Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

iLoad: dvd’s rechtstreeks op je iPod

iloadproduct_onblack.jpgGoed nieuws voor de bezitters van een iPod Video die niet het geduld hebben om handmatig hun eigen dvd’s te kopiëren: de iLoad kan nu ook films omzetten en kopiëren naar je draagbare speler. Normaliter is daar een behoorlijk aantal handelingen en een computer voor nodig. Maar dit vierkante kastje uit de VS bespaart je een hoop tijd. iPod aansluiten, dvd erin gooien en that’s all, folks. Geen gefrunnik meer met vob-bestanden en videocodecs, een dvd is in circa 2,5 keer de speeltijd gekopieerd.
Er was al een iLoad waarmee je zonder computer cd’s kon overzetten naar een iPod. Een redelijk overbodig apparaat. De nieuwe versie kan behalve dvd’s kopiëren ook een backup van je iPod maken naar een externe harde schijf. Die sluit je aan met de usb-aansluiting van de iLoad. Het apparaat kan ook rechtstreeks bestanden van de iPod wissen, zonder dat je daar een computer met iTunes voor hoeft te gebruiken.

Helemaal zonder computer werken doe je natuurlijk niet: van buiten lijkt de iLoad een vrolijk vierkant kastje, maar binnenin draait een 1 GHz-processor met 256 MB werkgeheugen. Inclusief aansluiting voor muis, keyboard en monitor. Prijs: 299 dollar.

Geplaatst in:
Zonder categorie