Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

'Immigratieplan kabinet Rutte zorgt voor vier soorten Nederlanders'

vlaggetjesOok op hoofdstuk 6, immigratie in het regeerakkoord komen nu wetenschappelijke reacties. Lees hier de immigratiehoogleraar Thomas Spijkerboer en rechtssocioloog Kees Groenendijk op het NJblog. Zij noteren dat dit kabinet voor vier verschillende categorieën Nederlanders gaat zorgen, mede gebaseerd op etnische criteria. Verboden rassendiscriminatie, zo lijkt het.

Een aantal punten van kritiek was al bekend. Vijf EU richtlijnen en vier verdragen willen wijzigen is een ‘sisyfus-taak’. „Het overschat hiermee de Nederlandse positie in Europa. De andere lidstaten laten hun politieke agenda niet door Nederland dicteren.” Dat het stellen van opleidingseisen aan gezinsmigranten  per definitie discriminerend is, was eerder gehoord. Evenals de bizarre ambitie om Turkije per verdragswijziging over te halen om alle Turken in Nederland te verplichten tot een inburgeringsexamen.

Maar de twee auteurs demonstreren in hun commentaar ook dat veel voornemens op het terrein van inburgering ontleend zijn aan het beleid van minister Verdonk (2003-2007). Zij hebben het over een hoog ‘déja vu’-gehalte. Het resultaat was destijds volgens hen onrust, onzekerheid en bestuurlijke chaos. „Waarom zou dit keer anders zijn dan in 2007?”

Zo doen de verschillende soorten Nederlanders die het kabinet nu voorstelt sterk denken aan de plannen van Verdonk. Haar  wetsvoorstel Inburgering maakte eveneens onderscheid tussen geboren Nederlanders, Antilliaanse Nederlanders en genaturaliseerde Nederlanders. De Raad van State vond dat een vorm van rassendiscriminatie, verboden door de VN. De ‘vier soorten Nederlanders van Rutte’ zijn volgens hen ook impliciet of expliciet op ras of etnische herkomst gedefinieerd.

  1. ‘Geboren Nederlanders die praktisch alleen voor verlies van die nationaliteit hoeven te vrezen als ze voor een andere nationaliteit kiezen.’ Deze categorie is vooral blank.
  2. ‘Nederlanders van Antilliaanse herkomst die door de overheid tot „terugkeer naar landen van het Koninkrijk” in de Antillen kunnen worden gedwongen.’ Deze groep is hoofdzakelijk donker.
  3. „Voorwaardelijke Nederlanders” die het Nederlanderschap kan worden ontnomen als zij binnen vijf jaar na de verkrijging worden veroordeeld voor een ernstig misdrijf. Dit zijn Nederlanders uit immigrantengroepen, meestal uit landen met een islamitische meerderheid. De nationaliteit van een aantal van deze landen kan niet worden opgegeven. Algerije, Iran, Marokko, Pakistan en Tunesië. Of afkomstig uit enkele Latijns-Amerikaanse landen. Wie geen dubbele nationaliteit heeft zou strikt genomen zelfs stateloos gemaakt kunnen worden. Dat is overigens verboden en zal dus niet gebeuren.
  4. Nederlanders die langer dan vijf jaar geleden zijn genaturaliseerd en die ‘voorlopig, zolang de wetgever niet anders besluit, gelijke rechten hebben als de eerste categorie’.

De laatste twee categorieën zijn eigenlijk nieuw. Het gaat dan om ‘Nederlanders op proef’. Dat is een ontduiking van art. 7(d) van het Europees Verdrag inzake nationaliteit uit 1997, gesloten binnen de Raad van Europa. Het kabinet onderkent het probleem en wil die bepaling daarom versoepelen. De auteurs wijzen er op dat ontneming van het staatsburgerschap als straf op ongewenst gedrag van burgers vooral in de Sovjet-Unie en in Nazi-Duitsland gebruikelijk was. Deze twee categorieën mikken op een etnische groep en zijn dus strijdig met de discriminatieverboden uit de mensenrechtenverdragen waarbij Nederland partij is.

Wat vindt u?  Mag het Nederlanderschap vijf jaar ‘voorwaardelijk’ zijn voor mensen met een tweede nationaliteit die ze niet kunnen opgeven. Of gaan we dan met de ontneming van het staatsburgerschap terug in de tijd, richting totalitaire regimes die dat ook zo deden?

Reageren? Nuanceren en argumenteren verplicht. Volledige naamsvermelding.



Geplaatst in:
Bestuursrecht
Volkenrecht
Vreemdelingenrecht
Lees meer over:
mensenrechten
regeerakkoord

24 reacties op ''Immigratieplan kabinet Rutte zorgt voor vier soorten Nederlanders''

Max Molenaar

Experimenteer met kostenbesparende nieuwe straffen
Ik denk dat we eerder zullen afglijden naar een dictatuur als we criminaliteit niet effectief aanpakken, dan wanneer we veelplegers uitzetten. Want Nederlandse bevolking raakt steeds meer vervreemd van de democratische overheid, uit onvrede over criminaliteit.

Bovendien is Hitler aan de macht gekomen door zijn criminele knokploegen, die concurrerende politici in elkaar sloegen. Ook kan dictatuur ontstaan vanuit toenemende verwevenheid van onderwereld met politiek en bedrijfsleven.

Ik stem op SP. Ik ben voor uitzetting van criminele veelplegers, omdat dat vemoedelijk leidt tot sterke afschrikking van crimineel gedrag en bespaart op justitiële maatregelen.

Streef naar wetswijziging, desnoods in EU-verband, zodat ook autochtone veelplegers hun Nederlands staatsburgerschap kan worden afgenomen. Ze kunnen dan (illegaal) gaan wonen in bijvoorbeeld Afrika, Azië of Alaska.

Onderzoek alle effecten van die straf wetenschappelijk via proefprojecten in internationale samenwerking! Risico bestaat dat uitgezette veelplegers alsnog illegaal in Nederland zullen verblijven.

Veel betere straf lijkt me combinatie van zware taakstraf, plus ‘s avonds elektronisch huisarrest en intensieve voorlichting via webvideo’s en webfora, ook over psychische problemen. Die straf moet minstens tien jaar duren en moet bij recidive worden herhaald. Daarmee zadelen we andere landen niet op met onze veelplegers.

Geef veelplegers minder burgerrechten en ontneem hun ‘gangster-status’ door verbod op luxe bezittingen en spaargeld. En geef hen verbod op criminele contacten. En laat ze wonen in klein schuurtje in afgelegen weiland in een verre provincie. Daar kunnen ze minder een slecht voorbeeld vormen voor de jeugd dan in achterstandswijk waar ze gangster-status hebben.

Reinier Bakels

Politiek denk ik dat een immigrant die een ernstig misdrijf pleegt op weinig clementie moet rekenen. Het staat mij overigens bij dat Verdonk de maximumstraf als maat voor de ernst van een misdrijf wilde nemen. Onzin, want bijv. de diefstal van een lucifer is net zo goed diefstal als de diefstal van een auto.

Maar natuurlijk heeft dit voorstel een hoog “gezond volksgevoel” gehalte, een maatstaf waar de Duitsers geen goede ervaringen mee hebben.

En je krijgt rare rechtsongelijkheden. Ik vraag mij bijv. ook af wat je met een allochtone crimineel aan moet die wel zijn oorspronkelijke nationaliteit heeft opgegeven bij de verkrijging van het Nederlanderschap (verplicht, of vrijwillig, waar dat kan). Omdat we die inderdaad niet statenloos mogen maken kun je deze groep niet straffen door ontneming van nationaliteit. Of gaan we die mensen soms dwingen hun oude nationaliteit weer aan te vragen?

Enfin, ik geloof dat er dringender problemen zijn rond vreemdelingen. Zoals huwelijksmigratie – Cohen had het vorige week al over een moeder van een gezin die haar kinderen zou moeten verlaten omdat ze niet bijtijds slaagt voor het inburgeringsexamen (met z’n idiote vragen – net nog even geGoogled!)

O. Wesselink

Jammer dat de NRC nooit de aandacht vestigt aan de discriminatie waaraan dit kabinet resoluut een einde maakt. Namelijk de positieve discriminatie.
Of is bij de NRC discriminatie geen discriminatie en discrimineert ze bij het onderscheidt maken tussen de verschillende soorten discriminatie?

g.hanness

1.”De andere lidstaten laten hun politieke agenda (inzake immigratie) niet door Nederland dicteren.”

Wel als zij het daarmee eens zijn.
Over pakweg vijf jaar kan het zover zijn.

2.Het stellen van opleidingseisen aan immigranten is een voorwaarde die al jaren gesteld worden door bijv. USA en Canada. Er wordt zelfs gevraagd of de immigrant in eigen onderhoud kan voorzien.
Totalitaire landen?

3.Het gebeurt zelden maar het komt wel voor dat immigranten die de rechtsstaat ondermijnen uit Frankrijk of Engeland worden gezet. Is bestaande wetgeving. Totalitaire landen?

4.Immigratie dient te voldoen aan de economische behoefte van het ontvangende land.
Immigratie is geen diner, geen hulp uit naastenliefde en zeker geen ontwikkelingshulp.
Totalitair idee?

Remco Yizhak-Cooremans

De immigratiedoelstellingen die het kabinet zich stelt zijn onhaalbaar. Een buitenlandse geliefde naar Nederland halen is al zo enorm moeilijk sinds een paar jaar, dat grote dalingen niet meer verwacht mogen worden. ‘t Is retoriek. Da’s alles.

Voorwaardelijk staatsburgerschap heeft voor mij overigens geen negatieve bijklank. Criminaliteit is zeker een goede reden om iemand met twee paspoorten het Nederlanderschap te ontnemen. Ik heb hier minder moeite mee dan met de paternalistische, mislukte inburgeringsindustrie.

Iedereen heeft zelf de verantwoordelijkheid om te integreren. Bijstand van overheidswege aan migranten zou beter compleet worden afgeschaft, m.u.v. hulp aan behoevende asielzoekers.

Wat betreft de eerste bijdrage (de Vos)… Voorlopig verblijf is niet Zwitsers. Dat is iets van bijna alle landen.

Tenslotte is het onzin dat er vier soorten Nederlanders zouden komen. Smaakmakerij.

Antje Hages

Ik ben er niet voor maar feitelijk gelden buitenlandse regels of wetten niet in Nederland. Dus dat iemand zijn nationaliteit niet kan opgeven door regelgeving elders is geen reden om het dan ook maar niet te doen. Zo zou men zich ook kunnen beroepen op wetten elders voor polygamie of bijvoorbeeld erfrecht. Of doet men dat eigenlijk ook al?
Overigens geldt dit ook voor vervolging in het buitenland voor zaken die hier niet verboden zijn. Waar men in USA wel een handje van heeft.

P. Lamers

Maar dan gelijk doorpakken!
Als we dat nu met terugwerkende kracht laten gelden?
Voor oorlogsmisdaden?
En dan zat ik specifiek te denken aan een persoon van Molukse afkomst (ex-knil, en we weten dat die oorlogsmisdaden hebben gepleegd) die later een voorvader bleek te zijn van een politicus die zijn afkomst probeert te verlochenen door zijn haar te blonderen.
Dan raakt de heer Wilders, want daar heb ik het over, zijn Nederlanderschap kwijt.

Volstrekte onzin natuurlijk!

Hoe abject de ideeën van de heer Wilders ook zijn, het is een brevet van onvermogen om iemand de nationaliteit af te nemen, dus ook hij mag blijven.
En al die anderen ook.
Maar de heer Wilders is tot op zekere hoogte nog oprecht, de heren Verhagen en Rutte zijn dat veel minder, het erge is dat zij zelf niet zien wat zij aanrichten, natuurlijk is dit racistisch en niet zo’n beetje ook.

Erger is het onvermogen maatschappelijke problemen te handhaven, Nederland is een handelsland, met een traditie van tolerantie, we laten een paar machtsgeile flut-politici toch niet ons land naar de galemiezen helpen?

Sjuul van Dissel

Een categorie Nederlanders wordt weer vergeten. De vijfde categorie die zich als Nederlander in Nederland niet meer zo thuis voelt. Wel zou willen emigreren naar een Nederland zoals het hem of haar nog voor ogen staat. Het optimistische Nederland dat de schouders eronder zette en het tot het huidige welvarende land heeft gemaakt. Al die frame’s waar een einde aan werd gemaakt. Die ons land die wijde the sky is the limit open samenleving bracht worden weer een beperkende factor voor alleen die Nederlanders die een ex-nationaliteit hebben. Hoe komen ze erop.
Wat voor paspoort wetten en regels zouden er eigenlijk in het ISS gelden? Hebben kosmo/astronauten daar 16 nationaliteiten?http://nl.wikipedia.org/wiki/Internationaal_ruimtestation_ISS
Noemen we die dan ex-Aardmannetjes met een dubbel paspoort?

Hedwich Scholtens

Hoeveel van de nieuwe Nederlanders zijn momenteel minder dan 5 jaar Nederlands staatsburger en hebben een misdrijf begaan ter warde van 12 jaar en meer? Nee? Hoe weten we dan of dit een effectieve maatregel is? Dat weten we niet. Naast dat we niet weten of de gewenste afschrikwekkende effecten wel werken, weten we het nulpunt ook niet. Waartoe dan dit plan? Een aantal theorieën:
1 Het is een voorstel dat voortvloeit uit de politieke verhoudingen in Den Haag. Naar de huidige tijdsgeest: kortzichtig, populistisch en futiel.
2 Het is een bewust voorstel dat nu futiel schijnt, maar op langere termijn het hellend vlak opgaat:
2a Omdat er consequenties zitten aan de straf voor nieuwe Nederlanders, zal de status van het staatsburgerschap bepalend worden voor de strafmaat. Het wordt immers aantrekkelijk om nieuwe Nederlanders net boven of net onder de 12-jaargrens te bestraffen.
2b als deze nieuwe regel eenmaal van kracht is en “genormaliseerd”, wordt de 12-jaar naar beneden geschroefd, om op deze wijze strenger op te kunnen treden tegen deze specifieke bevolkingsgroep.

Co Stuifbergen

Nederland heeft de mogelijkheid mensen de nationaliteit te weigeren of eisen te stellen voor het verkrijgen van de nationaliteit.

Die eisen kunnen zo geformuleerd worden (eigen inkomen, langdurig verblijf in Nederland zonder criminele antecedenten) dat criminelen er niet aan voldoen.

De kans dat, in zo’n geval, iemand na het verkrijgen van de nationaliteit alsnog een criminele activiteit ontplooit, is kleiner dan de kans dat een geboren Nederlander een crminele activiteit ontplooit.

Een “voorwaardelijke nationaliteit” is geen nationaliteit maar een verblijfsvergunning.
Noem het dan ook gewoon een verblijfsvergunning.

Thomas Gaugenot

1. Mij lijkt het een ernstige zaak, als Nederlanders verschillende grondrechten krijgen, afhankelijk van hun komaf – autochtoon, Westerling, of van die ‘vermaledijde’ categorie waarover het hele gedoe eigenlijk gaat, zoals eenieder beseft : moslim en/of met een tintje.
Ernstig, want een der beste wijzen om de rechtstaat te ondermijnen, is om het beginsel van gelijkberechting de dienst op te zeggen. “Nederlandschap op proef” lijkt me dientengevolge in de meeste gevallen uit den boze.

Derhalve is het zaak om de problemen aan te pakken voordát naturalisatie plaats heeft gevonden. Dus de voorwaarden van een verblijfsvergunning en van naturalisatie aan te scherpen. Niet dat dat laatste het afgelopen decennium helemaal niet heeft plaats gevonden – het begon al in de tijd dat Cohen in Paars II zat, voor de goede verstaander. Maar er kan kennelijk nog wat bij.

Zelf ben ik allochtoon én buitenlander, en ben geenszins voorstander van de huidige coalitie, met een losgeslagen schreeuwlelijk in de rol van de poppenspeler.
Edoch. Waarschijnlijk zal ik zodoende enkele open deuren intrappen, maar het wil bij me niet opkomen waarom je een verblijfsvergunning zou verlengen of de Nederlanderschap zou toekennen aan :
- iemand die ernstige misdrijven pleegt [en dan heb ik het niet over een verkeersovertreding en dergelijks];
- aan iemand die aantoonbaar geen moeite doet om te integreren door middel van werken en ‘s lands taal te leren;
- aan iemand die duidelijk hiernaartoe is gekomen, om gebruik te maken van het sociale stelsel zonder enige tegenprestaties [ik kan desnoods getuigenissen van eerste hand daarbij gebruiken].
- als een achtergebleven macho een analfabete bruid uit het land van herkomst laat invliegen, omdat de meiden met hetzelfde achtergrond die hier zijn geboren veel te geëmancipeerd zijn.
- …
De lijst kan vrij lang zijn.

Mij is ook niet duidelijk waarom het stellen van opleidingseisen aan gezinsmigranten per definitie discriminerend zou zijn. Anders mogen de toelatingseisen voor de universiteit, bijvoorbeeld, ook discriminerend genoemd worden voor al degenen die niet over de juiste diploma’s en kwalificatie beschikken. Een verblijfsvergunning of het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit kun je als een diploma zien : daar zijn voorwaarden aan verbonden, die door de desbetreffende instelling worden bepaald, in dit geval het Rijk.
Die moet je verdienen. Punt.

Heb je eenmaal aan alle voorwaarden voldaan, ben je Nederlander geworden, dan heb je daarentegen onvoorwaardelijk recht op gelijkberechting, wat de onderbuikers onder ons ook kunnen zeggen.

2. Een kleine aanpassing van de grondwet lijkt me noodzakelijk, om de gelijkberechting van alle burgers beter te waarborgen. Want nu is het zo, dat gelovigen zich op die ene artikel van de grondwet kunnen beroepen – iedereen zal begrijpen welke ik bedoel – om dingen te roepen zonder gerechtelijke gevolgen, terwijl niet-gelovige medeburgers wel strafbaar zijn als zij hetzelfde roepen. Waarom bijvoorbeeld is het beweren, dat moslims allemaal terroristen zouden zijn, wel strafbaar (en hoe terecht!), maar roepen dat Nederlanders lager dan varkens zouden zijn, omdat ze homo’s dulden, niet?
Je kunt er niet voor kiezen om zwart of blank, man of vrouw, homo of hetero, lang of kort enz te zijn. Daarentegen is het aangaan van een of ander geloof geen aangeboren kenmerk, en is het derhalve niet bepaald vanzelfsprekend dat je op grond hiervan gevrijwaard mag worden van de verplichtingen die de burgerschap van een moderne rechtstaat behelst.

F Dias

Wat zijn eigenlijk de definities van “verblijfs vergunning”, “Temporary Residents”, “Permanent Residents” en “Citizenship”
1) Verblijfs vergunning is maar van zeer korte duur.Je mag in het land verblijven tussen een dag en een jaar op eigen kosten. Dan moet je het land weer verlaten. Deze vegunning mag en kan niet verlengd worden voor andere jaar. Met deze vegunning mag je niet gaan werken en je mag ook niet op de sociale diensten aanspraak maken. Je mag weer terug komen na drie jaren.
2) Temporary Resident Status. Een persoon mag en kan in het land verblijven voor een periode van drie tot vijf jaar. Hij/zij mag/kan in het land werken in die periode en mag/kan een zeer beperkte aanspraak maken op sociale diensten als hij/zij op zijn minst drie jaar aan eenlopend gewerkt heeft. Als hij/zij in die tijd een ernstige misdaad heeft begaan dan moet hij/zij, als de straf is uitgezeten, het land onmiddelijk verlaten en mag nooit meer terugkomen.
3)Na een periode van vijf jaar “temporary residency” kan men voor een “Permanent Residency” aanvragen. Moet op zijn minst vijf jaar werken om aanspraak te maken op volledige sociale diensten. Als men een ernstige misdaad heeft begaan dan moet hij/zij zijn/haar straf uitzitten. Raakt zijn permanent residency kwijt en moet het land onmiddelijk verlaten.
4) Na vijf jaar Permanent Residency kan je voor de Staatsburgerschap (Citizenship) aanvragen.

g.hanness

“De Duitse minister van Economische Zaken Rainer Brüderle wil in zijn land een puntensysteem invoeren voor immigranten.”

Dit is de kop van Elsevier.nl van hedenavond 1 nov.

Als de EU geen maatregelen neemt, doen de lidstaten het zelf.

jetje van der hoek

Ten eerste zijn er reusachtig veel ‘blanke’ veelplegers met alleen de NLse nationaliteit – waar gaan die heen als het kabinet ze NL uitzet? (‘Blank’ is overigens een verschrikkelijke racistische term – ‘wit’ is het neutrale woord). Laat iedereen net zoveel nationaliteiten hebben als die wil, niemand heeft er last van dan diegene zelf (vooral als een van die nationaliteiten de VS is, dan betaal je VS belasting onafhankelijk van je werk-woon plek).
Nederland is een van de moeilijkste immigratie landen van Europa – gesloten deuren, gruwelijke pesterijen voor iemand die ook maar een beetje anders is, en helemaal geen vrijheid van godsdienst. Ik ben zelf geboren in NL, verliet het toen ik 24 was om betere proffen te vinden in de VS, en kwam terug na 22 jaar, om het weer te proberen – nu zelf prof – en ben na 12 jaar harde reintegratie cursus gezakt en weer vertrokken, omdat nit-wits er voor zorgden dat ik geen kant op kon professioneel.
DAT is nu Nederland – erg bedroevend.

Chris Winter

@Max Molenaar:

Grappig wel. We zijn nummer acht op de lijst van de meest stabiele landen ter wereld. We hebben een GDP wat 66% is van het GDP van India. Dus 17 miljoen man in dit land hebben evenveel geld als ongeveer 850 miljoen Indiërs. Kortom: Het is hier veilig. We zijn rijk.

Dit komt tot uiting in allerlei statistieken. Ons verkrachtingspeil ligt onder dat van Zweden, en vlak onder het gemiddelde peil van een groot aantal landen. De kans om door een geweldsdelict om het leven te komen in dit land is 1:110.000, hetgeen één van de laagste kansen ter wereld biedt.

De kindersterfte is nihil, hetgeen voor een ontwikkeld land nu normaal is, en ook de levensverwachting is gewoon 80, net als in veel landen. Kortom, ik zie geen reden om aan te nemen dat de criminaliteit in dit land bezig is de fundamenten der samenleving aan te tasten. Natuurlijk blijft politiewerk nodig om dat zo te houden, maar eigenlijk gaat het hier goed.

Daarom snap ik de knee-jerk reactie der ontevredenen niet. Als ik nu zie dat 15% der Nederlanders op een partij stemmen die voorstelt om voor asielzoekers alleen nog spoedeisende zorg te leveren, dan denk ik veeleer dat de Nederlander het grootste gevaar is voor de beschaving die hier heerst.

Denk even over die kreet na: Alléén spoedeisende zorg voor Asielzoekers. De zwakste groep in de samenleving mag creperen van de pijn, maar we doen alleen wat als het levensbedreigend is. Hoe zeg je “pijngrens” in het Swahili, meneer Molenaar?

Het is bij de beesten af, het beschavingsniveau en het morele kompas van sommige Nederlanders. Ik schaam mij voor dit soort dingen. Omdat ze gewoon kwaadaardig zijn.

Ik schaam me. Het werd tijd dat meer mensen zich gingen schamen.

L Draoui

De opleidingseis wordt gesteld aan gezinsmigratie. Dat wil zeggen dat die eis bepalend wordt voor de keuze van een partner. Volgens mij zit daar de wrijving. Je kunt als staat niet gaan uitmaken voor een ander of die een partner met vmbo of wo niveau moet huwen.

w.van oorschot

Voor mij is ieder mens gelijk, maar mensen die in een ander land geboren zijn hun paspoort innemen dat zou niet moeten mogen. Wel vind ik als ze in Nederland willen wonen ook een Nederlands paspoort moeten hebben.
Want waar je woont en leeft daar ben je ook belastingplichtig.

R. Pal

Een beetje spijkers op laag water zoeken.
-Inburgering van Turken kun je grotendeels via Sociale dienst afdwingen als plicht jezelf geschikt te maken en houden voor de arbeidsmarkt. En vwb degenen die ofwel al goed NLs spreken dan wel al een baan hebben lijkt het mij niet nodig (vooralsnog niet nodig voor de 2de categorie).
-5 Jaar proef kan ook als een opschortende voorwaarde worden vorm gegeven, dan is er volgens mij met geen enkel verdrag wat aan de hand.
-Witte NLders moeten ook in de Antillen aan allerhande eisen voldoen en daar is veel minder reden voor dan omgekeerd.
Antillianen hebben simpel niet volledig dezelfde status als Nederlanders aangezien Nederland en de Antillen of hoe het tegenwoordig allemaal heet dat niet hebben (muv de nieuwe gemeenten waarschijnlijk).
-In de UK is bijvoorbeeld ook spion 90-60-90 recentelijk binnen enkele dagen van haar Britse paspoort ontdaan.

Johan Nijhof

En wat zou er dan wel moeten gebeuren met de kinderen die de nieuwe Nederlander heeft verwekt voor zijn nationaliteit hem weer wordt ontnomen?

Peter Peereboom

Bij dit belangrijke vraagstuk is de beginsituatie van belang.
Ik denk dan vooral aan datgene wat staat vermeld in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens.
Een ieder heeft het recht zich vrijelijk te verplaatsen en te vertoeven binnen de grenzen van elke Staat.
Dit betekent dat je dan tijdelijk verblijft in een ander land, hetzij met vakantie hetzij door te werken.
Je bent dan WEL gast of gastarbeider.
Je kunt dan ook geen recht hebben op een uitkering.
Een ieder heeft het recht op een nationaliteit.
Aan niemand mag willekeurig zijn nationaliteit worden ontnomen, noch het recht worden ontzegd om van nationaliteit te veranderen.
De huidige situatie is, wanneer iemand twee ´nationaliteiten´ bezit, hij/zij gast/gastarbeider is in het land waar hij niet geboren is.
Wil je je in het gastland definitief vestigen dan dien je te kiezen.
Leven is immers kiezen.

Peter Peereboom, Hurdegaryp

Peter Peereboom

Volgens prinses Maxima bestaat de Nederlander niet.
Naar mijn mening is de definitie van een Nederlander hij/zij die leeft vanuit rechtvaardigheid, matigheid, moed, respect, geloof, hoop, liefde en de schoonheid van mens, natuur en materie benadrukt.
Tien belangrijke deugden.

Godelief Strik

Woon in een islamitisch land ( Maleisië).
Heb een visum voor 10 jaar. Heb moeten tekenen dat ik me niet bemoei met politiek en religie. Heb een dusdanig bedrag moeten storten op een geblokkeerde bankrekening alhier, zodat deze regering zeker weet dat ik gedurende 10 jaar geen financiële problemen kan krijgen. 1 Misstap en zij hebben het recht me onmiddellijk het land uit te gooien. Hier ben ik het helemaal mee eens want per slot van rekening ben ik gast. Is het nu allemaal zo moeilijk of maakt Nederland het zich zo moeilijk?

Max Molenaar

Criminaliteit is ernstig probleem
@16 Chris Winter zei: “Ik zie geen reden om aan te nemen dat de criminaliteit in dit land bezig is de fundamenten der samenleving aan te tasten. Natuurlijk blijft politiewerk nodig om dat zo te houden, maar eigenlijk gaat het hier goed.”

Je winkelt selectief in statistieken. Dat geeft een vertekend beeld. Dat was de afgelopen decennia gebruikelijk bij veel Nederlandse criminologen, vanwege hun anti-autoritaire ideologie.

Ga eens praten met kleine winkeliers, snackbar-houders, prostituees, politieagenten, buschauffeurs, leraren en ouderen in achterstandswijken in grotere steden. Draai eens een dag mee met slachtofferhulp. Lees ook de jaarlijkse misdaadcijfers van die achterstandswijken, via politierapporten.

Dan zul je merken dat criminaliteit in Nederland op bepaalde plaatsen een extreem ernstig probleem is. Ook heeft criminaliteit volgens mij bijgedragen aan etnische polarisatie en racisme.

In 2009 zijn in Nederland naar schatting totaal 8,5 miljoen delicten gepleegd, waarmee burgers en bedrijfsleven werden geconfronteerd.

Bron: A.Th.J. Eggen en H. Goudriaan, Criminaliteit en opsporing, p.77, WODC/CBS, Den Haag.

http://www.wodc.nl/onderzoeksdatabase/cenr-2009.aspx
Zie daar hoofdstuk 4.

Sinds 1960 is de criminaliteit in Nederland vertienvoudigd, ondanks de extreme toename in preventieve maatregelen door burgers en bedrijven, zoals bouwkundige en elektronische inbraakpreventie en beveiligingspersoneel in bedrijven. De politie moet een groot deel van de aangiftes laten liggen wegens tijdgebrek en slechts een fractie van de Nederlandse misdrijven wordt uiteindelijk bestraft.

In een aantal landen is criminaliteit uitgegroeid tot een extreme bendecultuur, waar bendes politici vermoorden en samenwerken met legale bedrijven, bijvoorbeeld Mexico en Brazilië. Laten we ervoor zorgen het hier niet zover komt.

ONDERZOEK: ‘TV STIMULEERT GEWELD’
Volgens veel buitenlandse onderzoeken wordt geweld gestimuleerd door verheerlijking van geweld op televisie.

http://www.google.nl/search?q=%22glorification+of+violence%22+research+television+effects&hl=nl&safe=off&client=firefox-a&hs=Hs4&rls=org.mozilla%3Anl%3Aofficial&sa=X&ei=LM7XTMLMEITqOY37nbUJ&ved=0CBEQpwU&source=lnt&tbs=cdr%3A1%2Ccd_min%3A1-1-1008%2Ccd_max%3A

Toon Manshande

De hele mensheid zou toch overal en altijd op aarde welkom moeten zijn bij alle andere mensen? Je zou moeten mogen gaan wonen waar je maar wilt. Als mensen grenzen maken, en dan de mensen aan de andere kant van de grens beperken in hun bewegingsvrijheid op aarde, of zelfs wantrouwen, vertrouwen de mensen in dat land hun menselijke soort, dus ook eigenlijk zichzelf niet!