Zuma’s douche nu ook op ANC-billboard
Nadat Jacob Zuma in 2006 in de de rechtbank vertelde dat hij na onbeschermde seks met een met hiv besmette vrouw een verfrissende douche had genomen, tekende cartoonist Zapiro Zuma nog louter met een douchekop op zijn hoofd. 
Na een paar maanden presidentschap werd de douchekop “tijdelijk opgeschorst”, zoals Zapiro zei, omdat Zuma zo voortvarend begonnen was. Maar na onthullingen begin vorig jaar over Zuma’s buitenechtelijke kinderen staat de douchekop nu alweer geruime tijd stevig op de schedel van het staatshoofd geplant. Voor Zapiro is de verwijzing naar de douche het symbool voor alles wat de omstreden Zuma verkeerd doet of kan doen.
Heeft het ANC die ‘douche-index’ om de eigen president te beoordelen nu overgenomen?
Op 18 mei zijn hier in Zuid-Afrika lokale verkiezingen en het ANC en de grootste oppositiepartij, de DA van Helen Zille, zijn hun campagnes inmiddels begonnen. In Johannesburg glimlacht Zuma passerende automobilisten op alle snelwegen van grote afstand tegemoet. Het dagblad The Times plaatste vanmorgen een foto van een van die billboards.
Met douchekop.

