SPORTJAARKALENDER 2003

januari

1-19

Autosport: Parijs-Dakar rally

2

Handbal: Nederland-Oekraïne (EK-kwal m), Odessa (Oek)

3-5

Schaatsen: EK allround (m/v), Heerenveen

4-5

Basketbal: Final Four Cup der Lage Landen (m), Nijmegen

4-12

Darts: The Embassy (officieus WK), Frimley Green (Eng)

4

Skispringen: Vierschansentoernee (III), Innsbruck (Oos)

4-11

Alpineskiën: NK snowboard (m/v), Saas-Fee (Zwi)

5

Handbal: Oekraïne-Nederland (EK-kwalificatie m), Geleen

6

Skispringen: Vierschansentoernee (IV), Bischofshofen (Oos)

8-12

Biljarten: Dutch Open (driebanden), Barendrecht

9

Handbal: Nederland-Bosnië (EK-kwalificatie m), Emmen

10-26

Schaken: 65ste Corus-toernooi, Wijk aan Zee

11

Judo: NK teams (v), Drachten

11-12

Wielrennen: NK veldrijden (m/v), Huijbergen

11-21

Zeilen: Finale Louis Vuitton Cup, Auckland (NZl)

12

Atletiek: Halve marathon van Egmond (m/v), Egmond aan Zee

12

Handbal: Bosnië-Nederland (EK-kwalificatie m), Sarajevo (BH)

12-19

Snowboard: WK alle disciplines (m/v), Kreichberg (Oos)

13-26

Tennis: Australian Open (m/v), Melbourne (Aus)

15

IJshockey: Bekerfinale (A'dam-Tilburg), Eindhoven

16-26

Algemeen: Winteruniversiade, Tarvisio (Ita)

16

Handbal: Estland-Nederland (EK-kwalificatie m), Tallinn (Est)

17-19

Hockey: EK zaalhockey (m) A-divisie, Santander (Spa)

17-19

Shorttrack: EK (m/v), St Petersburg (Rus)

18-2

Handbal: WK mannen, Portugal

18-19

Schaatsen: WK sprint (m/v), Calgary (Can)

18-19

Zwemmen: WB-wedstrijden (25 m), Parijs (Fra)

19

Handbal: Nederland-Estland (EK-kwalificatie m), Emmen

20-26

Kunstrijden: EK (m/v), Malmö (Zwe)

22

Basketbal: Turkije-Nederland (EK-kwalificatie m)

25

Basketbal: Nederland-Zwitserland (EK-kwalificatie m)

25-26

Bobsleeën: EK (m/v), Winterberg (Dld)

25-26

Synchroonzwemmen: NK (v), Harderwijk

25-26

Squash: NK (m/v), Amsterdam

25-26

Zwemmen: WB-wedstrijden (25 m), Berlijn (Dld)

26

American football: Super Bowl, San Francisco (VS)

28-1

Bobsleeën: WK vrouwen, Winterberg (Dld)

29-2

Alpineskiën: WK freestyle (m/v), Deer Valley (VS)

31-2

Badminton: NK (m/v), Den Bosch

februari

1

Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht, Weissensee (Oos)

1-8

Algemeen: Aziatische Winterspelen, Aomori (Jap)

1-2

Tafeltennis: Top Twaalf Toernooi (m/v), Saarbrücken (Dld)

1-2

Wielrennen: WK veldrijden (m/v), Monopoli (Ita)

2-16

Alpineskiën: WK (m/v), Sankt Moritz (Zwi)

4-5

Voetbal: Achtste finales KNVB-bekertoernooi

6-9

Darts: Dutch Open (m/v), Veldhoven

6-9

Hockey: WK zaalhockey (m/v), Leipzig (Dld)

7-9

Schaatsen: WK allround (m/v), Gothenburg (Zwe)

7-9

Tennis: Eerste ronde Davis Cup (m), Nederland-Zwitserland

8 februari-23 maart: wk cricket, Zuid-Afrika/Zimbabwe/Kenia

8-9

Judo: Tournoi de Paris (m/v), Parijs (Fra)

8

Touwtrekken: Open NK (m/v), De Lier

11-16

Badminton: All England Open (m/v), Birmingham (Eng)

11-23

Bobsleeën: WK mannen, Lake Placid (VS)

11-16

Skeleton: WK (m/v), Nagano (Jap)

12

Cricket: India-Nederland (WK-duel groep A), Paarl (Z-Af)

12-15

Triatlon: WK wintertriatlon (m/v), Oberstaufen (Dld)

12

Voetbal: Nederland-Argentinië (oefenduel), Amsterdam

15

Atletiek: NK indoor (m/v), Gent (Bel)

15

Rugby: Start Zeslandentoernooi

15-1

Zeilen: America's Cup, Auckland (NZl)

16

Cricket: Engeland-Nederland (WK-duel), East Londen (Z-Af)

16

Wielrennen: GP Adrie van der Poel veldrit, Hoogerheide

17-23

Rodelen: WK (m/v), Sigulda (Let)

17-23

Tennis: World Tennis Tournament (m), Rotterdam

18-19

Voetbal: Champions League (tweede ronde, derde speelronde)

20

Cricket: Australië-Nederland (WK-duel), Potchefstroom (Z-Af)

20

Voetbal: Achtste finales UEFA Cup

21-24

Biljarten: WK landenteams, Viersen (Dld)

22-1

Alpineskiën: NK (m/v), Bad Hofgastein (Oos)

22-28

Skispringen: WK (m), Val di Fiemme (Ita)

25

Cricket: Pakistan-Nederland (WK-duel), Paarl (Z-Af)

25-26

Voetbal: Champions League (tweede ronde, vierde speelronde)

26-2

Biatlon: EK (m/v), Forni Avoltri (Ita)

27

Voetbal: Achtste finales UEFA Cup (returns)

28

Cricket: Zimbabwe-Nederland (WK-duel), Bulawayo (Zim)

maart

1

Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht (200 km), Kuopio (Fin)

1

Wielrennen: Omloop Het Volk, België

1-2

Shorttrack: NK (m/v), Heerenveen

1-2

Tafeltennis: NK (m/v), nnb

2

Atletiek: NK veldlopen (m/v), Harderwijk

3-5

Algemeen: World Conference on Doping, Kopenhagen (Den)

3

Cricket: Namibië-Nederland (WK-duel), Bloemfontein (Z-Af)

4-6

Voetbal: Kwartfinales KNVB-bekertoernooi

4-9

Handboogschieten: WK indoor (m/v), Nîmes (Fra)

5-9

Gewichtheffen: EK (m/v), Ferol (Spa)

7-15

Cricket: Super Six Series (WK), Zuid-Afrika

7-9

Karate: Dutch Open (m/v), Rotterdam

7-9

Schaatsen: WB-wedstrijden (m/v), Heerenveen

9

Autosport: GP-race Formule I, Melbourne (Aus)

9-16

Dammen: WK-kwalificatie (m), Cannes (Fra)

9

Rugby: Duitsland-Nederland (FIRA-kwalificatie m)

10-16

Tennis: Masters Series (m), Indian Wells (VS)

11-12

Voetbal: Champions League (tweede ronde, vijfde speelronde)

12-16

Alpineskiën: Finale WB (m/v), Lillehammer (Noo)

13

Voetbal: Kwartfinales UEFA Cup

14-16

Atletiek: WK indoor (m/v), Birmingham (Eng)

14-16

Schaatsen: WK afstanden (m/v), Berlijn (Dld)

15-23

Biatlon: WK (m/v), Khanty-Mansiysk (Rus)

15-29

Dammen: NK (m/v), Amsterdam

15

Rugby: Nederland-Oekraïne (FIRA-kwalificatie m)

15-16

Shorttrack: WK landenteams (m/v), Sofia (Bul)

16-23

Badminton: WK landenteams (m/v), Eindhoven

17-30

Tennis: Masters Series (m/v), Miami (VS)

18-19

Voetbal: Champions League (tweede ronde, zesde speelronde)

20-23

Paardensport: Indoor Brabant, Den Bosch

20

Voetbal: Kwartfinales UEFA Cup (returns)

21-23

Shorttrack: WK individueel (m/v), Warschau (Pol)

22-23

Judo: A-toernooi (v), Rotterdam

22

Korfbal: Finale zaalcompetitie, Rotterdam

22

Wielrennen: Milaan-Sanremo (WB), Italië

22-23

Zwemmen: GP-wedstrijd (II), Dordrecht

22

Schaatsen: Finale KNSB-Cup (marathon), Den Haag

23

Autosport: GP-race Formule I, Kuala Lumpur (Mal)

23

Cricket: Finale WK (m), Johannesburg (Z-Af)

24-30

Kunstrijden: WK (m/v), Washington (VS)

27-30

Golf: The Players Championship (m), Ponte Vedra Beach (VS)

27-30

Paardensport: WB-finale dressuur/springen, Gothenburg (Zwe)

28-30

Judo: Grand Prix Rotterdam (m/v), Rotterdam

29

Atletiek: NK halve marathon (m/v), Den Haag

29

Rugby: Slot Zeslandentoernooi

29

Voetbal: Nederland-Tsjechië (EK-kwalificatie), Rotterdam

29-30

Atletiek: WK veldlopen (m/v), Lausanne (Zwi)

29-6

Tafeltennis: EK (m/v), Courmayeur (Ita)

29-30

Zwemmen: GP-wedstrijd (III), Amsterdam

april

1-7

IJshockey: WK vrouwen, Beijing (Chn)

2

Voetbal: Moldavië-Nederland (EK-kwal), Chisinau (Mol)

4-6

Tennis: Kwartfinales Davis Cup (m)

4-6

Turnen: EK ritmische gymnastiek (v), Riesa (Dld)

5-13

Curling: WK (m/v), Winnipeg (Can)

5-19

Schaken: EK vrouwen, Ankara (Tur)

5-6

Zwemmen: GP-wedstrijd (IV), Eindhoven

6

Autosport: GP-race Formule I, So Paulo (Bra)

6

Wielrennen: Ronde van Vlaanderen (WB), België

8-9

Voetbal: Kwartfinales Champions League

9

IJshockey: Start play-offs NHL Stanley Cup, Verenigde Staten

9-13

Waterpolo: EK-kwalificatie, Kiev (m) en Eindhoven (v)

10

Voetbal: Halve finales UEFA Cup

10-13

Golf: The Masters (m), Augusta (VS)

12

Snowboard: Finale NK baan (m/v), Bergen

13

Atletiek: Rotterdam Marathon, Rotterdam

13

Motorcross: GP van Nederland, Valkenswaard

13

Wielrennen: Parijs-Roubaix (WB), Frankrijk

14-16

Kunstrijden: WK synchroon (v), Ottawa (Can)

14-20

Tennis: Masters Series (m), Monte Carlo (Mon)

15-16

Voetbal: Halve finales KNVB-bekertoernooi

15-21

IJshockey: WK divisie I, groep A (m), Boedapest (Hon)

16-20

Paardensport: Finale wereldbeker springen, Las Vegas (VS)

18-21

Biljarten: NK driebanden, nnb

18-21

Hockey: Europa Cup II, Terrassa (m) en Rotterdam (v)

19

Basketbal: Start play-offs NBA, Verenigde Staten

19-5

Snooker: The Embassy (m) en WK (v), Sheffield (Eng)

20

Autosport: GP-race Formule I, Imola (Ita)

20

Wielrennen: Amstel Gold Race (WB), Valkenburg

21

Atletiek: Boston Marathon, Boston (VS)

22-23

Voetbal: Kwartfinales Champions League (returns)

23

Wielrennen: Waalse Pijl (m/v), België

24

Voetbal: Halve finales UEFA Cup (returns)

24-27

Zwemmen: NK langebaan (50 m), Amsterdam

26-27

Tennis: Eerste ronde Fed Cup (v)

26-11

IJshockey: WK A-landen (m), Helsinki/Turku/Tampere (Fin)

27

Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik (WB), België

30-3

Squash: EK landenteams (m/v), Nottingham (Eng)

mei

1-4

Biljarten: EK driebanden (m), Izmir (Tur)

1-23

Dammen: WK mannen, Zwartsluis

1-4

Worstelen: EK vrije stijl (m/v), Riga (Let)

3

Rugby: Nederland-Zweden (FIRA-kwalificatie m)

4

Autosport: GP-race Formule I, Barcelona (Spa)

5-12

Boksen: EK vrouwen, Pécs (Hon)

5-11

Tennis: Masters Series (m), Rome (Ita)

5-15

Zeilen: EK Mistral-klasse (m/v), Palermo (Ita)

6-7

Voetbal: Halve finales Champions League

8-10

Rugby: EK vrouwen (groep 2), Amsterdam

9-11

Karate: EK (m/v), Bremen (Dld)

9-11

Volleybal: EK-kwalificatietoernooi (m), Macedonië

10

Rugby: Polen-Nederland (FIRA-kwalificatie m)

10

Schoonspringen: NK (toren en synchroon), nnb

10-1

Wielrennen: Ronde van Italië (m)

11

Triatlon: WK lange afstand (m/v), Ibiza (Spa)

12-18

Badminton: WK (m/v), Birmingham (Eng)

12-18

Tennis: Masters Series (m), Hamburg (Dld)

13-14

Voetbal: Halve finales Champions League (returns)

15-18

Judo: EK (m/v), Düsseldorf (Dld)

15-18

Waterpolo: Dunaujavros Cup (v), Boedapest (Hon)

16

Volleybal: Start voorronde World League (m)

17-18

Hockey: Halve finales play-offs (m)

17-18

Schoonspringen: NK (één- en driemeterplank), nnb

17-25

Wielrennen: Olympia's Tour (m), Nederland

18

Autosport: GP-race Formule I, Spielberg (Oos)

19-25

Tafeltennis: WK (m/v), Parijs (Fra)

21

Voetbal: Finale UEFA Cup, Sevilla (Spa)

21-25

Zeilen: Spa Regatta (m/v), Medemblik

23-25

Worstelen: EK Grieks-Romeins (m/v), Belgrado (Joe)

24-25

Atletiek: NK meerkamp (m/v), Apeldoorn

24-25

Handbal: Play-offs WK vrouwen

24-25

Turnen: NK ritmische gymnastiek (v), nnb

25-20

Schaken: EK mannen, Patras (Gri)

26/29

Hockey: Finale (m) en halve finales (v) play-offs

26-7

Tennis: Roland Garros (m/v), Parijs (Fra)

27-9

Zeilen: North Sea Regatta (m/v), Scheveningen

28

Voetbal: Finale Champions League, Manchester (Eng)

29

Voetbal: Laatste speelronde eredivisie

30-1

Kanovaren: EK wild water (m/v), Karlovy Vary (Tsj)

30-1

Roeien: WB-wedstrijden (m/v), Milaan (Ita)

30-1

Waterpolo: Dutch Trophy (m), Drachten

31-1

Handbal: Play-offs WK vrouwen

31-1

Turnen: NK mannen, Hoofddorp

juni

1

Atletiek: Fanny Blankers Koen Games, Hengelo

1

Autosport: GP-race Formule I, Monte Carlo (Mon)

1

Triatlon: NK olympische afstand (m/v), Zundert

1

Voetbal: Finale KNVB-bekertoernooi, Rotterdam

3-18

Voetbal: Nacompetitie ere- en eerste divisie

4

Basketbal: Start finaleronde NBA, Verenigde Staten

6-7

Volleybal: EK-kwalificatietoernooi (v), Joegoslavië

6-9

Hockey: Europa Cup I, Brussel (m) en Den Bosch (v)

6-15

Waterpolo: EK (m/v), Kranj/Ljubljana (Slv)

7-8

Roeien: NK (m/v), Amsterdam

8-13

Zeilen: EK Finn-klasse (m/v), Marstrand (Zwe)

12-15

Golf: US Open (m), Olympia Fields (VS)

14

American football: World Bowl (m), Glasgow (Sch)

14-28

Bridge: Open EK (m/v), Menton (Fra)

14

Dammen: NK sneldammen (m/v), nnb

14-15

Autosport: 24 Uur van Le Mans, Frankrijk

14-15

Handbal: Play-offs EK mannen

14-15

Tennis: Finale play-offs eredivisie (m/v), Groenekan

14-15

Turnen: NK vrouwen, nnb

15

Autosport: GP-race Formule I, Montreal (Can)

15/18

Hockey: Finale play-offs (v)

16-22

Tennis: Grastoernooi (m/v), Den Bosch

16-25

Wielrennen: Ronde van Zwitserland (m)

17-22

Honkbal: Europa Cup I (m), Rimini (Ita)

17-22

Paardensport: CHIO, Aken (Dld)

18-28

Schaken: NK (m/v), Leeuwarden

18-29

Voetbal: FIFA Confederations Cup (m), Frankrijk

20-22

Roeien: WB-wedstrijden (m/v), München (Dld)

20-29

Zeilen: Kieler Woche (m/v), Kiel (Dld)

21-22

Handbal: Play-offs EK mannen

21-22

Zwemmen: NK sprint (m/v), Amsterdam

22

Triatlon: NK lange afstand (m/v), Stein

25

Atletiek: Papendal Games (m/v), Papendal

27

Atletiek: Golden League (m/v), Oslo (Noo)

27-6

Honkbal: World Port Tournament (m), Rotterdam

28-29

Triatlon: EK olympische afstand (m/v), Carlsbad (Tsj)

28

Motorsport: TT van Assen

28-3

Schermen: EK (m/v), Bourges (Fra)

29

Autosport: GP-race Formule I, Nürburgring (Dld)

29

Volleybal: Laatste speelronde voorronde World League (m)

29-11

Zeilen: EK Europe-klasse (v), Can Pastilla (Spa)

juli

4

Atletiek: Golden League (m/v), Parijs (Fra)

5-27 juli: wielrennen: Honderdste Ronde van Frankrijk

6

Autosport: GP-race Formule I, Magny-Cours (Fra)

6-12

Softbal: EK vrouwen, Saronno (Ita)

7-13

Tennis: Challenger-toernooi (m), Scheveningen

8-13

Volleybal: Finale World League (m), Spanje

11

Atletiek: Golden League (m/v), Rome (Ita)

11-19

Honkbal: EK (m), Haarlem/Rotterdam/Almere/Eindhoven

11-13

Kanovaren: EK marathon (m/v), Gdansk (Pol)

11-13

Roeien: WB-wedstrijden (m/v), Luzern (Zwi)

12-13

Atletiek: NK outdoor (m/v), Amsterdam

12-21

Boksen: WK mannen, Bangkok (Tha)

13-19

Boogschieten: WK (m/v), New York (VS)

14-20

Moderne Vijfkamp: WK (m/v), Pesaro (Ita)

14-20

Tennis: Dutch Open (m), Amersfoort

15-27

Waterpolo: WK (m/v), Barcelona (Spa)

15-27

Zwemmen: WK langebaan (50 m), Barcelona (Spa)

17-20

Golf: British Open (m), Sandwich (Eng)

17-6

Schieten: EK olympische disciplines (m/v), Plzen/Brno (Tsj)

19-20

Tennis: Kwartfinales Fed Cup (v)

20

Autosport: GP-race Formule I, Silverstone (Eng)

21-31

Schaken: Open NK (m/v), Dieren

21-27

Tennis: Challenger-toernooi (m), Hilversum

22-27

Kanovaren: WK slalom (m/v), Augsburg (Dld)

23-27

Honkbal: Olympisch kwalificatietoernooi (m), Haarlem

23-5

Tennis: Wimbledon (m/v), Londen (Eng)

29-5

Zeilen: EK Laser-klasse (m/v), Split (Kro)

30-3

Wielrennen: WK baan (m/v), ShenZhen (Chn)

augustus

1-17

Algemeen: Pan-American Games, Dominicaanse Republiek

3

Autosport: GP-race Formule I, Hockenheim (Dld)

3

Wielrennen: HEW Cyclassics Cup (WB), Hamburg (Dld)

4-10

Tennis: Masters Series (m), Toronto (Can)

9

Zwemmen: IJsselmeer-marathon (m/v), Stavoren/Medemblik

9

Wielrennen: Clásica San Sebastian (WB), Spanje

10

Atletiek: Golden League (m/v), Berlijn (Dld)

10

Motorcross: GP van Lierop, Lierop

10

Voetbal: Johan Cruijff Schaal, Amsterdam

11-17

Tennis: NK (m/v), Ede

11-17

Tennis: Masters Series (m), Cincinnati (VS)

12-17

Kanovaren: EK kanopolo, Kilcock (Ier)

13

Wielrennen: NK tijdrijden (m/v), Bergeijk

14-17

Golf: PGA Championship (m), Rochester (VS)

15

Atletiek: Golden League (m/v), Zürich (Zwi)

15

Voetbal: Start eredivisie

16-24

Hockey: Champions Trophy (m), Amstelveen

16-24

Turnen: WK (m/v), Anaheim (VS)

17-21

Badminton: Dutch Open (m/v), Eindhoven

17

Wielrennen: Kampioenschap van Zürich (WB), Zwitserland

19-23

Wielrennen: Ronde van Nederland (m)

20-24

Paardensport: EK springen, Donaueschingen (Dld)

20

Voetbal: België-Nederland (oefenduel), Brussel (Bel)

21-31

Algemeen: Universiade, Daegu (Z-Kor)

22-24

Wielrennen: EK mountainbike (m/v), Graz (Oos)

23-31

Atletiek: WK (m/v), Parijs (Fra)

23

Zwemmen: Dutch Open (marathon), Scheerwolde

24

Autosport: GP-race Formule I, Boedapest (Hon)

24-31

Roeien: WK (m/v), Milaan (Ita)

25-31

Moderne Vijfkamp: EK (m), Madrid (Spa)

25-6

Tennis: US Open (m/v), New York (VS)

28-31

Paardensport: CHIO, Rotterdam

30

Triatlon: Triatlon van Almere

september

1-13

Hockey: EK (m/v), Barcelona (Spa)

1-6

Wielrennen: Ronde van Nederland (v)

3-7

Wielrennen: WK mountainbike (m/v), Lugano (Zwi)

3-7

Wielrennen: EK baan (m/v), Moskou (Rus)

5

Atletiek: Golden League (m/v), Brussel (Bel)

5-14

Basketbal: EK-eindronde (m), Zweden

6

Voetbal: Nederland-Oostenrijk (EK-kwalificatie), nnb

6-14

Darts: World Darts Trophy (m/v), Utrecht

7

Wielrennen: Rotterdam Tour (v), Rotterdam

6-14

Volleybal: EK mannen, Duitsland

6-28

Wielrennen: Ronde van Spanje (m)

8-14

Waterskiën: WK alle disciplines (m/v), Clermont (VS)

9-12

Zeilen: Open NK (m/v), Medemblik

10-14

Kanovaren: WK vlakwater (m/v), Gainesville (VS)

10-17

Schieten: WK kleiduiven (m/v), Nicosia (Cyp)

10

Voetbal: Tsjechië-Nederland (EK-kwalificatie), Praag (Tsj)

10-14

Worstelen: WK vrije stijl (m/v), New York (VS)

11-14

Judo: WK (m/v), Osaka (Jap)

11-25

Zeilen: Olympisch kwalificatietoernooi, Cadiz (Spa)

12-13

Atletiek: World Athletics (m/v), Monte Carlo (Mon)

13

Atletiek: NK 100 km (m/v), Winschoten

14

Autosport: GP-race Formule I, Monza (Ita)

14

Paardensport: GP der Nederlanden, Wassenaar

17-20

Squash: EK clubteams (m/v), Odense (Den)

18-30

Volleybal: EK vrouwen, Turkije

19

Honkbal: Start Holland Series (m), finale NK

19-28

Basketbal: EK-eindronde (v), Griekenland

19-21

Tennis: Halve finales Davis Cup (m)

19-29

Turnen: WK ritmische gymnastiek, Boedapest (Hon)

21

Atletiek: Dam tot Dam-loop (m/v), Amsterdam

23-11

Voetbal: WK vrouwen, China

24-28

Taekwondo: WK (m/v), Garmisch-Partenkirchen (Dld)

28

Autosport: GP-race Formule I, Indianapolis (VS)

29

Boksen: Tiende Bep van Klaveren Memorial, Rotterdam

oktober

2-6

Biljarten: WK driebanden (m), Randers (Den)

2-5

Worstelen: WK Grieks-Romeins (m/v), Créteil (Fra)

4

Atletiek: WK halve marathon (m/v), Vilamoura (Por)

4-18

Algemeen: Afrikaanse Spelen, Abuja (Nig)

4-12

Schermen: WK (m/v), Havana (Cub)

5

Atletiek: NK 50 km snelwandelen (m/v), Tilburg

5

Wielrennen: Parijs-Tours (WB), Frankrijk

7-12

Wielrennen: WK weg (m/v), Hamilton (Can)

9-12

Golf: Dutch Open (m), Hilversum

9-12

Paardensport: Military van Boekelo

10-21

Schaken: EK landenteams (m/v), Plovdiv (Bul)

10 oktober-22 november: wk rugby mannen (rugby union), Australië

11

Voetbal: Nederland-Moldavië (EK-kwalificatie)

12

Autosport: GP-race Formule I, Suzuka (Jap)

12-26

Honkbal: WK mannen, Havana (Cub)

13-19

Tennis: Masters Series (m), Madrid (Spa)

14-19

Handbal: Zeslandentoernooi (v), Rotterdam

14-19

Volleybal: WK beach (m/v), Rio de Janeiro (Bra)

16-19

Golf: WK matchplay (m), Wentworth (Eng)

17-19

Turnen: WK trampolinespringen (m/v), Hannover (Dld)

18

Wielrennen: Ronde van Lombardije (WB), Italië

18-19

Judo: EK landenteams (m/v), Slowakije

19

Atletiek: Amsterdam Marathon, Amsterdam

19-25

Squash: WK landenteams (m), Wenen (Oos)

20-25

Wielrennen: Zesdaagse van Amsterdam (baan)

25

Judo: NK mannen, nnb

27-2

Tennis: Masters Series (m), Parijs (Fra)

november

1-3

Boksen: NK (m/v), Rotterdam

1-9

Korfbal: WK-eindronde, Rotterdam

1-15

Volleybal: Olympisch kwalificatietoernooi (v), Japan

2

Atletiek: New York City Marathon, New York (VS)

4-12

Schieten: EK luchtgeweer en -pistool (m/v), Gothenburg (Zwe)

10-16

Tennis: Masters Cup (m/v), Houston (VS)

12-22

Gewichtheffen: WK (m/v), Vancouver (Can)

16

Atletiek: Zevenheuvelenloop (m/v), Nijmegen

16-30

Volleybal: Olympisch kwalificatietoernooi (m), Japan

17-24

Tennis: Halve finales en finale Fed Cup (v)

22

Judo: NK vrouwen, nnb

27-30

Tafeltennis: Olympische kwalificatie (m/v), Luxembourg (Lux)

28-30

Tennis: Finale Davis Cup (m)

29-7

Hockey: Champions Trophy (v), Sydney (Aus)

30-14

Handbal: WK vrouwen, Kroatië

30

Voetbal: Loting EK-eindronde 2004 (m), Lissabon (Por)

december

5

Voetbal: Loting kwalificatie WK 2006 (m), Frankfurt (Dld)

6-7

Taekwondo: Olympisch kwalificatietoernooi, Parijs (Fra)

6-7

Triatlon: WK olympische afstand (m/v), Queenstown (NZl)

7-14

Curling: EK (m/v), Courmayeur (Ita)

8-14

Tennis: Nationale Masters (m/v), Rotterdam

11-14

Paardensport: Indoor Maastricht

11-14

Zwemmen: EK kortebaan (25 m), Dublin (Ier)

12-14

Darts: Nationale Masters, Egmond aan Zee

14

Atletiek: EK veldlopen (m/v), Edinburgh (Sch)

19-21

Zwemmen: NK kortebaan (25 m), nnb

25-30

Basketbal: Haarlem Basketball Week

27-30

Korfbal: Korfbal Challenge, Rotterdam