Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Miss USA is een science geek

51 kandidaten antwoorden op de vraag: Moet evolutie worden onderwezen op school? Wees voorbereid op enkele genante teksten; let bijvoorbeeld op Miss Hawaii. Miss Vermont is een van de weinige die iets blijkt te wéten (ze staan op alfabetische volgorde). Winnaar van de verkiezing afgelopen zondag werd Miss Californië, Alyssa Campanella, die niet alleen vindt dat evolutie op school hoort, maar als enige ook zegt dat ze erin ‘gelooft.’

Geplaatst in:
Bekijks
Video
Lees meer over:
alyssa campanella
evolutie
miss usa
wetenschap

2 reacties op 'Miss USA is een science geek'

J. Hermsen

Ik vind het pijnlijk dat -naar ik aanneem- hoogopgeleide Amerikaanse vrouwen vergiftigd zijn met het geloof in een bovennatuurlijke God en vertrouwen op het woord in de bijbel en biologische evolutie (of liever natuurlijke selectie) daarmee gelijk schakeren. Natuurlijke selectie is een wetenschappelijk feit omdat er talloze bewijzen voor te vinden zijn. Deze bewijzen komen uit allerlei empirische takken van wetenschap. Daarbij wordt de wetenschappelijke methode in beginsel verifieerbaar en falsificeerbaar opgesteld. Er is praktisch niemand meer die zonder technologische omgeving kan om het maar eens een voorbeeld te nemen, terwijl we het ooit zonder al die technologie hebben moeten stellen. Het is buitengewoon plausibel dat natuurlijke selectie de basis is van het leven op Aarde en het is nog steeds een fenomeen dat zich dagelijks manifesteerd. Er is dus niet veel voorstellingsvermogen voor nodig om evolutie als waarheid aan te nemen.
Wat valt er dan nog te kiezen uit wetenschap of de bijbel?

Frederique Knoet

Wat, Herbert, is hier Genant aan? Dat deze dames politiek correcte en diplomatieke antwoorden geven (nogal gangbaar in de VS). Dat een aantal dames zeggen liever in de creation te geloven dan in evolution? Ik zie niet in wat daar genant aan is. Ik vind het eerder genant dat er weer zo makkelijk afgegeven wordt op die “domme” Amerikanen zonder even de cultuur van het land, en normen en waarden die er heersen,in acht te nemen. Zou van de NRC en ook van een zogenaamde open en tolerante samenleving met een mondiaal karakter liever anders verwachten.