Zuid-Holland

Alblasserdam

Lid ON: A.A. Blom, bestuurslid van de Stichting Schaatsmolentochten te Alblasserwaard D.A. de Jong H. van Keulen K.P.M. Lucas R.A. Vielvoijé, voorzitter van de Schietvereniging Wilhelm Tell

Ridder ON: P.A. Zevenbergen, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder

Albrandswaard

Lid ON: mw. J.M. van Es-Morsink, Rhoon mw. M. Palsgraaf-Koster, Rhoon K. van Pelt, Poortugaal

Alkemade

Lid ON: mw. E.M. de Jong-Plasmeijer, Roelofarendsveen mw. C.A.M. Vermij-van der Meer, Roelofarendsveen

Alphen aan den Rijn

Lid ON: J. van Donk L.C.M. Elstgeest, Aarlanderveen R.P.J. 't Hart mw. J. van den Hoek-de Vries J.C. Hopman, lid, oud-bestuurslid van de Gymnastiekvereniging DOS T.J.P. Leliveld, Aarlanderveen J. Mooij M. Verkade, hoofd dierenverzorger bij Vogelpark Avifauna P. Verkade S. de Vries J.S. Vroege B. van Zeijts J.R. Zwarts, voorzitter van de Zwemvereniging de Alphense Watervrienden

Ridder ON: H. Geerlofs, directeur Accountantskantoor Lekx, Kok & Geerlofs

Barendrecht

Lid ON: J.M. Hogeweg W.C. Wong

Bergambacht

Lid ON: B.J. de Bruin, Berkenwoude J.P. Hogendoorn R. Latooij, Berkenwoude J. Soet

Bergschenhoek

Lid ON: G.N. Steenkamp

Berkel en Rodenrijs

Lid ON: mw. M.W. Hogervorst-van der Burg, vrijwilligster T. Kersting mw. M.B.M. Smit-de Bruin, bestuurslid van de Speeltuinvereniging de Kievit te Berkel en Rodenrijs

Bernisse

Lid ON: J.P. Brinkman, voorzitter van de Voetbalvereniging Abbenbroek mw. H.F.T. Driesse-van Wouw, voorzitter van Service Bureau voor Ouderen in Zuidland F. van Hoorn, Geervliet A. van Roijen, Zuidland W.B. van der Steen, lid van de vrijwillige brandweer, Zuidland J. de Swart, Geervliet mw. H.L.E. Vlag-van den Berg, vrijwilligster, Heenvliet

Ridder ON: mw. A.M. Valkenburg, Zuidland

Binnenmaas

Lid ON: J. van Driel, Heinenoord mw. N.H. van Krimpen-Lodder, Heinenoord J.J. Wieringa, Heinenoord P.W. Willeboer, Puttershoek

Bleiswijk

Lid ON: dr. P. van der Burg te Bleiswijk

Bodegraven

Lid ON: mw. T.C. Boer-Verdoold, Nieuwerbrug aan de Rijn mw. M. de Jong mw. C.G.M. Karssen A.A.M. Rijnbeek J.A. van der Vlist

Boskoop

Lid ON: A.J. Blok J.A.M. Bontekoe J. van Dam, eindredacteur van het maandblad Country Gazette A.G. Grootendorst C. Hoogendoorn G. Koetsier mw. E.A. de Regt-Schneiders

Brielle

Lid ON: W.H. Blaak, bestuurslid van de Judovereniging Ichikan Voorne P. van Eijsden, lid van de vrijwillige brandweer

Capelle aan den IJssel

Lid ON: H.J.L. Hofmeester mw. A. Kappus-Pattihuhuan J. de Pater L. Snijders mw. W.H. de Vos-Gerrits, vrijwilligster A. van der Waal P.J.C. Weijling mw. drs. H. Wijsman-van den Hoogenband

Ridder ON: L.M.P. Scholten

Delft

Lid ON: L.C. van Doorn, vrijwilliger voor natuur- en milieueducatie A. de Haan P. Mulder J.M. van der Schans, amateurfilmer en documentairemaker

Ridder ON: dr. ir. G. de Mik J.W.M. Ploegmakers H. J. Ruijtenbeek

Ridder NL: prof. dr. J.G. Kuenen, hoogleraar aan de Technische Universiteit Delft

Den Haag

Lid ON: J.J. van den Berg A. Boersma G. Dam mw. ir. D. Flinterman-van Hoeken W. Geluk mw. C.A. Henkelmann J.P. Ligthart F.W.M. van Lith D. Looije P.J. Magnée mw. K. Raghosing mw. A.J.T. Rengers-Angevaare C.C. Schook P.J. Sekrêve mw. W.A.H. Tholen-Berger, vrijwilligster bij de Dienst Geestelijke Verzorging van het Rode Kruis/Juliana Ziekenhuis A.D. Verbaan A. Verbree mw. J. de Wit-Penning

Ridder ON: dr. M. van Beek A.E.H.L. Burgers van den Bogaert drs. A. Eikelboom, muziekdocent, cantor-organist en dirigent mw. A.J.M. Gelton geboren Schiebroek, stafverpleegkundige bij de gemeente Den Haag A.J.M. van Grimbergen mr. H.W.A. Haeck drs. J.O. van der Heijden, coördinator bij de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting mw. C.E. van der Hoog-de Brauw mw. E.A. Houweling-Solleveld mw. M.E.A. de Jong, verpleegkundig kinderoncologisch consulent van het Erasmus MC-Sophia Kinderziekenhuis te Rotterdam mr. P. Kalbfleisch W. van der Kleij, oud-voorzitter van de Technische Adviescommissie voor de Waterkeringen (TAW) mw. drs. E. Kröner-Tamboezer mw. J.T.H. Lispet mr. B.M.J. Pauw F. Plate D. Ramlal drs. R.E.M. Smit mr. L. van Solkema H.F.C. Stempels I. van Woerden

Officier ON: R.M.J.T. Benders Jhr. P.F. de Ranitz dr. R.M. Valentijn, voorzitter van de Orde van Medisch Specialisten mr. R. van der Vlist, hoofd van de sectie 'Corporate and Finance' bij Shell International B.V.

Ridder NL: prof. mr. P. van Schilfgaarde

Dirksland

Lid ON: J.P. van Rossum, Melissant

Dordrecht

Lid ON: M.O. Boot mw. A.D.A. Dekker-van Wijnen C.J. den Dopper A.Herks, lid-oud-bestuurslid van de Gymnastiekvereniging Sparta P. Heuseveldt W. de Jong mw. G.H. Kok-Brand, voorzitter van de technische leiding van de Dubbeldamse Gymnastiekvereniging D.V.O. J. Mol mr. R. Nouwen

Ridder ON: mw. M.E.A. van Bergen-Rodts, directeur van de Vereniging Kind en Ziekenhuis J. Stada T. Stortenbeker mw. K. Wiegart-Jager, vrijwilligster

Giessenlanden

Lid ON: mw. J. Bak-Paulus, Hoogblokland mw. F. Bos-van Putten, Hoornaar D.P. de Bruijn, Noordeloos A. de Bruijn, Giessenburg P. van Dijk, Giessenburg A. van Dijk, Hoornaar W. Gelderblom, Schelluinen mw. W. van de Graaf-van Tuijl, Hoornaar L. van der Have, Arkel G. van Houwelingen, lid van de vrijwillige brandweer, kern Arkel A.A. Kruis, Schelluinen W. Muilwijk, Giessenburg mw. M. Muilwijk-Tukker, Giessenburg A.L. ter Peele, bestuurslid van de Zwembadvereniging De Donk te Hoornaar J. Roodhorst, Hoornaar

Goedereede

Lid ON: P.T. Grinwis, oud-gemeenteraadslid van Goedereede, Ouddorp W.A. Groenendijk A. Grootenboer, Stellendam mw. J. Klepper-Breeman, vrijwilligster, Stellendam mw. M. Westdijk-Bakelaar, Ouddorp

Gorinchem

Lid ON: mw. A.S. Kreukniet-van Camp J.B. Ruysink

Gouda

Lid ON: mw. W. Aberson-Koldenhof C.J. Boogert J. Broer H. Coomans C.J.M. van Dijck G.A. Hoonhout, vrijwilliger bij de Stichting de Klup mw. A.G. van der Horst M. Houtman, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland A.L.A. de Kort mw. M.N. Luijnenburg-van Gijzel, secretaris van de Stichting Jeugd Avondvierdaagse Gouda F.W.G. Lutterman, o.a. voorzitter van de Ondernemerscombinatie Markt Gouda mw. C.M. Ritmeester-Meeuse A.A.M. Scheel, bestuurslid van de Schaakclub Messemaker 1947 G.Th.H. Steenland mw. M. Woudstra-van Deijk R. van Zwienen

Ridder ON: ds. G.H. Abma A.Th. Bootsma J. Vermeij A. Zakri

Graafstroom

Lid ON: T. Gouwens, Brandwijk J. de Vos, Goudriaan

Hardinxveld-Giessendam

Lid ON: J. Aalderink, lid van de vrijwillige politie, regio Zuid-Holland Zuid

Hellevoetsluis

Lid ON: B. Beukers

Hendrik-Ido-Ambacht

Lid ON: J. van Beek W. van Dijk J.P. van Helden A.J.H. van den Herik, bestuurslid van de Oranjevereniging Wilhelmina-Juliana C. Lagendijk mw. C. Loeve-de Wit, penningmeester bij de Stichting Vrij Spel P. Scheurwater mw. H. Smid-Franssen J.A. van der Steen mw. A.J. Verseveldt-Sesselaar

Hillegom

Lid ON: mw. J.M. Apswoude-Stroombergen mw. M.P. Dekker-Blom, voorzitter afdeling Hillegom bij Verenigde Verkeersveiligheids Organisatie (3VO) te Huizen T.P. Heemskerk

Ridder ON: M.J.D. Witteman, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder van Hillegom

Jacobswoude

Lid ON: L.H. van Goozen, vrijwilliger bij de Voetbalvereniging MMO te Hoogmade J.F. Jansen, Hoogmade mw. S.M. de Langen-Höllwarth, voorzitter van de Zonnebloem, afdeling Leimuiden-Rijnsaterwoude, Leimuiden G. Meijer, vrijwilliger bij de Voetbalvereniging MMO, Hoogmade

Ridder ON: prof. dr. H.M.J. Krans, Hoogmade

Officier ON: A. Kroon, uitvinder en energiedeskundige, Woubrugge

Katwijk

Lid ON: J.B. van Duijvenbode, medeoprichter en penningmeester van het Comité Ontwikkelingswerk Katwijk van de landelijke Stichting 'Woord en Daad' P. Ruwaard

Ridder ON: J. de Winter, voorzitter van de Oranjevereniging Katwijk aan de Rijn

Korendijk

Lid ON: L. Boer, lid van de vrijwillige brandweer van Korendijk, Nieuw-Beijerland J. Bouman, Nieuw-Beijerland L.L. van Dienst, lid van de vrijwillige brandweer, Goudswaard R. Huisman, Goudswaard J.D. de Kreek, lid van de vrijwillige brandweer, Zuid-Beijerland D.A.P. den Tuinder, Nieuw-Beijerland

Krimpen aan den IJssel

Lid ON: J. de Jonge J.R. van der Kooi

Ridder ON: mw. A.A. Aeyelts Averink-Winsemius mw. M.C. van Deijk-den Hartog, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder B. van Veen, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder

Leerdam

Lid ON: mw. J.G. Bel-Stuurman, chauffeur van gehandicapten van de Stoelmobiel mw. W. Kemkes-Versloot H. Steijgerwalt mw. A.L. Stek, Oosterwijk mw. H. van Veelen-Vrijhof

Leiden

Lid ON: mw. M.A.M. Donders-Duynstee H. Güney G.H. Hoogenkamp mw. E. Kemner-van Beest B.C. Klein P.J.L.M. van Lith, penningmeester van de Stichting Avondverzorging en Zomerkampen A.G. van der Meel mw. C.J. Sierag-van Leeuwen mw. M.A. van Spronsen-Lodder J.G. Wijgers

Ridder ON: H.F. Brinkhoff ing. J. Luksenburg mw. A. Timmermans-Kuiken prof. dr. P. Vermeij, emeritus-hoogleraar en voormalig hoofd van de afdeling Klinische Farmacie en Toxicologie van het Leids Universitair Medisch Centrum

Leiderdorp

Lid ON: G. van der Does T. Rietveld, bestuurslid van de Voetbalvereniging R.C.L. mw. J.N.E. Spies-Groen, vrijwilligster bij de Hockeyclub Alecto mw. E. Verra-van Weelden

Ridder ON: prof. dr. L.C.M. Kallenberg T. Meijer, voorzitter van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg dr. G.J.J.M. Platenkamp

Ridder ON, mz: de eervol ontslagen kolonel ir. J.L. Velmans, van het dienstvak van de technische staf, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen

Leidschendam-Voorburg

Lid ON: T.C. Choy, Voorburg mw. W.L.T.M. Duijnstee, Leidschendam mw. C.J. van Heijningen-Oostdam, Voorburg mw. C.J. Hess-Vonk, Voorburg W.A.A. van Houdt, Leidschendam mw. G.A. de Jong-Douma, vrijwilligster, Voorburg, Leidschendam/Voorburg J.L. Kok, Voorburg M.J. Krijtenburg, Voorburg J.A.T. van Leusden, voorzitter van de Korfbalvereniging Sport en Vriendschap, Leidschendam mw. A. Reimers-Schotte, Voorburg mw. E. van Woerden, Voorburg

Liesveld

Lid ON: J. Bos, Langerak G. Schoonderwoerd, Streefkerk

Ridder ON: A. Venderbos, Langerak

Lisse

Lid ON: G.C. Harting J.E.W. ten Have mw. A. Marseille-Mastenbroek I. in 't Veld

Maassluis

Lid ON: L. van der Burg N. Moerman G. Ruitinga

Ridder ON: mw. ir. E.J. Groosman-van den Brandhof B. van der Harst P. Hoogenraad, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder drs. W.J.T. Siskens

Middelharnis

Lid ON: I. van den Boogert, Sommelsdijk mw. G. Buskoop-de Korte, Sommelsdijk J.T.M. Jacobs mw. M.M. Maliepaard-Baas, Stad aan 't Haringvliet

Midden-Delfland

Lid ON: J.H.J. Zuydgeest, algemeen secretaris van de Voetbalvereniging SEP

Moordrecht

Lid ON: A.J. van der Eijk J. Rook J.C. Winkel

Ridder ON: ing. P.J. de Vries

Nederlek

Lid ON: mw. J.B. Benschop-den Boer, vrijwilligster, Krimpen aan de Lek drs. J.Z. van den Berg, Krimpen aan de Lek P. van den Berg, Lekkerkerk W. van Zwienen, Lekkerkerk

Nieuwerkerk aan den IJssel

Lid ON: C. Bloot mw. P. Brondijk-Clement E.B. van Diejen, bestuurslid van de E.H.B.O.-vereniging C. Domburg mw. A.P. Fokker-de Jong mw. A.M. Hoogendoorn-de Groot, vrijwilligster W. Mes L.M. Nomen A. de Vlaming J.A. Wolters

Nieuwkoop

Lid ON: J. de Bruijn mw. C.M. Visser-Kleijne, Woerdense Verlaat

Officier ON: prof. dr. ir. T. de Jong, emeritus-hoogleraar aan de Technische Universiteit Delft

Nieuw-Lekkerland

Lid ON: G. Janse J. Simons

Noordwijk

Lid ON: M.R. Dobbinga, secretaris van het Woonzorgcentrum Hoogwaak W.J.C. de Ridder, voorzitter van de Biljartvereniging Northgo

Ridder ON: A.J.J. Beuk, directeur Beuk Touringcars b.v. en Beuk Autoschadebedrijf drs. I. Broomans

Noordwijkerhout

Lid ON: J.C.A.M. van den Burg W.J. van der Holst A.W.A. Hulspas N.A.H. Sluis

Oegstgeest

Lid ON: W. van Ingen Schenau D. de Jong H.M. Klaver mw. M.E.M.C. Lugt-Rethans A.L. Martinot T.J.B. Wand

Ridder ON: prof. dr. J.C.M. van Winden O.F.M.

Officier ON: prof. dr. B.J. Vermeer, emeritus hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Leiden

Ridder NL: prof. dr. R. Crespo, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Leiden

Oostflakkee

Lid ON: mw. F. de Bonte-van Putten, Ooltgensplaat C.J. IJpelaar, Achthuizen

Oud-Beijerland

Lid ON: A.P. den Besten mw. E. den Besten-Monster mw. E.A. Boender-Hauskeller, vrijwilligster bij het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Oud-Beijerland P. van den Boogaart J.P. van Egeraat P.G. Gootjes J.A. Nobel

Ouderkerk

Lid ON: A. Flier, lid van de vrijwillige brandweer, Gouderak mw. G.J. Heuvelman-van Tongeren, penningmeester van de Gymnastiekvereniging Oefening Kweekt Kracht

Papendrecht

Lid ON: A. de Bruijn C. Meijers

Pijnacker-Nootdorp

Lid ON: W.J. Goeman, Nootdorp L. den Hoedt, bestuurslid van de Voetbalvereniging DSVP, Pijnacker mw. W. Kleijn-van Overdam, Pijnacker mw. W. Lennings-Damsteegt, Pijnacker M.A.J. Pardoel, Pijnacker C.A. Waser, voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Pijnacker, Pijnacker J.A. de Wilde, Delfgauw

Ridder ON: mw. A.W.A. Ammerlaan-Oosterlaan, Pijnacker

Reeuwijk

Lid ON: J.C. Bunnik mw. C.M. Bunnik-van der Werf A.L. van Eijk J. van Esschoten, lid van de vrijwillige brandweer, Driebruggen mw. M. van Esschoten-Uittenbroek, Driebruggen mw. G. Smit-Noorlander mw. J.P. Straver-Ballering A. Verver, medewerker bij de Vereniging Natuurmonumenten mw. F.J. Vriend-Brendel

Ridder ON: dr. D.L. van der Linde

Officier ON: drs. T.J.M. van Hedel

Ridderkerk

Lid ON: A. van der Bijl mw. B. Bijsterbosch-van den Bergh A. van Eijsden mw. T van 't Hof-Krijgsman mw. A.W. van Pelt-Kaptein, vrijwilligster mw. J. Remus-de Penning mw. A.C.M. Schenk-van den Hoek J. van der Schoor H.A. van der Spek mw. N.A.T. Vrolijk-Nugteren, lid van de aktiviteitencommissie van de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden, afdeling Rotterdam e.o.

Rijnsburg

Lid ON: W.A.K.J. Bunk mw. G.C. Bunk-Pors, vrijwilligster bij Overduin Psychogeriatrisch Centrum, De Wilbert Verpleeghuis en de Willem van de Berghstichting A. Kagenaar, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond, district Sassenheim mw. A. de Mooij-Kralt

Ridder ON: I.G. Mostert, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder van Rijnsburg

Rijnwoude

Lid ON: mw. S.M. Cnossen-Kool, Koudekerk aan den Rijn mw. Y. Hudig-Kors, lid van de Hockey Club Alphen te Kouderkerk aan den Rijn A.D. Verhoog, Hazerswoude-Rijndijk

Rijswijk

Lid ON: H.A.W.T. Blankenstein, presentator mw. J.I.M. Burgwal-van den Bergh A.A.J. van Buuren J.J. Nowee, bestuurslid van de Stichting Vrienden van het Diaconessenhuis Voorburg J. Vrolijk

Rotterdam

Lid ON: C. van Beem mw. J.T. Bol-Weihsengruber, penningmeester bij de Badmintonvereniging BC -70 te Vlaardingen W. Boudestein mw. L.J. Boudestein-de Groot A.W.A. Braemer J. Bruininkx, lid van het Nederlandse Rode Kruis, district Rotterdam J. Buit mw. L.K. Chiu B.W. Diepenhorst H. Dijkxhoorn D.P.O. van Dongen, oud-gemeenteraadslid van de deelgemeente Overschie mr. M. van Dunné T.J.M. van Gurp J. Hekman mw. A.P. Houwelingen-Lems dr. J. de Jong mw. N. van Kapel-Hardenbol J.O. Kraaijvanger, vrijwilliger F.A. van der Kraan mw. H.M. Kriek-Poppelier T. Krijthe mw. G. Langbroek-van Heteren J. Lemmens, mantelverzorger mw. P. Lemmens-van Turnhout, mantelverzorgster mw. H.Th. Marcus drs. A.J. de Munck mw. C.L.T. Prins-Koenders, Hoek van Holland J.J. Risseeuw mw. N.L. van der Schalie-Vos, vrijwilligster bij het Buurtcentrum Irene mw. J.C.E. Vellenga-van Baggum W.C. Verschoor P.J. Vogelaar, vrijwilliger P. van der Wel, oud-lid van de deelgemeenteraad Hoek van Holland K. Woei-A-Tsoi, oud-gemeenteraadslid van de deelgemeente Prins Alexander P. Wolters, vrijwilliger, Delfshaven mw. H.B.M.H. Woudenberg-Koreman

Ridder ON: M. Gelber J. Goedhart, oud-gemeenteraadslid en oud-portefeuillehouder van de deelgemeente Prins Alexander L.E. Hoffman mw. drs. H.C.A. Hoogeveen-Schroot N.J.G. Janssens, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder mw. M.C. Kuster, zakelijk leider van de Laurenscantorij W.L. Ossewaarde mr. H. Oudenaarden A.A.S. Santoe J. Silva J.A. Sonnenberg, oprichter en eigenaar van galerie Delta J. van der Tak, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder A. van der Wal, oud lid van de deelgemeenteraad Noord mw. F. Westerik-de Vries mw. E. Yigitoglu

Officier ON, bb: A.I. Abram, voorzitter van de Raad voor de Journalistiek

Officier ON: dr. H.E. Menke, vml. dermatoloog bij het Sint Franciscus Ziekenhuis mr. I.W. Opstelten, burgemeester van Rotterdam

Lid ON, mz: J. de Mos, op grond van de totaliteit van verdiensten op defensie- en andere terreinen, Hoek van Holland

Ridder NL: prof. dr. A.C. Zijderveld

Rozenburg

Lid ON: C. van Dam mw. G.C.J. Visser-Berrevoets

Sassenheim

Lid ON: P.H. van Bezu mw. H.A. Wilbrink-Dreef, oud-gemeenteraadslid

Ridder ON: T.H. Dijkland

Schiedam

Lid ON: M. Bezuijen H. Evertse L.J.H. Meeder C. Prein, voorzitter van de Wijkvereniging Bijdorp te Schiedam mw. H.J. Schaeffer-Dries

Ridder ON: Y.Y. Hu C.H.J. Nolet, directeur Nolet Jeneverstokerij-Distilleerderij B.V.

Schoonhoven

Lid ON: S. Meij T. Versluis mw. N. van Walsum-Plaisier, consulent van de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie, afdeling Midden-Holland

's-Gravendeel

Lid ON: H. Kraak

Sliedrecht

Lid ON: P. Boer B.W. Bouwman C. Goedhart C. de Heer mw. J. van Wijngaarden-Bot

Ridder ON: A. van den Herik

Spijkenisse

Lid ON: J. Bouman J. Bungenaar H. Heibrink W. Jongerius mw. J.J.H. Mijnans-Reinink A. Scherpenhuyzen J.C. Schilten mw. A.J. de Vlieger-van Driel P.C. Vlug L. Zijlstra, voorzitter van de Stichting Wijkgroep Rietlander te Waterland

Strijen

Lid ON: W.B. van der Hoek J. Zwartbol, Strijen-sas

Ter Aar

Lid ON: J. Dijkstra

Valkenburg

Lid ON: J.C.J. van der Meij

Vlaardingen

Lid ON: C.P. Alers O. van Asten mw. L. Bijl-van der Marel K. Flokstra J. Lamens mw. M. van Leeuwen-Brouwer W. Smaal drs. G. Stoffers, dienend officier verbonden aan het Leger des Heils mw. F. Stoffers-Smid, dienend officier verbonden aan het Leger des Heils J.M.P. Venselaar

Ridder ON: N.A. Nieuwstraten, directeur-bestuurder van de Woningstichting Samenwerking H.C.J. Roijers, oud-wethouder en oud-gemeenteraadslid

Vlist

Lid ON: mw. G.A.M. Felix-Mekenkamp, Haastrecht mw. N.J. Gerritsen-de Wild, Haastrecht

Voorhout

Lid ON: mw. H.M. Jansen-van Gennep mw. N.H.J. van Leeuwen-van Lente

Voorschoten

Lid ON: mw. J. Duit geboren Adelaar, vrijwilligster Unicef Nederland Regio Leiden en omstreken mw. G. Nieuwenhuijs-Paulen

Ridder ON: P.C.A. Lamboo, stafmedewerker Institutioneel Onderzoek en Sectiebeleid op het ministerie van Financiën drs. R.L.J.M. Scheerder

Waddinxveen

Lid ON: mw. G.P. van der Ark-Versteeg A.J. Both mw. H.J. Both-de Jong P. Hofstra, Hoofd Werkmaatschappij Roteb Lease T. Lesschen, vrijwilliger H. van 't Spijker J.M. Staring W. Stougie L.J.G.A. Verweij mw. W.C.M. Verweij-van Berkesteijn

Warmond

Lid ON: mw. M.C. van Bolhuis-Nypels J.H.M. Haverkort T.L.M. van Rijn G.W. Vergeer

Wassenaar

Lid ON: N.J. Alkemade mw. W. Buitink-Loohuizen L.C. Elshout

Ridder ON: D.S. Jansz K.B.J. Pors C.R. von Lindern

Westland

Lid ON: W.A. Aarts, De Lier mw. M.J. van Alphen-Koole B.L. de Bakker, voorzitter van de Voetbalvereniging Quintus te Wateringen mw. J. Beekhuizen-Meinsma, Monster A.W. van Bergenhenegouwen E.C. Breugem-Huurman, Honselersdijk mw. W.M.G. Bühler-Heijmans mw. M.C. Dijkshoorn-van Spronsen, 's-Gravenzande W. Doelman, Maasdijk mw. K. Eijgenraam-van der Wijden, 's-Gravenzande mw. J. van Geest-van Dijk, 's-Gravenzande mw. A.A.M. van der Helm-Lipman, Honselersdijk B.D. Hofland N.J.M. Janssen, Poeldijk J.C. Kortekaas, Naaldwijk mw. T. van der Lee, De Lier A. Looije, Naaldwijk A. van Maanen, eerste tractordrijver station Ter Heijde bij Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij te IJmuiden, Monster B. van der Meer, 's-Gravenzande A. Meijboom, Poeldijk J. Middelburg, 's-Gravenzande mw. N. van der Mout-Loof J. Pronk A.A. Snijders, Monster mw. A.J. van der Stelt-Heijstek, Honselersdijk J.P.J. Verbeek mw. C.A. Vijverberg-Olsthoorn, Naaldwijk H. van der Wijden, 's-Gravenzande

Ridder ON: mw. A. Bal-Verbaan, o.m. landelijk voorzitter van de christelijk-maatschapelijke vrouwenbeweging Passage H. Koppert, oud-rector van het Segbroek College te 's-Gravenhage, 's-Gravenzande

Westvoorne

Lid ON: mw. M.J.J. Engels geboren Nieman, vrijwilligster voor de 'PUM', Programma Uitzending Manager, bij het ontwikkelingswerk in Ghana J. Gorzeman, Oostvoorne C.S. Langendoen, lid van de vrijwillige brandweer, Oostvoorne

Ridder ON: J. van der Blom, Oostvoorne

Zederik

Lid ON: W.T.B. Donker, Lexmond mw. D.L. van Doorn-Jonk, Ameide A. van Middelkoop, Ameide mw. G. den Oudsten-Versluis, Ameide P.C. Vermaat, Meerkerk G.J. Versluis, Ameide mw. T. Versluis-den Otter, Ameide mw. D.W. Mulder-Florissen, vrijwilligster bij het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerkerk, Meerkerk

Ridder ON: C. Bakker, Ameide

Zevenhuizen-Moerkapelle

Lid ON: S.A.A. de Jong, oud-gemeenteraadslid van Zevenhuizen-Moerkapelle, Zevenhuizen H.J.B. Nap, Zevenhuizen P.H. Roest, Moerkapelle

Ridder ON: M. Zijderhand, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder van Zevenhuizen-Moerkapelle, Zevenhuizen

Zoetermeer

Lid ON: W. Al S. Algoe A. Bezoen F.A.W. Holleman C.J.E. Janssen, voormalig productmanager Communicatiemarkt bij TPG Post mw. C.A. van Leeuwen-Vermeulen mw. M.J. Ruigrok-Baks, mantelzorgster J.W. Stevens, secretaris van de Biljartclub De Oude Garde mw. M. van der Tas-Oldenkamp, vrijwilligster H.J.J. Verlaan

Ridder ON: drs. J.J. Ramekers

Zoeterwoude

Lid ON: J.A.G. van der Geest, Zoeterwoude-Dorp D. Hulsbos, Zoeterwoude-Dorp

Ridder ON: L.H. de Bruijn, o.m. directeur van Leo de Bruijn Transporten B.V. te Naaldwijk en lid van het hoofdbestuur bij Transport en Logistiek Nederland te Zoetermeer, Zoeterwoude-Rijndijk drs. H.O. van der Kooi, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder, Zoeterwoude-Dorp

Zwijndrecht

Lid ON: P. van Breugel mw. M.A. Guns-Tuinman mw. A. Koorneef mw. J.M.C. Rib A. Stal, vrijwilliger bij de Voetbalvereniging ZBC'79

Ridder ON: A. Abee, oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder