Espresso met Melanie Schultz van Haegen


App

Normaal drinkt de minister van Infrastructuur en Milieu geen espresso. Melanie Schultz van Haegen krijgt er buikloop van. Voor mij maakt ze een uitzondering. ‘Omdat ik elke ochtend je stukjes lees en ik je ook eens in het echt wilde zien.’ Als ze van de espresso heeft geproefd, toont de minister de wc-app op haar telefoon. ‘Hiermee kun je zien waar het toilet zich bevindt op treinstations.’ Gisteren was Schultz van Haegen in het nieuws omdat ze zich uitsprak tegen toiletten in de nieuwe stoptreinen. Ik maak een nieuwe espresso voor haar. De minister twijfelt even, maar neemt dan het kopje aan. Als ze een slokje heeft genomen, zegt ze dapper: ‘Heel lekker.’

Bij de derde espresso komt de minister los. ‘Het uitrusten van de nieuwe treinen met toiletten kost negentig miljoen euro,’ zegt ze. ‘En dan komen daar nog de kosten bij van onderhoud, schoonmaak en wc-papier.’ Schultz van Haegen drinkt haar espresso op. ‘De meeste passagiers zitten niet langer dan twintig minuten in de stoptrein. Iedereen kan twintig minuten zijn behoefte ophouden.’ En de conducteur in hoge nood? De Vakbond voor Rijdend Personeel heeft situaties gemeld waarin personeel het doet in een lege fles. De minister lijkt mij niet te geloven. ‘Als de nood hoog is...’ zeg ik. Ze kijkt ongemakkelijk en daarna wanhopig naar haar telefoon. Ik ben benieuwd of ze haar behoefte nog twintig minuten kan binnenhouden. Voor de zekerheid geef ik haar twee espressokopjes mee.

Geplaatst in:
Lees meer over:
Melanie Schultz van Haegen

30 reacties op 'Espresso met Melanie Schultz van Haegen'

Hans Crooy

Gewoon een snotneus, die nog steeds niet in de gaten heeft waar a. bejaarden behoefte aan hebben en b. wat dienstverlening echt betekent!

martin spruitenburg

Rekenfoutje?

€ 90 miljoen voor 130 treinstellen is meer dan € 692.000 per treinstel!
Voor dat geld kun je makkelijk twee riante eensgezinswoningen neerzetten.
Het plaatsen van twee mobiele toiletten (zoals bijv. in de bouw gebruikt) zijn in een ommezien geplaatst en kosten slechts een fractie. In geval van nood zijn die net zo functioneel als die toiletten van € 3,5 ton. Dus hoezo een kostenprobleem?

Frits Burghardt

“Brussel” schijnt bezwaar te hebben tegen onze treintoiletten: lozing op het spoor is vies. Het zou dus een constructie moeten worden als in vliegtuigen, en dat wordt dan inderdaad duur. Maar zoals Hans Crooy hierboven zegt: de klant kan stikken. Het eigen personeel trouwens ook. Stations hebben steeds minder toiletten, intercity’s moeten het in de nieuwe vorm doen met 1 in plaats van 4 per treinstel. Dom.

hans

mevrouw van hagen rijdt in een door ons betaalde prive auto met chaffeur en als ze nodig moet rijdt er altijd wel een agent die deze dame? naar de dichtsbijzijnde toilet lootst

nee die heeft geen klagen laat die oudjes maar verrekken

jeroen

Je zou van de espresso of door een overactieve virus eens je peristaltiek hebben opgevoerd, en in een nieuwe sprinter zitten?
wil het niet meemaken! jij Melanie??

hans

nou ik heb verschillende malen in het middenoosten voor een ruler van een van de emiraten gewerkt
wel die hebben een w.c met goud bekleed voor minder dan 695000 euri
zit er soms de commisie voor iemand in?

Giovani

Je kan ministers alles wijsmaken want dat door haar genoemde bedrag lijkt me schromelijk overdreven.

Geert Konig

Eén van de gevolgen van toiletloze treinen. En niemand die dan het personeel te hulp schiet: http://bit.ly/ijPeby

Bert

Wellicht zitten de meeste mensen niet langer dan 20 minuten in de trein (wil graag de cijfers zien) maar ik zit elke dag en met mij velen, een kleine uur in de trein. Van Vleuten naar Den Haag Centraal… Tel ik niet mee!!!!

Lisa

Iedereen kan twintig minuten zijn behoefte ophouden? En dat bepaalt een staatssecretaris? Bijzonder …

Rutger de Jong

Wat een gezeur. In bus, metro, tram, sneltram en Randstadrail zitten ook geen toiletten en daar hoor ik niemand over.

ratje

5x per week, 2 keer per dag, 1 uur in de trein. Dan ben je heel blij dat er een wc in de trein is, vaak genoeg mee gemaakt dat toiletten (al??)gesloten zijn op stations, of geen wisselgeld voor de geautomatiseerde toiletten (alles al gesloten om te wisselen) hou de toiletten alstublieft in de treinen!!!

Antje

Er zijn zoveel plaatsen waar je langer dan 20 minuten zonder toilet moet kunnen. Bij de kosten van het on-board toilet horen de materialen, arbeidstijd, voertuig stilstand, ruimteverlies in de trein. Dan heb je nog dagelijks onderhoud en reparaties. Het is niet voor niets weg gelaten. En hoeveel mensen hebben er nu persoonlijk een klacht ingediend? Groepsklachten zijn zo makkelijk.

itha

niet zo zeuren,wacht maar als ze aan de plaspillen moet! Ik zou maar vast luiers inslaan….te gek voor woorden dit,hoeveel trauma gaat dit niet geven bij de werkende mens,die het op zich al zo vervelend vind!?

mdg

De minister vindt het volstrekt onbelangrijk of mensen in de trein naar het toilet kunnen maken. Voor de trein moet je gewoon betalen, staanplaats aanvaarden en niet zeuren. Ze doet nu ook medische uitspraken en dat is wel stuitend. Wel eens van plastabletten gehoord Mevrouw, die tienduizenden mensen (moeten) innemen ???

Else Verwoerd

Zat u nog verlegen om een voorbeeld bij de gedachte dat de VVD de publieke sector de nek omdraait? Geen toiletten in treinen, en dat in een van de meest welvarende landen ter wereld.

Het is tegenwoordig een sport om de nadelen en de blinde vlekken van het socialisme te benoemen, liefst zo schamper mogelijk. En vooral met de toevoeging dat ‘het vroeger verboden was om kritiek te hebben’.

Ik zie uit naar de tijd waarin we bij ons verstand gekomen zijn en de nadelen en blinde vlekken van het liberalisme mogen noemen, met zijn ‘terugtredende overheid’ en ‘zelfverantwoordelijke burger’.

Moeten we zeker zelf zo verantwoordelijk zijn dat we allemaal een lege fles meenemen in die trein van Schultz. Ik zou graag zien dat zij als onderdeel van de overheid het goede voorbeeld geeft en terugtreedt.

bram

Heerlijk geurig stukje!

wakker

Dus als ik in de stoptrein zit en dringend moet, moet ik uitstappen, op het station gaan, en dan op de volgende trein wachten?!?

50 jaar geleden kon NL zich al WC’s in treinen veroorloven, tegenwoordig kennelijk niet meer. Kennelijk zijn we heel heel arm geworden.

Niels

We zijn alweer de afgelopen winter vergeten. Een uitvallende trein, of defecte bovenleiding en de trein staat een uur, twee uur of zes uur vast zonder dat reizigers naar buiten kunnen.
Daarnaast, de minister heeft het over tweederde van de mensen die minder dan 20 minuten in de trein zitten. Dat eenderde blijkbaar langer in die sprinter zit, maakt niet uit? Dat is hetzelfde als zeggen dat een trein geen rem nodig heeft, omdat hij een trein tweederde van de tijd aan het gasgeven is.

John Fruithof

Gewoon pro-actief plassen. In Nederland moet iedereen altijd alles op elk moment, anders is het een schande. Wat een volk van zeurneuzen. Kijk maar naar de vetragingen met de sneeuwval: NS dit en NS dat en schande hier en strijkstok en hoge heren daar. Terwijl sneeuw gewoon overlast betekent. Gelukkig dat er af en toe iets natuurlijks gebeurd dat ons mensen hun plaats wijst. Zoals met je benen ove elkaar in de sprinter, en een sprintje daarna nar de bosjes.

lorelei

heerlijke die stinkende hokken eruit!
Al erg genoeg als je in zo’n gang stond bij “een toilet” omdat de trein overvol was.

Tomas

Ik moet wel eens 50 min. in de metro, daar zitten ook geen wc’s in; idem in bussen, dan hou je er toch ook rekening mee? En inderdaad: Als je een plots opkomend virus hebt, dan kun je gelukkig heel snel uitstappen (want we hebben het hier over de sprintertreinen, die om de max. 5 min. een stop hebben) en op het station naar het toilet.

Zijn er nou werkelijk geen andere zaken waar we ons druk over moeten maken?

xew

€ 90 miljoen voor 130 treinstellen is meer dan € 692.000 per treinstel!
WELK BEDRIJF????.heerlijk geld kloppen of er een extraatje aan verdienen misschien?.Deze minister heb ik sowieso nooit begrepen en waarom ze deze post heeft gekregen al allerminst, ze zal wel goed luisteren naar haar baas;).Maar inkopen en verkopen kan ze niet dat heeft ze ook waarschijnlijk aan iemand anders overgelaten die er nog meer verstand van heeft ( het bedrijf).

Renske

Ik sluit mij helemaal aan bij Niels. Ook stoptreinen worden getroffen door calamiteiten, en dan kun je er toch echt niet uit als reiziger.
Het argument van de NS voor het niet-plaatsen van toiletten was dat ze weinig gebruikt worden. Wie ook maar een minuutje heeft gezien van de Zembla-uitzending over de schoonmakers bij de NS, vermijdt maar al te graag de toiletten. De NS mogen er echter vanuit gaan dat áls ze gebruikt worden, het ook hoognodig is. Bovendien, niet alle stations hebben ook een toilet, niet iedereen reist minder dan 20 minuten (en wat te doen wanneer je in de laatste trein vd dag zit? Dan kun je wel uitstappen op een verlaten station en wachten op de eerste ochtendtrein, maar dat lijkt me ook niet de bedoeling) en niet iedereen heeft een superblaas of superdarmen. Mensen die deze klachten afdoen als ‘gezeur’ hebben hun realiteitszin compleet verloren.

H.Zielstra

Er wordt in de discussie maar steeds gedaan of het om ouderen gaat. een groot misverstand: er zijn duizenden werkenden, die op onverwachte tijden moeten toiletteren. Hoe zit het ook al weer met de openingstijden van de stations? Alleen overdag open!

Niels

Een van de belangrijke lessen die je tijdens de Combat Patrol Leaders Course krijgt, zo niet de belangrijkste, is het maken van een goede ‘pisfles’ en ‘poepzak.’
Met name de pisfles vraagt de aandacht, je hebt hiervoor nodig, twee petflessen en drie doppen.
1. Twee doppen lijm je(met de bovenkanten!) op elkaar, waarna je er een gat in maakt van pen dikte.
2. Een van de twee petflessen snijd je door zodat je een trechter overhoudt.
3. Bevestig de dubbele dop met pen gat op de trechter.
4. Open de tweede petfles en draai de trechter erop.
5. Pis in de fles, verwijder de trechter en sluit de petfles weer af.
6. berg alles op in je tas/rugzak en carry on with business as usual.

Een doekje(wetties) is handig om de trechter te reinigen maar ook de handen.

Voor de poepzak heb ik slechts een tip: Zorg dat hij stevig is!

R.Langendam

Dit kabinet is een zooitje.
De wc zonder minister, de defensieminister die van niets wist,
de helikopter missie(verkiezingsstunt?), de minister van buitenlandse zaken die de zaak voorloog. De minister die vindt dat
inwonenden bij ouderen veroorzaken dat hun karige pensioentje wordt gekort, Wajong maatregel die ervoor gaat zorgen dat jongeren met een beperking geen geld meer krijgen en dat gaat veel kleine criminaliteit geven, die jongeren krijgen ook de voor hen jaren noodzakelijke reintegratie niet meer, de sociale werkvoorziening naar de knoppen, uitstel van de tunnel bij maastricht van de A2, verhoging van de belasting
waardoor mogelijk de TEFAF weggaat uit maastricht, Alles met grote consekwenties voor de kleine man
een echt VVD kabinet die met hun preek
van de totale vrijheid in feite mee hebben geholpen dat de bankencrisis
kon ontstaan.

MB

@Niels, misschien moet je ‘em gaan verkopen via de Railtender!

Frans

NL lijkt wel een Derde Wereld-land…Ik heb colitis ulcerosa en reizen met de NS zit er bij opvlammingen niet in. Schandalig en beschamend!

Frits

Ik zou niet op een WC in een trein willen zitten waar Frans net met zijn colitis ulcerosa gebruik van heeft gemaakt. WC’s in teinen zijn de smerigste dingen die er zijn en een gevaar voor de volksgezondheid. weg met die dingen dus. Hup Melanie!

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief