Daarvoor staat een herstelperiode van zeker twaalf weken, zo zei haar coach Jac Orie vanmiddag in Thialf. „Marianne is zwaar aangeslagen”, zei Orie in een toelichting. „Dit is een heel vervelend trauma voor haar. Ik kan er niks anders van maken. Tragisch.”
Timmer kwam vrijdagavond op de 500 meter ten val nadat de Chinese Jing Yu vlak voor haar voeten was gevallen. In eerste instantie leek het erop de Timmer met een scheurtje in de buitenste enkelband enkele weken zou zijn uitgeschakeld.
Maar uit een nieuwe MRI-scan, vanochtend, bleek de blessure aanzienlijk ernstiger dan aanvankelijk werd aangenomen. „Ze heeft meerdere breuken in haar hielbeen”, zei Orie. „Dat was eerder niet te zien op de MRI door het vocht in haar enkel."
Daarmee staat vast dat Timmer de Olympische Spelen in Vancouver, in februari volgend jaar, uit haar hoofd moet zetten. De Groningse sprintster zou op het Canadese ijs voor het laatst in actie komen.
Bekijk de val van vrijdag:
Timmer leek na twee moeizame seizoenen juist weer naar een olympische vorm te groeien. Bij de wereldbekerwedstrijden in Berlijn, een week geleden, haalde ze voor het eerst in bijna twee jaar weer eens een internationale medaille, op de 1.000 meter.
Timmer, de meest succesvolle schaatsster uit de Nederlandse geschiedenis, won in haar imposante loopbaan onder meer drie gouden olympische medailles. In 1998 won ze in Nagano goud op de 1.000 en de 1.500 meter. Acht jaar later, op de Winterspelen van Turijn (2006) won ze opnieuw goud op de 1.000 meter, nadat ze op de 500 meter was gediskwalificeerd wegens een valse start.
Daarnaast werd Marianne Timmer tien keer nationaal sprintkampioen en won ze elf keer een gouden medaille op de NK afstanden. Op de wereldkampioenschappen afstanden won ze twee gouden medailles. In 2004 werd ze bovendien wereldkampioen sprint.

AEX: 315,62 




