Kramer Nederlands kampioen op 5 kilometer

Gepubliceerd: 30 oktober 2009 20:08 | Gewijzigd: 30 oktober 2009 20:09

Door een onzer redacteuren

Heerenveen, 30 okt. Sven Kramer heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor de vierde achtereenvolgende keer de 5.000 meter gewonnen. In 6.20,71 bleef hij Bob de Jong (6.23.13) en Wouter Olde Heuvel (6.25,33) voor. „Het was wel een goede rit voor dit moment”, zei Kramer na afloop. Maar het verschil met zijn concurrenten was minder groot dan verwacht.
Sven Kramer.   Foto: Reuters
Sven Kramer.
Foto: Reuters

De regerend Europees en wereldkampioen allround, die in november 2007 tegen de Italiaan Enrico Fabris voor het laatst een vijf kilometer verloor, begon zijn race minder snel dan normaal. Na 1.800 meter was hij zelfs iets langzamer dan zijn jonge ploeggenoot Koen Verweij, die pas in de laatste twee ronden verzwakte en in een persoonlijk record van 6.26,37 als vierde eindigde. Daarmee plaatste de nieuweling in de TVM-ploeg zich voor de eerste wereldbekerwedstrijden in Berlijn en Heerenveen, net als zijn ploeggenoot Carl Verheijen. De routinier was in een moeizame race kansloos tegen De Jong en werd vijfde in 6.27,27.

Kramer gaf aan dat hij na een rustig begin niet kon versnellen. „Ik reed te statisch, daardoor kon ik niet meer schakelen.” Coach Gerard Kemkers toonde een bordje met 6.18, maar die tijd haalde zijn kopman niet. Na afloop verklaarde Kramer dat hij al de hele week verkouden is. „Snotteren, in bed gelegen. Al wil ik geen excuses aanvoeren.” Vorige week verbeterde de gedoodverfde favoriet voor de Olympische Spelen van Vancouver 2010 in Erfurt nog een baanrecord op de drie kilometer.

Meer nieuws in de rubriek sport
Achtergrond

Eredivisie

Het laatste nieuws, alle voetbaluitslagen, stand en programma.

Spelregels

Wat is een wicket? En een testmatch? Lees de spelregels van cricket.

Doping

Lees een serie artikelen over doping in de sportwereld.

zoeken

in

NRC twittert in Vancouver

Volg onze drie verslaggevers in de aanloop en tijdens de Winterspelen in Vancouver. Maarten Scholten (MS), Rob Schoof (RS) en Henk Stouwdam (HS) brengen u het laatste nieuws en andere wetenswaardigheden via Twitter.

Beste en slechtste van 2009: sport


Meer Beste en slechtste van 2009 op nrc.tv.

Gesponsorde links

 

    Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
    Meld u nu gratis aan.