De kerstgadgets van next
Een vraag van nrc.next: met welke digitale cadeaus kun je als kerstman goede sier maken? Hier een paar suggesties als je wat doelgerichter de (internet)winkel wilt induiken. Johoho en zo.
Duur cadeau: Wii Remote
“Wii uitverkocht”, staat er op het bordje in de Mediamarkt. Je kunt ‘m dan ook bijna nergens meer krijgen: de Nintendo Wii, een spelcomputer met een draadloze afstandsbediening die bewegingen doorgeeft. Zodat je zelf ook daadwerkelijk moet bewegen tijdens het schieten, slaan, gooien, vangen of mikken in je games. En niet zoals bij de andere consoles alleen je duimen beweegt, afgewisseld met een sportieve graai in de buis Pringles. Natuurlijk is een spelcomputer een prijzig cadeau. Maar de Wii (249 euro) is wel voordeliger dan de concurrentie (Microsofts Xbox 360 en straks de PlayStation 3 van Sony). Verwacht geen high-definition games, maar reken er op dat je straks afgepeigerd bent als je straks ook maar één level verder bent bij Call of Duty 3.
wii.nintendo.nl
Goedkoop cadeau: geheugen, koptelefoon of digitale muziek
Betaalbare – en ook bruikbare – gadgets zijn zeldzaam. Leuke hardware is meestal duurder, tenzij je vrienden denkt te maken met een olijke usb-stick in de vorm van een kerstschoorsteen. Altijd welkom: extra flashgeheugen voor een telefoon die mp3-tjes kan afspelen. Wel even controleren of het om (mini-SD) of Memory Sticks gaat.
Ook goed betaalbaar: een stereo bluetooth headset. Met de Jabra BT 320s (±75 euro) kun je draadloos muziek luisteren en bellen. Zelfs met verschillende apparaten tegelijk. Het apparaat is tegen regen en zweet bestand, dus je kunt er meer joggen.
Is het budget nog kleiner? Probeer het dan met een bon voor de iTunes Music Store (van 10 tot 200 euro) of een paar maanden een abonnement op surf2music.nl (14,95 per maand om onbeperkt muziek te kunnen streamen en downloaden)
Niet doen:
Een olijke usb-stick in de vorm van een schoorsteen (via gizmodo.nl).![]()
