Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Sony’s first spiegelreflex

sony.camera.hebben.jpgHoewel Sony wereldwijd bekend is, loopt de Japanse fabrikant met lang niet alle electronicaproducten voorop. Zo ondersteunden de muziekspelers van het bedrijf jarenlang niet het populaire mp3-formaat. Toen Sony uiteindelijk mp3-spelers ging produceren, was de populariteit van Apple’s iPod niet meer te evenaren. Ook op het gebied van digitale camera’s is het bedrijf geen pionier. Sony komt nu pas met z’n eerste digitale spiegelreflexcamera.

De Alpha DSLR-A100 moet onder meer de concurrentie aangaan met de Canon EOS 350D. De spiegelreflexcamera van Sony heeft in ieder geval een hogere resolutie dan deze populaire Canon-camera. Hij beschikt namelijk over een 10,2 megapixel sensor. De camera heeft een aantal handige functies. Zo focust het toestel zodra je in de zoeker kijkt (eye-start autofocus), waardoor je de ontspanknop niet meer half hoeft in te drukken. De digitale spiegelreflexcamera ligt waarschijnlijk eind julli in de winkels voor 900 euro zonder lens en 1000 euro met 18-70mm zoomlens.

Op Dpreview.com staat nu al een uitgebreide preview van Sony’s eerste digitale spiegelreflexcamera.

Update 19/06: Tegelijkertijd met de introductie heeft Sony ook 21 objectieven aangekondigd. Drie daarvan zijn uitgerust met lenzen van het beroemde bedrijf Carl Zeiss.

Geplaatst in:
digitale camera

2 reacties op 'Sony’s first spiegelreflex'

arjan schoonbeek

Het stukje over de nieuwe DSLR van sony is wat mij betreft een flutstukje. De relatie met de MP3 spelers van sony zie ik niet. Belangrijker is echter dat essentiele info over dit product ontbreekt, namelijk dat het gebaseerd is op de technologie van Minolta en compatible is met Minolta objectieven. Verder is de sensor gelijk aan Nikon’s D200 en is een vergelijking met een canon 350D dus waarschijnlijk een onderschatting.

Erik Badings

Evenals de reactie van Arjan, was ik verbaasd over het niveau van het stukje (artikel is teveel eer) over de Sony DSLR. Helaas is dit geen uitzondering in de rubriek “HEBBEN”.

Er zijn wereldwijd erg veel mensen die Minolta (D)_SLR apparatuur gebruiken. Nu Minolta is gestopt met de productie van foto camera’s zijn zij aangewezen op Sony, die apparatuur maakt die compatibel is met Minolta objectieven.