Sportjaarkalender 2004

JANUARI

1

Skispringen: Vierschansentoernooi (II), Garmisch (Dld)

2-4

Schaatsen: NK kunstrijden (m/v), Heerenveen

3-11

Darts: Embassy World Darts (m/v), Frimley Green (GB)

3-4

Rodelen: EK (m/v), Oberhof (Dld)

3-4

Schaatsen: NK sprint (m/v), Utrecht

3-10

Alpineski: NK snowboard (m/v), Saas-Fee (Zwi)

3-4

IJshockey: Halve finales en finale beker, Eindhoven

4

Skispringen: Vierschansentoernooi (III), Innsbruck (Oos)

5-10

Volleybal: OS-kwalificatietoernooi, Leipzig (m) en Bakoe (v)

6

Skispringen: Vierschansentoernooi (IV), Bisschofshofen (Dld)

8-10

Korfbal: Europa Cup zaal, Delft

9-10

Basketbal: Final Four (v), Landsmeer

9-11

Schaatsen: EK allround (m/v), Heerenveen

9-25

Schaken: Corus Schaaktoernooi (m/v), Wijk aan Zee

10

Judo: NK teams (m/v), Utrecht

10-11

Wielrennen: NK veldrijden (m/v), Heerlen

11

Atletiek: Halve Marathon van Egmond (m/v)

11

Handbal: Nederland-Bosnië (WK-kwalificatie), Volendam

13

Tafeltennis: Nederland-Rusland (EK-kwalificatie)

14

Handbal: Nederland-Slowakije (WK-kwalificatie), Emmen

16-18

Schaatsen: EK shorttrack (m/v), Zoetermeer

17-25

Alpineski: NK langlauf (m/v), Ramsau (Oos)

17-18

Schaatsen: WK sprint (m/v), Nagano (Jap)

18

Autosport: Finish rally Parijs-Dakar, Senegal

18

Karate: NK teams (m/v), Utrecht

18

Roeien: Ergo Head (m/v), Amsterdam

19-1

Tennis: Australian Open (m/v), Melbourne (Aus)

22-25

Squash: NK (m/v), Amsterdam

24

Schaatsen: Open NK marathon (m/v), Weissensee (Oos)

22-2

Handbal: EK (m), Slovenië

23-25

Hockey: EK zaalhockey (v), Eindhoven

24

Boksen: Profgala, Amsterdam

24-25

Judo: Super A-toernooi (m/v), Moskou (Rus)

24-14

Voetbal: Africa Cup, Tunesië

24-25

Zwemmen: NK synchroon (v), Emmen

25-1

Waterpolo: OS-kwalificatietoernooi (m), Rio de Janeiro (Bra)

26-31

Voetbal: EK-kwalificatie futsal (m), België

29-1

Paardensport: Jumping Amsterdam

30-1

Badminton: NK (m/v), Den Bosch

30-8

Softbal: WK mannen, Christchurch (NZl)

31

Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht (m/v), Weissensee (Oos)

31-2

Wielrennen: WK veldrijden (m/v), Pont-Château (Fra)

FEBRUARI

1

American football: Super Bowl (m), Houston (VS)

1

Hockey: Finales NK zaal (m/v), Arnhem

2-8

Schaatsen: EK kunstrijden (m/v), Boedapest (Hon)

3-7

Bobslee: EK (v), Sigulda (Let)

5-8

Darts: Dutch Open (m/v), Veldhoven

5-9

Honkbal: OS-kwalificatietoernooi (m), Sydney (Aus)

6-8

Schaatsen: WK allround (m/v), Hamar (Noo)

6-8

Tennis: Eerste ronde Davis Cup (m), Ned-Can in Maastricht

7-15

Biatlon: WK (m/v), Oberhof (Dld)

7-8

Judo: Super A-toernooi (m/v), Parijs (Fra)

7-8

Tafeltennis: Europese Top Twaalf (m/v), Frankfurt (Dld)

8

Taekwondo: NK (m/v), Nijmegen

11-15

Hockey: Vierlandentoernooi (v) met Nederland, Cordoba (Arg)

12-20

Zeilen: WK Finn (m/v), Rio de Janeiro (Bra)

13-15

Basketbal: NBA Allstar Game (m), Los Angeles (VS)

13-14

Rodelen: WK (m/v), Nagano (Jap)

14

Rugby: Start Zeslandentoernooi

15

Gewichtheffen: NK (m/v), Nijmegen

16-22

Tennis: World Tennis Tournament (m), Rotterdam

17-29

Bobslee: WK (m/v), Königssee (Dld)

18

Voetbal: Oefeninterland Nederland-VS (m), Amsterdam

19-1

Boksen: EK (tevens OS-kwalificatie), Pula (Kro)

20-22

Hockey: Europa Cup zaalhockey (m), Rome (Ita)

20-22

Skispringen: WK (m), Planica (Slv)

21

Atletiek: NK indoor (m/v), Gent (Bel)

21-22

Judo: Super A-toernooi (m/v), Hamburg (Dld)

23-28

Skeleton: WK (m/v), Königssee (Dld)

23-29

Waterpolo: OS-kwalificatietoernooi (v), Imperia (Ita)

24-26

Voetbal: Achtste finales CL en derde ronde UEFA Cup

27-29

Schaatsen: WB-wedstrijden (m/v), Heerenveen

28

Alpineski: NK skiën (m/v), Gasteinertal (Oos)

28

Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht (m/v), Kuopio (Fin)

28

Wielrennen: Omloop Het Volk (m), België

29

Atletiek: NK veldlopen (m/v), Holten

MAART

1-7

Tafeltennis: WK landenteams (m/v), Doha (Qat)

2-13

Hockey: OS-kwalificatietoernooi (m), Madrid (Spa)

3

Voetbal: Returns derde ronde UEFA Cup

5-7

Atletiek: WK indoor (m/v), Boedapest (Hon)

6-7

Schaatsen: NK shorttrack (m/v), Groningen

7

Autosport: GP-race Formule I, Melbourne (Aus)

7

Handboogschieten: NK recurve en compound (m/v), Almere

8-21

Tennis: Masters Series (m), Indian Wells (VS)

9-14

Badminton: All England Open (m/v), Birmingham (GB)

9-11

Voetbal: Returns achtste finales CL en vierde ronde UEFA Cup

12-14

Schaatsen: WK afstanden (m/v), Seoul (Z-Kor)

13-14

Karate: Dutch Open (m/v), Rotterdam

13-14

Schaatsen: WK landen shorttrack (m/v), St. Petersburg (Rus)

14-20

IJshockey: WK vrouwen (divisie II, met Nederland), Italië

15-21

Handboogschieten: EK indoor (m/v), Sassari (Ita)

16-17

Voetbal: Halve finales bekertoernooi

19-28

Hockey: OS-kwalificatietoernooi (v), Auckland (NZl)

19-21

Schaatsen: WK (m/v), Gothenburg (Zwe)

20

Kortbal: Zaalfinale, Rotterdam

20

Wielrennen: Milaan-Sanremo (WB), Italië

20-21

Atletiek: WK veldlopen (m/v), Brussel (Bel)

20-21

Basketbal: Bekerfinales (m/v)

20-21

Judo: Grand Prix (m), Rotterdam

20-21

Zwemmen: Grand Prix (m/v), Dordrecht

21

Autosport: GP-race Formule I, Sepang (Mal)

21

Roeien: Head of the River (m/v), Amsterdam

22-27

Schaatsen: WK kunstrijden (m/v), Parijs (Fra)

22-4

Tennis: Masters Series (m), Miami (VS)

23-25

Voetbal: Kwartfinales CL en returns vierde ronde UEFA Cup

25-28

Golf: The Players Championship (m), Ponte Vedra Beach (VS)

25-28

Paardensport: Indoor Brabant, Den Bosch

25-28

Zwemmen: Grand Prix/Swim Cup (m/v), Eindhoven

27

Rugby: Slot Zeslandentoernooi

27-28

Taekwondo: Dutch Open sparring (m/v), Eindhoven

27-28

Tafeltennis: NK (m/v), Heerlen

29-5

Boksen: OS-kwalificatie (m), Plovdiv (Bul) en Warschau (Pol)

31

Voetbal: Oefeninterland Nederland-Frankrijk (m), Rotterdam

APRIL

1-4

Paardensport: WB-finale dressuur, Düsseldorf (Dld)

1-4

Zwemmen: Grand Prix/Swim Cup (m/v), Amsterdam

3

Jiu jitsu: NK (m/v), Zoetermeer

3-4

Tafeltennis: OS-kwalificatie (m/v), Ludwigshafen (Dld)

3-17

Dammen: NK, Huissen

3-8

Basketbal: EuroLeague (m)

4

Autosport: GP-race Formule I, Manama (Bah)

4

Atletiek: Marathon van Rotterdam

4

Wielrennen: Ronde van Vlaanderen (WB), België

5

IJshockey: Start play-offs Noord-Amerikaanse profcompetitie

6-8

Voetbal: Kwartfinales CL (returns) en UEFA Cup

8-11

Golf: The Masters (m), Augusta (VS)

8-11

Worstelen: EK Grieks-Romeins (m), Haparanda (Zwe)

8-18

Zeilen: WK Mistral (m/v), Cesme (Tur)

9-12

Hockey: Europa Cup II, Eindhoven (m) en Laren (v)

9-11

Tennis: Tweede ronde Davis Cup (m)

10-12

Volleybal: Bekerfinales (m/v), Rotterdam

10-17

Zeilen: WK Tornado (m/v), Palma de Mallorca (Spa)

11

Roeien: 121ste Varsity (m/v), Houten

11

Wielrennen: Parijs-Roubaix (WB), Frankrijk

12

Rugby: Nederland-Duitsland (European Nations Cup), A'dam

12-18

IJshockey: WK (divisie II, groep A, met Ned), Oslo (Noo)

12-20

Zeilen: WK 49er (m/v), Athene (Gri)

14

Voetbal: Returns kwartfinales UEFA Cup

15-18

Synchroonzwemmen: OS-kwalificatie (v), Athene (Gri)

15-18

Turnen: EK mannen, Ljubljana (Slv)

15-18

Zwemmen: NK langebaan (50 m), Amsterdam

16-24

Badminton: EK (m/v), Geneve (Zwi)

17

Basketbal: Start play-offs Noord-Amerikaanse profcompetitie

17

Handbal: Finales NK zaal (m/v), Amsterdam

17-26

Gewichtheffen: EK (m/v), Kiev (Oek)

17-25

Curling: WK (m/v), Gävle (Zwe)

17-18

Schermen: NK floret en sabel (m/v), Arnhem

17-25

Tennis: Masters Series (m), Monte Carlo (Mon)

18

Atletiek: Marathon van Londen, Groot-Brittannië

18

Triatlon: EK olympische afstand (m/v), Valencia (Spa)

18

Wielrennen: Amstel Gold Race (WB), Nederland

19-26

Boksen: OS-kwalificatie (m), Bakoe (Aze) en Gothenburg (Zwe)

20-22

Voetbal: Halve finales CL en UEFA Cup

21-25

Paardensport: WB-finale springen, nnb

21

Wielrennen: Waalse Pijl, België

22-25

Paardensport: NK springruiters (m/v), Mierlo

23-25

Worstelen: EK vrije stijl (m), Ankara (Tur)

23-1

Zeilen: WK Star (m), Gaeta (Ita)

24-25

Roeien: NK (m/v), Amsterdam

24-25

Schermen: NK degen en teams (m/v), Zoetermeer

24-25

Tennis: Eerste ronde Fed Cup (v)

24-5

IJshockey: WK A-landen (m), Praag/Ostrava (Tsj)

25

Autosport: GP-race Formule I, Imola (Ita)

25

Motorcross: GP Benelux (WK), Valkenswaard

25

Rugby: Nederland-Polen (European Nations Cup), A'dam

25

Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik (WB), België

28-1

Squash: EK landenteams (m/v), Rennes (Fra)

28

Voetbal: Oefeninterland Nederland-Griekenland (m), Eindhoven

29-2

Turnen: EK vrouwen, Amsterdam

MEI

1-2

Atletiek: WK snelwandelen (m/v), Naumburg (Dld)

2-8

Rugby: EK vrouwen (met Nederland), Frankrijk

3-9

Tennis: Masters Series (m), Rome (Ita)

4-6

Voetbal: Returns halve finales CL en UEFA Cup

4-16

Zeilen: WK 470 (m/v), Zadar (Kro)

5-16

Zwemmen: EK langebaan (50 m), Madrid (Spa)

6/9

Hockey: Halve finales play-offs (v)

7-16

Badminton: WK landenteams (m/v), Jakarta (Ino)

7-9

Karate: EK (m/v), Moskou (Rus)

7-9

Roeien: WB-wedstrijden (m/v), Poznan (Pol)

7-15

Zeilen: WK Yngling (v), Santander (Spa)

8

Rugby: Zweden-Nederland (European Nations Cup)

8-9

Triatlon: WK olympische afstand (m/v), Madeira (Por)

8-16

Volleybal: OS-kwalificatie (v), Tokio (Jap)

8-30

Wielrennen: Ronde van Italië (m)

9

Autosport: GP-race Formule I, Barcelona (Spa)

10-16

Tennis: Masters Series (m), Hamburg (Dld)

10-19

Zeilen: WK Laser (m/v), Bodrum (Tur)

12

Hockey: Halve finales play-offs (m/v)

13-16

Judo: EK (m/v), Belgrado (Joe)

13-16

Tafeltennis: OS-kwalificatie (m/v), Innsbruck (Oos)

15

Schoonspringen: NK toren en synchroon, Amsterdam

15/16

Hockey: Halve finales (m) en finale (v) play-offs

15-16

Turnen: NK ritmische gymnastiek (v), nnb

16

Rugby: Oekraïne-Nederland (European Nations Cup)

16

Voetbal: Laatste speelronde eredivisie

17-22

Handboogschieten: EK outdoor (m/v), Brussel (Bel)

17-23

Tennis: World Team Cup (m), Düsseldorf (Dld)

18-19

Voetbal: Start nacompetitie

19

Voetbal: Finale UEFA Cup, Gothenburg (Zwe)

20/22

Hockey: Finales en degradatie play-offs (m/v)

20-23

Kanovaren: EK vlakwater (m/v), Poznan (Pol)

21-30

Volleybal: OS-kwalificatie (m), Tokio/Madrid/Porto

22-23

Schoonspringen: NK 1 en 3-meter, Amsterdam

23

Autosport: GP-race Formule I, Monte-Carlo (Mon)

23

Voetbal: Bekerfinale (m), Rotterdam

24-6

Tennis: Roland Garros (m/v), Parijs (Fra)

26

Voetbal: Finale Champions League, Gelsenkirchen (Dld)

26-30

Wielrennen: WK baan (m/v), Melbourne (Aus)

26-30

Zeilen: Spa Regatta, Medemblik

27-29

Roeien: WB-wedstrijden (m/v), München (Dld)

28-31

Hockey: Europa Cup I (m/v), Barcelona (Spa)

28-2

Moderne vijfkamp: WK (m/v), Moskou (Rus)

29-30

Handbal: Nederland-Roemenië (v), play-offs EK

29

Voetbal: Oefeninterland Nederland-België (m), Eindhoven

30

Autosport: GP-race Formule I, Nürburgring (Dld)

31

Atletiek: FBK Games (m/v), Hengelo

JUNI

1

Volleybal: Start voorronde World Grand Prix (v)

2-13

Zeilen: EK Mistral (m/v), Sopot (Pol)

4-6

Kanovaren: EK slalom (m/v), Skopje (Mac)

4

Volleybal: Start voorronde World League (m)

5-6

Handbal: Roemenië-Nederland (v), play-offs EK

5

Voetbal: Oefeninterland Nederland-Zuid-Afrika (m), A'dam

6

Triatlon: NK olympische afstand (m/v), Zundert

6-13

Wielrennen: Dauphiné Libéré (m), Frankrijk

8-13

Turnen: EK trampoline (m/v), Sofia (Bul)

11

Atletiek: Golden League (m/v), Bergen (Noo)

11-13

Jiu jitsu: WK (m/v), Kitchener (Can)

12

American football: World Bowl XII (m), Gelsenkirchen (Dld)

12-13

Autosport: 24 Uur van Le Mans, Frankrijk

12-4

VOETBAL: EK-EINDRONDE, PORTUGAL

13

Autosport: GP-race Formule I, Montreal (Can)

13

Turnen: NK trampolinespringen (m/v), Zoetermeer

14-20

Tennis: Grastoernooi (m/v), Rosmalen

17-20

Badminton: EC clubteams (m/v), Haarlem

17-20

Golf: US Open (m), Southampton (VS)

17-20

Paardensport: CHIO Rotterdam

18-20

Golf: NK strokeplay (m/v), Utrecht

18-20

Roeien: WB-wedstrijden (m/v), Luzern (Zwi)

19-3

Bridge: EK landenteams (m/v), Malmö (Zwe)

19-20

Zwemmen: NK sprint (m/v), nnb

20

Autosport: GP-race Formule I, Indianapolis (Ind)

20

Triatlon: NK lange afstand (m/v), Stein

21-27

Honkbal: Europa Cup I en II (m), San Marino/Frankrijk

21-4

Tennis: Wimbledon (m/v), Londen (GB)

22-28

Schieten: EK kleiduiven (m/v), Nicosia (Cyp)

23

Atletiek: Papendal Games

23-27

Golf: Dutch Ladies Open (v), Zandvoort

24

Basketbal: `Draft' Noord-Amerikaanse profcompetitie NBA

26-27

Atletiek: Nelli Cooman Games (m/v), Stadskanaal

26-4

Hockey: Vierlandentoernooi (m/v), Amstelveen

26

Motorsport: TT van Assen (WK-race), Assen

26-27

Wielrennen: NK op de weg (m/v), Rotterdam

27

Motorcross: GP Nederland (WK), Lichtenvoorde

28-10

Schaken: NK (m/v), Leeuwarden

29-4

Schermen: EK alle wapens (m/v), Kopenhagen (Den)

JULI

2

Atletiek: Golden League (m/v), Rome (Ita)

2-11

Wielrennen: Ronde van Italië (v)

3-4

Triatlon: WK lange afstand (m/v), Säter (Zwe)

3-11

Paardensport: CSI Geesteren

3-15

Wielrennen: Ronde van Frankrijk (m)

4

Autosport: GP-race Formule I, Magny-Cours (Fra)

5-11

Tennis: Challenger-toernooi (m), Scheveningen

10-11

Atletiek: NK (m/v), Utrecht

10-11

Roeien: Holland Beker (m/v), Amsterdam

10-11

Tennis: Kwartfinales Fed Cup (v)

10-17

Zeilen: WK Europe (v), Cagliari (Ita)

11

Autosport: GP-race Formule I, Silverstone (GB)

12-18

Tennis: Dutch Open (m), Amersfoort

13-18

Paardensport: CHIO Aken, Duitsland

15-18

Golf: British Open (m), Royan Troon (GB)

16-31

Volleybal: Finaleronde World Grand Prix (v)

16-24

Zeilen: EK Yngling (m/v), Stavoren

18-24

Cricket: Europees kampioenschap (m), Nederland

19-25

Tennis: Challenger-toernooi (m), Hilversum

20-25

Kanovaren: WK kanopolo, Myoshi (Jap)

20-25

Volleybal: Finaleronde World League (m)

23

Atletiek: Golden League (m/v), Parijs (Fra)

24-1

Honkbal: Haarlemse Honkbalweek (m)

25

Autosport: GP-race Formule I, Hockenheim (Dld)

25-1

Roeien: WK niet-olympische nummers (m/v), Banyoles (Spa)

25-1

Wielrennen: EK mountainbike (m/v), Walbrzych (Pol)

26-5

Schaken: Open NK (m/v), Dieren

26-1

Tennis: Masters Series (m), Montreal/Toronto (Can)

31

Atletiek: Nacht van Heusden (m/v), België

AUGUSTUS

1

Wielrennen: HEW Cyclassics (WB), Hamburg (Dld)

2-8

Tennis: Masters Series (m), Cincinnati (VS)

4-8

Paardensport: WK vierspannen (m/v), Kecskemet (Hon)

5-8

Golf: Dutch Open (m), Hilversum

6

Atletiek: Golden League (m/v), Zürich (Zwi)

7

Wielrennen: Classica San Sebastian (WB), Spanje

8

Voetbal: Johan Cruijff Schaal, Amsterdam

12-15

Golf: PGA Championship (m), Kohler (VS)

11

Voetbal: Derde voorronde Champions League

13

Voetbal: Start eredivisie seizoen 2004-2005

13-29

OLYMPISCHE SPELEN, ATHENE (GRIEKENLAND)

14

Zwemmen: Zwemmarathon IJsselmeer, Stavoren/Medemblik

15

Autosport: GP-race Formule I, Boedapest (Hon)

22

Wielrennen: Kampioenschap van Zürich (WB), Zwitserland

24-25

Voetbal: Returns derde voorronde Champions League

24-28

Wielrennen: Ronde van Nederland (m)

28

Triatlon: Holland Triatlon (m/v), Almere

29

Autosport: GP-race Formule I, Spa-Francorchamps (Bel)

30-12

Tennis: US Open (m/v), New York (VS)

30-4

Wielrennen: Holland Ladies Tour (v)

SEPTEMBER

3

Atletiek: Golden League (m/v), Brussel (Bel)

3-5

Golf: NK matchplay (m/v), Havelte

4-12

Darts: World Darts Trophy (m/v), Utrecht

4-26

Wielrennen: Ronde van Spanje (m)

8/25

Basketbal: EK-kwalificatieduels (m)

9-12

Wielrennen: WK mountainbike (m/v), Les Gets (Fra)

11

Atletiek: NK 100 km (m/v), Winschoten

12

Atletiek: Golden League (m/v), Berlijn (Dld)

12

Autosport: GP-race Formule I, Monza (Ita)

14-16

Voetbal: Eerste speelronde CL en UEFA Cup

17-29

Algemeen: Paralympische Spelen, Athene (Gri)

17-19

Golf: The Ryder Cup (m), Bloomfield Hills (VS)

17-19

Zeilen: Open NK olympische klassen (m/v), Medemblik

18-19

Atletiek: World Athletics Final (m/v), Monte Carlo (Mon)

18-19

Handboogschieten: NK veld (m/v), Tienray

21-22

Voetbal: Bekercompetitie

28-2

Moderne vijfkamp: EK (m/v), Albena (Bul)

24-26

Tennis: Halve finales en promotie-degradatie Davis Cup (m)

26

Atletiek: Marathon van Berlijn, Duitsland

26

Autosport: GP-race Formule I, Shanghai (Chn)

27

Boksen: Elfde Bep van Klaveren Memorial, Rotterdam

27-3

Tennis: Challenger-toernooi (m), Groningen

28-3

Badminton: Dutch Open (m/v), Den Bosch

28-3

Wielrennen: WK op de weg (m/v), Verona (Ita)

28-30

Voetbal: Tweede speelronde CL en returns UEFA Cup

OKTOBER

1

Honkbal: Start Holland Series (m)

3

Atletiek: WK halve marathon (m/v), New Delhi (Ind)

3

Kanovaren: NK slalom (m/v), nnb

3

Motorcross: Motocross of Nations, Lierop

3-10

Boksen: EK vrouwen, Milaan (Ita)

5

Tafeltennis: Nederland-Duitsland (EK-kwalificatie)

7-10

Biljarten: WK driebanden (m), Rotterdam

7-10

Paardensport: Military van Boekelo

7-11

Zwemmen: WK kortebaan (25 meter), Indianapolis (VS)

10

Atletiek: Marathon van Eindhoven

10

Autosport: GP-race Formule I, Suzuka (Jap)

10

Wielrennen: Parijs-Tours (WB), Frankrijk

14-31

Schaken: Olympiade, Calvia (Spa)

16

Wielrennen: Ronde van Lombardije (WB), Italië

17

Atletiek: Marathon van Amsterdam

18-24

Tennis: Masters Series (m), Madrid (Spa)

18-23

Wielrennen: Zesdaagse van Amsterdam

19-21

Voetbal: Derde speelronde CL en groepsronde UEFA Cup

23

Judo: NK mannen, Rotterdam

24

Autosport: GP-race Formule I, Saõ Paulo (Bra)

26-30

Handbal: Zeslandentoernooi (v), Rotterdam

NOVEMBER

1-7

Tennis: Masters Series, Parijs (Fra)

2

Tafeltennis: Engeland-Nederland (EK-kwalificatie)

2-4

Voetbal: Vierde speelronde CL en groepsronde UEFA Cup

6-14

Hockey: Champions Trophy (v), Rosario (Arg)

7

Atletiek: Marathon van New York, Verenigde Staten

8-14

Tennis: WTA Tour Championships (v), Los Angeles (VS)

9-10

Voetbal: bekercompetitie

12-14

Turnen: EK sportaerobics (v), Rotterdam

15-21

Tennis: Masters Cup (m), Houston (VS)

22-28

Tennis: Halve finales en finale Fed Cup (v)

20-4

Biljarten: WK snooker, Veldhoven

20-21

Turnen: Nationale Team Cup (m), Krimpen aan de Lek

20-22

Boksen: Voorronde en finale NK, Rotterdam

21

Atletiek: Zevenheuvelenloop (m/v), Nijmegen

23-25

Voetbal: Vijfde speelronde CL en groepsronde UEFA Cup

26-2

Zwemmen: WK openwater (m/v), Abu Dhabi (VAE)

27

Judo: NK vrouwen, Rotterdam

28

Roeien: Hel van het Noorden (m/v), Groningen

DECEMBER1-2

Voetbal: Groepsronde UEFA Cup

3-5

Tennis: Finale Davis Cup (m)

3-5

Zwemmen: NK kortebaan (25 meter), nnb

7-8

Voetbal: Zesde speelronde Champions League

4-11

Curling: EK (m/v), Sofia (Bul)

4-12

Hockey: Champions Trophy (m), Lahore (Pak)

6-12

Tennis: Nationale Masters (m/v), Rotterdam

9-19

Handbal: EK (v), Hongarije

9-12

Zwemmen: EK kortebaan (25 meter), Wenen (Oos)

10-12

Darts: Grand Masters, Egmond aan Zee

12

Atletiek: EK veldlopen (m/v), Heringsdorf (Dld)

12

Turnen: NK clubteams (v), nnb

12-16

Squash: WK dubbels (m/v), Chennai (Ind)

15

Algemeen: Sportgala, Amsterdam

15-16

Voetbal: Groepsronde UEFA Cup

27-30

Korfbal: Korfbal Challenge, Rotterdam

31

Atletiek: Sylvester Cross (m/v), Soest

VERKLARING AFKORTINGEN

CL = Champions League

EK = Europe(e)s(e) kampioenschap(pen)

GL = Golden League

GP = Grand Prix

NK = Nederlands(e) kampioenschap(pen)

OS = Olympische Spelen

WB = Wereldbeker

WK = Wereldkampioenschap(pen)

WL = World League

(m) = mannen

(v) = vrouwen

In bijgaand overzicht zijn, tenzij anders vermeld, van alle sporten

de wedstrijden en toernooien voor senioren (mannen en vrouwen)

opgenomen. Alle genoemde plaatsen en data zijn onder voorbe-

houd.

Samenstelling: Mark Hoogstad

Sportjaarkalender 2004 tevens te raadplegen op www.nrc.nl