Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Terugkijken: de Watersnoodramp zestig jaar na dato in beeld

's Gravendeel tijdens de watersnoodramp in 1953. Foto ANP

's Gravendeel tijdens de watersnoodramp in 1953. Foto ANP

Precies zestig jaar geleden zorgde springvloed en zware storm voor een overstroming die niemand had verwacht. In de nacht van 31 januari op 1 februari 1953 stortte het water zich over de dijken en verwoestte het boerderijen, huizen, wegen en dijken. Kijk hier een bijzondere aflevering van Andere Tijden terug over de Watersnoodramp.

In totaal kwam in 1953 een gebied zo groot als de provincie Zeeland onder water te staan. De ramp kostte aan 1836 mensen het leven. Vandaag wordt de watersnoodramp op verschillende plaatsen in Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland herdacht.

Bijzonder archiefmateriaal, waaronder kleurenbeelden en radioverslagen van verslaggevers ter plaatse, vertelt het verhaal van de Watersnoodramp. Vanaf de allereerste uren, toen niemand nog wist hoe erg het zou worden:

Lees meer over:
Andere Tijden
dijkdoorbraak
watersnoodramp
Zuid-Holland