SPORTJAARAGENDA 1996

Deze jaaragenda geeft een selectie uit de belangrijkste sportevenementen

JANUARI

4-6 Kunstrijden NK m/v, Zoetermeer

4-7 Volleybal Olympisch kwalificatietoernooi v, Bremen (Dui)

6 Judo NK alle categorieën, Den Bosch

6-7 Schaatsen NK allround m/v, Den Haag

6-7 Schaatsen World Cup sprint, Alma Ata (Kaz)

7-14 Zaalvoetbal EK (met Nederland), Cordoba (Spa)

8-11 Skiën NK m/v, Wagrain/Flachau (Oos)

8-13 Zeilen WK Tornado-klasse, Brisbane (Aus)

9-21 Zeilen WK Star-klasse, Rio de Janeiro (Bra)

11-14 Tafeltennis Olympisch kwalificatietoernooi, Manchester (GB)

12-14 Schaatsen World Cup m/v, Davos (Zwi)

12-28 Schaken Hoogovens-toernooi, Wijk aan Zee

13-3/2 Voetbal Afrikaans kampioenschap, Zuid-Afrika

14 Auto- en motorsport Laatste etappe Granada-Dakar Rally

14 Atletiek Halve marathon, Egmond

15-28 Tennis Australian Open m/v, Melbourne (Aus)

18 Noordse combinaties NK, Ramsau (Oos)

19-21 Schaatsen EK allround m/v, Heerenveen

19-28 Hockey Olympisch kwalificatietoernooi m, Barcelona (Spa)

20-21 Atletiek NK meerkamp indoor m/v, Zwolle

20-21 Shorttrack Europa Cup m/v, Oberstdorf (Dui)

20-21 Tafeltennis European Ladies Cup, Koesfeld (Dui)

22-28 Bobsleeën EK twee- en viermansbob, Sankt Moritz (Zwi)

22-28 Kunstrijden EK m/v, Sofia (Bul)

22-28 Snowboard WK m/v, Lienz (Oos)

23-28 Biathlon EK m/v, Ridinna (Ita)

24 Voetbal Achtste finales KNVB-beker

24 IJshockey Finale nationale beker, Eindhoven

26-28 Squash NK m/v

27-28 Schaatsen NK sprint m/v, Assen

27-28 Schaatsen World Cup allround m/v, Baselga di Pina (Ita)

28 American Football Super Bowl, Phoenix (VS)

31-4/2 Handbal EK-kwalificatieronde (met Nederland) vrouwen

FEBRUARI

2-4 Schaatsen WK allround m/v, Inzell (Dui)

2-4 Tafeltennis Europese Top Twaalf, Charleroi (Bel)

2-11 Biathlon WK m/v, Ruhpolding (Dui)

3 Schaatsen Open NK marathon, Plansee (Oos)

3-4 Badminton NK m/v, Den Bosch

3-4 Korfbal België-Nederland, Deurne (Bel)

3-4 Shorttrack Friesland Cup m/v, Leeuwarden

3-4 Veldrijden WK, Montreuil Sous Bois (Fra)

6 Voetbal Real Zaragoza-Ajax (Super Cup), Zaragoza (Spa)

6-11 Snowboard EK m/v, Madonna di Campella (Ita)

7-11 Wielrennen Ster van Bessèges, Frankrijk

8-11 Beachvolleybal WK mannen, Rio de Janeiro (Bra)

8-17 Zeilen WK 470-klasse, Porto Alegre (Bra)

8-24 Bobsleeën WK twee- en viermansbob, Calgary (Can)

9-10 Schansspringen WK schansspringen en skivliegen, Oostenrijk

9-11 Tennis India-Nederland Davis Cup, eerste ronde

10 Schaatsen NK supersprint m/v, Deventer

10 Snowboard Finale NK baan, Bergschenhoek

10-11 Bowling NK singles en doubles, Amstelveen

10-11 Hockey NK zaal m/v, Amsterdam

10-11 Schaatsen NK afstanden, Groningen

10-11 Schaatsen World Cup sprint m/v, Innsbruck (Oos)

10-11 Shorttrack NK m/v, Amsterdam

10-11 Tafeltennis Olympisch kwalificatietoernooi dubbels m/v

10-18 Waterpolo Olympisch kwal.toernooi, Berlijn (Dui)

11-15 Wielrennen Ronde van Mallorca, Spanje

11-25 Skiën WK m/v, Sierra Nevada (Spa)

11- 18/3 Cricket WK A-landen, India/Pakistan/Sri Lanka

14 Voetbal Nederland-België (oefeninterland), Eindhoven

14-18 Wielrennen Ronde van de Middellandse Zee, Frankrijk

16-18 Zwemmen EK korte baan m/v, Frankrijk

17 Cricket Nederland-Nieuw Zeeland (WK), Baroda (Ind)

17-18 Schaatsen WK sprint m/v, Heerenveen

18 Voetbal Kwartfinales KNVB-beker

19-23 Wielrennen Ruta del Sol, Spanje

19-25 Badminton WK dubbels m/v, Praag (Tsj)

20 Voetbal Ajax-Real Zaragoza (Super Cup), Amsterdam

22 Cricket Engeland-Nederland (WK), Peshawar (Pak)

23-24 Schaatsen World Cup sprint m/v, Minneapolis (VS)

24 Schaatsen Finale KNSB-Cup marathon, Assen

24-25 Atletiek NK indoor m/v, Den Haag

24-25 Schaatsen World Cup allround m/v, Milwaukee (VS)

24-25 Shorttrack Open NK m/v, Groningen

25-3/3 Gewichtheffen NK m/v, Dordrecht

26 Cricket Pakistan-Nederland (WK), Lahore (Pak)

28 Basketbal Turkije-Nederland (EK-kwalificatie) mannen

28 Biljarten EK 47/1, L'Hay-Roses (Fra)

29-3/3 Beachvolleybal WK vrouwen, Rio de Janeiro (Bra)

MAART

1 Cricket Nederland-VAE (WK), Lahore (Pak)

1-3 Schaatsen World Cup m/v, Calgary (Can)

1-3 Shorttrack WK individueel m/v, Den Haag

2 Schaatsen Alternatieve Elfstedentocht, Rovaniemi (Fin)

2 Wielrennen Omloop Het Volk, België

2-3 Tafeltennis NK m/v, Rotterdam

2-3 Volleybal Finale Europa Cup 3 m/v

3 Atletiek NK veldloop m/v, Tilburg

4-10 Tennis ABN Amro-toernooi mannen, Rotterdam

5 Cricket Zuid-Afrika-Nederland (WK), Rawalpindi (Pak)

5 Voetbal Kwartfinales UEFA-Cup (Barcelona-PSV)

6 Voetbal Kwartfinales Champions League (met Ajax)

6-10 Handbal EK-kwalificatieronde (met Nederland) vrouwen

7 Voetbal Kwartfinales Europa Cup 2 (met Feyenoord)

8-10 Atletiek EK indoor m/v, Stockholm (Zwe)

9 Atletiek Twintig van Alphen, Alphen aan den Rijn

9 Schaatsen NK kortebaan m/v, Heerenveen

9-10 Schaatsen NK afstanden (sprint), Groningen

9-10 Volleybal Finale Europa Cup 1 en 2 m/v

10 Autosport Grand Prix Australië Formule-1, Melbourne (Aus)

10 Schermen NK sabel m/v, Delft

10 Worstelen NK Grieks-Romeins mannen

10-17 Wielrennen Parijs-Nice, Frankrijk

12 Basketbal Finale Europa Cup 2 mannen, Vitoria (Spa)

12-16 IJshockey EK voor B-landen (met Nederland) v, Slowakije

13-20 Wielrennen Tirreno-Adriatico, Italië

14-17 Paardesport Indoor Brabant, Den Bosch

15-17 Schaatsen WK afstanden m/v, Hamar (Noo)

15-24 Zeilen WK Mistral-klasse, Haïfa (Isr)

16 Korfbal NK, Eindhoven

16 Voetbal Begin Japanse profcompetitie J-League

17 Biljarten EK bandstoten, Wychen

18-24 Kunstrijden WK, Edmonton (Can)

19 Schaatsen IJsgala, Heerenveen

19 Voetbal Returns kwartfinales UEFA-Cup (PSV-Barcelona)

20 Voetbal Returns kwartfinales Champions League (met Ajax)

21 Voetbal Returns kwartfinales Europa Cup 2 (met Feyenoord)

21-1/4 Schaken VSB-toernooi, Amsterdam

22 Voetbal Loting Europa Cup 2 en UEFA-Cup, Genève (Zwi)

23 Atletiek WK veldloop, Kaapstad (ZAf)

23 Korfbal Zaalfinale, Rotterdam

23 Schermen NK floret m/v

23 Wielrennen Milaan-Sanremo (WB), Italië

23-31 Curling WK, Hamilton (Can)

24 Biljarten EK artistiek, Niederanven (Lux)

24-30 Zeilen WK Soling-klasse, Punta Ala (Ita)

25-29 Wielrennen Catalaanse Week, Spanje

26-30 Volleybal Olympisch kwal.toernooi m, Kopenhagen (Den)

26-1/4 Schieten EK luchtgeweer en luchtpistool, Boedapest (Hon)

27 Voetbal Halve finales KNVB-beker

29-31 Shorttrack WK landenteams m/v, Lake Placid (VS)

29-4/4 Boksen EK amateurs, Vejle (Den)

30 Volleybal Finale nationale beker vrouwen

30 Wielrennen E-3 prijs, Harelbeke (Bel)

30-31 Wielrennen Criterium International, Frankrijk

30-1/4 Dammen NK mannen, Steenwijk

31 Atletiek City Pier City-loop, Den Haag

31 Autosport Grand Prix Brazilië Formule-1, Interlagos (Bra)

31 Honkbal Begin profcompetitie MLB, Verenigde Staten

31 Rugby Tsjechië-Nederland, Praag (Tsj)

APRIL

2 Voetbal Halve finales UEFA-Cup

3 Voetbal Halve finales Champions League

3-7 Handbal EK-kwalificatieronde (met Nederland) vrouwen

4 Voetbal Halve finales Europa Cup 2

5 Handbal Finale nationale beker mannen

5-7 Tennis Kwartfinales Davis Cup

5-8 Hockey Europa Cup 2 vrouwen (HC Rotterdam), Rotterdam

5-8 Hockey Europa Cup 2 mannen (HDM), Den Haag

5-8 Paardesport Finale wereldbeker dressuur, Göteborg (Zwe)

6 IJshockey Zwitserland-Nederland (olympische kwalificatie)

6 Voetbal Begin Amerikaanse profcompetitie, San Jose (VS)

6-7 Judo Dutch Open, Den Bosch

7 Autosport Grand Prix Argentinië Formule-1, Buenos Aires

7 Wielrennen Ronde van Vlaanderen (WB), België

8-12 Wielrennen Ronde van Baskenland, Spanje

8-15 Gewichtheffen EK, Stavanger (Noo)

9-11 Basketbal Finaleronde Europa Cup 1 mannen, Parijs (Fra)

9-14 Handboogschieten Pre-olympisch toernooi, Atlanta (VS)

9-16 Zeilen WK Laser-klasse, Simonstown (ZAf)

10 Wielrennen Gent-Wevelgem, België

10-20 IJshockey WK voor B-landen (met Nederland), Eindhoven

11-14 Golf US Masters, Augusta (VS)

12-19 Zeilen WK 505-klasse, Townsville (Aus)

13/14 Handbal Finale nationale beker vrouwen

13-14 Autosport 24-uurs race van Le Mans, Le Mans (Fra)

13-14 Kunstzwemmen NK, Den Haag

14 Duathlon NK Run-bike-run m/v, Venray

14 Rugby Nationale bekerfinale

14 Wielrennen Parijs-Roubaix (WB), Frankrijk

14-21 Badminton EK m/v, Herning (Den)

15-21 Turnen WK m/v, San Juan (Puerto Rico)

16 Voetbal Returns halve finales UEFA-Cup

17 Voetbal Returns halve finales Champions League

17 Wielrennen Waalse Pijl, België

17-21 Paardesport Finale wereldbeker springen, Genève (Zwi)

18 Voetbal Returns halve finales EC 2

18 Wielrennen Veenendaal-Veenendaal

20-21 Kanoën Olympisch kwal.-toernooi wildwater, Oecee River (VS)

20-6/5 Snooker WK, Sheffield (Eng)

21 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik (WB), België

21 Worstelen NK vrije stijl, Dordrecht

21-5/5 IJshockey WK voor A-landen, Wenen (Oos)

24 Voetbal Nederland-Duitsland (oefeninterland), Rotterdam

24 Wielrennen Scheldeprijs, België

27 Schermen NK individueel degen m/v, Haarlem

27 Wielrennen Amstel Gold Race (WB), Nederland

27-28 Squash NK dubbels

27-28 Tennis Nederland-Australië (Fed Cup) vrouwen, Kampen

27-5/5 Tafeltennis EK, Bratislava (Slow)

27 -12/5 Schaken Interzonaal toernooi, Jerevan (Arm)

28 Atletiek Marathon van Rotterdam (tevens NK), Rotterdam

28 Autosport Grand Prix Duitsland Formule-1, Nürburgring (Dui)

29-4/5 Tennis NK m/v, Amsterdam

MEI

1 Voetbal Finale UEFA-Cup (eerste wedstrijd)

1-4 Squash EK voor landenteams m/v, Amsterdam

1-10 Zeilen WK Finn-klasse, La Rochelle (Fra)

2-12 Wielrennen Tour du Pont, Verenigde Staten

4 Wielrennen Ronde van Midden-Zeeland, Nederland

5 Autosport Grand Prix San Marino Formule-1, Imola (Ita)

6-12 Wielrennen Ronde van Romandië, Zwitserland

7-12 Wielrennen Vierdaagse van Duinkerken, België

8 Voetbal Finale Europa Cup 2, Brussel (Bel)

9-12 Turnen EK mannen, Kopenhagen (Den)

10-12 Volleybal World League mannen

10-12 Kanoën Olympisch kwalificatietoernooi, Sevilla (Spa)

11 Voetbal Finale Engelse FA-Cup, Londen (GB)

11-12 Hockey Finales play-offs m/v

12 Atletiek Grand-Prixwedstrijden, Tokio (Jap)

15 Voetbal Finale UEFA-Cup (tweede wedstrijd)

16 Voetbal Finale KNVB-beker, Rotterdam

16-19 Judo EK m/v, Den Haag

16-19 Turnen EK vrouwen, Sheffield (GB)

16-26 Wielrennen Olympia's Ronde (amateurs), Nederland

17-19 Volleybal World League mannen

17-19 Roeien Internationale regatta, Duisburg (Dui)

18 Atletiek Grand-Prixwedstrijden, Atlanta (VS)

18-19 Kanoën Bosbaan regatta, Amsterdam

18-19 Ritmische gymnastiek NK, Deventer

18-9/6 Wielrennen Ronde van Italië

19 Hockey Bekerfinale mannen

21-26 Wielrennen Midi Libre, Frankrijk

22 Voetbal Finale Champions League, Rome (Ita)

22-26 Basketbal Europees kwalificatietoernooi EK'97 Hongarije

23-2/6 Handbal EK mannen, Spanje

24-26 Volleybal World League mannen

24-27 Hockey Europa Cup 1 m/v Amsterdam/Mühlheim

27 Atletiek Adriaan Paulen Memorial, Hengelo

27-9/6 Tennis Roland Garros m/v, Parijs (Fra)

29 Voetbal Oefeninterland Nederland (tegenstander onbekend)

29-2/6 Ritmische gymnastiek EK, Oslo (Noo)

31-2/6 Atletiek NK baan m/v, Den Haag

31-2/6 Volleybal World League mannen

31 -19/6 Basketbal Finales NBA profcompetitie, Verenigde Staten

31-2/6 Roeien Internationale regatta, Luzern (Zwi)

JUNI

1 Korfbal NK veld

1 Triathlon NK m/v, Roermond

1 Voetbal Toewijzing WK 2002, Zürich (Zwi)

1-2 Schoonspringen NK m/v

2 Autosport Grand Prix Spanje Formule-1, Barcelona (Spa)

2-9 Wielrennen Dauphiné Liberé, Frankrijk

2-9 Zeilen EK Laser-klasse, Quiberon (Fra)

4 Voetbal Oefeninterland Nederland (tegenstander onbekend)

5 Atletiek Grand-Prixwedstrijden, Rome (Ita)

6 Atletiek Grand-Prixwedstrijden, Sevilla (Spa)

7-9 Volleybal World League mannen

7-9 Roeien Olympisch kwalificatietoernooi

7-9 Zwemmen NK (tevens olympisch kwalificatietoernooi)

7-19 Schaken NK mannen, Amsterdam

8-9 Badminton Nationale Masters, Rotterdam

8-9 Tafeltennis Nationale beker

8-9 Turnen NK m/v, Deventer

8-30 VOETBAL EUROPEES KAMPIOENSCHAP

10 Voetbal Nederland-Schotland (EK), Birmingham (GB)

10-16 Tennis ATP-grastoernooi mannen, Rosmalen

11-20 Wielrennen Ronde van Zwitserland

13 Voetbal Zwitserland-Nederland (EK), Birmingham (GB)

13-16 Golf US Open, Oakland Hills (VS)

13-16 Hockey Toernooi v (met Nederland), Milton Keynes (GB)

13-20 Wielrennen Ronde van Catalonië, Spanje

14 Wielrennen Start Noordkaap-Gibraltar, Noorwegen

14-16 Volleybal World League mannen

14-16 Zwemmen Nationale Masters 50-meter bad, Apeldoorn

15 Trampolinespringen NK m/v, Den Haag

15-23 Atletiek Amerikaanse trials, Atlanta (VS)

16 Autosport Grand Prix Canada Formule-1, Montreal (Can)

17 IJshockey Finale Stanley-Cup, New York (VS)

17-22 Tennis ATP-grastoernooi vrouwen, Rosmalen

17-23 Handboogschieten EK olympisch outdoor, Kranjska Gora (Slo)

18 Voetbal Nederland-Engeland (EK), Londen (GB)

19-23 Hockey Toernooi mannen (met Nederland), Amstelveen

22 Wielrennen NK weg (amateurs), Meerssen

22-23 Roeien Holland-Beker Bosbaan, Amsterdam

22-3/7 Zwemmen FINA World Masters m/v, Sheffield (GB)

23 American football EuroBowl, Kopenhagen (Den)

23 Touwtrekken NK outdoor m/v

23 Wielrennen NK weg m/v, Meerssen

24-29 Volleybal Finale World League mannen, Rotterdam

24-30 Handboogschieten WK veldschieten, Kransjka Gora (Slo)

24-7/7 Tennis Wimbledon m/v, Londen (GB)

25-30 Paardesport CSI-springconcours, Aken (Dui)

26-30 Zeilen Kieler Woche, Kiel (Dui)

26-3/7 Schieten EK kleiduiven, Tallin (Est)

28-7/7 Honkbal Haarlemse honkbalweek

29 Motorsport TT Assen

21/7 Wielrennen Tour de France, Frankrijk

30 Autosport Grand Prix Frankrijk Formule-1, Magny Cours (Fra)

30 Voetbal Finale EK, Londen (GB)

JULI

1-10 Waterpolo FINA-toernooi vrouwen, Papendal

5 Atletiek Grand-Prixwedstrijden (Golden Four), Oslo (Noo)

6-13 Zeilen WK Europe-klasse, Mallorca (Spa)

7 Atletiek NK halve marathon, Deventer

7 Triathlon EK, Szombathely (Hon)

10-14 Worstelen WK vrije stijl, Philadelphia (VS)

10-19 Dammen NK vrouwen, Rheden

13-14 Tennis Halve finales Fed Cup

14 American football Finale NK

14 Autosport Grand-Prix Engeland Formule-1, Silverstone (GB)

15-20 Cricket EK, Denemarken

15-21 Tennis Challengertoernooi, Scheveningen

18-21 Golf British Open, Royal Lytham & St.Annes (GB)

19-4/8 OLYMPISCHE SPELEN Atlanta, VS

24 Wielrennen Acht van Chaam

25-28 Golf Dutch Open, Hilversum

28 Autosport Grand Prix Duitsland Formule-1, Hockenheim (Dui)

29- 4/8 Tennis Dutch Open mannen, Amsterdam

AUGUSTUS

2-10 Dammen Open NK, Brunssum

6 Voetbal Voorrondes UEFA-Cup

7 Voetbal Voorrondes Champions League

7-11 Roeien WK lichte categorieën, Strathclyde (GB)

8 Voetbal Voorrondes Europa Cup 2

8 Zeilen Ronde om Texel

8-11 Golf US PGA Championship, Louisville (VS)

10 Wielrennen Clasica San Sebastian, Spanje

11 Autosport Grand Prix Hongarije Formule-1, Boedapest (Hon)

14 Atletiek Grand-Prix-wedstrijden (Golden Four), Zürich (Zwi)

14-25 Wielrennen Tour Féminin, Frankrijk

16 Atletiek Grand-Prixwedstrijden, Keulen (Dui)

16-27 Paralympics Atlanta (VS)

17 Triathlon Triathlon van Almere

18 Voetbal Nationale Super Cup, Amsterdam

20 Voetbal Returns voorrondes UEFA-Cup

21 Voetbal Begin nationale competitie 1996-'97

21 Voetbal Returns voorrondes Champions League

22 Voetbal Returns voorrondes Europa Cup 2

22-25 Paardesport Internationaal springconcours, Rotterdam

23 Atletiek Grand-Prixwedstrijden (Golden Four), Brussel (Bel)

23 Voetbal Loting Europa-Cuptoernooien

24-25 Triathlon WK, Cleveland (VS)

25 Autosport Grand Prix België Formule-1, Francorchamps (Bel)

25 Wielrennen Kampioenschap van Zürich, Zwitserland

26 -8/9 Tennis US Open, New York (VS)

27-31 Wielrennen Ronde van Nederland

27-1/9 Paardesport WK vierspan, Waregem (Bel)

28-1/9 Wielrennen WK baan, Manchester (GB)

30 Atletiek Grand-Prixwedstrijden (Golden Four), Berlijn (Dui)

SEPTEMBER

1 American football Begin NFL-profcompetitie, Verenigde Staten

1 Handboogschieten NK olympisch outdoor m/v, Lelystad

1 Wielrennen Grote Prijs Eddy Merckx, België

3-9 Wielrennen Tour de l'Avenir, Frankrijk

7 Atletiek Grand-Prixwedstrijden Finales, Milaan (Ita)

7-8 Kanoën NK kortebaan, Amsterdam

7-8 Wielrennen World Cup mountainbike finale, Hawaï (VS)

7-29 Wielrennen Ronde van Spanje

8 Autosport Grand Prix Italië Formule-1 Monza (Ita)

9 Atletiek Grand-Prixwedstrijden Sarajevo (Bos)

10 Voetbal Eerste ronde UEFA-Cup

11 Voetbal Champions League

12 Voetbal Eerste ronde Europa Cup 2

12-22 Wielrennen WK mountainbike Cairns (Aus)

14 Wielrennen Parijs-Brussel

14-15 Handboogschieten NK veldschieten outdoor

15- 2/10 Schaken Olympiade, Jerevan (Arm)

20-22 Tennis Halve finales Davis Cup

21 Kanoën NK slalom wildwater, Kaatsheuvel

21 Wielrennen Grand Prix des Nations, Frankrijk

21-22 Paardesport WK endurance, Fort Riley (VS)

22 Atletiek Dam tot Damloop, Amsterdam

22 Autosport Grand Prix Portugal Formule-1, Estoril (Por)

22 Zwemmen Nationale Masters 25-meter bad

24 Voetbal Return eerste ronde UEFA-Cup

25 Voetbal Champions League

26 Voetbal Return eerste ronde Europa Cup 2

27 Voetbal Loting tweede ronde UEFA-Cup en Europa Cup 2

28-29 Tennis Finale Federation Cup vrouwen

29 Atletiek Marathon van Amsterdam

29 Atletiek WK halve marathon, Palma de Mallorca (Spa)

29 Motorsport Dutch Open wegraces, Zolder

30 Boksen Bep van Klaveren Memorial, Rotterdam

30 - 6/10 Badminton Dutch Open

OKTOBER

2-6 Handbal WK-kwalificatieronde (met Nederland)

2-6 Wielrennen WK tijdrijden en weg m/v, Lugano (Zwi)

6 Atletiek Singelloop, Breda

6-19 Squash WK v en World Open teams, Kuala Lumpur (Mal)

10-13 Paardesport Military, Boekelo

13 Atletiek Marathon van Eindhoven

13 Autosport Grand Prix Japan Formule-1, Suzuka (Jap)

13 Wielrennen Parijs-Tours (WB)

15 Voetbal Tweede ronde UEFA-Cup

16 Voetbal Champions League

17 Voetbal Tweede ronde Europa Cup 2

17-20 Squash EK m/v

19 Honkbal Begin World Series, Can/VS

19 Wielrennen Ronde van Lombardije (WB) Italië

19-20 Judo EK landenteams, St.Petersburg (Rus)

20 Wielrennen Klimtijdrit Montjuich, Barcelona (Spa)

24-27 Golf Volvo Masters, Sotogrande (Spa)

26-27 Schermen Dutch Open degen, Oss

27 Wielrennen Japan Cup Classic (WB)

28 Boksen NK amateurs finales, Rotterdam

29 Voetbal Return tweede ronde UEFA-Cup

30 Voetbal Champions League

30 - 3/11 Handbal WK-kwalificatieronde (met Nederland)

31 Voetbal Return tweede ronde Europa Cup 2

31 - 3/11 Paardesport Jumping Amsterdam

NOVEMBER

1 Basketbal Begin NBA-profcompetitie, Verenigde Staten

2 IJshockey Denemarken-Nederland (olympische kwalificatie)

3 Atletiek Marathon van New York

3 Judo NK mannen, Den Bosch

9-10 Squash Nationale Masters

9 Taekwondo Dutch Open stijl, Den Bosch

11-16 Volleybal Super Four vrouwen, Japan

11-17 Tennis WK dubbels mannen

18-23 Volleybal Super Four mannen, Japan

18-24 Tennis WTA Masters vrouwen, New York (VS)

18-24 Tennis ATP Masters mannen, Hannover (Dui)

19 Voetbal Derde ronde UEFA-Cup

20 Voetbal Champions League

20-24 Handbal Haarlemse handbalweek

23 Judo NK vrouwen, Den Bosch

24-25 Jiu-Jitsu WK, Frankrijk

24 -8/12 Zaalvoetbal WK, Spanje

29 -1/12 Paardesport Internationaal springconcours, Maastricht

29 -1/12 Tennis Finale Davis Cup

DECEMBER

2-8 Tennis Grand Slam Cup mannen, München (Dui)

3 Voetbal Return derde ronde UEFA-Cup

4 Voetbal Champions League

5 Voetbal Loting kwartfinales UEFA-Cup en Europa Cup 2

6-12 Handbal EK vrouwen, Oostenrijk

9-16 Hockey Champions Trophy mannen, India

10-15 Tennis Nationale Masters, Amsterdam

15 Atletiek EK veldloop, Charleroi (Bel)

13-15 Zwemmen Nationale winterkampioenschappen

27-3/1 Handbal WK mannen, Boedapest (Hon)

28-29 Zaalhockey Kampioenschappen hoofdklasseclubs, Amsterdam

28 Badminton Finale nationale beker

Verklaring afkortingen:

EK = Europees kampioenschap NK = Nederlands kampioenschap WB = wereldbeker WK = wereldkampioenschap m = mannen v = vrouwen In bovenstaande selectie zijn van alle sporten alleen de evenementen voor senioren opgenomen. De genoemde data zijn onder voorbehoud.