Bezetters van hindoeschool in hongerstaking

DEN HAAG, 17 JULI. Ongeveer veertig ouders van leerlingen aan de school van de Vereniging Algemeen Hindoe-onderwijs Nederland in Den Haag, houden sinds gisteren het schoolgebouw van de vereniging bezet.

Twee ouders en twee leerkrachten zijn in hongerstaking gegaan. De actie is gericht tegen het uitblijven van een erkenning van de school door minister Ritzen (onderwijs). Volgens woordvoerder Kartaram heeft de minister vorig jaar voorlopige toestemming gegeven de school te openen. Die termijn loopt per 1 augustus af. Op de school wordt op liberaal hindoe-grondslag onderwijs gegeven aan ongeveer 150 leerlingen. De Raad van State heeft onlangs het schoolwerkplan en de statuten van de school op enkele punten na goedgekeurd. Nog diezelfde dag heeft het schoolbestuur de aanwijzingen van de Raad van State opgevolgd. Op die grond komt de school in aanmerking voor erkenning door het ministerie van onderwijs, zegt Kartaram. “Op 13 juli hebben ambtenaren van het ministerie van onderwijs gezegd aan de uitspraak van de Raad van State geen boodschap te hebben en dat wij een nieuwe verzoeksprocedure moeten starten. Onze leerlingen zouden maar naar de orthodoxe hindoeschool moeten gaan. Wij zijn het daarmee niet eens en willen erkenning van onze school.”