Scorebord

Olympische Spelen Basketbal

Eerste speelronde

Groep A: Rusland-Iran 71-49, Litouwen-Argentinië 79-75, Kroatië-Australië 97-82.

Stand: 1. Rusland 1-2 (71-49), 2. Kroatië 1-2 (97-82), 3. Litouwen 1-2 (79-75), 4. Argentinië 1-1 (75-79), 5. Australië 1-1 (82-97), 6. Iran 1-1 (49-71).

Groep B: Duitsland-Angola 95-66, Spanje-Griekenland 81-66, Verenigde Staten-China 101-70.

Stand: 1. Verenigde Staten 1-2 (101-70), 2. Duitsland 1-2 (95-66), 3. Spanje 1-2 (81-66), 4. Griekenland 1-0 (66-81), 5. Angola 1-0 (66-95), 6. China 1-0 (70-101).

Boogschieten

Vrouwen, teams, halve finales: Zuid-Korea-Frankrijk 213-184, China-Groot-Brittannië 208-202. Om derde plaats: Frankrijk-Groot-Brittannië 203-201. Finale: Zuid-Korea-China 224-215.

Gewichtheffen

Tot 56 kilogram: 1. Qingquan (Chi) 292 kg (trekken 132 + stoten 160), 2. Anh Tuan Hoang (Vie) 290 (130+160), 3. Eko Yuli Irawan (Ino) 288 (130+158), 4. Yang Chinyi (Tai) 285 (128+157), 5. Cha Kum Chol (N-Ko) 283 (128+155), 6. Alvarez (Cub) 272 (120+152).

Vrouwen, tot 48 kilogram: 1. Chen Xiexia (Chn) 212 kg (trekken 95 + stoten 117), 2. Ozkan (Tur) 199 (88+111), 3. Wei-Ling Chen (Tai) 196 (84+112), 4. Jyounghwa (Kor) 196 (86+110), 5. Laosirikul (Tha) 195 (85+110), 6. Miyake (Jap) 185 (80+105).

Tot 53 kilogram: 1. Jaroenrattanatarakoon (Tha) 221 kg (trekken 95 + stoten 126), 2. Yun Jin-hee (Z-Ko) 213 (94+119), 3. Novikava (WRu) 13 (95+118), 4. Rumbewas (Ino) 206 (91+115), 5. Maridalin (DO) 204 (93+111), 6. Roach (VS) 193 (83+110).

Tot 58 kilogram: 1. Chen Yanqing (Chn) 244 kg (trekken 106 + stoten 138), 2. Schajinova (Rus) 227 (98+129), 3. O Jong Ae (NKo) 226 (95+131), 4. Kameaim (Tha) 226 (98+128), 5. Escobar (Ecu) 223 (99+124), 6. Begaj (Alb) 216 (98+118).

Hockey

Vrouwen, groep A: Nederland-Zuid-Afrika 6-0 (2-0). 5. Mulder 1-0, 27. Agliotti 2-0 (sc), 45. Paumen 3-0 (sc), 55. Booij 4-0 (sc), 58. Paumen 5-0 (sc), 66. Dijkstra 6-0. Nederland: De Roever; Polkamp, Schopman, Booij en Paumen; Goderie, Smabers en Mulder; De Goede, Hoog en De Moreira Melo. Wissels: Van Geenhuizen, Dijkstra, Welten, Van As en Agliotti.

Australië-Zuid-Korea 5-4 (1-4). 19. Kim Mi-Seon 0-1, 26. Liddelow 1-1, 28. Kim Da-Rae 1-2, 33. Gim Sung-Hee 1-3, 34. Park Mi-Hyun 1-4, 50. Liddelow 2-4, 47. Hudson 3-4, 56. Young 4-4, 65. Eastham 5-4.China-Spanje 3-0 (2-0). 17. Fu Baorong 1-0, 31. Li Hongxia 2-0, 37. Gao Lihua 3-0.

Stand: 1. Nederland 1-3 (6-0), 2. China 1-3 (3-0), 3. Australië 1-3 (5-4), 4. Zuid-Korea 1-0 (4-5), 5. Spanje 1-0 (0-3), 6. Zuid-Afrika 1-0 (0-6).

Groep B: Japan-Nieuw-Zeeland 2-1 (2-1). Argentinië-Verenigde Staten 2-2 (2-1). Duitsland-Groot-Brittannië 5-1 (2-1). Stand: 1. Duitsland 1-3 (5-1), 2. Japan 1-3 (2-1), 3. Argentinië 1-1 (2-2), 4. Verenigde Staten 1-1 (2-2), 5. Nieuw-Zeeland 1-0 (1-2), 6. Groot-Brittannië 1-0 (1-5).

Judo

Tot 60 kg, eerste ronde: Houkes (Ned) wint van Will (Can). Tweede ronde: Houkes wint van Alexanidis (Gri). Derde ronde: Houkes wint van Guedez (Ven). Halve finale: Choi (Z-Ko) wint van Houkes. Om derde plaats: Houkes wint van Yekutiel (Isr).

Eindstand: 1. Choi, 2. Paischer (Oos), 3. Houkes (Ned) en Sobirov (Oez).

Tot 66 kg, om derde plaats: Arencibia (Cub) wv Gadanov (Rus), Pak Chol Min (N-Ko) wv Sharipov (Oez). Finale: Uchishiba (Jap) wv Darbelet (Fra).

Vrouwen, tot 48 kg, om derde plaats: Tani (Jap) wint van Bogdanova (Rus), Pareto (Arg) wint van Pak (N-Ko). Finale: Dumitru (Roe) wint van Bermoy (Cub).

Eindstand: 1. Dumitru, 2. Bermoy, 3. Tani en Pareto.

Tot 52 kg, om derde plaats: Haddad (Alg) wint van Kalijeva (Kaz), Nakamura (Jap) wv Kim Kyung-ok (Z-Ko). Finale: Xian Dongmei (Chn) wv An Kum Ae (N-Ko).

Paardensport

Eventing, tussenstand na dressuur en cross

Individueel: 1. Romeike (Dld) Marius 50,2 strafpunten, 2. Ingrid Klimke (Dld) Abraxxas 50,7, 3. Jones (Aus) Irish Jester 53,4, 4. Clayton Fredericks (Aus) Ben Along Time 53,4, 5. Miles (VS) McKinleigh en King (GB) Call Again Cavalier 56,1; 28. Tim Lips/Blom's Oncarlos 75,0.

Landenwedstrijd: 1. Australië 102,80, 2. Duitsland 110,50, 3. Verenigde Staten 115,60.

Roeien

Skiff, 4e kwartfinale: 1. Drysdale (NZe) 6.50,18, 2. Karonen (Zwe) 6.50,40, 3. Jurkowski (VS) 6.53,26, 4. Hamburger (Ned) 6.57,24, 5. Takhar (Ina) 7.19,01, 6. Fernandez (Arg) 7.27,60. Bijzonderheid: Hamburger uitgeschakeld.

Vier-zonder, geplaatst voor halve finales: Nederland (Cirkel, Vellenga, Gabriëls en Vermeulen) 6.00,50, Groot-Brittannië 6.00,59, Nieuw-Zeeland 6.00,73, Italië 6.02,84, Slovenië 6.03,78, Verenigde Staten 6.03,96.

Vier-zonder lichtgewicht, geplaatst voor halve finales: Denemarken 5.50,12, Duitsland 5.50,16, Frankrijk 5.51,68, Canada 5.52,13, Polen 5.52,32, Groot-Brittannië 5.52,38, Italië 5.54,12, Australië 5.55,18. Naar herkansingen: o.a. Nederland (Van der Linden, Godschalk, Snijders en Drewes) 5.57,54.

Acht, series: geplaatst voor finale: Canada 5.27,69, Groot-Brittannië 5.25,89. Naar herkansing: Nederland (Siegelaar, Blink, Klem, Klaassen, Kuiper, Steenman, Van Andel, Simon en stuurman Wiersum) 5.40,43, Polen 5.34,95, Australië 6.55,59, Verenigde Staten 5.29,60, China 5.35,09, Duitsland 5.37,56.

Vrouwen, dubbeltwee lichtgewicht, geplaatst voor halve finales: Van der Kolk/Van Eupen 6.50,90, Carow/Dräger (Dld) 6.51,96, Halliday/Houston (Aus) 6.53,23, Kok/Cameron (Can) 6.54,07, Xu/Yu (Chn) 6.57,58, Olsen/Rasmussen (Den) 6.58,63.

Acht, series: geplaatst voor finale: Roemenië 6.05,77, Verenigde Staten 6.06,53. Naar herkansing: Nederland (Dekker, Smulders, Kingma, Repelaer van Driel, Van Rumpt, Tanger, Siegelaar, De Haan en stuurvrouw Workel) 6.07,41, Australië 6.07,93, Groot-Brittannië 6.08,68, Canada 6.12,68, Duitsland 6.14,42.

Schermen

Degen, tweede ronde: Verwijlen (Ned)-Lei Wang (Chn) 15-10. Derde ronde: Verwijlen-Kauter (Zwi) 15-12. Kwartfinale: Tagliariol (Ita)-Verwijlen 15-11. Verwijlen eindigt als achtste. Om derde plaats: Luis Abajo (Spa)-Boczko (Hon) 8-7. Finale: Tagliariol-Jeannet (Fra) 15-9.

Schieten

Luchtpistool 10 m: 1. Pang Wei (Chn) 688,2, 2. Jin Jong-oh (Z-Ko) 684,5, 3. Kim Jong-su (N-Ko) 683, 4. Turner (VS) 682,0/10,5 in shoot-out, 5. Beaman (VS) 682/10,3, 6. Ekimov (Rus) 680,5, 7. Lapeyre (Fra) 680,3, 8. Panichpatikum (Tha) 679.

10 meter luchtgeweer: 1. Bindra (Ina) 700,5 punten, 2. Zhu Qinan (Chn) 699,7, 3. Hakkinen (Fin) 699.4, 4. Moldoveanu (Roe) 698,9, 5. Prichodtsjenko (Rus) 698,4, 6. Sidi (Hon) 698,4, 7. Pletikosic (Ser) 697,7, 8. Kroeglov (Rus) 697,0.

Vrouwen, luchtpistool 10 m: 1. Guo Wenjun (Chn) 492,3, 2. Paderina (Rus) 489,1, 3. Soelakvadze (Geo) 487,4, 4. Tsjaika (WRu) 482,0, 5. Sagoen Lewandowska (Pol) 481,3, 6. Sekaric (Ser) 480,9, 7. Nevansuu (Fin) 480,5, 8. Tsogbadrah (Mon) 479,6.

Luchtgeweer 10 m: 1. Emmons (Tsj) 503,5, 2. Galkina (Rus) 502,1, 3. Pejcic (Kro) 500,9, 4. Beyerle (VS) 499,8, 5. Du Li (Chn) 499,6, 6. Dovgoen (Kaz) 498,1, 7. Gigon (Fra) 497,3, 8. Bogacka (Pol) 495,7.

Kleiduif, trap: 1. Makela-Nummela 91 punten, 2. Stefecekova (Slw) 89, 3. Cogdell (VS) 86 (na shoot-off).

Schoonspringen

Synchroon, toren: 1. Lin Yue/Huo Liang (Chn) 468,18 punten, 2. Hausding/Klein (Dld) 450,42, 3. Galperin/Dobroskok (Rus) 445,26.

Vrouwen, synchroon, 3-meterplank: 1. Guo Jingjing/Wu Minxia (Chn) 343,50 pt, 2. Pachalina/Posdnjakova (Rus) 323,61, 3. Kotzian/Fischer (Dld) 318,90.