Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Kijken: Superbowl-reclames, waarvan één nu al verboden

De jaarlijkse Superbowl – het summum van sportfinales in de Verenigde Staten en tevens de finale van het American football-seizoen – levert elk jaar weer reclames van grote merken op. Kijk hier alvast een overzicht van de eerste die strategisch zijn uitgelekt – en verboden.

In de reclames, die vaak erg goed zijn, wordt veel geld gestoken, want miljoenen Amerikanen kijken de Superbowl en zien dus ook die reclames.

Kate Uptons reclame is nu al verboden

Kate Upton, u weet wel, die wulpse schone die vorig jaar op de Sports Illustrated cover mocht, heeft een reclame opgenomen voor fastfood-keten Carl’s Jr., maar die is zo pikant dat de Amerikanen het niet aandurven ‘m op de Superbowl te laten zien. Wij wel hoor (en het internet a.k.a. YouTube ook), alstublieft:

Voor nog meer Upton kijkt u deze ‘making of’.

Upton ook teveel voor Mercedes

Nóg geen genoeg van Upton? Geen nood, ook deze reclame van automerk Mercedes, waar Upton het scherm deelt met zowel Willem Dafoe als popster Usher, schijnt ook ‘too hot for tv’ te zijn:

Volkswagen doet controverse: ‘Get in. Get happy’

Duitse autofabrikant Volkswagen stopte wat Jamaicaanse vibes in hun reclame, tot groot ongenoegen van verschillende maatschappelijke organisaties. Die willen dat het spotje niet wordt uitgezonden. Je zou namelijk zomaar Jamaicaans kunnen gaan praten van rijden in een VW:

‘Perfect Match’ – topmodel zoent übernerd

In dit spotje voor domeinnaamregistreerder GoDaddy.com kust Israëlisch topmodel Bar Refaeli met een übernerd, want, zo weet de reclame, als sexy slim ontmoet is het een ‘perfect match’. Let op de vermakelijke geluidseffecten in deze Beauty & the Nerd-persiflage:

‘Prom’ – de kracht van Audi

Autofabrikant Audi liet eerder deze week zien hoe Amerikaanse tieners zich ineens onoverwinnelijk voelen als ze met de Audi van hun pa naar ‘prom’ mogen.

Playstation – God of War: Ascension

Uiteraard gaat er niets boven een goede reclame voor een videospel met ‘blood and gore’ dus laten we deze reclame voor God of War: Ascension lekken, dacht Playstation:

Tip voor de muziekliefhebbers: het liedje onder de reclame is van Britse zangeres Ellie Goulding, u allen welbekend van ‘Lights‘.

Bekijk hier nog meer Superbowl-reclames

De afgelopen paar dagen zijn nog veel meer reclames gelekt, waaronder die van deodorantmerk Axe, frisdrankmerk Pepsi en andere automerken zoals Toyota en Hyundai. Die kun je allemaal hier bekijken.

Maar wacht, er is ook nog film en muziek tijdens de Superbowl 2013

Ohja, tijdens de pauzes worden ook filmtrailers van blockbusters die binnenkort in de bioscopen moeten gaan draaien vertoond. Knack.be zette er zes op een rij, van onder andere Iron Man 3 en The Lone Ranger (met Johnny Depp).

Muziekblog SPIN zette op een rijtje wie er allemaal komen optreden tijdens de Superbowl: Beyoncé was al bekend, maar ook Jennifer Hudson, The Flaming Lips, Alicia Keys en PSY zijn van de partij.

Lees meer over:
Audi
film
GoDaddy
Kate Upton
muziek
PlayStation
reclame
sports illustrated
Superbowl
Superbowl 2013
Volkswagen