iRig voor iPhone: Gitaarversterker in je broekzak
Het lijkt te mooi om waar te zijn: verander je iPhone, iPod Touch of iPad met één klein extraatje in een gitaarversterker die (bijna) in je broekzak past. Toch is dat de belofte die IK Multimedia, maker van de iRig, doet. Voor iets meer dan drie tientjes krijg je een kleine ronde huls waar je je gitaarkabel (jackplug) op aan kunt sluiten. Aan de andere kant van de huls hangt een driepolige mini-jackplug die je op de iPhone of iPad aansluit. Daarnaast kun je een koptelefoon inpluggen, of de iRig doorlussen naar een mengtafel of audioinstallatie.
Door uit de App Store het programma AmpliTube Free te downloaden stuur je het gitaarsignaal door een softwarematige versterker en bijbehorende reeks gitaareffecten. Standaard zijn een overstuurd Marshall-versterker, een delaypedaal en een noisegate geïnstalleerd, extra effecten en versterkertypes zijn tegen een meerprijs beschikbaar. Reken op 3 tot 4 euro per stuk. Het distortionpedaal krijg je gratis als je je registreert.
Natuurlijk klinkt de software niet zo goed als een echte gitaarversterker, maar IK Multimedia is ervaren op dit terrein van virtuele klankcreatie. Het eindresultaat is met wat afstellen realistisch genoeg om mee te repeteren of mee te spelen met een liedje. Het belangrijkste is dat de iRig geen hoorbare vertraging veroorzaakt. Door deze verrassend lage latency is het verschil tussen een softwarematige gitaarsimulator op je pc of Mac erg klein geworden. Alleen de allereerste generatie iPhones is volgens de fabrikant niet snel genoeg.
AmpliTube beschikt ook over een stemapparaat en een metronoom. Dat maakt deze combinatie tot een handzame oefenoplossing die je makkelijk in je gitaarkoffer meeneemt.
Wie eerst zelf wil horen hoe AmpliTube klinkt: het is ook mogelijk om zelf met wat kabels en verloopstukken een gitaarkabel voor je iPod in elkaar te schroeven. Hier vind je een duidelijk voorbeeld, op de site van een concurrerende ontwikkelaar van muzieksoftware.
De iRig werkt echter storingsvrij en stabieler dan zo’n zelfgeknutselde oplossing.
Meer info op iRig.nl, in Nederlandse webwinkels was de iRig te vinden bij www.comcol.nl.
