‘Zeker 33 doden bij zelfmoordaanslag in noorden Irak’
Een gewond slachtoffer van de aanslag in Kirkuk wordt weggedragen. Foto Reuters / Ako Rasheed
Zeker 33 mensen zijn vanochtend omgekomen bij een zelfmoordaanslag in het Irakese Kirkuk. Dat heeft de politie van de stad in het noorden van het land gezegd volgens persbureau Reuters. AP houdt het op ten minste vijftien doden. Ook zouden er zeker zeventig gewonden zijn.
De aanslag richtte zich tegen het provinciale hoofdkwartier van de politie in de stad. Kirkuk is een stad waar vaker aanslagen plaatsvinden. De bevolkingssamenstelling van de stad is erg gemixt. De verschillende bevolkingsgroepen strijden er om zeggenschap over het gebied dat erg rijk is aan olie. NRC-correspondent Bram Vermeulen schreef vorige maand over de stad:
Kirkuk is de smeltkroes van Irak, van Turkmenen, christenen, Arabieren en Koerden. Een stad die op zijn tenen loopt nu de noordelijke en zuidelijke troepen de stad hebben omsingeld. Overheidsgebouwen zijn ommuurd tegen de bomauto’s. Politie patrouilleert met machinegeweren.