CES: Palm Pre, smartphone met touchscreen en webOS
Met al het marketinggeweld van de Blackberry Storm, Apple iPhone en de Google G1 (komende maand ook in Nederland) zou je bijna vergeten dat Palm de grondlegger van de handheld computer is. Met de nieuwe Palm Pre smartphone is Palm weer in één klap bij. Het is een telefoon met 3,1 inch aanraakscherm, een uitschuifbaar qwerty-toetsenbord en een nieuw besturingssysteem, webOS genaamd. De afgelopen jaren maakte Palm vooral toestellen met Windows Mobile, voorzien van een eigen schil.
WebOS ziet er prachtig gelikt uit en het is volgens Palm niet moeilijk om er applicaties voor te maken. De aanraakbediening van de Palm Pre herkent bewegingen en werkt behoorlijk vlot. Applicaties die ‘open zijn’ schakel je uit met een eenvoudige veegbeweging. Aardige functies zijn ook de popups die je waarschuwen als er nieuwe berichten zijn; de Palm Pre houdt synchroniseert behalve mail ook de activiteiten op sociale netwerken als Facebook bij.
Verder: gps, wifi, 3 megapixel camera en 8 GB flashgeheugen standaard ingebouwd. Minder standaard is de draadloze oplader om de accu weer te vullen. Het toestal zal vanaf het voorjaar te koop zijn.

