De profploegen van 1993

De 49 profploegen van het wielerpeloton in 1993. Achter de renners staat alleen hun nationaliteit, wanneer die niet overeenkomt met de nationaliteit van de ploeg.

ANDORRA

Lotus-Festina

Ploegleider Gisbers

Van Aert (Ned), Boden (Dui), Dowja (Fra), Earley (Ier), Finco (Ita), Gainetdinov (GOS), Gianetti (Zwi), Gonzalez-Arrieta (Spa), Jakobs (Bel), Kelly (Ier), Koerts (Ned), Van Lancker (Bel), Lino (Fra), Maier (Oos), Manoeilov (GOS), Marie (Fra), Martinez-Costa (Spa), Perez-Garcia (Spa), J. Perez-Font, X. Perez-Font, Pinero (Spa), Van Poppel (Ned), Rooks (Ned), Teyssier (Fra), Torres (Spa), Valbuena (Spa), Vermote (Bel), Virenque (Fra) en Wegmüller (Zwi).

COLOMBIA

Glacial

Ploegleider Perez

Amador, Beltran, Corredor, Delgado, Gonzalez, Lopez, Moreno, Sanabria, G. Wilches en M. Wilches.

BELGIE

Collstrop

Ploegleider Teirlinck

Biets, Bouillon, Coppens, Corvers, Dauwe, Demuynck, Dexters, Eeckhoudt, Enthoven (Ned), Evenepoel, Goessens, Haghedooren, Heynderickx, In 't Ven, Van Itterbeeck, Lapage, Peers, Redant, Strouken (Ned), Stumpf (Dui), Thys, Verbeken, Verstrepen en Willems.

La William

Ploegleider Pevenage

Cornelisse (Ned), Declercq, Deneut, Devos, Van Eynde, G. van Hooydonck, Mattheus, Meijs (Ned), Omloop, Remels, Robeet, Van Roosbroeck, Siemons (Ned), Szostek, Verelst en De Wael.

Lotto

Ploegleider Vandenbroucke

Van den Abbeele, Baguet, P. Declercq, M. Declercq, Desmet, Dubois, Farazijn, Frison, Van Haecke, Hennebert, Herrine, Van de Laer, Leysen, Magalhaes (Bra), Nevens, Van Petegem, Roes, Roosen, Van Slycke en Wauters.

Naessens

Ploegleider Debaeremaeker

Bogaert, Botteldoorn, Van Camp, Daems, Declerck, Elaut, Emonds, Frischknecht (Zwi), Giesberts, McLean (Z-Af), Naessens, Roelandt, Van de Vin (Ned), Verleden en Vink (Ned).

DUITSLAND

Telekom

Ploegleider Godefroot

Aldag, Ampler, Audehm, Bölts, Gröne, Hanegraaf (Ned), Henn, Heppner, Holm (Den), Kummer, Krieger, Ludwig, Van Orsouw (Ned), Raab, Wesemann, De Wilde (Bel) en Zabel.

FRANKRIJK

Castorama

Ploegleider Quilfen

Arnould, Bagot, Bourguignon, Bouvatier, Brochard, Davy, Delion, Desbiens, Durand, Jeker (Zwi), Leblanc, Madouas, Magnien, Rezze, Robin, F. Simon, Thibout en Trumheller (Dui).

Chazal

Ploegleider Lavenu

Biondi, Caritoux, Chanteur, Chaubet, Delphis, Esnault, Forest, Foucachon, L. Furlan (Ita), Guazzini, Kirsipuu (Est), Kolitzine (Kaz), Pineau en Ribeiro (Bra).

Gan

Ploegleider Legeay

Aubier, Bezault, Boyer, Capelle, Casado, Claveyrolat, Colotti, Duclos-Lassalle, Garel, Gouvenou, Lance, Lemarchand, LeMond (VS), Moreau, Rous, Seigneur en J. Simon.

Histor-Laser

Ploegleider Planckaert

Bouwmans (Ned), Cornillet, Ekimov (GOS), Jdanov (Rus), Laurent, Leclerc, Mottet, Nelissen (Bel), (Rus), Nulens (Bel), Pensec, J. Planckaert (Bel), Sergeant (Bel), Talmant, Verhoeven (Ned) en Wüst (Dui).

ITALIË

Amore et Vita

Ploegleider Vannucci

Anastasia, Borgheresi, Calcaterra, Cavallini, Convalle, Forconi, Giraldi, Margon, Milan, Molinari, Risi (Zwi) en Vignaduzzi (Can).

Ariostea

Ploegleider Ferretti

Casartelli, Cassani, Cenghialta, Conti, Elli, Ferrigato, G. Furlan, Järmann (Zwi), Lelli, Richard (Zwi), Riis (Den), Saligari en Serpellini.

Carrera

Ploegleider Boifava

Artughi, G. Bontempi, Chiappucci, Chiesa, Giannelli, Pantania, Poelnikov (Oek), Roche (Ier), Roscioli, Rossi, Sörensen (Den), Tafi en Zberg (Zwi).

Eldor-Viner

Ploegleider Fabbri

Canzoneri, Gelfi, Giovanetti, Massi, Nicoletti, Noé, Della Santa, Santaromita, Steiger (Zwi), Tonetti en Vairetti.

Gatorade

Ploegleider Stanga

Boscartin, Bugno, Chiurato, Fignon (Fra), Fidanza, Gotti, Manzoni, Peron, Rondon (Col), Ruiz-Cabestany (Spa), Scirea, Tebaldi, Verdonck (Bel), De Wolf (Bel) en Zannata.

GB-MG

Ploegleider Abetoni

Baldato, Ballerini, Bomans (Bel), Chioccioli, Cipollini, Corsi, Demol (Bel), Gusmeroli, Jaskula (Pol), Museeuw (Bel), Peeters (Bel), Pillon (Fra), Poli, Rebellin, Tsjmile (Mol), Vanzella, Vona en Willems (Bel).

Jolly

Ploegleider Bartolozzi

Bonca (Slv), Botarelli, Cattai, Corini, Criscione, Leclercq (Fra), Leoni, Mächler (Zwi), Mariuzzo, Pieters (Ned), Siboni, Strazzer en Zanolini.

Lampre

Ploegleider Algeri

Abdoesjaparov (Kaz), Allocchio, Belli, Bincoletto, Bortolami, Bramati, Cortinovis, Fondriest, Gonitsjenkov (Oek), Gualdi, Lietti, Lombardi, Spruch (Pol), Svorada (Tsj), Szerszynski (Pol), Tonkov (GOS), Oetsjakov (Oek), Da Silva (Por) en Zen.

Mecair-Geras

Ploegleider Bombini

Argentin, Bodyk (Pol), F. Bontempi, Frattini, Gamba, Imboden (Zwi), Kappes (Dui), Martinelli, Minali, Pierobon en Puttini (Zwi).

Mercato Uno

Ploegleider Gini

Baffi, Bartoli, Biasci, Bordonali, Canzoniero, Casagrande, Donati, Fornaciari, Giupponi, Lanfranchi, Leali, Martinello, Pelliconi, Petito, Petito, Piccoli, Van der Poel (Ned), Politano, Pierdomenico en Zaina.

Navigare

Ploegleider Reverbi

Barbero, Castignola, Citracca, Coppolillo, Giucolsi, Guerini, Fontanelli, Lomm (Slw), Podenzana, Settembrini en Zanini.

ZG-Bottecchia

Ploegleider Zandegu

Van den Akker (Ned), Caruso, Colage, Faresin, Ghirotto, Mantovan, Maya (Ven), Perini, Perona, Rodriguez (Col), Sierra (Ven) en Trepin.

NEDERLAND

TVM

Ploegleider Priem

Den Bakker, Capiot (Bel), Hamburger (Den), Harmeling, Hoffman, Konisjev (Rus), Lauritzen (No), Meinert-Nielsen (Den), Millar (Sch), Nelissen, Schurer, Skibby (Den), Sunderland (N-Ze), Talen, Theunisse, Vandenbossche (Bel), De Vries, Voskamp en Wijnands.

Van Grinsven

Ploegleider Elen

Asee (Bel), Elen, Hopmans, Van Loenhout, Sangu (Jap).

Word Perfect

Ploegleider Raas

R. Alcala (Mex), Daelman (Bel), E. Dekker, E. van Hooydonck (Bel), Kokkelkoren, de Koning, Ledanois (Fra), Maassen, Moncassin (Fra), Moreels (Bel), Mulders, Nijdam, Runkel (Zwi), Segers (Bel), Vanderaerden (Bel) en Zuyderwijk.

OOSTENRIJK

Varta-Euro X

Ploegleider Schönbacher

D. Dekker (Ned), Demel, Lontscharisch (Tsj), Nigel (GB), Pfleger, Popp, Rassinger, Regec (Tsj) en Schoovaerts (Bel).

PORTUGAL

Bom Petisco

Ploegleider Marta

Amorim, Baptista, Fernandes, Marta, Mendes, Pereira, Petrov (Bul), Rodrigues, Santiago, Sarreira, Sequeira, Simoes en Stanchev (Bul).

Pacos de Ferreira

Ploegleider Fonseca

Alves, Vitor, Carneiro, Carneiro, Carvalho, Harris (GB), Olarte, Leal, Ferreira-Pinto en Ramirez.

Recer-Boavista

Ploegleider Santos

Assuncao, Barros, Couto, Freitas (Bra), Gomes, Mota, Pereira, Rosa, Silva en Santos.

Ruquita

Ploegleider Pinto

Andrade, Bigos, Carneiro, Carvalho, Correia, Correia, Ferreira, Neves en Rodrigues.

Sicasal

Ploegleider Chagas

Abreu, Cunha, Ferreira, Gamito, Pinho, Pinto, Sampaio, R. Silva, P. Silva, Santos en Vieira.

W 52-Quintanilha

Ploegleider Mendes

Araujo, Bela, Coelho, Dias, Ferreira, Machado, Parente, Pinto, Reyes-Diaz en Salgado.

RUSLAND

Rusland Ploegleider Kapitanov

Dronov, Lisenko, Ripa, Sitnov en Toetnakahov.

SPANJEAmaya

Ploegleider Minquez

Ambite, Antequera, Aparicio, Cordes (Ned), Crespo, Cubino, Garcia-Martin, Martin, Mauri, Montoya, Murguialday, Navarro, Pedersen (Den), Quevedo, Rincon (Col), Sanchez-Garcia, Zarrabeitia en Zarrabeitia.

Artiach

Ploegleider Giner

Camargo (Col), Chozas, Clavero, Espinosa (Col), Garcia-Casas, Gomez (Por), Gonzalez, Guenetxea, Gutierrez, Miranda, Nijboer (Ned), Pascual, Ridaura, en Silva (Por).

Banesto

Ploegleider Echavarri

Alonso, Arrieta, Bernard (Fra), De las Cuevas (Fra), Delgado, Garmendia, Gorospe, Gorospe, Heulot (Fra), M. Indurain, P. Indurain, Jimenez, Lazpiur, Lezaun, Philipot, Rodriguez-Magro, Rué (Fra), Santemaria-Gonzalez, San Roman, De Santos en Uriarte.

Clas

Ploegleider Fernandez

Coello, Echave, Escartin, Espinosa, Fernandez-Gines, Garcia, Gaston, Giner, Gonzalez, Mauleon, Müller (Zwi), Olano, Rodriguez (Col), Rominger (Zwi), Sierra, Unzaga, Uria en Usabiaga.

Deportpublic

Ploegleider Perez

Anguita, Villar, Cerezo, Tsjoejda (Oek), Espinosa, Galaretta, Garcia-Melia, Irusta, Ivanov (Rus), Klimov (Oek), Rjaksinski (Oek), Rodriguez-Garcia, Sanchez en Juan Soucase.

Kelme

Ploegleider Pino

Arenas, Benitez, Buenahora (Col), Cabello, Cadena (Col), Camargo (Col), Diaz-Rodriguez, Edo, Farfan (Col), Fuerte, Garcia-Camacho, Gilarte, Gonzalez, Martinez-Diaz, Mora (Col), Moreno-Torres, Prego, Rosado, Rota, Saitov (Rus), Serrano en Vidal.

Once

Ploegleider Saiz

Ahedo, Aldanondo, Aiarzaguena, Breukink (Ned), Bruyneel (Bel), Diaz de Otazu, H. Diaz-Zabala, P. Diaz-Zabala, Dufaux (Zwi), Garcia, Hodge (Aus), Jalabert (Fra), Leanizbarrutia, Llaneras, Louviot (Fra), Martinez-Torres, Romero, Stephens (Aus), Weltz (Den) en Zülle (Zwi).

VERENIGDE STATEN

Chevrolet

Ploegleider Christophersen

Brenes (C-Ri), Copeland, Craven, Elliott (GBr), Mierzejewski (Pol), Paolinetti en Pierce.

Coors Light

Ploegleider Pettyjohn

Carney, Engleman, Gaggioli (Ita), Grewal, Huber, Kiefel, Knickman, Lieswyn, Mann (GBr), McKinley, Moninger, Phinney, en Swart (N-Ze).

Duck Head

Ploegleider Jeffers

McDonough, Millar (N-Ze), Rutter, Sevener, Tabing en Weber.

Ime-Healthshare

Ploegleider Sykes

Davidson (Can), McCormack, M. McCormack, P. McCormack (Ier), Rayner (GBr), Spangenberg en Walsham (GB).

Motorola

Ploegleider Kuiper

Alvis, Anderson (Aus), Andreu, Armstrong, Bay (Den), Bishop, Dernies (Bel), Hampsten, Hundertmarck (Dui), Larsen, Manin (Fra), Moens (Bel), Sciandri (Ita), Schur (Dui), Stenerson (No) en Yates (GB).

Rossin-Spago

Ploegleider Neel

Adams, A. Alcala (Mex), Baker, Bianchini (Ita), Brady (Ier), Dahlberg (N-Ze), Eyk (Ned), Gylling (Den), Hegg, Julich, McCarthy, Munoz (Col), Niederberger (Zwi) en Urbonas.

Saturn

Ploegleider Lammerts

Fortner, Livingston, Loehner, Matush, McCook, Mercier, Miller, Mionske, Sheelan, Sheehan, Strock, Stubenrauch en Walton (Can).

Subaru

Ploegleider Borsewicz

Arroyo (Mex), Bowen, Carter, Fleischer (Dui), Holden (GB), Kvalsvoll (Noo), Madiot (Fra), Y. Madiot (Fra), Namtved (No), Reiss, Veenstra (Ned), Willerton en Zamana (Pol).

ZWITSERLAND

Saxon

Ploegleider Bulens

Balaat, Van Brecht (Bel), Coudray, Friel (VS), Herygers (Bel), Hirs, P. Jolidon, J. Jolidon, Van Luchem (Bel), Simunek (Tsj) en Way (Can).