Scorebord

Olympische Spelen Boogschieten

Landenwedstrijd, halve finales: Zuid-Korea-China 221-218, Italië-Oekraïne 223-221. Om derde plaats: China-Oekraïne 221-219. Finale: Zuid-Korea-Italië 227-225.

Gewichtheffen

-62 kilogram: 1. Zhang Xiangxiang (Chn) 319 kg (trekken 143 + stoten 176), 2. Salazar (Col) 305 (138+167), 3. Triyatno (Ino) 298 (135+163), 4. Buci (Roe) 295 (130+165), 5. Hansawong (Tha) 294 (132+162), 6. Ruiz (Cub) 294 (132+162).

Hockey

Groep B, eerste speelronde: Nederland- Zuid-Afrika 5-0 (2-0). 3. Taekema 1-0 (sc), 35. Taekema 2-0 (sc), 44. Docherty 3-0, 47. Hertzberger 4-0, 66. Geert-Jan Derikx 5-0.

Judo

-73 kg, om het brons: Boqiev (Tad) wint van Van Tichelt (Bel), Guilheiro (Bra) wint van Malomat (Irn). Finale: Mammadli (Aze) wint van Ki-Chun (Z-Ko).

Kano

Kanoslalom, series, eindstand na twee runs: 1. Kauzer (Slw) 166,49 seconden, 2. Lefevre (Fra) 1,57, 3. Molmenti (Ita) 2,10, 4. Grimm (Dld) 2,77, 5. Popiela (Pol) 4,53, 6. Oblinger (Oos) 5,26, 14. Bouten 8,67. Bijzonderheid: Bouten naar halve finale.

C1: 1. Martikan (Slw) 176,65, 2. Florence (GB) 178,61, 3. Bell (Aus) 180,59. K1: 1. Grimm (Dld) 171,70, 2. Lefevre (Fra) 173,30, 3. Boukpeti (Tog) 173,45, 9. Bouten 2.27,99.

Schermen

Vrouwen, floret, eerste ronde: Angad-Gaur (Ned)-El Gammal (Egy) 13-4. Tweede ronde: Granbassi (Ita)-Angad-Gaur 11-6. Om het brons: Granbassi-Trillini (Ita) 15-12. Finale: Vezzali (Ita)-Nam (Z-Ko) 6-5.

Schieten

Vrij pistool 50 m: 1. Jin Jong-oh (Z-Ko) 660,4, 2. Kim Jong-su (N-Ko) 660,2, 3. Tan Zongliang (Chn) 659,5, 4. Isakov (Rus) 658,9/shoot-off 9,1, 5. Omeltsjoek (Oek) 658,9/6,5, 6. Kopp (Slw) 657,6, 7. Kirjakov (Bul) 656,8, 8. Mekic (Ser) 655,8.

Schoonspringen

Vrouwen, synchroon, 10 meter: 1. Wang/Chen (Chn) 363,5 punten, 2. Cole/Wu (Aus) 335,16, 3. Espinosa/Ortiz (Mex) 330,06.

Tennis

Eerste ronde: Nadal (Spa/2)-Starace (Ita) 6-2 3-6 6-2, Nalbandian (Arg/7)-Zeng Shaoxuan (Chn) 6-2 6-1, Joezjni (Rus/13)-Vanek (Tsj) 6-4 6-1, Federer (Zwi/1)-Toersoenov (Rus) 6-4 6-2, Wawrinka (Zwi/9) -Dancevic (Can) 4-6 6-3 6-2, Tipsarevic (Ser)-Ferrer (Spa/5) 7-6 (8) 6-2, Djokovic (Ser/3)-Ginperi (VS) 6-4 6-4, Llodra (Fra)-Stepanek (Tsj/16) 4-6 7-6 (5) 11-9 . Tweede ronde: Monfils (Fra) - Hanescu (Roe) 6-4 7-6 (5), Simon (Fra/10) - Canas (Arg) 7-5 6-1, Berdych (Tsj/17) - Seppi (Ita) 6-3 7-6 (4), Olivier Rochus (Bel) - Tipsarevic (Ser) 7-6 (5) 2-3 opgave, Kiefer (Dui/15) - Anderson (ZAf) 6-4 6-7 (4) 6-4.

Vrouwen, eerste ronde: Dementjeva (Rus/5)-Katerina Bondarenko (Oek) 6-1 6-4, Kanepi (Est)-Pennetta (Ita/14) 6-2 7-6 (6), Safina (Rus/6)-Santangelo (Ita) 6-3 7-6 (1), Zvonareva (Rus/9)-Yan Zi (Chn) 6-2 6-0, Cibulkova (Slw/16)-Parmentier (Fra) 6-1 7-5, Venus Williams (VS/7)-Bacsinszky (Zwi) 6-3 6-2, Zheng Jie (Chn)-Szavay (Hon/11) 4-6 6-3 7-5, Li Na (Chn)-Koeznetsova (Rus/3) 7-6 (5) 6-4, Schnyder (Zwi/13)-Craybass (VS) 6-3 6-2, Jankovic (Ser/2)-Black (Zim) 6-3 6-3, Azarenka (WRu/12)-Perebijnis (Oek) 6-4 5-7 6-4. Tweede ronde: Serena Williams (VS/4) - Stosur (Aus) 6-3 6-0, Cornet (Fra/15) - Peng Shuai (Chn) 6-2 6-2, Wozniacki (Den) - Hantuchova (Slw/10) 6-1 6-3, Schiavone (Ita) - A. Radwanska (Pol/8) 6-3 7-6 (6), Cibulkova (Slw/16) - Pironkova (Bul) 6-2 6-2, Venus Williams (VS/7) - Benesova (Tsj) 6-1 6-4, Safina (Rus/6) - Martinez Sanchez (Spa) 7-6 (3) 6-1.

Turnen

Landenwedstrijd: 1. China 286,125 pt, 2. Japan 278,875, 3. Verenigde Staten 275,850, 4. Duitsland 274,600, 5. Zuid-Korea 274,375, 6. Rusland 274,300, 7. Roemenië 274,175, 8. Frankrijk 272,875.

Volleybal

Beach, voorronde, groep E: Nummerdor/Schuil (Ned)-Kjemperud/Skarlund (Noo) 13-21 21-15 15-9, Laciga/Schnider (Zwi)-Klemperer/Koreng (Dld) 21-15 21-15. Stand: 1. Nummerdor/Schuil 2-4, 2. Laciga/Schnider 2-2, 3. Klemperer/Koreng 2-2, 4. Kjemperud/Skarlund 2-0.

Vrouwen, voorronde, groep E: Estevez/Crespo (Cub)-Kadijk/Mooren (Ned) 21-11 21-15, Branagh/Youngs (VS)-Pohl/Rau (Dld) 21-17 21-16. Stand: 1. Branagh/Youngs 2-4, 2. Pohl/Rau 2-2, 3. Estevez/Crespo 2-2, 4. Kadijk/Mooren 2-0.

Waterpolo

Vrouwen, groep B, eerste speelronde: Nederland-Hongarije 9-11 (3-3 2-3 3-4 1-1). Doelpt Nederland: De Bruijn 4, Van den Berg 2, Sijbring, Van den Ham, Cabout. Australië-Griekenland 8-6. Stand: 1. Hongarije 1-2, 2. Australië 1-2, 3. Nederland 1-0, 4. Griekenland 1-0.

Worstelen

Grieks-romeins, -55 kg, halve finales: Bairamov (Aze) - Amoian (Arm) 3-1. Mankiev (Rus) - Park Eun-Chul (ZKo) 3-1. Finale: Mankiev - Bairamov 3-1.

Zwemmen

Finales, 200 vrij: 1. Phelps (VS) 1.42,96 (WR), 2. Park Tae-hwan (Z-Ko) 1.44,85, 3. Vanderkaay (VS) 1.45,14, 4. Basson (Z-Af) 1.45,97, 5. Biedermann (Dld) 1.46,00, 6. Meichtry (Zwi) 1.46,95, 7. Okumura (Jap) 1.47,14, 8. Renwick (GB) 1.47,47. 100 rug: 1. Peirsol (VS) 52,54 (WR), 2. Grevers (VS) 53,11, 3. Viatsjanin (Rus) en Stoeckel (Aus) 53,18, 5. Delaney (Aus) 53,31, 6. Tancock (GB) 53,39, 7. Aschwin Wildeboer (Spa) 53,51, 8. Miyashita (Jap) 53,99; 28. Driebergen 55,31.

Vrouwen, finales, 100 rug: 1. Coughlin (VS) 58,96, 2. Coventry (Zim) 59,19, 3. Hoelzer (VS) 59,34, 4. Spofforth (GB) 59,38 (ER), 5. Zoejeva (Rus) 59,40, 6. Nakamura (Jap) 59,72, 7. Manaudou (Fra) 1.00,10, 8. Ito (Jap) 1.00,18. 100 school: 1. Jones (Aus) 1.05,17, 2. Soni (VS) 1.06,73, 3. Jukic (Oos) 1.07,34, 4. Jefimova (Rus) 1.07,43, 5. Jendrick (VS) 1.07,62, 6. White (Aus) 1.07,63, 7. Sun Ye (Chn) 1.08,08, 8. Kitagawa (Jap) 1.08,43; 35. Jolijn van Valkengoed 1.11,26.