6. Iran 2-2.

Groep B: Griekenland-Duitsland 87-64, Spanje-China 85-75, Verenigde Staten-Angola 97-76. Stand: 1. VS 2-4, 2. Spanje 2-4, 3. Griekenland 2-3, 4. Duitsland 2-3, 5. China 2-2, 6. Angola 2-2.

Gewichtheffen

-69 kg: 1. Liao Hui (Chn) 348 kg (158 trekken, 190 stoten), 2. Dabaya-Tientcheu (Fra) 338 (151, 187), 3. Martirosian (Arm) 338 (153, 187).

Vrouwen, -63 kg: 1. Hyon Suk (N-Ko) 241 kg (106 trekken, 135 stoten), 2. Nekrassova (Kaz) 240 kg (110, 130), 3. Ying-chi (Tai) 231 (104, 127).

-69 kg: Liu Chunhong (Chn) 286 kg WR (128 trekken WR, 158 stoten WR), 2. Slivenko (Rus) 255 (115, 140), 3. Davidova (Oek) 250 (115/135).

Hockey

Vrouwen, voorrondes, groep A: Nederland- Zuid-Korea 3-2 (2-1).

Australië-Spanje 6-1 (1-1), China-Zuid-Afrika 3-0 (2-0). Stand: 1. Nederland 2-6 (9-2), 2. Australië 2-6 (11-5), 3. China 2-6 (6-0), 4. Zuid-Korea 2-0 (6-8), 5. Spanje 2-0 (1-9), 6. Zuid-Afrika 2-0 (0-9).

Groep B: Argentinië-Engeland 2-2 (2-0), VS-Japan 1-1 (0-1), Duitsland-Nieuw-Zeeland 2-1 (0-1). Stand: 1. Duitsland 2-6 (7-2), 2. Japan 2-4 (3-2), 3. Argentinië 2-2 (4-4), 4. VS 2-2 (3-3), 5. Groot-Brittannië 2-1 (3-7), 6. Nieuw-Zeeland 2-0 (2-4).

Paardensport

Eventing, individueel: 1. Romeike (Dld) Marius 54,20 pt, 2. Miles (VS) McKinlaigh 56,10, 3. Cook (GB) Miners Frolic 57,40.

Landenwedstrijd: 1. Duitsland 166,10 pt, 2. Australië 171,20, 3. Groot-Brittannië 185,70.

Schermen

Sabel, halve finale: Man (Chn)-Pillet (Fra) 15-12, Lopez (Fra)-Covaliu (Roe) 15-13. Om het brons: Covaliu-Pillet 15-11. Finale: Man-Lopez 15-9.

Schieten

Vrouwen, vrij pistool 25 meter: 1. Chen Ying (Chn) 793,4, 2. Gundegmaa Otryad (Mon) 792,2, 3. Dorjsuren (Dld) 789,2.

Softbal

Vrouwen, eerste speelronde: China-Nederland 10-2, Taiwan-Canada 1-6, VS-Venezuela 11-0.

Tafeltennis

Vrouwen, landenwedstrijd: groep B: Nederland- Nigeria 3-0. Li Jiao-Kaffo 3-0, Li Jie-Offiong 3-1, Timina/Li Jie-Oshonaike/Offiong 3-1.

Tennis

Tweede ronde: Djokovic (Ser/3)-Schüttler (Dld) 6-4 6-2, Nadal (Spa/2)-Hewitt (Aus) 6-1 6-2, Nalbandian (Arg/7)-Massu (Chl) 7-6 (0) 6-1, Mathieu (Fra)-Davidenko (Rus/4) 7-5 6-3.

Vrouwen, tweede ronde: Azarenka (WRu/12)-Dellacqua (Aus) 6-2 6-2, Jankovic (Ser/2)-Alona Bondarenko (Oek) 7-5 6-1, Zvonareva (Rus/9)-Peer (Isr) 6-3 7-6 (4).

Voetbal

Vrouwen, groep E: China-Argentinië 2-0 (0-0), Zweden-Canada 2-1 (1-0). China, Zweden, Canada naar kwartfinales. Groep F: Noord-Korea- Duitsland 0-1 (0-0), Nigeria-Brazilië 1-3 (1-3). Brazilië en Duitsland door. Groep G: Noorwegen- Japan 1-5 (1-1), Verenigde Staten-Nieuw-Zeeland 4-0 (2-0). VS, Noorwegen en Japan door.

Volleybal

Groep A: VS-Italië 3-1, Venezuela-China 2-3, Japan-Bulgarije 1-3. Stand: 1. Bulgarije 2-4, 2. VS 2-4, 3. Italië 2-3, 4. China 2-3, 5. Venezuela 2-2, 6. Japan 2-2. Groep B: Duitsland- Rusland 2-3, Egypte-Polen 0-3, Servië-Brazilië. Stand: 1. Polen 2-4, 2. Brazilië 2-4, 3. Rusland 2-4, 4. Duitsland 2-2, 5. Servië 2-2, 6. Egypte 2-2.

Beach, voorronde, groep F: Asahi/Shiratori (Jap)-Boerma/Ronnes (Ned) 21-15 23-25 15-11. Gibb/Rosenthal (VS)-Brink/Dieckmann (Dld) 21-15 21-13. Stand: 1. Gibb/Rosenthal 2-4, 2. Brink/Dieckmann 2-2, 3. Asahi/Shiratori 2-2, 4. Boersma/Ronnes 2-0.

Zeilen

470, derde race: 1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Australië, 12. Nederland (Sven/Kalle Coster). Vierde race: 1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Australië.

Stand na 4 races: 1. Australië 17, 2. Frankrijk 18, 3. Spanje 25, 7. Nederland 40. RS:X, stand na 4 races: 1. Zubari (Isr) 8, 2. King Yin (HKo) 16, 3. Ashley (N-Zl) 19. Vrouwen, 470, derde race: 1. Israël, 2. Spanje, 3. Groot-Brittannië, 9. Nederland (Marcelien de Koning/Lobke Berkhout). Vierde race: 1. Australië, 2. Israël, 3. Italië, 5. Nederland. Stand na vier races: 1. Australië 9 pt, 2. Spanje 17, 3. Nederland 18, 4. Israël 24, 5. Italië 30, 6. Tjechië 33. RS:X, stand na 4 races: 1. Yin Jian (Chn) 6, 2. Alabau (Spa) 15, 3. Crisp (Aus) 17.