Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Telefoons met ingebouwde navigatie

HEBBEN_maandag3007_GSM_GPS.jpgHet moment om een gadgetfreak in de vrije natuur te betrappen: als er navigerende telefoons getest moeten worden. Gsm’s met ingebouwde gps-module zijn in, met name de Nokia N95 gooit tegenwoordig hoge ogen. Gadgetsite Infosync roept bij deze vergelijking van telefoons met gps de N95 tot winnaar uit, op de voet gevolgd door de LG VX8700, een LG Shine model met gps. Ze zien de nieuwe Nokia 6110 (zie foto) waarschijnlijk over het hoofd, die wordt geleverd met Route 66. Overigens is voor de N95 nu al een nieuwe software-update beschikbaar die het navigeren nog wat beter moet maken.
n4a2.gif De goedkoopste optie om te navigeren met je huidige telefoon? Het Hebben-team test al een tijdje de gratis Nav4all-software. Een beetje rudimentair, maar wel slim opgezet. Je downloadt een kleine applicatie, kaarten komen via internet binnen en de routeaanduidingen zijn alleen beschikbaar in de vorm van pijlen (zie afbeelding). Geen 3d-weergave dus, maar wel zeer actuele kaartinfo en points of interests. De nav4all-kaarten zijn gratis (alleen verbindingskosten) en het werkt met bijna elke telefoon in combinatie met bluetooth gps-muis. Dat gaat goed in Nederland, maar kijk uit: in het buitenland via umts kaartmateriaal downloaden kan peperduur zijn.

Nu we toch in hogere navigatiesferen vertoeven; bekijk meteen even deze parodie op de Windows / Mac advertentie van een Nokia N95-liefhebber die de iPhone begroet. De iPhone heeft namelijk GEEN gps.
[kml_flashembed movie="http://www.youtube.com/v/GecftG1Kh7w" height="350" width="425" /]

Geplaatst in:
gsm & smartphone
navigatie
vakantiegadgets
Lees meer over:
gps
nav4all
navigatie
smartphone

3 reacties op 'Telefoons met ingebouwde navigatie'

Paul

Beetje rudimentair? Een behoorlijke tegenvaller als je dat vergelijkt met andere programmatuur.
Wees ervan bewust dat dit programma niet werkt zonder constante internet toegang!
De wijze waarop dit programma is opgezet en de werking wekt geen vertrouwen. Sterker nog, het vermoeden rijst bij mij eerder dat er allerlei dingen gebeuren waarvan de gebruiker niets weet.
Ik heb het er meteen weer vanaf gegooid.

Scooter

Het wordt steeds meer gebruikt, maar kwa gebruiksgemak vind ik ze nog niet optimaal

crosskleding

Ik vind ze zelf ook niet erg fijn werken, een normale tomtom op de ruit is 10x makkelijker