Karzai onverschillig over vertrek VN uit Afghanistan

Gepubliceerd: 10 november 2009 13:47 | Gewijzigd: 10 november 2009 13:48

Door een onzer redacteuren

Rotterdam, 10 nov. President Karzai heeft zich gisteren op de Amerikaanse publieke televisie opmerkelijk onverschillig uitgelaten over aanwezigheid van de Verenigde Naties in zijn land.

Vorige week kondigde de volkerenorganisatie aan uit veiligheidsoverwegingen meer dan de helft van haar buitenlandse medewerkers tijdelijk uit Afghanistan terug te trekken. Een week eerder waren bij een aanval op een pension in Kabul vijf VN-medewerkers omgekomen.

Gevraagd wat de gevolgen zullen zijn van het vertrek van de VN’ers zegt Karzai in het programma The Newshour with Jim Lehrer dat het niets uitmaakt. Vraag: „Dus het kan u niets schelen of ze terugkomen?” Karzai: „Ze kunnen terugkomen of niet, Afghanistan zal het niet opmerken.”

Karzai zegt verder dat het aantal burgerslachtoffers door militaire operaties van de westerse troepen is afgenomen. „Maar ik zou graag een grotere afname zien. Ik zou willen dat de luchtaanvallen helemaal stoppen. Ze zijn nergens goed voor.”

Bekijk het interview met Karzai:


U kunt het interview ook downloaden als mp3-bestand, of de gehele tekst nalezen.
Afghanistan

Landenprofiel

Bevolkingsaantal, levensverwachting, religie, et cetera.

Overzicht

Hoe verder met Afghanistan? Vier vragen en antwoorden.

Chronologie

De belangrijkste gebeurtenissen sinds de onafhankelijkheid.

zoeken

in

NRC internetmagazine: Op reis door Afghanistan