*

Meer mayonaise :: nrc.nl

Meer mayonaise

meisjes.jpgMijn postje over mayonaise heeft zowel instemming als woede gewekt, merk ik. Borrelpraat, een kwaliteitskrant onwaardig! Olga stoomt op zijn Russisch door van belediging naar verdachtmaking: ‘Of hij wordt ervoor betaald om een negatief beeld van Rusland te tonen.’ Mmm. Helaas moet ik dat nog altijd pro deo doen.

Mayonaise raakt kennelijk een gevoelige snaar. Mijn hypothese: Russen bevinden zich in de ontkenningsfase, dus reageren ze als zoveel verslaafden woedend als ze met de neus op de feiten worden gedrukt. Maar hoeveel mayonaise gaat er bij jou over de salade, Olga?  Wees eens eerlijk? En heb jij, zoals de meeste Russen, ook een voorkeur voor mayonaise met 67 procent vet of meer?

Nog eens rondgesnuffeld, en geconstateerd dat niets erop wijst dat Rusland zijn mayonaiseprobleem onder ogen ziet. Neem dit berichtje, waarin ik lees dat de Russische voedselsector in 2004 (teleurstellend) groeide met slechts 6 procent, maar de mayonaise-sector met 20,8 procent in zes maanden! De broodproductie daalde in diezelfde periode met 4,5 procent. Dat geeft wel aan wat de Russen doen met hun nieuwe welvaart. Geen boeken van Dostojevski kopen, zoveel is zeker. 

Hier lees ik dat Rusland in datzelfde jaar 683.100 ton saus verzwolg, waarvan 39 procent mayonaise. Rusland verslindt jaarlijks dus 266.409.000 liter mayo, zo’n 2 liter per hoofd van de bevolking. Valt me nog mee: met dat volume kan je slechts zeven Olympische zwembaden vullen. Hier komen ze overigens op 350.000 tot 450.000 ton mayonaise per jaar.

Voor jonge Russische vrouwen moet mayonaise een ware kwelling zijn. Jarenlang hangen ze dagelijks met hun neus boven de goudgele verleiding, maar ze moeten zich inhouden. De conventie wil immers dat vrouwen graatmager blijven terwijl mannen al op jonge leeftijd gezellig opbollen door mayonaisesalades.

Vrouwen behelpen zich al die tijd met muizenhapjes, tot de veertig nadert en ze er de brui aan geven. Dan steekt ook de Russische vrouw de lepel diep in de mayonaisepot, dat begint ook voor haar het grote schrokken. Verklaart dit misschien waarom veel Russische vrouwen op middelbare leeftijd opeens zo mysterieus snel opzwellen? Of heeft u een andere verklaring voor dit bekende fenomeen? (Foto Oleg Klimov)

Geplaatst in:
Folklore

12 reacties op 'Meer mayonaise'

de Boer

Haha, wat een gepikeerde mensen! Maar je hebt helemaal gelijk hoor Koen! De Russen (nee, niet allemaal, duh, maar toch VET en VET meer dan Nederlanders :) ) moeten overal mayo bij hebben. Ze knijpen zelfs een halve zak in de soep, nou vraaaaag ik je!?

Voorzover ik weet is de Calve wel het populairst (“meest populair” moet ik waarschijnlijk schrijven…) trouwens, hoeveel % vet daarin zit weet ik niet, maar 64% is wel een beetje veel niet?? :)

olga

Lieverd toch!
Ik gebruik helemaal geen mayonaise in mijn salades, maar het liefst zonnebloemolie of creme fraiche (veel lekkerder, ook een aanrader :-)) Wil ik mayonaise voor mijn koters halen (hoort bij uitsmijters en patat), dan wordt het meestal Euroshopper van AH of de Zaanse van Dirk. Welke lust jij, schat? Of ben jij helemaal niet aan verslaafd (ook niet bij je krokketje of een heerlijk frikandelletje)? En dat is echt vies spul, vooraal die bitterballen.
Gevoelige snaar noem jij dat? Het gaat hier niet over etensgewoonte, maar over jou slappe manier van image making en het kiezen van een onderwerp voor een discussie.
En over het postuur van een gemiddelde Russische vrouw gesproken. Ben jij vaak naar een zwembad of naar het strand in Nederland geweest? Lijkt me niet, want anders zou je kunnen merken dat een gemiddelde Nederlandse moeder zelden onder 160 pond zit. En het begint ook heel vroeg bij hun, hoor. Op zijn puber’s krijgen de meiden in Nederland al een flink buikje en een heel indrukwekkend kont. Komt het toevallig niet door te veel mayo in je friet?

Muumi

Olga, waar vind je in Nederland dan de juiste “smetana”? De Nederlandse crème fraîche is toch niet helemaal hetzelfde? (Ik ben het wel met je eens, hoor!)

coenvz

Olitsjka, wordt niet zo boos op mij. Het is maar een grapje, dit is maar een weblog. (En Muumi: valt het je niet op dat ze steeds vaker mayonaise in plaats van smetana door de borscht roeren? Een teken des tijds.)

Muumi

Nee, ik heb nog nooit iemand mayo in zijn soep zien gooien. Maar zoals je in Australië naar verluidt binnen de Nederlandse gemeenschap meer verjaardagskalenders ziet, zo zie je hier in Nederland natuurlijk binnen de Russische gemeenschap vooral smetana – of wat ervoor doorgaat en bij AH bechikbaar is. Maar mayo, nee, dat gaat toch meteen schiften?

coenvz

Nee, maynoaise door de borsch gaat niet schiften. Misschien is het eerder Russisch dan Oekraïens, ik weet het niet, maar het gebeurt me steeds vaker dat het kwakje in de soep geel oogt en dan inderdaad mayonaise blijkt. ‘Dat is toch beter dan smetana’, heb ik wel eens gehoord.

olga

Tuurlijk ben ik niet boos, jongen :-)) Maar wees toch eerlijk! Is mayo echt zo een leuk onderwerp om erover te praten? (heb tevens net een salade van Coos naar binnen verwerkt, vol vette mayo, waalgelijk, kantine spul) Smetana is na mij smaak toch lekkerder en ik heb eerlijk gezegd geen enkele idee of zij (Russen dus) nu inderdaad steeds vaker mayo in plaats van smetana door hun soep roeren.
Oh ja, Muummi, die heerlijke smetana kan jij altijd bij een Russische winkel halen :-))

coenvz

Mayo maakt de tongen los, zoveel is zeker. Maar ik denk dat ik het hierbij laat. A propos: Oleg Klimov had een goede mayonaisetheorie. Russen kunnen meer mayonaise hebben dat de gemiddelde mens, vindt hij, want alcohol breekt vet af. Ook een visie.

Muumi

Helaas, Olga, niet (meer) in Den Haag…

Muumi

@CoenVZ: breekt vet ook alcohol af dan?

coenvz

Dan komen we op het terrein van de biochemie. Louter uit persoonlijke ervaring stel ik vast dat vet helpt bij de absorbtie van grote hoeveelheden alcohol. Of is dat datzelfde vet juist gevolg van .. een kip-en-ei kwestie.

Etteke

Ach, nog even en de Rus is rijp voor de light-versies. Zo is het in het rijke westen toch ook gegaan?