Scorebord

Zwemmen (vervolg)

Finales, 400 vrij: 1. Park Tae-hwan (Z-Ko) 3.41,86, 2. Lin Zhang (Chn) 3.42,44, 3. Larsen Jensen (VS) 3.42,78, 4. Vanderkaay (VS) 3.43,11, 5. Mellouli (Tun) 3.43,45, 6. Hackett (Aus) 3.43,84, 7. Priloekov (Rus) 3.43,97, 8. Lobintsev (Rus) 3.48,29. 400 wissel: 1. Phelps (VS) 4.03,84 (WR), 2. Cseh (Hon) 4.06,16 (ER), 3. Lochte (VS) 4.08,09, 4. Boggiatto (Ita) 4.12,16, 5. Marin (Ita) 4.12,47, 6. Kis (Hon) 4.12,84, 7. Johns (Can) 4.13,38, 8. Pereira (Bra) 4.15,40.

Vrouwen, finales, 400 wissel: 1. Rice (Aus) 4.29,45 (WR), 2. Coventry (Zim) 4.29,89, 3. Hoff (VS) 4.31,71, 4. Beisel (VS) 4.34,24, 5. Filippi (Ita) 4.34,34, 6. Miley (GB) 4.39,44, 7. Martinova (Rus) 4.40,04, 8. Li Xuanxu (Chn) 4.42,13.

4 x100 vrij: 1. Nederland 3.33,76 (Dekker 54,37, Kromowidjojo 53,39, Heemskerk 53,42, Veldhuis 52,58), 2. Verenigde Staten 3.34,33 (Coughlin 54,00, Nymeyer 53,91, Joyce 53,98, Torres 52,44), 3. Australië 3.35,05 (Campbell 54,43, Mills 54,43, Schlanger 53,85, Trickett-Lenton 52,34), 4. China 3.35,64, 5. Duitsland 3.36,85, 6. Frankrijk 3.37,68, 7. Groot-Brittannië 3.38,18, 8. Canada 3.38,32.

400 vrij: 1. Adlington (GB) 4.03,22, 2. Hoff (VS) 4.03,29, 3. Jackson (GB) 4.03,52, 4. Balmy (Fra) 4.03,60, 5. Pellegrini (Ita) 4.04,56, 6. Potec (Roe) 4.04,66, 7. Barratt (Aus) 4.05,05, 8. Manaudou (Fra) 4.11,26.

100 vlinder: 1. Trickett-Lenton (Aus) 56,73, 2. Magnuson (VS) 57,10, 3. Schipper (Aus) 57,25, 4. Zhou Yafei (Chn) 57,84, 5. Li Tao (Sin) 57,99, 6. Lowe (GB) 58,06, 7. Silva (Bra) 58,10, 8. Dekker (Ned) 58,54; 30. Groot 59,35.

NIET-OLYMPISCHE UITSLAGEN

Voetbal

Oefenwedstrijden

Amsterdam Tournament

Ajax-Arsenal 2-3 (2-0), Sevilla (Spa)-Internazionale (Ita) 0-0, Ajax-Internazionale 0-1 (0-1), Arsenal-Sevilla 1-1 (1-0).

Eindstand: 1. Arsenal 2-8, 2. Internazionale 2-5, Sevilla 2-3, Ajax 2-2.

Overige wedstrijden

Benfica (Por)-Feyenoord 1-0 (0-0). 76. Cardozo 1-0.

Dynamo Dresden (Dld)-Willem II 0-2 (0-1). Doelpt Willem II: Muhamadu 2.

Blackburn Rovers (Eng)-NAC Breda 1-1 (0-1). Doelpunt NAC: Feher.

Overasseltse Boys-NEC 0-22 (0-11). Doelpt NEC: Van Beukering en Vadocz 4, Ntibazonkiza 3 (1x strafschop), Tshibamba en El-Akchaoui 2, Wisgerhof, Schöne, Davids, Otten, Janssen, Kivuvu en Fernandez.

FC Groningen-FC Dender (Bel) 0-1 (0-1).

Vitesse-Getafe (Spa) 0-2 (0-2).

Everton (Eng)-PSV 1-1 (0-1). 32. Amrabat 0-1, 85. Arteta 1-1 (strafschop). Bijzonderheid: Koevermans maakt rentree bij PSV.

GBA (Bel)-Roda JC 0-1 (0-1). Doelpunt Roda JC: Matondo.

Volendam-Charleroi 1-2 (1-2). Doelpunt Volendam: Lopes.

AZ-Iraklis Saloniki 3-0 (3-0). Doelpt AZ: Ari (2), De Zeeuw.

FC Utrecht-Wigan Athletic (Eng) 0-2 (0-1). Bijzonderheid: De Ridder scoort voor Wigan Athletic.

ADO Den Haag-Real Valladolid 0-3 (0-0).

Racing Genk-Heerenveen 2-2 (2-0). Doelpt Heerenveen: El Younoussi, Paolo Henrique.

Buitenlands voetbal

Engelse Supercup

Manchester United-Portsmouth 0-0. Manchester wint strafschoppen 3-1.

Franse Competitie

AS Monaco-Paris St Germain 1-0, AJ Auxerre-FC Nantes 2-1, Bordeaux-Caen 2-1, Le Havre-Olympique Nice 1-0, AS Nancy-Lille OSC 0-0, FC Sochaux-Grenoble 1-2, Stade Rennes-Olympique Marseille 4-4, Valenciennes-Saint-Etienne 1-0, Le Mans-FC Lorient 0-1, Olympique Lyon-Toulouse FC zo 21.00u. Stand: AJ Auxerre 1-3, Bordeaux 1-3, Grenoble 1-3, AS Monaco 1-3, FC Lorient 1-3, Le Havre 1-3, Valenciennes 1-3, Marseille 1-1, Stade Rennes 1-1, AS Nancy 1-1, Lille OSC 1-1, Lyon 0-0, Toulouse FC 0-0, Caen 1-0, FC Nantes 1-0, FC Sochaux 1-0, Le Mans 1-0, Nice 1-0, Paris SG 1-0, St.Etienne 1-0.

Belgische Supercup

RSC Anderlecht-Standard Luik 1-3.

Schotse Competitie

Falkirk-Glasgow Rangers 0-1, Aberdeen-Inverness CT 0-2, Hearts-Motherwell 3-2, Kilmarnock-Hibernian 1-0, Celtic-St.Mirren 1-0, Hamilton-Dundee United ma 20.45u.

Stand: Inverness CT 1-3, Hearts 1-3, Celtic 1-3, Glasgow Rangers 1-3, Kilmarnock 1-3, Dundee Utd 0-0, Hamilton A. 0-0, Motherwell 1-0, Falkirk 1-0, Hibernian 1-0, St.Mirren 1-0, Aberdeen 1-0.

Cricket

Hoofdklasse: Quick-HermesDVS 0-2, Quick 160 all out, HermesDVS 215/9. VRA-Sparta 2-0, VRA 183/5, Sparta 182/8. Excelsior-HCC 2-0, Excelsior 196/7, HCC 195/8. VCC-HBS 1-1 afgelast, VOC-VVV 1-1 afgelast.

Stand: 1. Quick 16-26, 2. Excelsior 17-25, 3. HCC 16-22, 4. HermesDVS 17-20, 5. VRA 17-20, 6. HBS 17-18, 7. VOC 17-16, 8. VCC 17-9, 9. VVV 17-7, 10. Sparta 17-5.

Golf

PGA Championship, Bloomfield Hills (VS)

Eindstand: 1. Harrington (Ier) 277 (-3), 2. Sergio Garcia (Spa), Curtis (VS) 279, 4. Villegas (Col), Stenson (Zwe) 281, 6. Flesch (VS) 282, 7. Mickelson (VS), Romero (Arg) 284.

Motorsport-motorcross

MX1, Grote Prijs van Tsjechië, Loket (Tsj)

Eerste manche: 1. Nagl (Dld) 21 ronden in 39.38,225, 2. Barragan (Spa) 8,690, 3. Philippaerts (Ita) 16,171, 15. De Reuver 40.47,549.

Tweede manche: 1. Philippaerts 40.18,466, 2. Pourcel (Fra) 4,986, 3. De Dycker (Bel) 6,206, 17. De Reuver 1.16,289.

Eindstand: 1. Philippaerts 45 pt, 2. Pourcel 38, 3. Barragan, 17. De Reuver 10.

WK-stand: 1. Philippaerts 405, 2. Ramon (Bel) Suzuki 398, 3. Coppins (NZl) Yamaha 370, 10. De Reuver 224.

Paardensport

CHIO, Super League, Dublin (Ier)

Landenwedstrijd, na twee manches: 1. Groot-Brittannië 14 strafpt (Charles 1+1, Gredley 5+5, Robert Smith 9+6, Skelton 1+1), 2. Duitsland 19, 3. Ierland 24, 4. Verenigde Staten 28, 5. Nederland 32 (Piet Raijmakers 4+4, Bruggink 8+12, Mathijs van Asten 12+12, Smolders 0+4), 6. België 35, 7. Zweden 46, 8. Zwitserland 70.

Stand Super League, na zeven wedstrijden: 1. Duitsland 47 punten, 2. Groot-Brittannië 39,5, 3. Nederland 34,5, 4. Verenigde Staten 25,83, 5. Ierland 23,83.

Tennis

Toernooi, Los Angeles (VS)

Halve finales: Roddick (VSt/1)-Gremelmayr (Dld) 6-2 6-2, Del Potro (Arg/3)-Fish (VSt/6) 6-2 6-1. Finale: Del Potro (Arg/3) - Roddick (VSt/1) 6-1 7-6 (2).

Wielrennen

Ronde van Burgos (Spa)

Vijfde en laatste etappe: Areniscas de los Pinares-Lag de Neila: 1. Cobo Acebo (Spa) 155 km in 3.53.10, 2. Vázquez Hueso (Spa) 0.09, 3. Moreno Fernández (Spa) 0.18, 4. Garzelli (Ita) 0.22, 5. Pardilla Bellón (Spa), 6. Pujol Munoz (Spa) 0.44, 12. Mollema 1.39, 56. Eltink 8.44, 67. De Kort 14.51, 73. Löwik, 113. Van Dijk 17.35.

Eindklassement: 1. Zandio Echaide (Spa) 18.42.57, 2. Landaluze (Spa) 0.12, 3. Pedraza (Col) 0.29, 4. Loubet (Fra) 1.23, 5. Mosquera Miguez (Spa) 1.27, 6. Cobo Acebo (Spa) 1.29, 15. Mollema 3.08, 50. Eltink 10.13, 62. De Kort 14.34, 66. Löwik 16.20, 107. Van Dijk 20.23.

Ronde van de Ain (Fra)

Eerste etappe, Lagnieu-Montreal la Cluse: 1. Goesinnen (Ned) 149 km in 3.38.40, 2. Moucheraud (Fra) 0.05, 3. Van Avermaet (Bel) 0.10, 4. Rojas (Spa) 0.14, 5. Goerov (Kaz), 6. Wrolich (Oos), 33. Timmer, 74. Keizer 7.10, 76. Van der Velde, 80. Rooijakkers, 81. Stamsnijder, 85. Van Winden, 88. Beima, 109. Rabou 11.58.