Test LG Arena KM 900: bellen in 3D
De LG Arena KM900 (links op de foto) is een iPhone look-a-like met 3 inch scherm en inventieve menu’s die je, door een nonchalante zwiep van je vinger, als een tolletje ronddraait. Deze zogeheten S-class interface ziet er heel 3D-erig uit, maar het werkt niet snel genoeg. Raar, want het was niet Apple maar LG die de eerste telefoon met aanraakbesturing op de markt bracht. Aan ervaring ontbreekt het de Koreanen dus niet.
Je koopt deze telefoon omdat ‘ie foto’s van 5 megapixel maakt en een stukje handzamer is dan de gemiddelde smartphone (108 gram). De Arena is bovendien een goed muziektoestel, die je via de fm-zender kunt doorsluizen naar de autoradio. Er zit een prima koptelefoon bij en genoeg geheugen (8GB, uitbreidbaar met SD card) om je muziek mee te nemen. Ook de video-mogelijkheden zijn aardig, zo kun je DivX- en Xvid-filmpjes afspelen op het uitstekende scherm van 480×800 pixels.
De meegeleverde websoftware, zoals de browser en de java-versies van Google-applicaties, zijn niet veel soeps. Er is wel software beschikbaar, maar dit kan zich nog niet meten met dat wat er op platforms zoals de BlackBerry, Google Android of de iPhone te vinden is. Prettig is dat LG nu ook synchronisatiemogelijkheden voor Apple-gebruikers heeft, via een aparte iSync-plugin.
Er zijn wel wat kleine ergernissen, zoals de mysterieuze knop onderaan die geen duidelijke functie lijkt te hebben (maar blijkt de multitask-knop te zijn die je 2 seconden lang moet indrukken). Of de ontgrendelingsmethode: je moet het woordje ‘Ontgrendelen’ één seconde lang met je vinger aan blijven raken, voordat er weer een 3D-scherm binnen komt zeilen. Dat kan sneller.
UPDATE: er blijkt ook een snellere methode te zijn om het toestel te ontgrendelen, weet Rob (zie hieronder): twee keer klikken op de aan/uit-toets.
Meer specificaties zijn hier te vinden.

