SPORTJAARKALENDER 2002

JANUARI

4-6

Schaatsen: EK allround (m/v), Erfurt (Dld)

5-6

Schaatsen: NK sprint (m/v), Groningen

5

Snowboard: NK (m/v), Engelberg (Zwi)

5-13

Darts: Embassy World Pro's, Frimley Green (GB)

8-11

Skiën: Dutch Open (m/v), Filzmoos Oos)

9-13

Biljarten: GP Dutch Open (m), Barendrecht

9/12

Handbal: Nederland-Oostenrijk (WK-kwalificatie)

11-13

Schaatsen: WB-wedstrijden alle afstanden (m/v), Heerenveen

11-13

Schaatsen: EK shorttrack (m/v), Grenoble (Fra)

11-27

Schaken: Corus-toernooi, Wijk aan Zee

12

Judo: NK teams (m/v), Den Bosch

13

Atletiek: Halve marathon van Egmond

14-27

Tennis: Australian Open (m/v), Melbourne (Aus)

14-20

Kunstrijden: EK (m/v), Lausanne (Zwi)

16

IJshockey: Bekerfinale, Eindhoven

16/20

Handbal: Nederland-Georgië (WK-kwalificatie)

19-20

Schaatsen: WK sprint (m/v), Hamar (Noo)

19-10

Voetbal: 23ste Africa Cup, Mali

23

Basketbal: Nederland-Turkije (EK-kwalificatie), Den Bosch

23/27

Handbal: Finland-Nederland (WK-kwalificatie)

25-03

Handbal: EK mannen, Zweden

25-27

Hockey: EK zaalhockey B-divisie (v), Rotterdam

25

Voetbal: Loting kwalificatie EK-eindronde 2004, Porto (Por)

26

Basketbal: Zwitserland-Nederland (EK-kwalificatie)

26-27

Squash: Finaleronde NK (m/v), Amsterdam

26-27

Zwemmen: NK synchroon, Utrecht

FEBRUARI

1

Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht, Weissensee (Oos)

1-3

Badminton: NK (m/v), Den Bosch

1-3

Darts: Dutch Open (m/v), Veldhoven

2-3

Atletiek: NK meerkamp indoor (m/v), Gent (Bel)

2-3

Wielrennen: WK veldrijden (m/v), Zolder (Bel)

3

Rugby: Georgië-Nederland (WK-kwalificatie)

3

American football: Superbowl, New Orleans (VS)

8-24 februari: olympische winterspelen, Salt Lake City (VS)

8-10

Tennis: Eerste ronde Davis Cup (m)

9

Schaatsen: Open NK marathon, Mora (Zwe)

9-10

Tafeltennis: Europese Top Twaalf (m/v), Rotterdam

10

Taekwondo: NK (m/v), Nijmegen

13

Voetbal: Nederland-Engeland (vriendschappelijk), Amsterdam

16

Atletiek: NK indoor (m/v), Gent (Bel)

17

Rugby: Rusland-Nederland (WK-kwalificatie)

18-24

Tennis: Mannentoernooi, Rotterdam

19-20

Voetbal: Derde speelronde Champions League (tweede ronde)

20-24

Triatlon: WK wintertriatlon (m/v), Brusson (Ita)

21

Voetbal: Achtste finales UEFA Cup

22-24

Hockey: Europa Cup vrouwen (A-divisie), Hamburg (Dld)

23-24

Schaatsen: Landenwedstrijd (m/v), Baselga di Pine (Ita)

23

Schaatsen: Finale KNSB-beker, Eindhoven

24

Atletiek: NK veldlopen (m/v), Amersfoort

24-9

Hockey: WK mannen, Kuala Lumpur (Mal)

26-27

Voetbal: Tweede ronde Champions League

28

Voetbal: Returns achtste finales UEFA Cup

MAART

1-3

Atletiek: EK indoor (m/v), Wenen (Oos)

1-10

Biatlon: EK (m/v), Kontiolahti (Fin)

1-3

IJshockey: Start play-offs Superliga

2

Schaatsen: Alternatieve Elfstedentocht, Kuopio (Fin)

2

Triatlon: EK wintertriatlon (m/v), Achensee (Oos)

2

Wielrennen: Omloop Het Volk, België

2-3

Schaatsen: NK allround (m/v), Alkmaar

2-3

Tafeltennis: NK (m/v), ntb

3

Autosport: GP Australië (WK Formule I), Melbourne (Aus)

3

Rugby: Nederland-Roemenië (WK-kwalificatie)

5-10

Badminton: All England Open (m/v), Birmingham (GB)

7-16

Algemeen: Paralympics Winterspelen, Salt Lake City (VS)

8-10

Schaatsen: WB-wedstrijd alle afstanden (m/v), Inzell (Dld)

12-13

Voetbal: Tweede ronde Champions League

9-10

Schaatsen: NK shorttrack (m/v), Den Haag

9-10

Schansspringen: WK skivliegen, Harrachov (Tsj)

14

Voetbal: Kwartfinales UEFA Cup

15-17

Schaatsen: WK allround (m/v), Heerenveen

16-22

Bridge: EK gemengde paren en teams, Oostende (Bel)

16-17

Roeien: Heineken Vierkamp, Amsterdam

16-17

Zwemmen: Amsterdam Swimming (m/v), Amsterdam

17

Autosport: GP Maleisië (WK Formule I), Kuala Lumpur (Mal)

18-24

Kunstrijden: WK (m/v), Nagano (Jap)

19-20

Voetbal: Tweede ronde Champions League

21

Voetbal: Returns kwartfinales UEFA Cup

21-24

Golf: The Players Championship (m), Ponte Vedra (VS)

21-24

Paardensport: Indoor Brabant, Den Bosch

23

Atletiek: City-Pier-Cityloop (m/v), Den Haag

23

Korfbal: Finale NK zaal, Rotterdam

23

Voetbal: Nederland-Engeland (v), WK-kwalificatie 2003

23

Wielrennen: Milaan-Sanremo (WB), Italië

23-24

Atletiek: WK veldlopen (m/v), Dublin (Ier)

23-24

Biatlon: WK (m/v), Holmenkollen (Noo)

23-24

Roeien: Head of the River, Amsterdam

24

Rugby: Nederland-Portugal (WK-kwalificatie)

27

Voetbal: Nederland-Spanje (oefeninterland)

29-1

Hockey: EC bekerwinnaars, Eindhoven (m) en Orsene (v)

29-30

Schaatsen: WK shorttrack teams (m/v), Milwaukee (VS)

30

Roeien: The Boat Race, Londen (GB)

30-7

Tafeltennis: EK (m/v), Zagreb (Kro)

31

Autosport: GP Brazilië (WK Formule I), São Paulo (Bra)

31-7

Korfbal: EK, Barcelona (Spa)

APRIL

2-3

Voetbal: Kwartfinales Champions League

3-7

Zwemmen: WK kortebaan (25 meter), Moskou (Rus)

4

Voetbal: Halve finales UEFA Cup

5-7

Schaatsen: WK shorttrack (m/v), Montreal (Can)

5-7

Tennis: Kwartfinales Davis Cup (m)

6-13

Curling: WK (m/v), Bismarck (VS)

6-7

Handbal: Start finaleronde eredivisie (v)

6-7

Judo: A-toernooi (m/v), Rotterdam

7

Rugby: Spanje-Nederland (WK-kwalificatie)

7

Wielrennen: Ronde van Vlaanderen (WB), Blegië

9-10

Voetbal: Returns kwartfinales Champions League

10

Wielrennen: Gent-Wevelgem, België

11-14

Golf: The Masters (m), Augusta (VS)

11-14

Kunstrijden: WK synchroon (m/v), Rouen (Fra)

11

Voetbal: Returns halve finales UEFA Cup

14

Autosport: GP San Marino (WK Formule I), Imola (Ita)

14

Wielrennen: Parijs-Roubaix (WB), Frankrijk

14-21

Badminton: EK (m/v), Malmö (Zwe)

15-21

IJshockey: WK B-landen (m) divisie I (groep A), Eindhoven

17-21

Squash: WK dubbels (m/v), Engeland

18

Voetbal: Duitsland-Nederland (v), WK-kwalificatie 2003

18-21

Zwemmen: NK langebaan (50 meter), Amersfoort

21

Atletiek: Marathon van Rotterdam (tevens NK)

21

Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik (WB), België

21-28

Gewichtheffen: EK (m/v), Antalya (Tur)

23-24

Voetbal: Halve finales Champions League

25-11

IJshockey: WK A-landen (m), Zweden

26-28

Tennis: Eerste ronde Fed Cup (v)

28

Autosport: GP Spanje (WK Formule I), Barcelona (Spa)

28

Wielrennen: Amstel Gold Race (WB), Nederland

30-1

Voetbal: Returns halve finales Champions League

MEI

2-5

Taekwondo: EK sparring (m/v), Ankara (Tur)

5

Atletiek: WK halve marathon (m/v), Kortrijk (Bel)

5

Handbal: Start finaleronde eredivisie (m)

8

Voetbal: Finale UEFA Cup, Rotterdam

11-2

Wielrennen: Ronde van Italië (m), start in Groningen

12

Autosport: GP Oostenrijk (WK Formule I), Zeltweg (Oos)

12

Voetbal: Finale KNVB-beker, Rotterdam

15

Voetbal: Finale Champions League, Glasgow (GB)

16-19

Judo: EK (m/v), Maribor (Slv)

16-27

Rugby: WK vrouwen, Barcelona (Spa)

16-28

Voetbal: EK tot 21 jaar (m)

19

Voetbal: Nederland-Portugal (v), WK-kwalificatie 2003

17-20

Hockey: EC landskampioenen, Antwerpen (m) en Terassa (v)

18-26

Wielrennen: Olympia's Tour (amateurs), Nederland

20

Atletiek: NK halve marathon (m/v), Utrecht

23-26

Duatlon: EK (m/v), Zeitz (Dld)

25

Gymnastiek: NK trampoline (m/v), IJmuiden

26

Autosport: GP Monaco (WK Formule I), Monte Carlo (Mon)

27

Atletiek: Marathon van Enschede (m/v)

27-9

Tennis: Roland Garros (m/v), Parijs (Fra)

31 mei-30 juni: wk voetbal 2002, Japan & Z-Korea

JUNI

1-2

Handbal: Play-offs EK (v) en WK (m)

1-2

Hockey: Start halve finales play-offs (v)

2

Atletiek: Fanny Blankers Koen Games (m/v), Hengelo

8

Atletiek: Gouden Spike (m/v), Leiden

8-22

Dammen: NK (m/v), ntb

8-9

Handbal: Play-offs EK (v) en WK (m)

8-9

Hockey: Start halve finales play-offs (m) en finale (v)

8-9

Gymnastiek: NK turnen (m/v), Zuidwolde

9

Autosport: GP Canada (WK Formule I), Montreal (Can)

12-21

Boksen: EK mannen, Perm (Rus)

14-16

Golf: US Open (m), Farmingdale (VS)

14-16

Roeien: WB-wedstrijden, Hazewinkel (Bel)

15-29

Bridge: EK landenteams (m/v), Salsomaggiore (Ita)

15-16

Schermen: NK degen (m/v), Wageningen

16/19

Hockey: Start finale play-offs (m)

17-23

Tennis: Grastoernooi (m/v), Den Bosch

22-30

Zeilen: Kieler Woche, Kiel (Dld)

22-23

Jiu Jitsu: NK (m/v), ntb

22-23

Roeien: Koninklijke Maas Holland Beker, Amsterdam

22-23

Zwemmen: NK sprint (m/v), ntb

23

Autosport: GP Europa (WK Formule I), Nürburgring (Dld)

23

Handbal: Finales NK veld

24-7

Tennis: Wimbledon (m/v), Londen (GB)

26

Atletiek: Papendal Games (m/v), Papendal

28

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Oslo (Noo)

28

Volleybal: Start World League (Duitsland-Nederland)

29

Motorsport: TT van Assen

29

Triatlon: Open NK olympische afstand (m/v), Holten

29-1

Waterpolo: Start voorronde FINA World League

30

Handbal: NK beach (m/v), ntb

JULI

2-7

Schermen: EK (m/v), Moskou (Rus)

2-16

Schieten: WK (m/v), Lahti (Fin)

5

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Parijs (Fra)

6-7

Atletiek: NK baan (m/v), Sittard

6-28

Wielrennen: Ronde van Frankrijk

7

Autosport: GP Engeland (WK Formule I), Silverstone (GB)

8-14

Tennis: Challengertoernooi (m), Scheveningen

10-14

Triatlon: EK olympische afstand (m/v), Györ (Hon)

12

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Rome (Ita)

12-14

Roeien: WB-wedstrijden, Luzern (Zwi)

15-21

Moderne vijfkamp: WK (m/v), San Francisco (VS)

15-21

Gymnastiek: WK ritmische gymnastiek, New Orleans (VS)

15-21

Tennis: Mannentoernooi, Amsterdam

15-22

Zeilen: WK Finn-klasse (m/v), Athene (Gri)

16-21

Tennis: Tweede ronde Fed Cup (v)

17

Voetbal: Voorronde Champions League

18-21

Golf: British Open (m), Muirfield (GB)

18-21

Kanovaren: EK vlakwater (m/v), Szeged (Hon)

19

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Monte Carlo (Mon)

19-25

Cricket: EK mannen (met Nederland), Ierland

21

Autosport: GP Frankrijk (WK Formule I), Magny-Cours (Fra)

21

Mountainbike: NK (m/v), ntb

24

Voetbal: Voorronde Champions League

25-4

Algemeen: XVII Commonwealth Games, Manchester (GB)

25-28

Golf: Dutch Open (m), Hilversum

25-4

Zwemmen: EK langebaan (50 meter), Berlijn (Dld)

26-4

Schaken: Lost Boys-toernooi, Amsterdam

26-28

Wielrennen: WK BMX (m/v), Paulinia (Bra)

28

Autosport: GP Duitsland (WK Formule I), Hockenheim (Dld)

22-28

Schieten: EK (m/v), Oulu (Fin)

26-5

Softbal: WK vrouwen, Saskatoon (Can)

29-31

Gymnastiek: WK sports aerobics, Klaipeda (Lit)

31

Voetbal: Voorronde Champions League

AUGUSTUS

1-4

Waterpolo: Finaleronde FINA World League, Athene (Gri)

2-4

Mountainbike: EK (m/v), Pra-Loup (Fra)

2-4

Roeien: WB-wedstrijden, München (Dld)

4

Wielrennen: Hew Cyclassics Cup (WB), Hamburg (Dld)

6-11

Atletiek: EK baan (m/v), München (Dld)

6-11

Waterpolo: FINA Water Polo Cup (v), Perth (Aus)

7

Voetbal: Voorronde Champions League

10

Wielrennen: Clasico San Sebastian (WB), Spanje

11

Voetbal: Johan Cruijff Schaal, Amsterdam

12-18

Schermen: WK (m/v), Lissabon (Por)

12-18

Volleybal: Finale World League, Brazilië

14-15

Voetbal: Voorronde Champions League en UEFA Cup

14-25

Zeilen: WK Star-klasse (m/v), Marina del Rey (VS)

16

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Zürich (Zwi)

16

Voetbal: Start ere- en eerste divisie

18

Autosport: GP Hongarije (WK Formule I), Boedapest (Hon)

18

Wielrennen: Kampioenschap van Zürich (WB), Zwitserland

16-18

Golf: PGA Championship (m), Chaska (VS)

19-25

Waterpolo: FINA Water Polo Cup (m), Belgrado (Joe)

22-25

Kanovaren: WK slalom (m/v), Bourg-Saint-Maurice (Fra)

23-1

Hockey: Champions Trophy (v), Macau (Chn)

24-25

Atletiek: NK meerkamp (m/v), Bergen op Zoom

26-8

Tennis: US Open (m/v), New York (VS)

27-29

Voetbal: Voorronde Champions League en UEFA Cup

28-1

Mountainbike: WK (m/v), Kaprun (Oos)

29-8

Basketbal: WK mannen, Indianapolis (VS)

29-2

Paardensport: CHIO, Rotterdam

29-1

Kanovaren: WK vlakwater (m/v), Sevilla (Spa)

30

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Brussel (Bel)

30-8

Hockey: Champions Trophy (m), Keulen (Dld)

30-15

Volleybal: WK vrouwen, Duitsland

30-4

Wielrennen: Holland Ladies Tour, Nederland

31-1

Judo: WK landenteams (m/v), Lausanne (Zwi)

31

Triatlon: NK lange afstand (m/v), Almere

SEPTEMBER

1

Autosport: GP België (WK Formule I), Spa-Francorchamps (Bel)

2-11

Zeilen: WK 470-klasse (m/v), Cagliari (Ita)

4-7

Worstelen: WK vrije stijl (m), Teheran (Irn)

6

Atletiek: Golden League-wedstrijden (m/v), Berlijn (Dld)

8

Cricket: Bedfordshire/Herefordshire-Nederland (C&G Trophy)

7-8

Voetbal: Eerste speelronde EK-kwalificatie

7-29

Wielrennen: Ronde van Spanje

9-14

Handboogschieten: WK veldschieten (m/v), Canberra (Aus)

9-18

Zeilen: WK Laser-klasse (m/v), Cape Cod (VS)

11-22

Paardensport: Wereldruiterspelen, Jerez de la Frontera (Spa)

14

Atletiek: Finale Grand Prix (m/v), Parijs (Fra)

14

Atletiek: EK 100 km (m/v), Winschoten

14-25

Basketbal: WK vrouwen, China

15

Autosport: GP Italië (WK Formule I), Monza (Ita)

15-22

Cricket: ICC Champions Trophy (met Nederland), India

15-22

Roeien: WK (m/v), Sevilla (Spa)

17-18

Voetbal: Eerste speelronde Champions League

19-22

Hockey: Haagse Hockeydagen (m)

19

Voetbal: Eerste speelronde UEFA Cup

19-22

Worstelen: WK Grieks-Romeins (m), Moskou (Rus)

20-22

Tennis: Halve finales Davis Cup (m)

21-28

Zeilen: WK Tornado-klasse (m/v), Martha's Vineyard (VS)

22

Atletiek: Dam-tot-Damloop (m/v), Amsterdam

22

Triatlon: WK lange afstand (m/v), Nice (Fra)

23

Boksen: Bep van Klaveren Memorial, Rotterdam

24-25

Voetbal: Tweede speelronde Champions League

29

Autosport: GP Amerika (WK Formule I), Indianapolis (VS)

27-29

Golf: Ryder Cup (m), Sutton (GB)

28-13

Volleybal: WK mannen, Argentinië

29-14

Algemeen: Aziatische Spelen, Busan (Z-Kor)

OKTOBER

1-2

Voetbal: Derde speelronde Champions League

3

Voetbal: Tweede speelronde UEFA Cup

3-6

Tennis: ATP Senior Tour (m), Eindhoven

6

Wielrennen: Parijs-Tours (WB), Frankrijk

8-13

Wielrennen: WK op de weg (m/v), België

10-13

Worstelen: WK vrouwen, Patras (Gri)

11-13

Turnen: WK ritmische gymnastiek, Parijs (Fra)

12-13

Voetbal: Tweede speelronde EK-kwalificatie

13

Atletiek: Marathon van Eindhoven (m/v)

13

Autosport: GP Japan (WK Formule I), Suzuka (Jap)

15-20

Handbal: Holland Toernooi (v), Rotterdam

15-16

Voetbal: Derde speelronde EK-kwalificatie

19

Wielrennen: Ronde van Lombardië (WB), Italië

19-20

Judo: EK landenteams (m/v), Riesa (Dld)

19-20

Duatlon: WK korte afstand (m/v), Alpharetta (VS)

20

Atletiek: Marathon van Amsterdam (m/v)

21-28

Boksen: WK vrouwen, Antalya (Tur)

22-27

Badminton: Dutch Open (m/v), Eindhoven

22-23

Voetbal: Vierde speelronde Champions League

24

Voetbal: Derde speelronde UEFA Cup

24-27

Tafeltennis: Dutch Open (m/v), ntb

25-2

Zwemmen: WK marathonzwemmen, Sharm El Sheikh (Egy)

25-27

Wielrennen: WK op de baan (m/v), Dornbrin (Oos)

26

Judo: NK mannen, Roermond

26

Triatlon: NK wintertriatlon (m/v), Assen

27-13

Schaken: Olympiade, Bled (Slv)

29-30

Voetbal: Vijfde speelronde Champions League

NOVEMBER

3

Atletiek: Marathon van New York, Verenigde Staten

4

Boksen: Finales NK, Rotterdam

4-10

Tennis: WK dubbelspel (m), ntb

9-10

Triatlon: WK olympische afstand, Cancún (Mex)

11-17

Tennis: Masters Cup (m), Shanghai (Chn)

12-13

Voetbal: Zesde speelronde Champions League

14

Voetbal: Vierde speelronde UEFA Cup

17

Atletiek: Zevenheuvelenloop (m/v), Nijmegen

17-24

Gewichtheffen: WK (m/v), Warschau (Pol)

20-24

Gymnastiek: WK turnen (m/v), Boedapest (Hon)

20

Basketbal: Nederland-Litouwen (EK-kwalificatie)

23

Basketbal: Oekraïne-Nederland (EK-kwalificatie)

23

Judo: NK vrouwen, Roermond

24

Atletiek: Warandeloop (m/v), Tilburg

24-8

Hockey: WK vrouwen, Perth (Aus)

26-27

Voetbal: Zevende speelronde Champions League

27

Basketbal: Nederland-Bulgarije (EK-kwalificatie)

28

Voetbal: Vijfde speelronde UEFA Cup

29-1

Tennis: Finale Davis Cup (m)

29-8

Zeilen: WK Mistral-klasse, Pattaya (Tha)

DECEMBER

5-8

Paardensport: Jumping Amsterdam

6-15

Handbal: EK vrouwen, Denemarken

7-8

Atletiek: EK veldlopen (m/v), Medulin (Kro)

10-11

Voetbal: Achtste speelronde Champions League

12

Voetbal: Zesde speelronde UEFA Cup

12-15

Zwemmen: EK kortebaan (25 meter), ntb

26-30

Basketbal: Holland Basketball Week, Haarlem

27-30

Korfbal: Korfbal Challenge, Rotterdam

VERKLARING AFKORTINGEN

EK: Europe(e)se kampioenschap(pen)

GP: Grand Prix

NK: Nederlands(e) kampioenschap(pen)

WB: Wereldbeker

WK: Wereldkampioenschap(pen)

WL: World League

(m) = mannen

(v) = vrouwen

ntb = nader te bepalen

In bijgaand overzicht zijn, tenzij anders vermeld, van alle sporten de wedstrijden en toernooien voor senioren (mannen en vrouwen) opgenomen. Alle genoemde plaatsen en data zijn onder voorbehoud.

Samenstelling Mark Hoogstad

Sportjaarkalender 2002 teven te raadplegen op www.nrc.nl