Annette Gerritsen (1.16,03) werd tweede, Natasja Bruintjes (1.16,08) derde, Margot Boer (1.16,26) vierde en Ireen Wüst (1.16,57) eindigde als vijfde.
,,Het was een goede race. Mijn tweede tijd ooit in Europa'', zei Gerritsen, die vrijdag en zaterdag al brons had gehaald op de 500 meter. Alle vier de Nederlandse vrouwen komen daarmee in aanmerking voor een olympische ticket naar Vancouver, in februari volgend jaar.
Stefan Groothuis reed vanochtend een zeer snelle tijd in de B-groep van de 1.000 meter bij de mannen. De rijder van de Controlploeg klokte in het bijprogramma een tijd van 1.08,89 en was daarmee 1,6 seconde sneller dan zijn naaste concurrent, de Canadees Jamie Gregg.
Groothuis bleef slechts een halve seconde verwijderd van het baanrecord dat in handen is van de Amerikaan Shani Davis: 1.08,39. Groothuis kwam vorige week in Berlijn ten val en werd daarom gedegradeerd naar de B-groep.

AEX: 318,24 




