'We maken ons ernstige zorgen', meldde Michel Laurent, woordvoerder van zijn ploeg. 'De artsen hebben een bloeding in zijn hoofd vastgesteld. Ze hebben geprobeerd hem te opereren, maar dat bleek niet goed mogelijk.'
Collega's zagen dat de 23-jarige Raisin alleen reed, toen hij dinsdag in de slotfase van de etappe onderuitging. Bij de val, op twee kilometer van de finish in Angers, liep hij verwondingen op in zijn gezicht en breuken in een heupbeen en een sleutelbeen.
In het ziekenhuis werd later pas de bloeding in het hoofd geconstateerd. Gisterochtend verslechterde zijn toestand. Artsen hebben geen prognose gegeven, maar beschouwen zijn situatie als kritiek.
Raisin wordt algemeen beschouwd als een van de grootste Amerikaanse wielertalenten en een potentieel opvolger van zevenvoudig Tourwinnar Lance Armstrong en drievoudig winnaar Greg LeMond, die in 1986 als eerste niet-Europeaan de Ronde van Frankrijk won. Vorig jaar kreeg Raisin als jongste Amerikaan ooit een profcontract in Europa. In zijn eerste profjaar bevestigde hij meteen zijn status als belofte door zesde te worden in de Ronde van Duitsland en dertiende in de Ronde van Georgië. In die laatste wedstrijd won hij ook het jongerenklassement. Ook op het wereldkampioenschap in Madrid viel hij op door 210 kilometer aan de leiding te fietsen.
In het Circuit de la Sarthe heeft de Duitser Stefan Schumacher gisteren de leiding van het klassement overgenomen. Op basis van bonificatieseconden nam hij de leiderstrui over van de Deen Brian Vandborg.
De etappe over 188 kilometer van Angers naar Ernée werd gewonnen door Alberto Loddo. De Italiaan bleef in de sprint Schumacher en de Fransman Anthony Ravard voor. De Franse etappekoers eindigt vandaag in Le Mans.