Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Moderne computers anno 1967

modern.jpgNaar aanleiding van een verhaal over aaibare computers die over tien jaar onze huizen (zouden kunnen) domineren, stuurt NRC-lezer Rob Hageman een foto op die de rest van de mensheid niet onthouden mag worden. Rob schrijft: “Interessant artikel over de toekomst van computers van de 18e juli. Bijgaande foto trof ik aan in een blad uit 1973 over exact hetzelfde onderwerp. De computer bij het gezin is een Honeywell 2200 uit 1967. Dacht dat je dat wel grappig zou vinden.”

Wow. 1967. Toen was het Hebben-team zelfs nog niet in bêtastadium. Maar toch: warme retrogevoelens komen boven bij de combinatie van formica, cornflakes en mainframes met tape-opslag.
Voor de liefhebber: de Honeywell 2200 kwam in de jaren zestig op de markt als small business computer. In 1964 al, aldus deze Engels/Franse site. En hier is de handleiding, mocht er nog een Honeywell op zolder staan.
Hier trouwens een link naar de onderzoeksgroep sociaal-digitale systemen van Microsoft, waarvoor geen plaats meer was in het artikel.

Geplaatst in:
computers en notebooks

1 reactie op 'Moderne computers anno 1967'

Sjaak Laan

…en over dertig jaar lachen ze zich gek om onze mobiele telefoons en laptops, waarschijnlijk!