Dit is een artikel uit het NRC-archief
Bekijk hele krant

NRC Handelsblad

Onderwijs

Gelderland

Aalten

Ridder ON: A.W. Udo, dierenarts

Lid ON: T. Hofs, Dinxperlo A. Nijman D.J. Tolkamp P.C.J. Wossink-Jongeboer, Dinxperlo

Apeldoorn

Ridder ON: T.C. van den Berg, Hoog Soeren V. Doorn P.M. de Nooij D.C. Rodenburg H.A. Schaftenaar

Lid ON: W.J.M. Breukhoven-van den Akker J. Dreef E. Gerritsen A. van den Hul-de Grip, Ugchelen J.H. Hulzebos A. Kreling N.A. van Nes, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen A.F. Ruesink-van den Berg, Loenen G. van de Sprenge, Loenen

Arnhem

Ridder ON: dr. B.A.J.M. Steenaert K.H.A. Zieleman

Lid ON: K.G. Bakker B.J. Bergervoet J.M.L.P. Kaptein M.H. Legerstee T.W.A. Polman E. Speelman J.J. Wely, koster van de R.K. parochie H. Lucas in de Mariakapel te Elden J.M. van Wijlick

Barneveld

Ridder ON: C.P. Hoogeveen, Garderen

Lid ON: S. Bax E. Boeve, Garderen C.D. van Drenth J.J. Kaptein ds. J. Maasland C. van Middendorp, Garderen, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen E.M. Visser-Mittelmeijer, Stroe, penningmeester van de Vereniging Dorpshuis De Hofstee J.A. Völker-Donker

Berkelland

Ridder ON: A. Visser, Ruurlo

Lid ON: A.U. Abbas, Ruurlo J.R. Dijkman, Eibergen W.O.H. Lorenz, Neede R.A. Mos, Neede G.J. Welmerink, Neede

Beuningen

Lid ON: C. Kersjes, lid, oud-bestuurslid van de Voetbalvereniging Beuningse Boys M.J.A. van Loveren

Bronckhorst

Ridder ON: J.L. Jansen, Zelhem mr. W.J.R. baron van Lynden, Laag-Keppel

Lid ON: J.B.C.H. Gebbing, Steenderen

Brummen

Ridder ON: G. van Straaten, illustrator en kunstschilder

Lid ON: J.H. Plante-Wilgenhof D.J. Ruumpol

Buren

Ridder ON: ir. P.E. Wallert, Ingen

Lid ON: A. Alink, Beusichem H.L. Bogaard A.M. van Dee-Hoefnagels, Zoelen A.C. Honders-van Empel, Zoelen H.J. van 't Hoog A. Mulder, Lienden H.A. van Ommeren, Lienden, vrijwilliger bij de drumfanfare Amicitia H.D. Septer, Maurik J.W. van Zanten-Davelaar, Beusichem

Culemborg

Ridder ON: J.K. Bartelds

Lid ON: H. de Geest J. van der Zalm

Doesburg

Ridder ON: K. Rood

Lid ON: J.T.B. Kupers W.C.J. Kupers-Masselink R.J. Leemhuis, voorzitter van de VVV Doesburg H.G. Snijders

Doetinchem

Lid ON: G.E. Agelink-Hoitink W.H. Arends, Wehl J.H.E. van den Boom, Wehl B.H. Buiting, Wehl H.T.J. van Hulst, Wehl M.G.H. de Jager-Koster, Wehl, vrijwilligster A.G.G. Kattenbeld-Meulenbrug, onder andere voorzitter van het Toonkunstkoor Doetinchem J.C. de Roos H.C.M. Schennink-Damen, Wehl A.J. Teunissen-Hemmerlé, Wehl B.G.J.H. Thijssen, Wehl

Druten

Lid ON: W.J. van den Akker, Deest, bestuurslid van de Voetbalvereniging SCD G.J.C. van Oorsouw, Afferden F.W.A.G. Willems, Deest

Duiven

Lid ON: T.A. Driessen, Groessen, onder andere lid/oud-bestuurslid van de Rooms Katholieke Muziekvereniging 'St. Andries' B.W. Elfrink, Groessen H.T.M. Hooyman, Loo C.A. Raasing, Groessen, onder andere lid/oud-bestuurslid van de Rooms Katholieke Muziekvereniging 'St. Andries' G.J.J. Staring J.E.H. Wieser G.W.J. Zweers, Loo

Ede

Ridder ON: C. van der Jagt W.J. van Schaik, Bennekom A.J.E. Schat-Portegijs, beeldend kunstenaar en edelsmid

Lid ON: ing. W.C. Angenent, Bennekom, amateur-archeoloog J. Beekhuizen, Bennekom T. Bouw, Lunteren, imker A.J. van den Brink, Ederveen J. Bruinekreeft, Lunteren G. van Butselaar, Bennekom M. van Butselaar, Otterlo K. Evers H. de Grijp, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen J.A. de Groot F. Hoorn, Bennekom W. Hulsebos G.J. Kroon, Bennekom A.J. Meeuwisz H. van Rennes-Beulenkamp, Bennekom A.E. Sanders-Bergmans W. van Steenbergen, Bennekom A. Timmermans-Westrate J. Vlastuin G. van Wolfswinkel

Elburg

Lid ON: G.J. Achter de Molen-Simmelink W. Achter de Molen J. Hulsman A.H. Meijer-de With L.L. Middelburg-Kunter, t Harde H. Nagelhout E. van de Poppe, Doornspijk A. van de Streek J.W. Vinke, Doornspijk

Epe

Lid ON: G. van Doleweerd, Emst G.J. Esman-Linthorst, Vaasen, vrijwilligster van de Zonnebloem, afdeling Vaassen W.W.G. Heiwegen, Vaassen G.M. IJzerman-Nijkamp, Vaassen H. Kwakkel M.L. Meijerman-Kalff M.J. Pastoor-van Bakel J.C. Sangers, Vaassen E.A. Waterman, Vaassen

Ermelo

Lid ON: H.A. van Aalst-Smit ds. T. Brussee W. Remijn M. Smid-Helmantel W. Timmer J. den Uil R. Vliek

Geldermalsen

Lid ON: L. van Brenk, Tricht A.J. Eilander-Wijnsma J. Ekelmans, Beesd A.A.J. Haan J.N. van Schaik, Deil

Groenlo

Lid ON: F.H.A. Arink, Lievelde G. Bosman, Lichtenvoorde F.M. Grotenhuis-Kolkman, Mariënvelde R.M. Hogenelst-te Molder, Lichtenvoorde A.J.M. te Plate, koster van de parochiekerk H. Calixtus en H. Maria Moeder Gods E.B.M. Ratering-Bieleveld, Lievelde

Groesbeek

Ridder ON: drs. R.J.A. ten Doesschate ing. J.G.M. Poelen

Lid ON: A.L. de Bruin M.P.J.M. Zegers, Berg en Dal

Harderwijk

Ridder ON: P. de Groot-Kleiberg drs. J.P. van der Meer J.J. Postma

Lid ON, met de zwaarden: wachtmeester der eerste klasse A.J. Guise, van de Koninklijke Marechaussee, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen

Lid ON: H. Arendsen O.J. Elbertsen, organist van de Nederlandse Hervormde Kerk G.W. Kaasschieter B. Kappers H.C. Leendertse F. Steunenberg-Tjaarda P. Voorbergen dr. T.M. van de Vossenberg, Hierden

Hattem

Lid ON: H. van de Beek A. Maat E. Meijerink-Remkes

Heerde

Ridder ON: J.G. van Ark prof. dr. J.F. Frik, Wapenveld W. Groeneveld, Wapenveld G. Luehof J.G. Sierat

Lid ON: G.J. van den Belt G.A. de Graaf

Heumen

Ridder NL: prof. dr. G.P. van Galen, Overasselt, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Nijmegen prof. dr. S.E. Wendelaar Bonga, Malden, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Nijmegen/lid van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen

Ridder ON: prof. dr. J.A. Bernards, Malden

Lid ON: J.A. Janssen, Malden M.J.G. Jenniskens P.J.M. Verhoeven-Cillessen

Lingewaal

Lid ON: A. van Boggelen-Pippel, Herwijnen C.R.M. van Drenth, Heukelum dr. J.J. van der Steen, Asperen A.C. Verploegh-van Aalsburg, Herwijnen C. Vos, Herwijnen

Lingewaard

Lid ON: M.A.T. van Baal-Lubbers, Angeren W.J. van Baal, Huissen T.H.J. Beusker-Koenders, Gendt C.M.H.E. Crolla, Huissen, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen P.W.G.A. Demon, Haalderen H.C.W. Evers, Gendt H.W.H. Kemperman-Flintrop, Huissen G.J. van Leeuwen, Gendt G.J.T. van de Pasch, Bemmel G.M.A. Peek-Ederveen, Haalderen, bestuurslid van de Sportvereniging Pro Corpor, afdeling Wandel A.M. Peters, Huissen G.M. van der Vegt, Huissen P.C.M. Willemsen-Gerritsen, Huissen T.G.R. van de Woerdt, Doornenburg H.H.M. Wolters, Huissen

Lochem

Lid ON: W. Albers, Eefde J.D. Boesveld R.W. Harkink-Duurentijdt H.J. Hissink, Laren C.T. Mandersloot, Gorssel A.-J.G.M. Meezen-Jozen, Eefde Z. Rekers-Golstein, Laren drs. G.K. Roek, Eefde

Maasdriel

Ridder ON: F.A. van den Oord, Ammerzoden

Lid ON: H. Beukers, Hurwenen, handwerkdeskundige H. Beukers-Lenselink, Hurwenen, handwerkdeskundige A. Burg-van Geffen, Ammerzoden M.C.J. Corten-van der Burght, Kerkdriel W.M. van Engelen, Hedel, amateur-historicus G.A.C. Liebrecht-van Asch, Rossum J.M.C. Lotens-van Oijen, Kerkdriel W.A.J. van Mer, Ammerzoden G.H.M. Peters-de Wild, Velddriel D.C. Smits, Hedel J. Versteeg, Hedel

Millingen aan de Rijn

Lid ON: H.J.M. Driessen-Castrop, bestuurslid van de Wandelsportvereniging WSV de Rijnvogels

Montferland

Lid ON: L. Godschalk, Didam

Neder-Betuwe

Ridder ON: prof. dr. ir. H.N. van Lier, Kesteren

Lid ON: C. van Doorn, Echteld T. van den Hatert, Opheusden T. Hofs, Opheusden, scriba van de kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente in Nederland S.J. van Osenbruggen, Ochten C.H. Sukkel, Kesteren

Neerijnen

Lid ON: H.J. Klop, Haaften C. Stap, Ophemert J.P. Verstegen

Nijkerk

Lid ON: G. Bezembinder, lid van de EHBO-vereniging, afdeling Nijkerk J.C. van Rijswijk-Siewers, Hoevelaken, voorzitter van de Oranjevereniging Koningin Wilhelmina

Nijmegen

Ridder NL: prof. dr. J.J.H.H.M. de Pont, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Nijmegen prof. dr. W.C. Ultee, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Nijmegen

Ridder ON: drs. J.G. Aarnink (zr. Laetitia), provinciaal overste van de Congregatie van de Zusters van Jezus, Maria en Jozef F.J.C. Ehlebracht M.J.E. Kok W. Yang

Lid ON: T.J. Boornstra-Jansma B.P.M. Bouman R.C. Brion J.J.T. Eijkman P.M.L. Eliazer C.B.L. Schell-Jacobs, vrijwilligster bij de Zonnebloem, afdeling Nijmegen-Hatert A.J. Winterink, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensieterrein

Nunspeet

Officier ON, bij bevordering: G. Versteeg

Lid ON: E.P. Koele H. de Wilde

Oldebroek

Lid ON: H. van 't Hof H.H. Kok, Wezep B. Rozeboom B. Schakelaar, Hattemerbroek G. Sleurink, Wezep S. van de Velde-Rens, Hattemerbroek H.W. van de Weg, Oosterwolde

Oude IJsselstreek

Lid ON: B.J. te Grotenhuis, Etten H.B. Heersink, Varsseveld G.J. Sprenkelder, Ulft

Overbetuwe

Ridder ON: drs. J.G. Brongers, Elst

Lid ON: A. Crum, Herveld J. Floors, Elst M.B. van der Heijden, Andelst J.W.J.M. van Leeuwen-PelgRÖm, Valburg M. Rietveld, Herveld J.W. Rikken, Herveld C.M. Rothoff-Schaper, Andelst P.A. Slootweg, Heteren M.P.J. Spaan, Oosterhout

Putten

Lid ON: R. van Beek L. van den Hoorn K. van de Kamp J.A.C. Rollingswier-Simon J. van de Weitgraven

Renkum

Ridder ON: E. van Brakel, Oosterbeek, kunstschilder

Lid ON: A. van Ballegoijen E. Bruinsma, Wolfheze F. Bruinsma-Fennema, Wolfheze J. Dokter-Goedegebuure, Doorwerth B.J. Leeneman W. Nijland, Oosterbeek A. Snijders, Doorwerth

Rheden

Ridder ON: ir. A.H.T. Modderman, De Steeg

Lid ON: G.J. Boom, Ellecom E. Praster, Velp, bestuurslid van de Technische Commissie van de Gelderse Wandelsport Bond drs. A.W. Risseeuw-Roodenburg, Velp, psychologe ing. M. Smit, Velp, penningmeester van de Landelijke Technische Commissie van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden

Rozendaal

Lid ON: M. Ripping-Hermse

Tiel

Lid ON: J.W. Kusters H.C. Timmer M. Verbeek

Ubbergen

Ridder ON: E.H. Markhorst, Beek

Lid ON: W.M. Awater-Peters, Kekerdom J.M.L. Giesen-Welling, Kekerdom W.M. van het Erve, Beek L. van Sluis, Beek

Voorst

Lid ON: H.W.J. Beekman, Twello, commissielid van de afdeling voetbal van de Sport Vereniging Voorwaarts L.H.M. Evers, Twello A.L. Steenbergen, Twello W.H.J. Timmer, Wilp

Wageningen

Ridder NL: prof. dr. ir. A.G.J. Voragen

Lid ON: A.E. van den Berg D. Floor J. Nieuwenhuizen

West Maas en Waal

Lid ON: W.H.M. Broers-van Sonsbeek, Beneden-Leeuwen T.M. van Dodewaard, Beneden-Leeuwen

Westervoort

Lid ON: W.E. Stegerhoek-van den Heuvel, vrijwilliger bij de Stichting Lokale Omroep Duiven-Westervoort

Wijchen

Lid ON: A.J.M.T. Franssen-Banning M.J.H. van Soest L.M. Stevens, Balgoij

Winterswijk

Lid ON: B.H. te Brummelstroete J.D. Heesen H.G.M. Hofsté J.H.G. Hoog Antink H.K. Vruwink-Berenschot, Winterswijk Miste

Zaltbommel

Lid ON: T.A.H. Boereboom-van Opijnen J.J. Giltjes M. Giltjes-Blanken A. van Hees, bestuurslid bij V.V. Zaltbommel C.A. van der Linden M. van Ooijen A. van Rijnsbergen, Kerkwijk G.J. van Rumpt-van Kesteren, Gameren P. den Tek, Poederoijen G.W. van der Velden J.A. van Wijk-Ermstrang, Aalst

Zevenaar

Ridder ON, met de zwaarden: luitenant-kolonel H.J.G.M. van den Boorn, van het wapen der infanterie, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen

Ridder ON: dr. P.H.A. Poll, Lathum

Lid ON: G.M. Aaldering-Bus J.A. Koenders A. Loman-Salentijn, vrijwilligster voor WoonZorgcentrum De Pelgromhof E.M. Meurkes-Rooding, Giesbeek J.A.A. Vink-Plomp J.A. Wientjes

Zutphen

Lid ON: P.J. Baars J.P. Eijpe A.P. de Graaff, voorzitter van de Biljartclub Warnsveld Zutphen Combinatie'79 H.J.E. Groenendijk-van Iperen, Warnsveld W.J.M. van de Meerendonk, Warnsveld L.J. Oosterhuis G.J. Terink H.C. Wieten