Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

‘Twee doden bij zelfmoordaanslag bij Amerikaanse ambassade in Ankara’

De plek van de explosie, bij de ingang van de Amerikaanse ambassade in Ankara. Foto AFP / Ihles News

De plek van de explosie, bij de ingang van de Amerikaanse ambassade in Ankara. Foto AFP / Ihles News

Buitenland

Bij de Amerikaanse ambassade in de Turkse hoofdstad Ankara heeft zich een explosie voorgedaan waarbij zeker twee doden zijn gevallen. Ook vielen er meerdere gewonden. Het gaat vermoedelijk om een zelfmoordaanslag.

Bij een eerste onderzoek zijn aanwijzingen gevonden die duiden op een zelfmoordaanslag, meldt de gouverneur van Ankara Alaaddin Yuksel aan persbureau Reuters. De Amerikaanse ambassadeur zegt dat een Turks staflid van de Amerikaanse ambassade is omgekomen bij de aanslag, net als de aanslagpleger zelf.

Volgens Haberturk vond de explosie plaats in een wachthuisje bij de ambassade. Uit de hele regio zijn ambulances naar de plek van de explosie gestuurd. Uit een zijingang van het gebouw stijgt rook op, meldt Reuters.

Onze correspondent in Turkije, Bram Vermeulen, twittert over de explosie:

Twitter avatar bramvermeul Bram Vermeulen Turkish tv reports 2 security guard at American embassy #Ankara were killed. 59 minuten geleden


Twitter avatar bramvermeul Bram Vermeulen Turkish tv showing big whole in wall at what looks to be consular section of American embassy 2 uur geleden

Lees meer over:
ambassadee
Ankara
Explosie
Turkije
Verenigde Staten