Overijssel verkoopt Essent

De Provinciale Staten van Overijssel hebben met 33 tegen 13 stemmen het plan van gedeputeerden goedgekeurd om de aandelen Essent te verkopen. Overijssel is met 18,7% van de aandelen de tweede aandeelhouder in het energiebedrijf.

De overgrote meerderheid van leden van CDA, VVD, PvdA en Christenunie stemden voor het plan van GS uit Essent te stappen. Daaran werd de voorwaarde gesteld dat overnemer RWE concrete contractueel toetsbare voor duurzame energieopwekking geeft. SP, Groen Links en SGP waren tegen. Update. Ook Solidara was tegen.

CDA-gedeputeerde Rietkerk verdedigde het voorstel vrijwel letterlijk conform de Essent-argumentatie. Hij zei dat de aangenomen moties zijn beleid steunden. RWE investeert nu al meer in duurzame energie dan alle Nederlandse energiebedrijven bij elkaar, aldus de sterke man van het Overijsselse college.

Maandag komen de provinciale en gemeentelijke aandeelhouders in Essent bijeen. Dinsdag zijn Gedeputeerden van Noord-Brabant van plan een beslissing te nemen. Provinciale Staten stemden daar tegen de verkoop. Brabant is de grootste aandeelhouder (30,8%).

Geplaatst in:
energie
Lees meer over:
Essent
Overijssel

2 reacties op 'Overijssel verkoopt Essent'

fractie solidara

Beste redacteur,
Het is blijkbaar moeilijk om als een goede journalist de werkelijkheid te kunnen weergeven!? Ook de fractie Solidara in de staten van Overijssel heeft tegengestemt. zie http://www.rovincie.overijssel.nl / vergaderingen online.

http://www.solidara.nl

P lamers

Ik verbaas me er elke keer weer over dat ‘mijn’ bezit door een paar …., tja hoe moet je deze mensen beschrijven?, wordt verkwanseld aan bedrijven waar ik niets mee heb en nooit mee zal hebben.
Ik was eigenlijk tegen het referendum, maar bij beslissingen van Nationaal belang en dat is de verkoop van een essentieel onderdeel van onze maatschappij, zou je de eigenaren in casu het Nederlandse volk om toestemming moeten vragen.
Per slot van rekening zijn het onze aandelen en zijn de gedeputeerden niet meer dan een soort toezichthouder.
Maar wie weet zit er een positieve draai in.
Misschien is dit wel het zetje wat we nodig hebben om grootschalig over te gaan op het zelf opwekken van energie om minder afhankelijk te worden van bedrijven die alleen de financiële meetlat hanteren in combinatie met eigenbelang.
Ooit werd de staalindustrie als strategisch gezien en mocht niet in buitenlandse handen vallen, vandaag lijkt niets meer veilig.
Het gevolg zou wel eens kunnen zijn dat de maatschappij als reactie steeds meer in zich zelf keert en zijn eigen plan trekt.
De huidige overheid zal nog krampachtiger als voorheen proberen met draconische maatregelen de orde te handhaven, met als gevolg een nog grotere afstand tussen politiek en burger.
Het mag zo zijn dat de burger wel eens de verkeerde argumenten gebruikt om zijn vertegenwoordigers te kiezen, het is net zo goed waar dat de politicus het belang van hem/haar die hij zou moeten vertegenwoordigen niet op het netvlies heeft staan.
Het verkwanselen van Essent is daar een mooi voorbeeld van.

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief