Romney wint zijn debat van Obama en blijft in de race

debate_romney_obama

Barack Obama oogde alsof hij zin had snel weer weg te gaan. Mitt Romney was fel, aanvallend, en kon het podium beheersen zonder echt tegenspel.

Mitt Romney heeft het eerste presidentiële debat gewonnen. Tweederde van de CNN-kijkers vindt het. En zonder twijfel had Romney negentig minuten lang de leiding van het tv-debat, vannacht in Denver. Jim Lehrer, de moderator, leek eerder een decorstuk. Romney wist vaardig en scherp zijn tegenstander aan te vallen.

Dat deed hij door een geslaagde poging te doen het midden te heroveren, dat Obama de laatste maanden voor zichzelf had opgeëist. Dat werd vooral duidelijk in onderstaand fragment, over belastingen. Obama viel Romney aan op zijn (tot nu toe vage) belastingplan, dat zou voorzien in lagere belastingen voor de rijken en hogere belastingen voor de middenklasse.
Romney ging slim in de tegenaanval. Nooit, zei hij, zou hij de belastingen verlagen als dat de staatsschuld zou doen oplopen. Nooit zou hij bovendien de middenklasse extra belasten. Obama's reactie was aarzelend, op zijn best. Hij herhaalde zijn oude stelling, maar leek verrast door de greep naar het midden van Romney.

Barack Obama oogde ongeïnspireerd en soms zelfs afwezig. Hij keek zijn gesprekspartner bijna niet aan. Meestal keek hij naar beneden, naar zijn lessenaar en zijn aantekeningen. Misschien was hij zich er niet bewust van dat hij door een splitscreen op televisie onafgebroken in beeld was.

Ook toen het over de zorg ging, liet Obama zich de kaas van het brood eten. Mitt Romney heeft iets uit te leggen, want zijn stelsel uit Massachusetts lijkt sprekend op het door Republikeinen verketterde Obamacare. Maar Romney draaide het slim om. Romneycare is het resultaat van een knappe bruggenbouwer, Obamacare het product van Democratische drammerigheid. Opnieuw lukte het Obama niet dit onderwerp principieel uit te diepen. Hij besteedde minuten aan het pareren van een beschuldiging van Romney dat een commissie, de Independent Payment Advisory Board (IPAB) straks de voorwaarden voor vergoeding van zorg bepaalt. Een belangrijke kwestie in Washington, maar zo abstract en ideeënarm dat de meeste kijkers zullen zijn afgehaakt.

Ten dele was het (een verrassende) strategie van Obama om niet te veel de aanval te zoeken. Hij noemde niet de kwestie rond de '47 procent', en gebruikte de twee aanvallende termen niet die zijn campagnefilms domineren: Bain, Kaaiman Eilanden. Het moest presidentieel zijn. Maar het pakte verkeerd uit: niet hij, maar Romney deed met succes een beroep op de kiezers in het midden, die geen ideologie maar praktische oplossingen willen. Obama's presidentiële afstandelijkheid kreeg iets van verongelijktheid.

De reactie in het progressieve kamp laat zich raden. Ontevredenheid. Zie deze reactie van Chris Matthews van MSNBC. Het was veel Democraten uit het hart gegrepen.

http://www.youtube.com/watch?v=7AzmXeZgGS0&feature=player_embedded#!

Debatten hebben in het verleden lang niet altijd verschil gemaakt in een presidentscampagne. Ook nu is het maar de vraag of een afwezige Obama een blijvende negatieve indruk bij kiezers maakt. Wel is zeker dat Romney deed wat hij moest doen: de race opengooien. Daar zijn de analyses het over eens. Zie bijvoorbeeld, hier, hier en hier. De vraag blijft: is het genoeg? En op tijd?

Lees meer over:
Barack Obama
Chris Matthews
Jim Lehrer
Mitt Romney
televisiedebat

59 reacties op 'Romney wint zijn debat van Obama en blijft in de race'

Giovanni

Nog een zo’n debat en Obama verliest de verkiezingen.

Arnout Jaspers

Ik heb het volledige debat gezien, en snap werkelijk niet hoe jullie tot deze conclusie komen. Jazeker, Obama keek veel naar zijn aantekeningen op de lessenaar. Waarom? Omdat hij wel probeerde een inhoudelijk debat te voeren, terwijl Romney alleen maar zijn eigen slogans herhaalde, die hij alleen waar kan maken als hij de wetten van de rekenkunde kon veranderen, zoals Obama zeer terecht constateerde (de staatsschuld omlaag brengen door de belastingen te verlagen).
In de eerste helft gingen de twee gelijk op qua uitstraling, in de tweede helft leek Romney moe te worden, en stond hij vaak te hakkelen en woorden te verhaspelen.
Jullie conclusie is vrijwel helemaal gebaseerd op een interpretatie van lichaamstaal. Zou de kwaliteit van de argumenten over en weer misschien ook iets mogen betekenen? Juist om Romney’s leugens over Obamacare te weerleggen, moest Obama tot in detail ingaan op wat die Board in de gezondheidszorg wel en niet gaat doen. Dat ‘ideeënarmoede’ noemen is treurig, lekker meegaan in de ideeënarmoede van het Amerikaanse televisiemaken, waar alles draait om imago en spin.

Waterdamp

Hoorde iets ervan over de radio.
Het was of ik Reagan hoorde.

jens

@Giovanni

Het is niet te hopen voor de wereld dat foney Romney wint.
Krijgen de Maya’s dan toch gelijk, einde der tijden.

peter Homeman

Obama heeft het laten liggen. te veel gekozen voor integriteit. voordeel is dat de opvolgende debatten de toon zal veranderen en Romney met deze overwinning in zijn zak overmoedig is geworden. zodra hij hard aangepakt wordt met zijn eigen uitspraken zakt hij door zijn knieen. Ik zie dit debat meer als een test case en de mogelijkheid voor de democraten om hun definitieve strategie te bepalen. laat het vogeltje maar even fluiten moet de gedachte zijn geweest.

Johnny Clark

Barack Obama wins, no doubt

De Stalen Generaal

Tsja, Romney heeft “gewonnen” maar deed dat door keihard te liegen:
http://www.latimes.com/news/politics/la-pn-fact-check-romney-healthcare-20121003,0,5148610.story

http://www.latimes.com/news/politics/la-pn-fact-check-presidential-debate-obamacare-20121003,0,2539548.story

Zo kan ik het ook wel. Rmoney is weer TERUG geflipflopt naar de ZOGENAAMDE moderate die hij ooit beweerde te zijn.

Obama wilde duidelijk vermijden als “angry black man” over te komen, en dat is goed gelukt. Zwevende kiezers zullen dat wel waarderen. Romney was voor hen zeker te aggressief en te aanvallend en kon ook zijn ongeduld niet onderdrukken.
President Romney zal heel autoritair zijn, niet iemand die met je meedenkt.

Carl

Zullen we nog van de Staten Generaal horen na deze crushing victory voor Romney?
Ik ben benieuwd wat de impact hiervan op de race zal zijn.

Vincent Huygen

At last Peter’s Principle showed up: “People (Obama) are promoted beyond their level of competence/experience”. Those people are aware of it, are rather unhappy in their new position, and they feel relief when a strong leader/executive (Romney) shows up and ‘fires’ them.
No doubt Romney has cleaned out many companies, and he must often have faced similar situations. Like Romney I have been there too many times.
Who is at fault? The people who promoted the incompetent person. If it is lack of experience the person was promoted prematurely. In Obama’s case it is incompetence, lack of experience and an ideology that does not gel with most Americans.

Sander Mulder

Obama leek duidelijk erg afwezig te zijn. Hij was er met zijn gedachten niet helemaal bij. Speelt er wellicht iets anders een rol voor zijn gedrag? Een op handen zijnde actie? Er is veel onrust in het Midden Oosten en de laatste weken is er sprake van oorlogsdreiging. Obama is een zeer goed debater maar hij was helemaal nergens. Net of hij zich niet had voorbereid op zijn opponent. Ik vind dit heel erg ongewoon.

Paul Reus

Zie het als een duel. Laat de tegenstander even komen. Kijken waar zijn sterke en zwakke punten zitten en dan later pak je hem daar waar hij het zwakst is. Als Obama nu al vol in de aanval gaat, geeft hij Romney de rol van underdog. In de volgende debatten kan Obama dan zijn tegenstander verslaan met de feiten. Romney heeft nogal wat “leugens” gedebiteerd.
Maar goed, Amerikanen willen altijd een pittige “gunfight” De snelste wint, maar zo zit Obama niet in elkaar.
Denk aan de eindscene van “A Fistfull Of Dollars”

Jacques

Obama wil misschien bij nader inzien maar 1 termijn, maar voelt zich verplicht als zitten president door te gaan

Dirk Zaan

Ach, the Atlantic heeft het ook mooi vast gelegd:
http://www.theatlanticwire.com/politics/2012/10/recap-first-presidential-debate/57586/

Die zien we vanmiddag overal verschijnen in de web adviezen.

MartinLentz

Dit! We weten niet wat er zich achter de schermen afgespeeld heeft en wat voor impact dit heeft gehad. Wat dat betreft is Obama ook gewoon mens.

Jan Simon Laarakker

Die ‘overwinning’ zegt niets over Romney maar alles over de ‘naïviteit’ van het volk dat hem die overwinning toedicht.

Marius van Huygen

Lijken de Nederlandse verkiezingen wel: een debat dat gewonnen kan worden volgens 2/3 van de kijkers…En er is ook sprake van een race…Hopelijk is de Amerikaanse kiezer wat intelligenter dan de Nederlandse. Je kunt wel zien waar de Ned. pers (NRC) haar orientatie vandaan haalt: uit de USA.

rkho

Dat Obama niet koos voor “47%, Bain of Kaaiman eilanden” is logisch, dat is namelijk 99% spin en 1% feit. Niet iets voor een serieuze kandidaat. Zoiets is voor de onderknuppels.
Bij campagne spots gaat het niet om zoiets triviaals als de feiten, maar om het scheppen van een klimaat. Het kan best zijn dat ieder spotje op zichzelf nogal onzinnig -voer voor de factcheckers is. Maar het is zoals een oud Chinees spreekwoord zegt: vele druppels hollen de steen uit.

Edward Boed

De amerikanen hebben genoeg van 1X en zwarte president.
Ze willen een blanke brother. De financiele crisis was een “welkome bijkomstigheid”. Obama heeft het spel verloren. Ofschoon het financiel in de US niet beter al gaan.!

Bob Willems

Romney was beter voorbereid en verraste Obama door zijn meest rechtse bagage tactisch overboord te gooien. Zijn optreden was geanimeerd en vlotter dan dat de president en de arme moderator leek overrompeld. Wel zal er vandaag nogal wat nagekaart worden met “fact-checking” waaruit zal blijken dat Romney losjes met de rekenkunde en feiten omging. Of dat wat gaat uitmaken valt te betwijfelen. Het draait duidelijk meer om presentatie dan debat en Obama zal nu weten wat hij in de twee komende “debatten” moet presteren.

Max

A country which 2 times choose for George W Bush as president bringing America on edge of ravine,not deserve better than hit very hard the bottom of that same ravine when they choose voor Romney as president.

Vincent Huygen

Sta me nog een commentaar toe, dat misschien ook verhelderend werkt voor de lezers in Nederland.

Somebody should explain to the American TV-public the 2 different taxation practices for businesses in America

C-corporations are taxed at corporate rates. All other businesses (S-corporations, LLCs, partnerships, sole-proprietorships) are so called flow-through companies. They do not pay taxes directly, instead the profits/losses flow through to the owners/members/shareholders and are taxed at personal tax rates in their 1040 tax form. The majority of the businesses (especially the smaller ones) fall in the second category.

Romney brought this up in the debate, that both the corporate taxes and the personal tax rates are to be reduced, with adjustments to the tax deductions. Obama could not follow him and his eyes glazed over. I believe at that stage most Americans glazed over as well.

How do I know all this? After I retired, under the 60+ program (free), for 5 years I studied public accounting and taxation at SC-Upstate universities and earned a Masters degree. For several years I volunteered as a SCORE counselor. Subsequently for 2 years I taught Accounting and International Trade in a University. Surprisingly most people have never heard of the 60 plus program; even most professors do not know.

For the last 3 years as a volunteer I teach Global Economics and Financial literacy in a high security prison.

dan overgaauw

Hi Carl,
Jij bent geen Talen Generaal!
De StaLen Generaal heeft een beter grip op het geschreven woord. Crushing Victory….voor het Midden Oosten misschien want internationaal “weetie niks”

De Stalen Generaal

De hamvraag blijft: Gaan er nu opeens veel kiezers voor Rmoney kiezen, na dit leugenachtige, agressieve en autoritaire optreden?
Dat zit er toch ECHT niet in.
Gaat-VAN-JE-LANG-ZAL-Z’N-LEVEN-NIET-GEBEUREN.
Vier dit maar, Rmoney rakkers alhier. Het zal jullie laatste wapenfeitje zijn.

Marianne Rollinson

Ik wil het hebben over Obama’s kijken naar zijn lecturn.
Obama, met hoofd gebuigt, ogen gericht op zijn lecturn, gaf aan mij de indruk dat Romney nu even zijn simpele, wel bekende, rhetorische verhaal fijntjes aan de niet snappende zwarte onderling zou uitleggen. Over houding gesproken!

De Stalen Generaal

Also: in 2004 vond ook al iedereen dat Kerry DRIE keer de debatten had gewonnen, maar hij verloor TOCH de verkiezingen. En nee, het is niet Obama’s stijl om met gevatte, spitsvondige opmerkingen te komen, maar dat zal wel veranderen. Biden is er ook nog.

Bovendien: Romney blijft vaag, blijft maar weigeren zijn tax returns te overhandigen, maar vroeg van Ryan wel 10 jaar tax returns, hoe hypocriet al weer, en hult zich in Magic Economics: Ik verlaag de belastingen, verhoog militaire uitgaven, maar zal toch het tekort niet verhogen.
Hij probeert het sprookje van “Economische Groei” te verkopen, maar TPC en CBO hebben allang onderzocht dat DAT toch een MYTHE is. Myth Rmoney, indeed ….

rkho

Staten Generaal, de tweede link die jij geeft betreft een “leugen” van Obama. Dat zal wel niet jouw bedoeling zijn geweest.

D.Boon

Nederlanders: jullie hebben zelf massaal conservatief gekozen. Waarom nu ineens die frustratie nu ultra socialist Obama het onderspit gaat delven?

Ton

Obama donor Bill Maher vindt dat Obama een teleprompter nodig had:

http://www.politico.com/news/stories/1012/81998.html

rkho

In 2008 was Obama ook niet geweldig in de debatten. Toen kreeg McCain van de “deskundigen” betere cijfers. Maar Obama voerde toen in feite campagne tegen Bush. Obama probeert dat nu weer, maar dat is niet geloofwaardig. En, Staten Generaal, waarom denk je dat de gemiddelde kiezer een boodschap heeft aan de belasting aangifte van Romney?

Henk Smout

Dit blog is in ieder geval geen koekoek éénzang. Ook in eerdere afleveringen zie ik reacties op een ‘Staten Generaal’, een bewijs hoe slecht men elkaar leest en hoezeer men langs elkaar heen ‘discussieert’. Ik zie hier toch echt alleen reacties van een ‘Stalen Generaal’ (de geest van Stalin?).

rkho

Excuus Stalen Generaal, Smout heeft gelijk.

Ton

Leuk om te zien hoe slecht de Obama meelopers tegen hun verliez kunnen, met allerlei theorieeen, zoals Max: laat Romney eerst even komen, daarna in de volgende debatten Romney in de vervolg debatten eroverheen gaan en dan die Staten Genaraal met zijn leugendetector hahahaha! En master gaffer “Biden is er ook nog” zeker, “they put ya all back in chains”, of “the middle class has been buried” oh yeah! Hoe zet je jezelf voor aap op dit forum?

Ton

Jan simon, excuse me, JIJ bent naief, want je zit net als de media nog in de Obama bubble. Heb je niet door dat Romney competent is en Obama niet? Laat de Amerikanen het zelf uitmaken.

Ton

Max, als je probeert in het Engels te ‘schrijven’ om slim over te komen, doe het goed. En Romney is geen ‘Dubya’, dus die vlieger gaat niet meer op. Try again.

rkho

Waar Romney het in zijn eerste reactie op het debat, heeft over de keuze tussen twee opvattingen, kan Obama het weer niet laten op de man te spelen.
Anderzijds, Obama moet wel, want dat is wat zijn achterban wil horen. Kennelijk neemt hij voor lief dat hij daarmee in het centrum geen meter opschiet.
Zo bezien zit er voor Obama nog weinig rek in, terwijl er voor Romney nog heel wat te winnen valt.

BrianPatrickx

Het is allemaal best simpel:
Romney heeft zich zelf eerst in het extreem-rechtse hoekje laten drukken. Obama en de Democraten zitten helaas net iets rechts van het centrum.

Wat echt verbazingwekkend is, is dat Nederlandstalige mensen TOCH al die rechtse leugens blijven geloven, terwijl er overweldigend bewijs is van het tegendeel.

ALLE fact-checkers laten zien dat Romney een potje aan het liegen is van heb ik jou daar.
Ik zie geen reacties die stellen:
1. De fact checkers hebben geen gelijk, omdat ……..
2. Romney was nu WEL specifiek en duidelijk in zijn plannen, want ……

Obama heeft gewoon een website, waarom hij simpel rekenen toepast:
Inkomsten zus, uitgaven zo, en daarom hebben we geen tekort.

Romney? Alleen maar mooie praatjes!
“Ja hoor, we gaan de belastingen verlagen, EN meer aan defensie geven (willen de generaals niet eens) MAAR hokus pokus pilatus pas, toch geen tekorten!”

Kijk, Amerikanen zijn ongelovelijk goedgelovig, dus dit kan best werken

Maar dit is erger dan ”wij van WC-romney-eend bevelen WC-romney-eend aan”. Dit is meer ”Wij van WC-romney-eend kunnen niet optellen en aftrekken, maar bevelen TOCH onszelf aan, want ….
die andere gast is communistische Keniaanse nazi, die aan herverdeling doet (doen we zelf ook, maar als HIJ het doet is het slecht)”

Het verschil tussen Romney en Obama is dat Romney AANTOONBAAR LIEGT. Als ie nou nog een goeie leugenaar was …

rkho

Of factchecking wat uit gaat maken, Bob? Inderdaad: waarschijnlijk niet. Allereerst natuurlijk omdat het twee kanten uitwerkt; ook Obama zal op vingers worden getikt. Uiteindelijk wordt alleen maar het algemene cliché weer eens “bevestigd” dat politici leugenaars zijn.

rkho

Ik weet niet welke factcheckers jij volgt Patrick, maar bij de factcheckers die ik volg zie ik dat Obama net zo hard “liegt” als Romney. http://www.politifact.com/

rkho

Ja, ja, ik weet het Henk, het is natuurlijk niet Patrick, maar Brian.

BrianPatrickx

rkho
je belasting opmerking toont aan dat je een goed gelovige ziel bent.
Zelfs aartsconservatief George Will zegt dat Romney zijn tax returns niet laat zien omdat hij inschat dat de schade van het wel laten zien hoger is dan de shit die hij nu over zich heen krijgt!!!
Dat lijkt me afdoende reden om te blijven eisen om die belastingpapieren te laten zien.

Poll na poll stelt dat de MEERDERHEID vd Amerikanen vindt dat ie ze moet laten zien.

nu jij weer.

Enne … ik weet niet hoe jij Politifact bekijkt maar dit zijn de cold hard facts, lady:
Gewogen heeft Obama een waarheidsscore van 95% en Romney van 27%. Obama is 4 keer zo geloofwaardig…

Romney
3 # True 29 87 punten
2 # Mostly True 24 48 punten
1 # Half True 50 50 punten
-1 # Mostly False 31 -31 punten
-2 # False 29 -58 punten
-3 # Pants on Fire 16 -48 punten
179 48 totaal 26,8%

Obama’s
3 # True 94 282 punten
2 # Mostly True 101 202 punten
1 # Half True 112 112 punten
-1 # Mostly False 50 -50 punten
-2 # False 62 -124 punten
-3 # Pants on Fire 6 -18 punten
425 404 totaal 95,1%

Again, nu jij weer.

Incomplete

Brian, scheid toch uit! Die Obama heeft helemaal geen plan om het budget te balanceren. En Obama toont niet aantoonbaar? Give me a break. Ik zal er een paar noemen, want jij raaskalt maa feiten heb je niet:
1) Fast and Furious scandal
2) Cancer ad
3) Alle hypocriete aanvallen over outsourcing en Bain
4) 5 miljoen nieuwe banen gecreeerd, klopt niet
5) Lybie aanslag cover up
6) 5 trillion attack on Romney

The list is endless. Hier een youtube filmpje met 65 Obama lies:

http://www.youtube.com/watch?v=kg9m1F8B2_c

Het blijkt maar weer, de Obama meelopers die het hardst schreeuwen, hebben de minste feiten aan hun zijde.

Incomplete

Briantricx; zelfs Cutter, de camp Chicago manager, geeft het toe: Obama liegt over die 5 biljoen tax cut van Romney. Let ook op hoe de demagoog en narcist Obama zeer disrespectvol is over zijn opponent, die hem omgekeerd tijdens het debat feliciteert met zijn anniversy. Iets wat de self centered Obama nooit gedaan zou hebben. Maar het zijn dingen die je niet zult zien, omdat de Obama balk voor je oogjes iets te groot is.

http://www.realclearpolitics.com/video/2012/10/04/cutter_concedes_5_trillion_attack_on_romney_is_not_true.html

Incomplete

Staten Generaal, in de swing states Florida en Virginia ligt Romney nu 2 a 3 procent voor. Tuurlijk krijgt Romney een bounce out of the debate. De Amerikanen hebben nu gezien hoe pityful Obama gets off his teleprompter. Pahetically incompetent, no leader, no idea how to boost the economy. Totally overhyped crap president, one of the worst ever. Needs to be voted out come 6 November.

De Stalen Generaal

Cutter geeft niets toe, dat ligt aan de Romney-s…. in je oren. Het is een belasting-verlaging van 5 biljoen MINUS een nog nader te bepalen bedrag aan opgeheven aftrekposten.
Maar:
1. Romney zwijgt als het graf over die aftrekposten, dus dat kan je allemaal met een korrel zout nemen.
2. Al hef je die ALLEMAAL op, dan NOG zijn ze niet groot genoeg om zijn belastingverlaging van 5 biljoen dollar te dekken. $ 5.000.000.000.000! Nu is de dollar tamelijk zwak t.o.v. de euro, maar toch, er zijn dagen dat ik het niet heb. Soms hele maanden niet … ;)

Carl

Staten Generaal, ik kom hier even voor wat amusement van jou. Ik weet best hoeveel nullen 5 trillion, of in het NL, biljoen, is. Hahahahaha! Grappenmaker!
Even de realiteit en niet jouw liberale talking points;

Er zijn voor big business en rijke individuen zoveel loopholes en wegen om de belasting te ontduiken en af te trekken, dat er voor Romney genoeg te kiezen zal zijn om 5 biljoen extra binnen te halen.
Aangezien hij bewezen heeft met democraps te kunnen samenwerken, (Obama denkt dat hij geen reppies nodig heeft, vandaar ool die stalemate in Washington D.C.) geeft hij een framework en dit wil hij gaan uitonderhandelen met het Congres.
Dus lees niet alleen die linkse Obama media crap, maar verdiep je eens van 2 kanten in deze discussie en spuw niet alleen je Obama hielenlikkers gal.
Nog eens wat, Obama s favorite CEO is die van GE, een bedrijf met 150.000 werknemers en die betalen. Die zit in zijn Jobs Council waar Obamateur geen tijd voor heeft want hij zit liever bij zijn Hollywood en homo fundraisers.

GENERAL ELECTRIC BETAALT

NUL (0) dus GEEN FEDERALE BELASTING. BIGGEST OUTSOURCER THERE IS!!!

Nou jij, dan ik. Checkmate buddy!!!

Horen we nog van jou als jouw idool Obama verliest? Ik zie net dat Romney staat nu voor in de grootste swing states. LOL!

Carl

Dan (of Daan?) Overgaauw, what s up? Crushing victory voor Romney, oftwewel crushing defeat for Obama voor als je het niet begreep. Wat wil jij daartegen inbrengen? Dat ik geen Nederlands of Engels beheers? Give me a break.

De Stalen Generaal

Zelfs de rechtse Kessler vind Myth leugenachtiger dan Obama:
http://www.washingtonpost.com/wp-srv/special/politics/fact-checker-fact-or-fiction/?tid=rr_mod

PS
Hoezo Kessler is rechts? Tsja:
Hij bleef maar volhouden dat Romney GEEN invloed had op het beleid van Bain, terwijl hij KEIHARD stond geregistreerd bij de overheidsinstelling SEC als “sole stockholder, chairman of the board, chief executive officer, and president” Truman zei het al “The buck stops here.” Romney is het daar helemaal mee eens, echter, de VERANTWOORDELIJKHEDEN gaan ergens anders heen.
Maar zelfs deze rechtse factchecker geeft Romney meer Pinokkios.

Can t change Washinton from inside

Hij was verwijderd van de liberale blogs, dus, sorry lefties, ik moest hem even van Hotair halen: Romney s magic trick; haalt hij een cheat sheet uit zijn colbert of een handkerchief?

http://hotair.com/archives/2012/10/05/video-hankygate/

Ik kom later terug om de ‘reacties’ van de leftish commentators te peilen. Puur voor mijn amusement. Can t wait. Keep digging, lefties! LOL!

Henk Smout

Ze zijn er nog steeds, de kwalitatief minderwaardigen die ‘Staten’ lezen als er ‘Stalen’ staat.

Carl

Beste Guus, wordt het wellicht tijd aanstootgevende commentaren van de Staten Generaal te verwijderen? Gaarne een reactie, dank!

Carl

Henk Smout, waarom maak je hier tweemaal een probleem van een letter? Staten of Stalen generaal en noem je de reflectanten die een spellingsfoutje maken, minderwaardig. Lijkt er verdacht veel op dat jij een en dezelfde persoon vertegenwoordigt.
Een andere verklaring voor waarom je je druk maakt om een futiliteit en niets zegt over zijn (of je eigen) outrageous comments, heb ik niet.

rkho

Omdat je het zo vriendelijk vraagt, Brian. Zeer creatief hoor die waarheidsscore van jou.
Politifact zegt zelf dat de ware en onware uitspraken van Romney ongeveer in evenwicht zijn, dus daar hou ik mij maar aan.
Voor wat betreft de cijfers voor Obama vergelijk jij appels met peren, het gaat namelijk om alle uitspraken van Obama, ook die hij als president heeft gedaan. Hier lijken mij vooral de uitspraken die in het kader van de campagne zijn gedaan. Presidenten “liegen” meestal niet, dat laten ze anderen voor ze doen. Je herinnert je vast wel Colin Powell over de massavernietigingswapens in Irak, Susan Rice over Libië en John Brennan na de standrechtelijke executie van Osama Bin Laden.

BrianPatrickx

Rkho
Wat is dat nou weer voor boelsjit, uitspraken als president en uitspraken als kandidaat? Help me even, in welke rol mag men er op los liegen?

Oh, dat moet zijn als rkho, want een grotere leugen dat “de ware en onware uitspraken van Romney ongeveer in evenwicht zijn” is er niet.

Laat zien dan. Kan je niet, dus ik veronderstel dat je vanaf nu aan heel stil zal zijn….
Kijk, ik kan gewoon rekenen, ik hoop dat je dat ook kan, maar ik ben bang van niet.
Romney is en blijft vier keer LEUGENACHTIGER dan Obama, en dan hebben nog gecorrigeerd voor het aantal uitspraken: Obama ligt VEEL MEER onder een vergrootglas, maar desondanks veel waarheidsgroter.

En als je dat alles “creatief”, dan vertelt me dat je gewoon niet kan rekenen. … niet kunnen rekenen en lezen is natuurlijk een goede reden om rechts te stemmen, dat geef ik grif toe.

Henk Smout

Over ‘De Stalen Generaal’ heb ik geen enkele positieve opmerking gemaakt en ik heb gegist, of dat cryptische pseudoniem voortkomt uit de waan een reïncarnatie van Stalin te zijn. Dat kan iedereen controleren. Toch waant iemand vanuit een andere hoek dat ik, die bij herhaling ook in eerdere afleveringen van dit blog mij tegen pseudoniemen en alleen voornamen heb verklaard en mijn teleurstelling heb uitgesproken dat de moderatie bij nrc zich aan de eigen huisregels nauwelijks wat gelegen laat liggen, een en dezelfde persoon zou zijn.
Stalen en staten zijn goede Nederlandse woordvormen. Dat al in eerdere afleveringen onveranderlijk voor ‘Stalen’ ‘Staten’ Generaal werd gelezen is dan ook geen futiele spelfout, maar vindt zijn oorzaak in het feit, dat ‘men’ -ik heb mij bij mijn terechte diagnose in #30 neutraal uitgedrukt- elkaar slecht leest. Dat vervuilt de discussie.
Hierboven ziet men hoe uren na mijn laatste reactie in de volgende aflevering iemand ‘bullshit’ volledig vernederlandst heeft. Niettemin wordt in die aflevering blijkbaar mij verweten, dat ik dat niet vals citeer met de hybride vorm ‘boelshit’. Ik heb niet overal verstand van, maar ík doe wél mijn best om goed te lezen.

Bob Willems

“All politicians flip-flop from time to time; but Mr Romney could win an Olympic medal in it”. (The Economist) http://www.economist.com/node/21560864

Ton

Bow Willems, jij leest teveel Obama media. Ook jouw idool Obama heeft vaak gedraaid en verschillende standpunten ingenomen. Volgens de liberale blogs en anchors in de MSM heet dat ‘evolving’ his point of view’. Ik spreek jou op 6 november wel.
Heb jij nog steeds niet in de gaten dat Obama een media bubble is en dat Romney daar in het debat een gat ingeprikt heeft en dat die hele hype nu aan het leeglopen is/ Ik zei het altijd al, Obama is een pretender. Incompetence at its worst.

Henk Smout

Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.

Carl

Henk s Mouth, Dummheit ja, je hebt het over jezelf.

Jij bent zo dom dat je niet eens in de gaten hebt dat sommigen w.o. ikzelf inzien dat jij onder verschillende pseudonamen reageert, namelijk de Stalen Generaal en Sander.
Als je verschillende schuilnamen gebruikt, verander je schrijfstijl en ook de vraag ergens anders aan Guus waarom een commentaar van de Stalen Generaal verdwenen was, is uiteraard erg verdacht.
Dom, dommer, Henk s Mouth.

Henk Smout

Moderator, ik haak af. U grijpt niet in, maar tegen zulke onbeschoftheid ben ik niet opgewassen.

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief