Sportjaarkalender 2006

Erik Guay of Canada takes a curve on his way to second place in the Men's Ski World Cup super-G in Val Gardena ski resort northeast of Italy December 16, 2005. Hans Grugger won the race ahead of Canada's Erik Guay and Switzerland's Ambrosi Hoffman. REUTERS/Alessandro Bianchi REUTERS

JANUARI

4 Schansspringen: Vierschansentoernee, Innsbruck (Oos)
5-10 Wielrennen: Zesdaagse van Rotterdam
6 Schansspringen: Vierschansentoernee, Bischofshofen (Oos)
7-15 Darts: Lakeside World Championships, Frimley Green (GB)
7 Judo: NK clubteams (m/v), Amsterdam
7-8 Schaatsen: NK sprint (m/v), Assen
7-8 Wielrennen: NK veldrijden (m/v), Huijbergen
8 Atletiek: Halve Marathon van Egmond, Egmond aan Zee
8 Schaatsen: NK marathon (m/v), Den Haag
9-13 Squash: WK dubbels (m/v), Melbourne (Aus)
10-14 Biljarten: WK artistiek (kunststoten), Amsterdam
13-15 Schaatsen: EK allround (m/v), Hamar (Noo)
13-29 Schaken: Corus Schaaktoernooi (m/v), Wijk aan Zee
13-15 Schansspringen: WK skivliegen, Kulm (Oos)
14-21 Ski? NK langlauf (m/v), Ramsau (Oos)
15 Auto- en motorsport: Slotetappe Dakar Rally, Senegal
16-22 Bobslee: WB/EK bobslee en skeleton, St.Moritz (Zwi)
16-29 Tennis: Australian Open (m/v), Melbourne (Aus)
17-22 Schaatsen: EK kunstrijden (m/v), Lyon (Fra)
18 IJshockey: Bekerfinale (m), Eindhoven
20-22 Hockey: EK zaalhockey (m/v), Eindhoven
20-22 Schaatsen: EK shorttrack (m/v), Krynica Zdroj (Pol)
20-10 Voetbal: Africa Cup (m), Egypte
21-22 Schaatsen: Wereldkampioenschappen sprint (m/v), Heerenveen
25-5 Handbal: EK mannen, Basel/Z?(Zwi)
26 Schaatsen: Open NK marathon, Weissensee (Oos)
27 Voetbal: Loting EK-kwalificatie (m), Montreaux (Zwi)
28 Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht, Weissensee (Oos)
28-4 Snowboard: NK snowboard (m/v), Laax (Zwi)
28-29 Wielrennen: WK veldrijden (m/v), Zeddam (Ned)
28-29 Zwemmen: NK synchroon (v), Amsterdam

FEBRUARI

1-5 Biljarten: NK driebanden (Masters), Veghel
2-5 Darts: Open Nederlandse kampioenschappen (m/v), Veldhoven
3-5 Badminton: Nederlandse kampioenschappen (m/v), Den Bosch
4-5 Atletiek: NK indoor meerkamp, Gent (Bel)
4-5 Rugby: Zeslandentoernooi (eerste speelronde)
4-5 Tafeltennis: Europese Top Twaalf (m/v), Kopenhagen (Den)
5 American football: Super Bowl (Finale NFL), Detroit (VS)
5 Hockey: Play-offs zaalhockey hoofdklasse (m/v), Amsterdam
10-26 Algemeen: Olympische Winterspelen, Turijn (Ita)
10-12 Tennis: Davis Cup (m), eerste ronde wereldgroep (Ned-Rus)
12 Zeilen: Ocean Race, derde etappe (Melbourne-Wellington)
15-16 Voetbal: UEFA Cup (derde ronde)
17-19 Hockey: EC zaalhockey clubs (m), Eindhoven
18 Atletiek: NK indoor (m/v), Gent (Bel)
18-25 Ski? NK alpine (m/v), Wagrain (Oos)
19 Gewichtheffen: NK (senioren), Nijmegen
19 Zeilen: Ocean Race, vierde etappe (Wellington-Rio de Janeiro)
20-26 Tennis: Indoortoernooi (m), Rotterdam
21-22 Voetbal: Champions League (achtste finales)
23 Voetbal: UEFA Cup (derde ronde)
23-26 Touwtrekken: WK indoor (m/v), Killarney (Ier)
24-26 Hockey: EC zaalhockey clubs (v), Sant Cugat del Valles (Spa)
24-26 Schaatsen: Dutch Open shorttrack (m/v), Zoetermeer
26 Schaatsen: Finale KNSB Cup (marathon), Utrecht
27-5 Darts: Masters of Darts (m/v), Hengelo

MAART

1 Voetbal: Oefeninterland Nederland-Ecuador (m), Amsterdam
3-5 Schaatsen: WB-wedstrijden (m/v), Heerenveen
4-5 Volleybal: Final Four (m/v), Rotterdam
5-12 Wielrennen: Parijs-Nice (m), Frankrijk
6-19 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Indian Wells (VS)
7-8 Voetbal: Champions League (achtste finales)
8-14 Wielrennen: Tirreno-Adriatico (m), Itali?
9 Voetbal: UEFA Cup (achtste finales)
10-12 Karate: Dutch Open (m/v), Rotterdam
10-12 Atletiek: WK indoor (m/v), Moskou (Rus)
10-19 Algemeen: Paralympische Winterspelen, Turijn (Ita)
10-27 Schaken: WK vrouwen, Jekaterinburg (Rus)
10-12 Schaatsen: WK junioren (m/v), Erfurt (Dld)
11-12 Roeien: Heineken Roeivierkamp (m/v), Amsterdam
11-12 Motorsport: WK ijsrace, Assen
11-12 Schaatsen: NK shorttrack (m/v), Heerenveen
12 Autosport: GP Formule I van Bahrein, Doha (Qua)
12 Atletiek: Twintig van Alphen (m/v), Alphen aan den Rijn
15-26 Algemeen: Gemenebest Spelen, Melbourne (Aus)
16-25 Biljarten: EK pool (m/v), Rome (Ita)
16 Voetbal: UEFA Cup (achtste finales)
18-26 Curling: WK vrouwen, Grande Prairie (Can)
18-19 Judo: Dutch Open (m), Rotterdam
18-19 Schaatsen: WK allround (m/v), Calgary (Can)
18 Wielrennen: Milaan-SanRemo (m), Itali?
18 Rugby: Zeslandentoernooi (laatste speelronde)
19 Autosport: GP Formule I van Maleisi?Kuala Lumpur (Mal)
20-25 Schaatsen: WK shorttrack landenteams, Montr? (Can)
20-26 Schaatsen: WK kunstrijden (m/v), Calgary (Can)
22-2 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Miami (VS)
23-26 Paardensport: Indoor Brabant, Den Bosch
24-25 Rugby: Finale ING Cup (m), Amsterdam
25 Atletiek: City-Pier-City Loop/NK 21km, Den Haag
25-26 Basketbal: Final Four (m/v), Rotterdam
25-26 Schaatsen: WK shorttrack landenteams (m/v), Montr? (Can)
25 Voetbal: WK-kwalificatie (v) Hongarije-Nederland
26 Motorsport: Grand Prix van Spanje, Jerez (Spa)
26 Powerliften: Nederlandse kampioenschappen, Cuijk
28-29 Voetbal: Champions League (kwartfinales)
30 Voetbal: UEFA Cup (kwartfinales)
31-2 Schaatsen: WK shorttrack (m/v), Minneapolis (VS)

APRIL

1-2 Atletiek: WK veldlopen (m/v), Fukuoka (Jap)
1-9 Curling: WK mannen, Lowell (VS)
1 Jiu Jiutsu: Nederlandse kampioenschappen, Nieuwegein
2 Autosport: GP Formule I van Australi?Melbourne (Aus)
2 Wielrennen: Ronde van Vlaanderen (ProTour), Belgi?
2 Zeilen: Ocean Race, vijfde etappe (Rio de Janeiro-Baltimore)
5 Wielrennen: Gent-Wevelgem (ProTour), Belgi?
5 Voetbal: Champions League (kwartfinales)
5- 9 Zwemmen: WK kortebaan (25 m), Shangai (Chn)
6 Voetbal: UEFA Cup (kwartfinales)
6-9 Golf: The Masters (m), Augusta (VS)
7-9 Tennis: Kwartfinales Davis Cup (m)
7-9 Waterpolo: EK-kwalificatietoernooi (m), Eindhoven
8-16 Badminton: Europese kampioenschappen (m/v), Den Bosch
8-22 Dammen: Nederlandse kampioenschappen, nnb
8 Motorsport: Grand Prix van Qatar, Losail (Qua)
8 Rugby: WK-kwalificatieduel (m), Spanje-Nederland
9 Atletiek: Marathon van Rotterdam (tevens NK)
9 Roeien: Varsity (m/v), Houten
9 Wielrennen: Parijs-Roubaix (ProTour), Frankrijk
11 Basketbal: Finale ULEB (Cup
11 Voetbal: Start play-offs eredivisie (m)
12-23 Hockey: WK-kwalificatietoernooi (m), Ghangzhou (Chn)
13-16 Wielrennen: WK baan (m/v), Bordeaux (Fra)
14-17 Hockey: Europa Cup II, Reading (m) en Barcelona (v)
14-17 Biljarten: NK snooker, Warmond
14-16 Zwemmen: Amsterdam Swim Cup (m/v), Amsterdam
15-1 Biljarten: WK snooker (profs), Sheffield (GB)
16-22 Korfbal: Europees kampioenschap, Boedapest (Hon)
16 Wielrennen: Amstel Gold Race (ProTour), Maastricht
17 Motorsport: WK endurance en EK wegrace, Assen
17-23 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Monte Carlo (Mon)
18-19 Voetbal: Champions League (halve finales)
20-23 Paardensport: Jumping Amsterdam
20 Voetbal: UEFA Cup (halve finales)
21-22 Zwemmen: Dutch Open Swim Cup (m/v), Eindhoven
22 Rugby: WK-kwalificatieduel (m), Nederland-Polen
22-23 Tennis: Fed Cup (v), eerste ronde
23 Autosport: GP Formule I van San Marino, Imola (Ita)
23-29 IJshockey: WK voor B-landen (met Nederland), Tallinn (Est)
23 Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik (m), Belgi?
24-1 Tafeltennis: WK landenteams (m/v), Bremen (Dld)
25-30 Worstelen: Europese kampioenschappen, Moskou (Rus)
25-26 Voetbal: Champions League (halve finales)
26-6 Hockey: WK-kwalificatietoernooi (v), Rome (Ita)
26-7 Gewichtheffen: Europese kampioenschappen, Cietniewo (Pol)
26-30 Paardensport: Finale wereldbeker (m/v), Kuala Lumpur (Mal)
27 Voetbal: UEFA Cup (halve finales)
26-29 Squash: EK landenteams (m/v), Wenen (Oos)
27-30 Turnen: EK landenteams (v), Volos (Gri)
30 Motorsport: Grand Prix van Turkije, Istanbul (Tur)

MEI

4-7 Turnen: EK landenteams (m), Volos (Gri)
5-7 Karate: Europese kampioenschappen, Stavanger (Noo)
5-21 IJshockey: WK voor A-landen (m), Riga
6 Korfbal: Zaalfinale, Rotterdam
6-28 Wielrennen: Ronde van Itali?ProTour)
7 Autosport: GP Formule I van Europa, N?ring (Dld)
7 Voetbal: Finale KNVB-beker (m), Rotterdam
7 Zeilen: Ocean Race, zesde etappe (Baltimore-New York)
8-14 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Rome (Ita)
10 Voetbal: Finale UEFA Cup (m), Eindhoven
11 Zeilen: Ocean Race, zevende etappe (New York-Portsmouth)
13-14 Hockey: Start play-offs hoofd- en overgangsklasse (m/v)
14 Autosport: GP Formule I van Spanje, Barcelona (Spa)
14 Motorsport: Grand Prix van China, Shanghai (Chn)
15-21 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Hamburg (Dld)
17 Voetbal: Finale Champions League (m), Parijs (Fra)
19-5 Schaken: Schaak Olympiade, Turijn (Ita)
20-21 Hockey: Finale play-offs hoofdklasse (m/v)
21 Motorsport: Grand Prix van Frankrijk, Mans (Fra)
24-29 Kanovaren: WK wildwater, Bala (GB)
26-28 Roeien: WB-wedstrijden (m/v), M? (Dld)
26-28 Judo: Europese kampioenschappen (m/v), Tampere (Fin)
26-28 Taekwondo: Europese kampioenschappen, D?orf (Dld)
27 Voetbal: Oefenduel Nederland-Kameroen (m), Rotterdam)
27-28 Hockey: Finale play-offs hoofdklasse (m/v)
28 Atletiek: FBK Games (m/v), Hengelo
28 Autosport: GP Formule I van Monaco, Monte Carlo (Mon)
28 Wielrennen: NK fietscross (m/v), Valkenswaard
29-11 Tennis: Roland Garros (m/v), Parijs (Fra)

JUNI

1 Voetbal: Oefenduel Nederland-Mexico (m), Eindhoven
1-4 Hockey: Europa Cup I, Cannock (m) en Berlijn (v)
2 Atletiek: Golden League, Oslo (Noo)
2 Zeilen: Volvo Ocean Race, achtste etappe Portsmouth-Rotterdam
3-4 Roeien: Nederlandse kampioenschappen, Amsterdam
4 Motorsport: Grand Prix d'Italie ?ugello
4 Voetbal: Oefenduel Nederland-Australi?m), Rotterdam
8-11 Golf: US LPGA Championship, Havre de Grace (VS)
9-9 Voetbal: WK voetbal, met Duitsland-Costa Rica, M? (Dld)
9-24 Bridge: Wereldkampioenschappen, Verona (Ita)
9-11 Zwemmen: NK langebaan (m/v), Eindhoven
11 Autosport: Grand Prix van Groot-Brittanni?Silverstone (GB)
15 Zeilen: Ocean Race, laatste etappe Rotterdam-Gothenburg
15-18 Golf: US Open (m), Mamaroneck (VS)
16-18 Roeien: WB-wedstrijden (m/v), Poznan (Pol)
16-2 Schaken: NK schaken, Hilversum
17-18 Atletiek: EC landenteams (m/v), Thessaloniki (Gri)
17-18 Autosport: 24 Uur van Le Mans, Frankrijk
17-18 Wielrennen: EK mountainbike (m/v), Commezzadura (Ita)
18 Wielrennen: Ploegentijdrit (ProTour), Eindhoven
18 Motorsport: Grand Prix van Cataloni?Barcelona (Spa)
19-25 Tennis: Grastoernooi (m/v), Den Bosch
20 Wielrennen: NK tijdrijden (m/v), Oudenbosch
22-25 Paardensport: CHIO (m/v), Rotterdam
24 Motorsport: TT van Assen
24-25 Roeien: Holland Beker (m/v), Amsterdam
24-25 Schermen: NK alle wapens (m/v), Deventer
24-25 Wielrennen: NK op de weg (m/v), Maastricht
24-25 Zwemmen: NK sprint (m/v), Roosendaal
25 Autosport: GP Formule I van Canada, Montr? (Can)
25 Triatlon: EK olympische afstand (m/v), Autun (Fra)
26-9 Tennis: Wimbledon (m/v), Londen (GB)
29-2 Golf: US Open vrouwen, Newport (VS)

JULI

1-6 Schermen: EK alle wapens (m/v), Izmir (Tur)
1-23 Wielrennen: Ronde van Frankrijk
2 Autosport: GP Formule I van de Verenigde Staten, Indianapolis
2 Motorsport: Grand Prix van Groot-Brittanni?Donington Park
2 Triatlon: NK olympische afstand (m/v), Stein
3-16 Basketbal: WK rolstoel (m/v), Amsterdam
7 Atletiek: Golden League, Parijs (Fra)
7-9 Roeien: WB-wedstrijden (m/v), Luzern (Zwi)
8-9 Atletiek: Nederlandse kampioenschappen (m/v), Amsterdam
8-16 Hockey: Champions Trophy (v), Amstelveen
8-16 Zeilen: WK Finn-klasse, Split (Kro)
9 Voetbal: Finale WK voetbal, Berlijn (Dld)
10-16 Tennis: Challenger-toernooi (m), Scheveningen
13-24 Boksen: Europese kampioenschappen (m), Plovdiv (Bul)
15-16 Tennis: Halve finales Fed Cup (v)
14 Atletiek: Golden League, Rome (Ita)
16 Autosport: GP Formule I van Frankrijk, Magny-Cours (Fra)
16 Motorsport: Grand Prix van Duitsland, Sachsenring (Dld)
17-23 Tennis: Mannentoernooi, Amersfoort
20-23 Golf: British Open (m), Liverpool (GB)
20-29 Zeilen: EK Yngling-klasse (v), Medemblik
22-30 Hockey: Champions Trophy (m), Terrassa (Spa)
22-5 Schieten: Wereldkampioenschappen, Zagreb (Kro)
22-30 Zeilen: EK Tornado-klasse, L?(Dld)
23 Motorsport: Grand Prix van Amerika, Laguna Seca (VS)
23-30 Wielrennen: EK mountainbike (m/v), Chies d'Alpago (Ita)
25-26 Voetbal: Champions League (tweede voorronde)
26 Triatlon: EK lange afstand (m/v), Almere
27-6 Zwemmen: EK langebaan (50 meter), Boedapest (Hon)
28-30 Wielrennen: Wereldkampioenschappen BMX, Sao Paulo (Bra)
30 Autosport: GP Formule I van Duitsland, Hockenheim (Dld)
30 Wielrennen: HEW-Cyclassics (m), Hamburg (Dld)

AUGUSTUS

2-6 Kanovaren: WK slalom (m/v), Praag (Tsj)
2-5 Roeien: WK junioren (m/v), Amsterdam
2-3 Triatlon: WK olympische afstand (m/v), Lausanne (Zwi)
3-6 Golf: British Open (v), Lytham St-Annes (GB)
4-9 Cricket: EK voor A-landen, Glasgow (GB)
6 Autosport: GP Formule I van Hongarije, Boedapest (Hon)
7-13 Atletiek: Europese kampioenschappen (m/v), Gothenburg (Zwe)
7-13 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Toronto (Can)
8-9 Voetbal: Champions League (derde voorronde)
10-13 Kanovaren: WK kanopolo, Amsterdam
10 Voetbal: UEFA Cup (tweede voorronde)
12-26 Bridge: EK landenteams, Warschau (Pol)
12 Wielrennen: Clasica San Sebastian (m), Spanje
12-19 Zeilen: EK Star-klasse, L?(Dld)
12 Zwemmen: NK open water (m/v), IJsselmeer
14-20 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Cincinnati (VS)
16 Voetbal: Oefenduel Ierland-Nederland (m), Dublin (Ier)
16-23 Wielrennen: Ronde van de Benelux (ProTour)
17-20 Kanovaren: WK vlakwater (m/v), Szeged (Hon)
17-20 Golf: PGA Championship (m), Medinah (VS)
18 Atletiek: Golden League (m/v), Z?(Zwi)
19-3 Basketbal: Wereldkampioenschap mannen, Tokio/Saitama (Jap)
20-29 Softbal: Wereldkampioenschap vrouwen, Peking (Chn)
20 Motorsport: Grand Prix van Tsjechi?Brno (Tsj)
20-27 Roeien: Wereldkampioenschappen (m/v), Eton (GB)
20-3 Paardensport: Wereld Ruiterspelen (m/v), Aken (Dld)
22-23 Voetbal: Champions League (derde voorronde)
22-28 Wielrennen: WK mountainbike (m/v), Rotorua (NZl)
24-27 Volleybal: EK beachvolleybal (m/v), Scheveningen
24 Voetbal: UEFA Cup (tweede voorronde)
25 Atletiek: Golden League (m/v), Brussel (Bel)
25 Voetbal: Super Cup (UEFA), Monte Carlo (Mon)
26-17 Wielrennen: Ronde van Spanje (m), Spanje
27 Autosport: GP Formule I van Turkije, Istanbul (Tur)
28-10 Tennis: US Open (m/v), New York (VS)
28-2 Wielrennen: Holland Ladies Tour (v), Nederland
29-18 Rugby: Wereldkampioenschap vrouwen, Edmonton (Can)

SEPTEMBER

1-10 Waterpolo: Europese kampioenschappen (m/v), Belgrado (S&M)
2-10 Dammen: Europese kampioenschappen, Bovec (Slv)
3 Atletiek: Golden League (m/v), Berlijn (Dld)
4-13 Zeilen: WK 470-klasse, Rizhao (Chn)
6-17 Hockey: Wereldkampioenschap (m), M?engladbach (Dld)
9 Rugby: Tri Nations (laatste speelronde, Zuid-Afrika-Australi?
9-10 Atletiek: World Athletics Final (m/v), Stuttgart (Dld)
10 Atletiek: Halve Marathon van Rotterdam (m/v)
10 Autosport: GP Formule I van Itali?Monza (Ita)
10-17 Boksen: Europese kampioenschappen vrouwen, Warschau (Pol)
10 Motorsport: Grand Prix van Maleisi?Sepang (Mal)
10-10 Schaken: Wereldkampioenschap, Arvier (Ita)
12-23 Basketbal: Wereldkampioenschap vrouwen, Sao Paulo (Bra)
12-13 Voetbal: Champions League (eerste ronde)
12-20 Zeilen: WK Laser-klasse, Pusan (Z-Kor)
13-16 Handboogschieten: Europese kampioenschappen, Athene (Gri)
14 Voetbal: UEFA Cup (eerste ronde)
16-17 Tennis: Finale Fed Cup (v)
16-19 Touwtrekken: WK outdoor (m/v), Assen
17 Atletiek: Dam tot Damloop (m/v), Amsterdam
17 Autosport: GP Formule I van Belgi? Spa-Francorchamps (Bel)
17 Motorsport: Grand Prix van Australi?Phillip Island (Aus)
18-24 Turnen: EK ritmische gymnastiek (v), Portimao (Por)
18-27 Badminton: Wereldkampioenschappen (m/v), Madrid (Spa)
19-24 Wielrennen: WK op de weg (m/v), Salzburg (Oos)
21-24 Golf: Ryder Cup (m), Kildare (Ier)
22-24 Tennis: Halve finales Davis Cup (m)
24 Motorsport: Grand Prix van Japan, Motegi (Jap)
24-30 Squash: WK landenteams (v), Edmonton (Can)
25 Boksen: Bep van Klaveren Memorial, Rotterdam
26-27 Voetbal: Champions League (eerste ronde)
26-1 Worstelen: Wereldkampioenschappen, Guangzhou (Chn)
27-7 Hockey: Wereldkampioenschap vrouwen, Madrid (Spa)
27-8 Zeilen: WK Star-klasse, San Francisco (VS)
28 Voetbal: UEFA Cup (eerste ronde, returns)
29-7 Schermen: Wereldkampioenschappen, Turijn (Ita)

OKTOBER

1 Atletiek: NK 50 km snelwandelen, Tilburg
1 Autosport: GP Formule I van China, Shanghai (Chn)
7 Atletiek: WK halve marathon (m/v), Debrecen (Hon)
8 Atletiek: Marathon van Eindhoven
8 Autosport: GP Formule I van Japan, Suzuka (Jap)
8 Wielrennen: Parijs-Tours (m), Frankrijk
12-15 Karate: Wereldkampioenschappen (m/v), Tampere (Fin)
13-15 Worstelen: WK sumo (m/v), Sakai/Osaka (Jap)
14 Wielrennen: Ronde van Lombardije (ProTour), Itali?
14-22 Turnen: Wereldkampioenschappen (m/v), Aarhus (Den)
15 Motorsport: Grand Prix van Portugal, Estoril (Por)
16-22 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Madrid (Spa)
15 Atletiek: Amsterdam Marathon (m/v), Amsterdam
17-18 Voetbal: Champions League (eerste ronde)
19 Voetbal: UEFA Cup (tweede ronde)
22 Autosport: GP Formule I van Brazili?Sao Paulo (Bra)
28 Judo: Nederlandse kampioenschappen (m), Rotterdam
29 Motorsport: Grand Prix de Valencia (Spa)
30-5 Tennis: Masters Series-toernooi (m), Parijs (Fra)
31-1 Voetbal: Champions League (eerste ronde)
31-16 Volleybal: WK vrouwen, Japan

NOVEMBER

1-9 Gewichtheffen: WK (m/v), Santa Domingo (Dom)
2 Voetbal: UEFA Cup (tweede ronde)
5 Atletiek: Marathon van New York, Verenigde Staten
6-12 Tennis: WTA Masters (v), Madrid (Spa)
12-19 Tennis: ATP Tennis Masters (m), Shanghai (Chn)
15 Voetbal: Oefeninterland Nederland-Engeland (m), Amsterdam
17-19 Jiu Jitsu: Wereldkampioenschappen (m/v), Rotterdam
17-3 Volleybal: Wereldkampioenschap mannen, Japan
19 Atletiek: Zevenheuvelenloop (m/v), Nijmegen
21-22 Voetbal: Champions League (eerste ronde)
23-27 Cricket: Australi?ngeland (Start ‘Ashes’), Brisbane (Aus)
23 Voetbal: UEFA Cup (tweede ronde)
25 Judo: NK vrouwen, Rotterdam
29-30 Voetbal: UEFA Cup (tweede ronde)

DECEMBER

1-15 Algemeen: Aziatische Spelen, Doha (Qat)
1-3 Tennis: Finale Davis Cup (m), nnb
1-9 Zeilen: WK Tornado-klasse, San Isidro (Arg)
5-6 Voetbal: Champions League (eerste ronde, laatste speeldag)
7-10 Zwemmen: EK kortebaan (25 meter), Helsinki (Fin)
7-15 Handbal: EK vrouwen, Zweden
10 Atletiek: EK veldlopen (m/v), San Giorgio su Legnano (Ita)
10-17 Voetbal: WK clubteams (m), nnb
11-17 Tennis: Nationale Masters (m/v), Rotterdam
13-14 Voetbal: UEFA Cup (tweede ronde, vijfde en laatste speeldag)