MacBook Air: subnotebook van 1,3 kilogram
Vers aangekondigd in San Francisco: de MacBook Air, een laptop die volgens Apple de dunste ter wereld is. Het gaat om een notebook van 1,3 kg met een 13,3 inch breedbeeldscherm (1280x 800 pixels), en niet meer dan 2 centimeter dik, mede dankzij de nieuwe, sterk verkleinde Intel Core 2 Duo processor van 1,6 of 1,8 GHz.
Om het notebook nog lichter te maken kun je kiezen voor (duurder) flashgeheugen van 64 GB in plaats van de standaard harde schijf van 80 GB. Andere eigenschappen: een multitouch trackpad en led-verlichting in het keyboard De MacBook Air moet 5 uur werken op een batterij en heeft 2 GB werkgeheugen – een dvd-drive is optioneel (89 euro). De prijs van de MacBook Air bedraagt 1.699 euro – met een SSD-schijf bijna 2.900 euro.
Steve Jobs vergeleek de nieuwe MacBook Air met de compacte Sony Vaio TZ serie, met de mededeling dat het dikste gedeelte van de MacBook Air dunner was dan het dunste gedeelte van de Sony-laptop. Volledigheidshalve had hij ook moeten melden dat de Vaio slechts 1,1 kilogram weegt (met 11, 1 inch scherm weliswaar): 200 gram lichter dan Apple’s lichtgewicht.
Zo ziet de Macbook Air er in het donker uit:
Apple TV 2.0
“10″ width=”300″ /> Daarnaast zet Apple stevig in op televisie, kondigde Jobs aan. Er komt een nieuwe (software-)versie van de Apple TV, het kastje waarmee je straks ook zonder computer video’s kunt huren en muziek kunt kopen in de iTunes winkel. Bijna alle grote filmmaatschappijen gaan hun films, 30 dagen na de dvd-release, via iTunes verhuren. Eenmaal gehuurde films moet je binnen 30 dagen bekijken, en eenmaal gestart moet je ze binnen 24 uur voltooid hebben. Amerikanen die een film huren, betalen 3 dollar voor standaard films, 4 dollar voor nieuwe titels en 5 dollar voor een film in high definition.
Voor Nederlandse consumenten is de verhuur-functie niet beschikbaar. In Nederland wordt straks wel een digitale kopie bij een dvd meegeleverd: zo’n iTunes Digital Copy voorkomt dat de film zelf rippen om ‘m op een iPod te kijken. Blue Harvest van 20th Century Fox is de eerste film met zo’n meegeleverde kopie.
TimeCapsule
Ook verkoopt Apple nu losse harde schijven met draadloze netwerk toegang, die – omdat ze in combinatie met backupprogramma TimeMachine werken – TimeCapsule genoemd zijn. Verkrijgbaar in de smaken 500 GB en 1 TB, oftewel vijfhonderd gieg en een terretje.
iPhone update
De iPhone heeft z’n beloofde nieuwe firmware gekregen, krijgt wat extra softwaremogelijkheden, maar niet de UMTS/HDSPA-versie waar in ieder geval veel Nederlandse techjunks wel oren naar hadden. Zelfs een iPhone met 16 GB geheugen zit er niet in, maar je kunt nu wel – hou je vast – groeps-smsberichten versturen. De iPhone heeft in versie 1 wel goede verkoopresultaten gehaald: 4 miljoen smartphones in de eerste 200 dagen.
Voor de iPod Touch is ook nieuwe software ontwikkeld, waarmee je onder meer mail kunt versturen een Google Maps gebruiken. Die upgrade kost 18 euro. var gaJsHost = ((“https:” == document.location.protocol) ? “https://ssl.” : “http://www.”); document.write(unescape(“%3Cscript src=\’” + gaJsHost + “google-analytics.com/ga.js\’ type=\’text/javascript\’%3E%3C/script%3E”));
var pageTracker = _gat._getTracker(“UA-1649909-3″); pageTracker._initData(); pageTracker._trackPageview();
