HOOGTEPUNTEN SPORTJAAR 1992

JANUARI

10 Schaken Hoogovenstoernooi Wijk aan Zee (t/m 26)

11 Wielrennen NK veldrijden Valkenswaard (t/m 12)

13 Tennis Open Australische kamp. Melbourne (t/m 26)

17 Schaatsen EK (m/v) Heerenveen (t/m 19)

18 Atletiek NK meerkamp indoor Zwolle (t/m 19)

21 Kunstrijden EK Lausanne (t/m 26)

23 Squash NK Zoetermeer (t/m 26)

23 Autosport Rallye Monte Carlo (t/m 30)

25 Schaatsen NK sprint (m/v) Heerenveen (t/m 26)

25 Bobslee EK tweemansbob Königssee (t/m 26)

31 Tennis Davis Cup Nederland-Zwitserland Den Haag (t/m 2 feb)

FEBRUARI

1 Badminton NK Nieuwegein (t/m 2)

1 Bobslee EK viermansbob Königssee (t/m 2)

1 Wielrennen WK veldrijden Leeds (t/m 2)

8 Zaalhockey NK Amsterdam (t/m 9)

8 Olympische Winterspelen Albertville (t/m 23)

15 Kunstrijden NK Den Haag (t/m 16)

14 Zwemmen NK winter Drachten (t/m 16 + 21 t/m 23)

15 Atletiek NK indoor Den Haag (t/m 16)

16 Zaalkorfbal België-Nederland Deurne

20 Hockey Champions Trophy (m) Karachi (t/m 28)

24 Tennis Int. toernooi Rotterdam (t/m 1 mrt)

27 Bobslee Finale WB tweemansbob St. Moritz

28 Atletiek EK indoor Genua (t/m 1 mrt)

28 Tafeltennis Top Twaalf Wenen (t/m 1 mrt)

29 Wielrennen Omloop Het Volk België

29 Schaatsen WK sprint Oslo (t/m 1 mrt)

29 Schaatsen NK allround Alkmaar (t/m 1 mrt)

29 Bridge Int. toernooi Scheveningen (t/m 1 mrt)

MAART

1 Autosport Grand Prix van Zuid-Afrika (Kyalami)

1 Atletiek NK veldloop Utrecht

1 Bobslee Finale WB viermansbob St. Moritz

4 Voetbal EC I 3e Poulewedstrijd

4 Voetbal Kwartfinales EC II/III

7 Tafeltennis Nat. Top Twaalf Scheemda (t/m 8)

8 Wielrennen Parijs-Nice (t/m 15)

11 Wielrennen Tirreno Adriatico (t/m 18)

12 Paardesport Indoor Brabant (WB) Den Bosch (t/m 15)

12 Biljarten WK driebanden landenteams Vierssen (t/m 15)

13 Schaatsen Finale WB (v) Inzell (t/m 14)

14 Schaatsen WK shorttrack, landen Nobeyama (t/m 15)

18 Voetbal 4e poulewedstrijd EC I

18 Voetbal Returns kwartfinales EC II/III

21 Atletiek Finale GP veldloop (WK) Boston

21 Wielrennen Milaan - Sanremo

21 Zaalkorfbal Finale NK Rotterdam

21 Schaatsen WK (m) Calgary (t/m 22)

22 Autosport Grand Prix van Mexico (Mexico City)

24 Kunstrijden WK San Francisco (t/m 29)

24 Bridge EK paren België (t/m 29)

25 Voetbal Oefenduel Nederland - Joegoslavië Amsterdam

25 Basketbal Finale EC I (v) (t/m 26)

27 Schaatsen Finale WB (m) Butte(t/m 29)

27 Tennis 2e Ronde Davis Cup, Wereldgroep (t/m 29)

28 Atletiek City-Pier-City-loop Den Haag 28 Wielrennen Int. wegcriterium Frankrijk (t/m 29)

29 Rugby Duitsland-Nederland Heidelberg

APRIL

? Schaken Halve finale kandidatentoernooi Joesoepov-Timman Linares

1 Voetbal 5e poulewedstrijd EC I

1 Voetbal Halve finales EC II/III

2 Paardesport Finale WB dressuur Gothenburg (t/m 4)

2 IJshockey WK B-groep (met Ned) Klagenfurt/Villach (t/m 12)

4 Schaatsen WK shorttrack Denver (t/m 5)

4 Zeilen Olympische Week Hyères (t/m 11) 5 Wielrennen Ronde van Vlaanderen

5 Atletiek Int. marathon (NK) Rotterdam

5 Autosport Grand Prix van Brazilië (Sao Paulo)

5 Motorsport GP van Nederland, WK cross 250 cc Valkenswaard

8 Wielrennen Gent - Wevelgem

9 Golf US Masters, Augusta National. (t/m 12)

10 Kunstzwemmen NK Harderwijk (t/m 12)

10 Tafeltennis EK Stuttgart (t/m 20)

11 Squash World Open Amsterdam (t/m 12)

11 Dammen NK (m) (t/m 25)

12 Wielrennen Parijs - Roubaix

12 Rugby Nederland - Polen (FIRA)

12 Badminton EK Glasgow (t/m 18)

12 Turnen WK Parijs (t/m 19)

15 Voetbal 6e poulewedstrijd EC I

15 Voetbal Returns halve finale EC II/III 15 Wielrennen Waalse Pijl

15 Paardesport Finale WB springen Del Mar (t/m 19)

15 Biljarten EK driebanden Caïro (t/m 19)

15 Dammen NK (v) (t/m 24)

14 Basketbal Finale EC I (m) Istanbul (+ 16)

17 Hockey EC I (m/v) Amsterdam (t/m 20)

17 Hockey EC II (m/v) Vught (t/m 20) 19 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik

26 Wielrennen Amstel Gold Race

27 Wielrennen Ronde van Spanje (t/m 17 mei) 29 Voetbal Finale EC III, 1e wedstrijd

MEI

3 Autosport Grand Prix van Spanje (Barcelona)

3 Motorsport GP van Nederland, WK zijspancross Markelo

6 Voetbal Finale EC II Lissabon

9 Turnen EK (m) Boedapest (t/m 10)

13 Voetbal Finale EC III, 2e wedstrijd

15 Volleybal World League (m) (t/m 21 jun)

16 Wielrennen Olympia's Ronde van Nederland (t/m 24)

17 Autosport Grand Prix van San Marion (Imaola)

20 Voetbal Finale EC I (poulewinnaar A-B) Londen

23 Volleybal World League Ned-Can Den Haag (t/m 24)

23 Turnen EK (v) Nantes (t/m 24)

24 Autosport 500 mijlsrace van Indianapolis

24 Wielrennen Ronde van Italië (t/m 14 jun)

25 Voetbal Nederland-Joegoslavie Amsterdam

25 Tennis Roland Garros Parijs (t/m 7 jun)

27 Voetbal Oefenduel Nederland - Zwitserland/Oostenrijk

30 Voetbal Oefenduel Nederland - Argentinië

30 Roeien NK Bosbaan (t/m 31)

30 Kanovaren NK marathon Zaandam (t/m 31)

31 Autosport Grand Prix van Monte Carlo Monaco

JUNI

1 Autosport Grand Prix van Canada (Montreal) 1 Wielrennen Dauphiné-Libéré (t/m 8)

5 Voetbal Oefenduel Frankrijk - Nederland

6 Atletiek NK meerkamp Bergen op Zoom (t/m 7)

8 Tennis Int. toernooi Rosmalen (t/m 14)

10 Voetbal EK Zweden (t/m 26)

12 Roeien Rotsee Regatta Luzern (t/m 14)

13 Biljarten Finale EC driebanden Amersfoort (t/m 14)

13 Paardesport NK dressuur Haaksbergen (t/m 14) 17 Wielrennen Ronde van Zwitserland (t/m 26)

18 Golf US Open, Pebble Beach (t/m 21)

21 Autosport Le Mans (24 uur)

22 Tennis Wimbledon Londen (t/m 5 jul)

23 Motorsport EK wegrace Assen

27 Motorsport GP van Nederland (WK wegrace) Assen

28 Atletiek Adriaan Paulen Memorial Hengelo

28 Wielrennen NK

JULI

1 Golf Volvo Nationaal Open, Hilversum (t/m 4)

1 Schaken Int. toernooi Brussel (t/m 24)

3 Atletiek NK baan Helmond (t/m 5)

3 Zwemmen NK Amersfoort (t/m 5 + 10 t/m 12)

4 Tennis Nederlandse kampioenschappen (t/m 5)

4 Wielrennen Ronde van Frankrijk (t/m 26)

5 Autosport Grand Prix van Frankrijk Magni Cours

12 Autosport Grand Prix van Groot-Brittannië Silverstone

17 Paardesport NK springruiters Den Haag (t/m 19)

19 Motorsport GP van Nederland, WK cross 500 cc Lichtenvoorde

20 Tennis Melkhuisje Hilversum (t/m 26)

22 Golf Open NK Noordwijk (t/m 26)

23 Golf Heineken Dutch Open, Noordwijk (t/m 26)

25 Algemeen Olympische Zomerspelen Barcelona (t/m 9 aug)

26 Autosport Grand Prix van Duitsland Hockenheim

AUGUSTUS

8 Wielrennen GP San Sebastiaan

10 Softbal EK Bussum (t/m 16)

12 Voetbal Finale Ned. Super Cup

13 Golf USPGA Championship, Sint Louis (t/m 16)

13 Zwemmen, kunstzwemmen, waterpolo, schoonspringen EK Sheffield (t/m 22)

14 Tennis NK Warmond (t/m 20) 15 Voetbal Start competitie betaald voetbal (t/m 16)

16 Autosport Grand Prix van Hongarije Boedapest 16 Wielrennen Wincanton Calssic Groot-Brittannië

17 Wielrennen Ronde van Nederland (t/m 21)

19 Paardesport WK vierspannen Riesenbeck (t/m 23)

20 Golf EK (ama) (m) Rome (t/m 23)

20 Golf Ladies Dutch Open, Rijswijk (t/m 23) 23 Wielrennen Kamp. van Zürich

27 Paardesport EK dressuur Ksiaz (Pol) (t/m 30)

30 Autosport Grand Prix van België Francorchamps

31 Wielrennen WK Spanje (t/m 2 sep)

31 Tennis Flushing Meadow New York (t/m 13 sep)

SEPTEMBER

4 Atletiek Finale GP-circuit Turijn

4 Volleybal Finale World League (m) Genua (t/m 6) 6 Wielrennen WK weg Benidorm

11 Tafeltennis Europese Masters Duitsland (t/m 13)

13 Autosport Grand Prix van Italië (Monza)

16 Voetbal Eerste Ronde EC I/II/III

18 Dammen WK Toulon (t/m 18 okt)

24 Golf WK (v) Vancouver (t/m 27)

25 Tennis Halve finales Davis Cup (t/m 27)

25 Atletiek IAAF-wereldbeker Havana (t/m 27)

27 Autosport Grand Prix van Portugal (Estoril)

30 Voetbal Returns eerste ronde EC I/II/III

OKTOBER

1 Golf WK Vancouver (t/m 4)

3 Kano WK marathon Brisbane (t/m 4)

4 Autosport Grand Prix van Europa (Jerez)

4 Karate NK karate, alle categorieën

4 Honkbal NK 11 Wielrennen Parijs-Tours

17 Wielrennen Ronde van Lombardijen

18 Autosport Grand Prix van Japan (Suzuka)

21 Voetbal Tweede ronde EC I/II/III

NOVEMBER

1 Autosport Grand Prix van Australië (Adelaide)

4 Voetbal Returns tweede ronde EC I/II/III

16 Tennis Masters (dubbel m/enkel v) in New York (t/m 22)

23 Tennis ATP-finales Frankfurt (t/m 29)

25 Voetbal 1e poulewedstrijd EC I

25 Voetbal 3e Ronde EC II/UEFA-beker (+ 9 dec)

27 Voetbal 3e ronde EC I/II/III

30 Boksen Finale NK

DECEMBER

1 Tennis Nederlandse Masters

4 Tennis Finale Davis Cup (t/m 6)

9 Voetbal Returns 3e ronde EC I/II/III

12 Tennis Grand Slam Cup in München (t/m 17)

19 Tafeltennis NK Zwolle (t/m 20)