Bellen met Aart van Meerveld

Aart van Meerveld (33), directeur van de Stichting Racen tegen Kanker, organiseert dinsdag op het TT-circuit van Assen een bijzondere race. Onder begeleiding van pianist Wibi Soerjadi mogen kankerpatiënten en hun familieleden voor één keer plaatsnemen bij coureurs in de auto of achterop de motor.

Wat een vondst. Heeft u zich laten inspireren door de oldtimerrally voor alzheimerpatiënten, die morgen in Gilze en Rijen voor de tweede keer van start gaat?

,,Nee, morgen is het drie jaar geleden dat mijn vriend aan lever- en darmkanker is overleden. Zo kwam ik op het idee om vorig jaar de Stichting Racen tegen Kanker op te richten. Auto- en motorsport is mijn passie.''

Hoe race je tegen kanker?

,,Onze stichting probeert op allerlei manieren geld bij elkaar te krijgen. Sponsors doneren bijvoorbeeld geld voor ieder wedstrijdpunt dat ons motorteam bijeenrijdt. Ook organiseren we manifestaties zoals de race van volgende week en speciale loterijen. De opbrengsten gebruiken we vooral voor projecten die gericht zijn op kinderen met kanker. In juni hebben we een ballonvaart voor kankerpatiëntjes georganiseerd. Ook hebben we een bus met speelgoed bij een ziekenhuis bezorgd.''

Hoeveel geld heeft u vorig jaar bij elkaar geracet?

,,Tienduizend euro. Niet zoveel, nee, dat is waar. Maar we zijn pas begonnen. En ons tweede doel is om veel mensen ervan te doordringen hoe geweldig het is om gezond te zijn. Daar kan geen geld tegen op. Ook zijn we bezig met een groot, nu nog geheim project, dat wel eens heel veel geld zou kunnen opleveren. Binnenkort heb ik daarvoor een ontmoeting met Lance Armstrong, mijn grote voorbeeld. Wat hij voor de kankerbestrijding voor elkaar heeft gekregen, is echt geweldig.''

Wat zou u willen doen als u meer geld inzamelt?

,,We leven in een tijd dat dure medicijnen vaak niet meer vergoed worden. Voor modale gezinnen zijn die kosten niet meer op te brengen. Triest maar waar! In Amerika heb je goede artsen, géén kwakzalvers, die op een alternatieve manier proberen kanker te genezen of af te remmen. Dat zijn kostbare behandelingen die niet worden vergoed door verzekeraars. Daar willen wij patiënten bij helpen.''

Heeft racen tegen kanker niet iets tegenstrijdigs? Veel mensen worden toch ziek van uitlaatgassen?

,,Absolute nonsens. Dat zijn cynici die zulke dingen zeggen. Types die met een sigaret in de ene hand en een frikadel in de andere beweren dat racen ongezond en gevaarlijk is. Moeten we dan thuis blijven en niks doen?''

Actrice Katja Schuurman is ambassadeur van uw stichting. Zij heeft in het verleden regelmatig geoefend in hardrijden op de openbare weg.

,,Haha. Ja, Katja heeft een passie voor snelle auto's. En zij heeft affiniteit met kanker. Haar vriendin Guusje Nederhorst is aan de ziekte overleden. Ik ben heel blij dat zij onze stichting steunt.''

    • Arjen Ribbens