Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Piepkleine projector uit Japan

Adtec AD-MP15A

Adtec AD-MP15A

In de dagelijkse praktijk is een projector vaak die logge bak herrie die op de vergadertafel warme lucht staat te blazen tijdens een Powerpointmarteling. Dat kan subtieler. Projectors worden snel kleiner: straks passen ze in een mobiele telefoon, net zoals er nu een camera op elk mobieltje zit. Zo handzaam is deze portable bioscoop van het Japanse Adtec nog niet, maar het komt aardig eind in de buurt.  Het apparaatje projecteert een beeld op een afstand van 14 centimeter tot 2,4 meter, met een resolutie van 640 x 480 pixels.

De maximale beelddiameter is 60 inch, zo’n anderhalve meter dus. Adtec maakt gebruik van LCOS-techniek(Liquid Crystal on Silicon) en biedt een contrastratio van 200:1. Dat betekent in de praktijk dat ruimte wel enigszins verduisterd moet zijn. Het gewicht is bescheiden: 147 gram, evenveel als een flinke telefoon.  In plaats van te hannessen met snoeren en pluggen leg je dit kastje (6 bij 9 centimeter)  op tafel en sluit er een laptop op aan met de VGA-aansluiting. De lichtbron is beperkt en met een volle batterij houdt de AD-MP15A het maar veertig minuten vol. Veel langer moeten die Powerpointpresentaties ook niet duren.
Prijs: 330 euro, verkrijgbaar in wit en zwart en beschikbaar vanaf half januari.

Meer specificaties hier

Geplaatst in:
computers en notebooks
digitale tv, dvd en video
Lees meer over:
aptec
mini
pica
projector

6 reacties op 'Piepkleine projector uit Japan'

Gerard

3M heeft zo’n apparaatje nu al in het assortiment:
http://solutions.3mnederland.nl/wps/portal/3M/nl_NL/MeetingPresentationSolutions/Home/Products/MPro/

Azijn

De volgende logische stap is integratie van dit soort ‘picoprojectors’ in smartphones.

Bela Kuhn

ja en op die rommel staan we allemaal te wachten.
Dat schijnen we nodig te hebben om “gelukkig” te zijn

Tjalling

Als reactie op Azijn, een aantal maanden geleden, of misschien zelfs wel meer dan een jaar, zag ik dit al als concept getoond worden. Dus; gewoon een mobieltje met een kleine projector erin. Erg grappig, maar absoluut nutteloos natuurlijk.

Smeerworst

dit zou voor mijn bedrijf een heuse oplossing zijn. het is een heel goedkope beamer die gemakkelijk mee te nemen is naast de laptop en direct te gebruiken is voor een presentatie.

wel vind ik de resolutie en de lichtopbrengst wat aan de lage kant. 640×480 is gewoon geen resolutie meer waar je mee aan kunt komen en een ruimte verduisteren voor de presentatie is niet meer van deze tijd.

dus liever heb ik ‘m ietsje groter maar dan wel tenminste 1024×768 (of breedbeeld mag ook). meer lichtopbrengst is ook belangrijk want in de praktijk projecteer je regelmatig op een muur of wand. dan moet je overcapaciteit hebben.

wel prima dat je geen stroom nodig hebt voor een korte presentatie. Ik vind het een goede ontwikkeling en overweeg serieus zo’n apparaat.

sterker nog, ik ga nu kijken of het apparaat van mijn keuze bestaat en of ik dat dit jaar nog investeer…. ;-)

@Gerard; bedankt voor de link.

Fuchs

Projector in telefoon bestaat al:

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/projector-phone-triband-gsmgprs-touchscreen-cell-phone/