Iniesta beste speler van EK 2012 – 'keuze meer dan terecht'

Iniesta

Andrés Iniesta, de beste speler van het EK, in actie. Foto AP / Ivan Sekretarev

Andrés Iniesta is uitgeroepen tot beste speler van het EK 2012 in Polen en Oekraïne. De aanvallende middenvelder van kampioen Spanje speelde gisteren een belangrijke rol in de met 4-0 van Italië gewonnen finale.

Andy Roxburgh, hoofd van de technische afdeling van de UEFA (het orgaan dat gaat over de uitverkiezing), zei vandaag bij de bekendmaking:

“Andrea Pirlo was magnifiek voor Italië, Xavi heeft de titel de vorige keer gewonnen en had hem nu opnieuw kunnen winnen. Xabi Alonso was ook magnifiek, maar de verkiezing van Iniesta geeft een signaal af van waardering voor creativiteit en scherpzinnig voetbal, en hij was het hele toernooi gewoon super.”

'Keuze voor Iniesta meer dan terecht'

NRC-sportverslaggever Koen Greven kan zeer goed leven met de keuze voor Iniesta. Hij zegt:

“De uitverkiezing van Iniesta is meer dan terecht. Hij was echt de spelmaker van Spanje. Hij werd altijd al gezien als opvolger van Xavi, en hij heeft Xavi nu ook echt overvleugeld. Hij is net wat sneller, net iets wendbaarder. Hij is de betere versie van Xavi, zonder die laatste te kort te willen doen. Ook Xavi is nog altijd een zeer goede en belangrijke speler voor Spanje.”

Dat Pirlo niet tot speler van het toernooi werd uitgeroepen, zoals veel mensen voor de finale hadden verwacht, vindt Greven niet vreemd.

"Pirlo speelde gisteren in de finale niet goed. Iniesta was juist fantastisch. De pass op Fabregas waaruit het eerste doelpunt ontstond, zoiets zie je maar heel weinig."

De 1-0 van Spanje in de finale, met de briljante pass van Iniesta:

Ibrahimovic en Gerard in elftal van het toernooi

Roxburgh maakte niet alleen de speler van het toernooi bekend, maar ook het beste elftal van het EK 2012. Dat elftal ziet er als volgt uit, inclusief de spelers op de (fictieve) bank.

Keepers: Gianluigi Buffon (Italië), Iker Casillas (Spanje), Manuel Neuer (Duitsland)

Verdedigers: Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba (Spanje), Fabio Coentrao, Pepe (Portugal), Philipp Lahm (Duitsland)

Middenvelders: Daniele De Rossi, Andrea Pirlo (Italië), Steven Gerrard (Engeland), Xavi, Andrés Iniesta, Xabi Alonso, Sergio Busquets (Spanje), Sami Khedira, Mesut Ozil (Duitsland)

Aanvallers: Mario Balotelli (Italië), Cesc Fabregas, David Silva (Spanje), Cristiano Ronaldo (Portugal), Zlatan Ibrahimovic (Zweden)

Geplaatst in:
Sport
Lees meer over:
Andrea Pirlo
Andrés Iniesta
Andy Roxburgh
EK 2012
Koen Greven
Steven Gerrard
Xabi Alonso
Xavi
Zlatan Ibrahimovic

10 reacties op 'Iniesta beste speler van EK 2012 – 'keuze meer dan terecht''

Michiel

Weergaloos!

Kees de Jongen

Hoe goed ik Iniesta ook vind – zowel technisch, tactisch als sportief – toch stak hij niet boven iedereen uit. Het was al met al een vermakelijk, maar kwalitatief matig toernooi, met als absoluut hoogtepunt van amusement de wedstrijd Duitsland-Italië en als anticlimax de finale (daarover heb ik al genoeg gezegd; ik begrijp de uitzinnige euforie over het door de bank genomen tegenvallende Spanje niet).

Voor mij had het wel de Spaanse keeper mogen zijn. Die was heel goed en ook keepers zijn belangrijk. Tegen Portugal keek hij de beslissende penalties gewoon uit zijn doel. Zonder hem had Spanje de finale misschien niet eens gehaald.

P.S.: beste Koen Greven, volgens mij heb je niet zo’n goede kijk op het spelletje. De kracht van Spanje is nu juist dat het méér dan een ‘spelmaker’ heeft en dus eigenlijk helemaal geen spelmaker, anders dan bijv. het Italië van Pirlo en het Nederland van Sneijder. Daardoor is Spanje veel minder kwetsbaar. Het moet het vooral van het collectief hebben. Dat is blijkbaar de les van het moderne voetbal: het tijdperk van de ‘sterren’ lijkt voorbij.

A. Swaab

Betekent ‘meer dan terecht’ inmiddels hetzelfde als ‘niet meer dan terecht’?

joop doelman

Voetballen is een teamsport, spanje benadert dit principe het dichts, naast of met een weergaloze techniek en tactiek.
En voor mij mag de doelman die prijs krijgen.

robbe de wilde

Iniesta is een speler die het spelletje goed leest en die daardoor de juiste passes op maat kan versturen .
ok de keeper van Spanje was belangrijk maar je moet het wel maar doen elke partij de man v/d wedstrijd zijn en daar gaat het om niet dat er iemand de bal uit doel keek dat bestaat gewoonweg niet kees de jongen Iniesta is een speler van wereldklasse en Cassillias is een keeper van wereldklasse maar als ik ook zou mogen kiezen dan is het voor iemand die altijd de beslissende passes , doelpunten enz. maakt daarom is Iniesta verdiend de beste speler van EK 2012
PS:Iniesta is man die altijd het verschil maakt , Cassillias had toch 1 zwakke 2de partij tegen Ierland
EN kees de jongen jij weet pas niet hoe het voetbalspelletje in elkaar zit

gyony

Iniesta de best

Peter van den Heuvel

Zwakke partij tegen Ierland? Volgens mij heeft hij die wedstrijd ook gewoon de 0 gehouden hoor. Iniesta blonk ook niet iedere wedstrijd uit. Waarom zou n keeper niet man van t toernooi kunnen zijn. Wat n onzin zeg!

Peter van den Heuvel

Tegen ierland hield casillas ook gwn de 0. Idd erg slechte partij dus :-s whaha! Iniesta heeft t hele toernooi 1 hele assist gegeven! Hoe staat dat tegenover zeker 5 a 6 cruciale reddingen van casillas? Iniesta is de kampioen van de armoede en keepers worden gediscrimineerd in t voetbal!

robbe de wilde

het is nu laat dat ik antwoord peter van den heuvel maar ik kan me niet voorstellen dat jij cassillias de beste man vondt want zelf Pirlo en Iniesta waren beslissender dan cassillias peter van den heuvel en ik kan me moeilijk voorstellen dat Iniesta 1 assist heeft gegeven op het hele wk het is gewoon heel erg duidelijk Iniesta was de beste man in de halve finale en de finale hij gaf beslissende passes en daarmee uit ok !?

robbe de wilde

EK sorry !

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief